X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 19 maja 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka89 wrote:
    Tak, szczególnie jak sie jest drobnej budowy. Tez musze skontrolowac wage, bo dawno jej nie uzywalam :D
    Ja np mam wrażenie, ze schudlam w biodrach... Spodnie z poprzedniej ciazy mi starsznie wisza na tylku i troche zjezdzaja...

    A mi wszyscy mówią, że schudły mi nogi i na twarzy zeszczuplałam.. Hmmmm ciekawe.
    W sumie to nie mam nic przeciwko 😂

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Mary Magdalena Autorytet
    Postów: 311 348

    Wysłany: 19 maja 2019, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bujaczkow, to ja mam Baby Bjorn i jestem bardzo zadowolona. Tymek lubił w nim zasypiać, jak był malutki, a potem się w nim bujal. Dzięki niemu udawalo mi się jakiś obiad ugotować i chalupe ogarnąć. Składa się całkiem na płasko i nie zajmuje dużo miejsca. Córka mojej koleżanki ma 20 miesięcy i dalej lubi w nim siedzieć.

    tb73vut14i57zd3c.png
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 19 maja 2019, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz będę szyła prześcieradła, i spróbuję uszyć kurę do karmienia :) w planach jeszcze poszewki na pościel, ciekawe jak to wyjdzie.

    Bobby29, Applejoy, OlaWi lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 20 maja 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Frida jesteś taka chudzinka że te 8 kg to pewnie w brzuch i cycki ci poszlo, a jak i nie, to nawet lepiej bo wspaniałe wyglądasz!

    Ja na początku prawie nic nie tylam ale teraz nadrabiam i niestety nie tylko w brzuchu.. a dziwne bo wcale nie jem więcej. Może organizm więcej magazynuje na po ciąży? Nie wiem.
    ja mam 6 na plusie w ciągle słyszę że jestem taka duża ;/ a jaka mam być w 7 miesiącu ;/ demotywujące to. z Anielka miałam w tym samym tyg 9 kg na plusie i jestem zadowolona, że teraz mniej a na każdym kroku słyszę, że rosnę w oczach ;/

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 maja 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA.G wrote:
    ja mam 6 na plusie w ciągle słyszę że jestem taka duża ;/ a jaka mam być w 7 miesiącu ;/ demotywujące to. z Anielka miałam w tym samym tyg 9 kg na plusie i jestem zadowolona, że teraz mniej a na każdym kroku słyszę, że rosnę w oczach ;/
    To mnie zawsze zastanawia, że ciąża daje ludziom przyzwolenie do takich komentarzy albo ciągłych pytań ile już przytyłaś. Samą mnie to strasznie denerwuje,mimo że może wg niektórych dużo mi nie przybyło to czuję się dużo ciężej i dobijające jest takie gadanie.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 20 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Dziewczyny, czy decydujecie sie w koncu na bujaczki, a jesli tak to jakie? Chce juz jakis zamowic i kompletnie nie umiem sie zdecydowac. Na te chwile mam typy:

    1) BabyBjorn - zupelny basic, ale ponoc dobry dla kregoslupa dziecka, nie zajmuje duzo miejsca, ale niestety jest niski i stoi praktycznie na ziemi, nie bede Bąbla widziala np. kapiac sie w wannie
    2) Beaba Bouncer Up and Down III - duzy, dziecko ma kilka pozycji, regulowana wysokosc od podloza, ale nie wiem czy moze byc uzywany od urodzenia
    3) 4 mooms - najbardziej gadzeciarski, wielki, ale tez ma dobre opinie
    4) Bright Stars - tani, calkiem ladne stonowane kolory, ale boje sie przebodzcowania Malucha w nim

    Macie jakies doswiadczenia z tymi bujaczkami?

    Ja mialam Bright Stars - calkiem fajny hybrydowy, mozna zamontować to bujanie na baterie sle jest naprawde bardzo delikatne, mozna tez noga, dosyc dlugo moze sluzyc, przy drugim dziecku pamietam ze i 3 latek siadał i nic sie nie stało. Teraz bardziej z ciekawości niz potrzeby sprzedalam go na olx, dołożyłam troche u kupilam baby bjorn tez na olx - na pewno ma pozycje gdzie pupa nie jest tak bardzo w dole, podoba mi sue oszczędny design, to za z ma 3 czy 4 pozycje plus ew krzesełko i to ze sie supeł latwo składa na plasko na wakacje lub do dziadkow, jest leciutki. Palak z zabawkami nie w moim stylu, sprzedalam i dorobię swojego w stylu zawieszek do baby gym. O wysokość sie nie martwię, a Ty przemysl te plany na dlugie kąpiele:) lepiej sie wymocz teraz poki mala grzecznie w brzuchu siedzi:) z expresowego prysznica ja bedziesz widziała doskonale:)

    baileys lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 20 maja 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA.G wrote:
    ja mam 6 na plusie w ciągle słyszę że jestem taka duża ;/ a jaka mam być w 7 miesiącu ;/ demotywujące to. z Anielka miałam w tym samym tyg 9 kg na plusie i jestem zadowolona, że teraz mniej a na każdym kroku słyszę, że rosnę w oczach ;/
    Faktycznie, słabe takie komentarze sa:( w złości chyba odpysknelabym ‚ a Ty tez ostatnio troche nie przytyłaś?’ I wydaje mi sie ze wlasnie ludzie pozwalają sobie na takie komentarze nie do osob ktore maja 20-30 kg plus, tylko szczupłych co to przytyły te 8-10 kg.
    Ja nam wizyte w srode po powrocie, 28.05 i az sie boje co bedzie bo jedzenie mi strasznie tu smakuje i pochłaniam spore ilosci... dobrze ze chociaz na słodycze nie bardzo mam w ciazy ochote i jak chlopaki biorą lody to wybieram raczej foccacie, kolejna kanapkę albo owoce. Zreszta mam wrazenie ze głodna jestem co 2-3 godziny i w ciagu całego dnia nazbiera sie tych posiłków/przekąsek calkiem sporo. Przed wyjazdem mialam 7-8 kg na plusie.

    OlaWi lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 20 maja 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest 6 na plusie i mam zakaz tycia więcej. Tylko lekarz zapomniał mi powiedzieć jak to zrobić. I tak jem około 1500kcal dziennie, jak schodzę niżej to pojawiają się ketony. Do tego średnio ze sportem, delikatny powolny spacer, żeby nie było skurczów. Jedyny plus że to koniec przygody z in vitro, a co za tym idzie sterydów i hormonów. W końcu zrzucę to co nabrałam przy procedurze.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez z +8 mam nadzieje że za dużo jeszcze nie przybędzie :p tak ze 2kg na miesiąc jeszcze licze :p chyba musze sie zacząc pilnować. Chociaż mam tak ze jak cos zjem nawet mało to jestem pełna jakbym zjadła konia z kopytami. Generalnie mam wrażenie ze poszło w brzuch i cycki większość. Tyłek i nogi, ręce nie specjalnie sie zmieniły. No i mówią mi ze na buzi chuda jestem wiec jest nadzieja ze nie bede wyglądała jak 🐷 pigi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 09:12

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 20 maja 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida moim zdaniem wyglądasz obłędnie 😍 Figura jak ta lala.
    A u nas tak
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1fb78d8d679b.jpg

    Smerfelinka, Domi_tur, Frida91, E_linka2, kayama, emi2016, Bobby29, Chimera, Applejoy, Agagusia lubią tę wiadomość

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 maja 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Śnił mi się dziś poród, urodziłam w 15minut a potem mojr dziecko zjadło po 20ml mleka z każdej piersi 😂😂😂 i tej wersji trzymam się do końca! :)

    Co do komentarzy... Miło mi gdy ktoś mówi, że super wyglądam w tej ciąży, że z tyłu to jeszcze szczuplejsza jestem. Ale spotkały mnie też komentarze typu " głodzisz dziecko, będzie chudr bo masz za mały brzuch!" 🤯 od kobiet, które po 15 latach od porodu nie zrzuciły nadmiaru kilogramów 😂

    Ja chciałabym nie przekroczyć 11kg ns plusie, ale moja waga robi sobie co chce, ostatnio przytyłam prawie 3kg w miesiąc a teraz od 3 tygodni może pół kilo, kto to wie ile waga pokaże w środku lata jak będę opuchnięta jak ludzik Michelin 😂

    Nacha, kayama, Bobby29, Smerfelinka lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 maja 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka dziękuję 😊 Super brzusio!

    Ja dałam sobie przyzwolenie na max.14kg na całą ciążę. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... Póki co odstawiłam już słodycze, do których mam jakąś słabość w ciąży choc wcześniej rzadko jadłam. Boję się po prostu że podjadanie wejdzie mi w nawyk i będę tyła potem nawet po porodzie, siedząc z dzieckiem w domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 09:28

    Sylvka lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 20 maja 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Ja mam 6.5 kg na plusie i niestety jak na ten tyfzien i na wagę wyjściową to za dużo... Ale tez slysze ze zeszczuplalam i ciagle pytania czy nie jem za malo i nie glodze dziecka.... Tego chyba nie da się uniknąć... Z Łucją na tym etapie mialam +12 wiec cieszę się z postepów.

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 20 maja 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie 7kg na plusie. Myślę,że kg,to kwestia czasu ;)
    Dziewczyny,które przybrały już znacznie więcej- nie martwcie się i nie przejmujcie. Mam znajomą,która przytyła w ciąży 30 kg, a teraz, 2 miesiące od porodu, wygląda praktycznie jak przed ciążą. Mówi,że brzuszek jej troszkę został, ale ja tam żadnego brzucha nie widziałam. Wszystko to były sztuczne kg. Czasami tak po prostu jest. Dodam tylko,że nie karmiła w ogóle piersią, wiec nie zeszło jej po karmieniu.
    Także kobietki- głowy do góry. Na pewno wszystkie wrócimy do formy ;)

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 20 maja 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do wczoraj miałam 11 kg na plusie, ale ze wczoraj po południu złapałam jakiś nieżyt żołądkowo-jelitowy to dziś może być nieco mniej 😁.
    A tak serio, to jak zdarzy Wam się taki problem to się nawadnianie i przeczekujecie czy moze coś stosujecie. Ja mam raczej pancerny układ pokarmowy i wiem jedynie jak z dziećmi postępować.

    aadd84dc14.png[/url]
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 20 maja 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nadzieję, że w tej ciąży będzie mniej niż w poprzedniej a tu już +10 kg. Nie wiem skad, bo w sumie normalnie jem, dużo jestem w ruchu a one przybywają skokowo jeszcze kilka dni temu było +8 a tu nagle 2 do przodu. Identycznie miałam w poprzedniej ciąży. Tyle, że teraz mam brzuch wielkości takiej miałam idąc do porodu, bo mimo że miałam + 14 w poprzedniej ciąży to brzuch mały.
    W każdym bądź razie staram się nie przejmować i mam nadzieję, że po porodzie zrzucę tak samo szybko jak poprzednim razem :D

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 20 maja 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym chciała zmieścić się w 10-12 kg, ale życie pokaże. po pierwsze jestem na diecie więc to plus, ale z drugiej strony upały się zbliżają i możemy puchnąć. moja siostra rodziła we wrześniu i na wakacje duże kg przybrała przez puchnięcie i po porodzie wszystko zeszło. ja wiem, że zejdę do wagi po ciąży, jak nie od razu to dietą i ćwiczeniami. ale wkurzają mnie komentarze, jeszcze za plecami... wczoraj przyjechaliśmy do rodziny i siostra szwagra mówi "wcale nie jesteś taka duża jak mówią", nosz kurde, nie mają o czym gadać! fakt brzuch szubko mi wyskoczył, ale widząc teraz inne kobiety w podobnym tyg ciąży to nie mam jakoś mocno dużego. troszę w uda poszło, ale większość to brzuch.nie mam na to wpływu, że mam dużo wód płodowych, dziecko większe, i w drugiej ciąży szybko widać brzuszek u mnie.

    Agagusia, plinka89 lubią tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja waze 3 kg więcej niż przed ciąża :/ Położna mówiła że jest ok. Mam wrażenie że nadal chudne. W ciąży schudłam ok 2 kg to sumując jest 5 kg na plus, może tak to.trzeba liczyć. Mi mówią że schudłam na twarzy i nogi widzę też zeszczuplaly. W dodatku ja dużo leżę, mało ruchu, nie chce mi się jeść to fakt, ale staram się :)
    Chyba kupię używany bujaczek Bright Stars, znalazłam sporo na olx w bardzo.dobrym stanie, i jeszcze kupię matę edukacyjną :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 11:08

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • menka2 Autorytet
    Postów: 428 595

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    U mnie jest 6 na plusie i mam zakaz tycia więcej. Tylko lekarz zapomniał mi powiedzieć jak to zrobić. I tak jem około 1500kcal dziennie, jak schodzę niżej to pojawiają się ketony. Do tego średnio ze sportem, delikatny powolny spacer, żeby nie było skurczów. Jedyny plus że to koniec przygody z in vitro, a co za tym idzie sterydów i hormonów. W końcu zrzucę to co nabrałam przy procedurze.

    serio lekarz zabronił więcej tycia przy +6 na tym etapie ciąży ??? :O ja owszem też coś takiego usłyszałam przy pierwszej ciąży od lekarza prowadzącego ale miałam już wtedy + 15 a do terminu sporo czasu :D


    4c3tvfxm6n339zea.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie myślą, ze kobieta w ciąży to jakiś szczególny twór, eksponat który można dowolnie komentować. Ile przytyła, ze zle w tej ciąży wyglada - pewnie będzie dziewczynka, już o macaniu brzucha nie wspomnę 🙄.

    Ja planowałam zmieścić się w 12 kg ale już wiem, ze nie dam rady. Przesunęłam na 15. Zostały mi 4 do dyspozycji. Ale to mocno optymistyczny wariant bo jeśli będę puchła tak jak z Julkiem to na pewno wejdzie więcej. Ale opuchlizna to akurat szybko schodzi.

    aadd84dc14.png[/url]
‹‹ 698 699 700 701 702 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ