X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sport w ciąży
Odpowiedz

Sport w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy na początku ciąży i w późniejszym czasie uprawiałyście jakieś sporty? Chodzi mi dokładniej o bieganie, rower stacjonarny czy taki normalny? W majówkę jeśli będzie ładna pogoda a mam taką nadzieje z chęcią wybrałabym się na jakąś wycieczkę rowerową :) słoneczko.. świeże powietrze.. mmm..to mi się teraz marzy w ten pochmurny dzień :) Nie jestem jakoś bardzo wysportowana ale czasem mam ochotę się trochę poruszać.. Co o tym sądzicie? Czy lekarze mają do tego jakieś zastrzeżenia?

    201411191762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc ja jezdze co drugi dzien na rowerku stacjonarnym(spinning) w tym klasycznym rowerze niebezpieczne jest to ze mozesz sie przewrocic albo ktos moze w ciebie wjechac,no i bardzo trzesie na dziurach w drodze.Ja po rowerku stacjonarnym czuje sie wspaniale ,jezdzilam przed ciaza i jezdze teraz ,jezeli planujesz dopiero zaczac to najlepiej od 2 trym i skonsultuj to z lekarzem,no i pilnuj pulsu tak do ok 140 ,pilnuj tez zeby sie nie przegrzac (jesli jest za cieplo kup wiatrak albo otworz okno) no i duzo pij,na youtube jest bardzo duzo cwiczen na rowerek stacjonarny jesli znudzi ci sie zwykle klasyczne jezdzenie,rowerek jest swietny na spalanie tluszczu w ciazy.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie np lekarka zabroniła jeździć na rowerku stacjonarnym w ciąży więc mimo wszystko proponuję uzgadniać takie rzeczy z lekarzem.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moze dlatego ze mialac cos z szyjka macicy albo lozyskiem? mi pozwolila bo nie mam zadnych problemow i przeciwskazan fizycznych,rowerk jest jedna z najlepszych form cwiczen w ciazy tak jak spacer i szybki marsz,jesli nie pozwolila ci jezdzic na rowerku to musza byc jakies powody.No i tak jak powiedzialam trzeba isc sie spytac lekarza i najlepiej od 2 trym jezeli wczesniej sie nie jezdzilo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2014, 21:19

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do roweru zwyklego to przyznaje tu pelna racje Agacie
    niesie on zagrozenia mimo, iz pogoda kusi b mocno teraz i trzeba w ciazy raczej zamienic go na stacjonarny dla wlasnego i Baby bezpieczenstwa
    ja od poczatku ciazy korzystalam z basenu, ale z tamponem i gelem gin-ym pro vag by sie bakterie nie dostaly plus z zew zabezpieczalam okolice imtymne oliwka i woda miala bariere, w ten sposob nie zlapalam zadnej infekcji
    jak najbardziej polecam spacerki w srednim tempie
    do tej pory z nich korzytsam do 30min dziennie
    po 30tyg lub wczesniej jesli ktos mial klopoty przy aktywnosci trzeba kontrolowac dlugosc kanalu szyjki
    mi po 32tyg skrocila sie szyjka z 4cm do 2cm tylko wiec na granicy bezpieczenstwa w sumie, ale wciaz zamknieta i twarda
    skrocilam wiec spacerki z godzinnych do 30min
    sa jeszcze specjalne ćw dla kobiet w ciazy plus yoga-mozna podpatrzec na youtube

    AgataP lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze ja tak czesto łapie infekcje a tak bardzo bym poszła popływać ale jak przed ciażą łapałam co chwilę jakieś dziwadła to w ciąży pewnie tym bardziej,a może spróbuje tak jak Ty zabiezpiecze się i popływam,bo mam taka ochote na basen.Spacery super sprawa tym bardziej ze duzo nie trzeba zeby pospacerowac a jakie efekty :) i dla ciała i dla duszy :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Wizytę mam 5.05 więc wszystkiego wypytam. Ciekawe co mi powie :) trochę mi już doskwiera taki brak ruchu..

    Limerikowo, AgataP lubią tę wiadomość

    201411191762.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam takie pytanie. Przed ciaza bylam bardzo aktywna - duzo spacerow, rower, basen, pilates 2-3 razy w tygodniu. Ostatnio chcialam sie troche pogimnastykowac ale po 10 Minutach musialam przerwac bo jakos dziwnie sie czulam, potem dobra godzine bolal mnie brzuch. Dzis bylam sporo na zewnatrz, poszlam na dluuuugi spacer. Pod koniec wracalam wykonczona, zaczal mnie znowu brzuch bolec i bolal godzine. Teraz juz jest ok.
    Podobno jesli przed ciaza uprawialo sie Sport, to mozna dalej ale szczerze nie podobaja mi sie te bole brzucha po intensywniejszej aktywnosci. Lekarz mnie badal ostatnio i wszystko jest ok. Mimo to cos mi nie pasuje.. co wy na to dziewczyny? Bardzo lubie sie ruszac ale teraz sie boje.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aleste Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miałam w zeszłym tygodniu. W piątek ( nie wiedziałam, że jestem w ciąży) bardzo mocno poćwiczyłam, co potem dwa dni odczuwałam. W niedzielę okazało się, że jestem w ciąży. Nadal jeżdżę na rowerze do pracy, ale wolniej i jak poczuje ukłucie to schodzę.
    Być może dla Ciebie wskazane jest zmniejszenie intensywności. Skonsultuj to z lekarzem, jeśli po ćwiczeniach czujesz się gorzej może warto je zmodyfikować?

    f2w3yx8dmfujgip8.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam we czwartek wizyte u mojej gin to obgadam to z nia. Narazie dalam sobie spokoj z cwiczeniami.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Rozia87 Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie joga nie schodzi z tapety :D

  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uprawiałam sport praktycznie przez całą ciążę bo jestem dość aktywną osoba i jestem zdania, ze ciąża to absolutnie nie choroba. Poza tym dzięki aktywnośći fizycznej w ciazy mozna wrócić do siebie o wiele szybciej po porodzie jak również wrócić do dobrej formy. Zapobiegamy przytyciu w ciaży więcej kilogramów niż powinnyśmy przytyć.

    Polecam szczególnie bieganie, ewentualnie długie spacery jeśli nie czujecie się na siłach...
    Sama miałam problem ze stawami, ale rozwiązały go opaski kompresyjne. Mam te https://www.os1st.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 07:52

  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osetta wrote:
    Uprawiałam sport praktycznie przez całą ciążę bo jestem dość aktywną osoba i jestem zdania, ze ciąża to absolutnie nie choroba. Poza tym dzięki aktywnośći fizycznej w ciazy mozna wrócić do siebie o wiele szybciej po porodzie jak również wrócić do dobrej formy. Zapobiegamy przytyciu w ciaży więcej kilogramów niż powinnyśmy przytyć.

    Polecam szczególnie bieganie, ewentualnie długie spacery jeśli nie czujecie się na siłach...
    Sama miałam problem ze stawami, ale rozwiązały go opaski kompresyjne.

    To, czy uprawianie sportu w ciąźy nie zaszkodzi matce i dziecku, należy pozostawić do oceny lekarza i fizjoterapeuty. Hormony ciążowe wpływają na rozluźnienie całego aparatu więzadłowego, u osób predysponowanych sporty obciążające stawy mogą spowodować pózniejsze problemy, które opaski kompresyjne nie załatwią. Cwiczenia siłowe natomiast bez wcześniejszego przygotowania mogą przyczynic się do osłabienia mięśni dna miednicy. Poza tym jest masa przeciwwskazań położniczych, które należy na wstępie wykluczyć. Oczywiście ruch to zdrowie, ale z głową i nie na własną rękę.

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie czy byłyście aktywne również przed ciążą. Jeśli tak to mozecie nadal uprawiać sport. Sama biegałam przed ciążą oraz biegałam w ciązy (zmniejszyłam tylko intensywność bo jednak ciąża trochę obniża nasze możliwości jeśli chodzi o kondycję).

    Do elektrostymulacji wracam po porodzie bo ćwiczenia znacznie pomagaja poprawić formę :)
    https://www.intime20.pl/trening-ems/

    Jeśli chodzi o rower to sobie na razie odpuściłam. Sama jazda nie jest groźna, groźniejsze sa upadki.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2020, 13:24

  • martaw Przyjaciółka
    Postów: 99 135

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie do końca tak. Ja przed ciąża byłam bardzo aktywna bieganie po 40km w tygodniu do tego 2-3 razy w tygodniu naprawdę ciężki trening na siłowni a już na pierwszej wizycie u mojego lekarza dostałam bana na sport poza jogą, spacerami i orbitrekiem lub rowerem stacjonarnym. Każda ciąża jest inna i ocenę należy pozostawić lekarzowi bo nawet aktywność przed ciąża wcale nie oznacza że można sobie dowolnie ćwiczyć w ciąży.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przesadzacie z tym sportem? Owszem ruch w ciąży jest korzystny ale zajęcia sportowe należy odłożyć do po połogu. W ciąży spacery, basen, specjalna gimnastyka dla ciężarnych. Wszystkie sporty gdzie jest sie narażonym na upadek, że ktoś na nas wpadnie, gdzie trzęsie, są WYKLUCZONE. Żadnego biegania i jeżdżenia na rowerze. Jeśli boli brzuch to jest wyraźny sygnał od organizmu ze należy przystopować.
    Ja byłam w zupełnie innej sytuacji bo od 6 miesiąca musiałam leżeć i w całej ciąży czułam się źle. Na początku jedynie kiła razy byłam na basenie. I jakoś przeżyłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 00:18

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Nie przesadzacie z tym sportem? Owszem ruch w ciąży jest korzystny ale zajęcia sportowe należy odłożyć do po połogu. W ciąży spacery, basen, specjalna gimnastyka dla ciężarnych. Wszystkie sporty gdzie jest sie narażonym na upadek, że ktoś na nas wpadnie, gdzie trzęsie, są WYKLUCZONE. Żadnego biegania i jeżdżenia na rowerze. Jeśli boli brzuch to jest wyraźny sygnał od organizmu ze należy przystopować.
    Ja byłam w zupełnie innej sytuacji bo od 6 miesiąca musiałam leżeć i w całej ciąży czułam się źle. Na początku jedynie kiła razy byłam na basenie. I jakoś przeżyłam :)
    Nie, nie wydaje mi się, że przesadzamy. Jeśli ktoś codziennie jest na siłowni, albo uprawia inny wymagający sport (nie mówię o lekkiej gimastyce, tylko o prawdziwym sporcie) to zaprzestanie ruchu jest bardzo przykre. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to wystarczy dopasować intensywność treningu lub jego rodzaj (np wykluczyć wstrząsy czy ryzyko upadku) do samopoczucia i możliwości ciężarnej. Spacer dla zdrowej osoby to nie jest sport, tylko sposób przemieszczania się ;)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak, a potem jest rwanie włosów z głowy bo krwawienia, bo bóle brzucha. Uczucie przykrości jest ważniejsze niż bezpieczna ciąża?:) Trzeba przewartosciowac priorytety. Ruch tak, sport nie. Ale niech każdy robi co chce, jego ciąża.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ