X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sterydy na rozwój płucek
Odpowiedz

Sterydy na rozwój płucek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 6 lutego 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio wykryto u mnie cholestazę (27 tc) i zapowiedziano mi, że ciąża będzie rozwiązywana przed terminem w związku z czym muszę mieć podane sterydy na rozwój płucek Maluszka. Rośnie prawidłowo, jest nawet za duży jak na ten tydzień ciąży.
    Podanie sterydów planują na 31tc. Czy któraś z Was miała je podawane? Jeśli tak to w którym tc? Bo ciążę planują rozwiązać w 37-38tc, więc wydaje mi się, że sterydy by były zaserwowane zbyt wcześnie...

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 6 lutego 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podane sterydy cyba w 28 tygodniu ciąży bo byłam zagrożona przedwczesnym porodem ze względu na skracajava się szyjkę macicy ale się nam nie przydały bo urodziłam po skoncczonym 41 tc :)

    dobrze ze podadzą Ci wcześniej gdyby coś się zadziało to dziecko będzie bezpieczniejsze a później pewnie dostaniesz kolejną dawkę

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 6 lutego 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam stan przedrzucawkowy, sterydy dostałam w 33tc a w 34 tc urodziłam. Im wcześniej tym lepiej bo nie wiadomo czy coś się wcześniej nie stanie a tak sterydy pomogą. Moja córka dzięki nim była tylko jedną noc w inkubatorze i oddychała sama od początku.

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 6 lutego 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mialam podane w szpitalu w 29 tyg ze wzgledu na zagrazajacy porod przedwczesny.

    2 zastrzyki

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 7 lutego 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uspokoilyscie mnie :-) Lekarze wiedza co robia... Chyba :-D

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Viviana Autorytet
    Postów: 1393 2032

    Wysłany: 7 lutego 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podane w 31tc z powodu ataku kolki nerkowej było zagrożenie porodem przedwczesnym, w czterech dawkach co 12h.

    relgkrhm1ojs0ctn.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 7 lutego 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Uspokoilyscie mnie :-) Lekarze wiedza co robia... Chyba :-D

    Ja miałam w 28 tc, bo odeszły wody, a urodziłam na pocz. 32 tc. Im szybciej podadzą sterydy tym lepiej, bo jakby - odpukać - coś się działo w międzyczasie to może zabraknąć czasu - sterydy trzeba podać w dwóch dawkach w odstępie 24 godzin każda (w przypadku Celestone).

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Puella Autorytet
    Postów: 1112 1152

    Wysłany: 7 lutego 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka....ja miałam podane sterydy w 30 tyg. Wiązało się to z 3 dniowym pobytem na patologii ciaży. Dostała dwa zastrzyki.

    Lekarze na pewno wiedza co robią. Nie martw się!

    It's a Girl! - Michalinka :-)

    3i49df9htr170int.png
  • LadyMK Autorytet
    Postów: 912 726

    Wysłany: 8 lutego 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam w 34tc podane, 4 zastrzyki (2 na dobe). Mówił lekarz, że spróbują podtrzymać chociaż 2tygodnie... i jak widać, jeszcze nie urodziłam :) jestem w 38tc 3d

    Malutek i jego czkawka na ktg: http://youtu.be/dH-ur0Zs7yE
    Wituś urodzony w 41tc 3560g 54cm
    34tc 4d - 2400g; 30tc 4d - 1950g; 20tc 4d - 400g

    3523x2t.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam podane na początku 36 ale na szczęście niepotrzebnie, bo urodziłam w 39 :) zawsze lepiej szybciej niż za późno.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 10 lutego 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka, nie bój żaby :) sterydy mogą tylko pomóc. Niestety wielkość dziecka nie ma wpływu na poziom rozwinięcia płuc :/
    Ja sterydy miałam podane w 31 tc, CC w 34 tc i wszystko jest i było ok. Malutka od razu oddychała samodzielnie.

    Trzymam kciuki!

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ