X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    A ja mam pytanie poboczne:) teraz sa trendy bardziej na ‚zero’ czy częściowo tez ujdzie?

    Ja mam trendy raczej gdzieś - ale od początku ciąży nie depiluje się do 0 - mam golarkę i zostawiam tak do 0.5 cm włosków. Depilacja mnie podrażniała bardzo, wolę tego unikać i czuć się bardziej komfortowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    ale ogólnie mój mąż nawet podczas pobierania krwi musi leżeć, bo słabo mu się robi, więc miałam z nim ustalone, że ma wyjść jak już dojdzie do faktycznego porodu (chociaż pewnie wyszłoby , że ostatecznie został... nie dano mi to sprawdzić)... na cesarkę też ze mną nie poszedł i teraz nie pójdzie, bo by mi chłop zszedł na miejscu :-D
    Hehe ah te chłopy :P Mój K też jest w te klocki strasznie słaby, ledwo daje rade krew do badań oddać, jak słyszy napełniającą się fiolke to uuuuu ledwo się trzyma. Jak bylismy na I prenatalnych to był ze mną pierwszy raz. Ja się go po wizycie pytam i jak? A on, że niedobrze mu się zrobiło jak zobaczył USG (bo widział też jak babeczka robiła mi dowcipne)
    A ja głupia liczyłam na jakieś męskie łzy szczęścia a ten mi mówi że mu nie dobrze no weźcie to przebijcie :P
    Także przy porodzie to na korytarzu będzie jedynie :P a zastanawiam się czy i tam nie padnie :P

    Anhydra, Niebieska Gwiazda, Chimera, Bobby29, wiki2, Smerfelinka lubią tę wiadomość

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Jeśli ten 7latek jest na etapie dinozaurów, to polecam taką grę:
    https://m.ceneo.pl/48837858
    Lub zestaw do wykopalisk. Mój 6letni siostrzeniec bardzo się tym bawił.
    Jak nie ma, to gra doble też jest fajnym pomysłem.

    Dzięki, fajne pomysły, zerknę na te grę. A doble już ma ;)

    aadd84dc14.png[/url]
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Ktoś z Warszawianek wybiera się na targi w Świecie dziecka?

    Ja się zastanawiam. Piątek albo niedziela.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Ktoś z Warszawianek wybiera się na targi w Świecie dziecka?

    Ja chyba pojadę na MamaVille https://mamaville.pl/content/197-targi-mamaville-warszawa-vol-17

    Ale może też pojedziemy w piątek na Świat Dziecka

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Dzięki, fajne pomysły, zerknę na te grę. A doble już ma ;)
    Może jeszcze gra pędzące żółwie się spodobać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2019, 00:31

    DrzewkoPomarańczowe lubi tę wiadomość

  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kino z brzuszkiem jest o 17 wiec ja się nie wyrobie. Nie tyle ja co mąż, żeby mnie zmienić przy Julku. A poszłabym z ciekawości...

    aadd84dc14.png[/url]
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli macie w swoich miastach salon depilacji to ja zachęcam do tego żeby od 5 miesiąca regularnie przed porodem chodzić co 4 tygodnie. Wybierzcie depilację pastą cukrową lub woskiem Lycon, niestety wosk miękki klasyczny może być zbyt agresywny, skóra w strefie bikini w ciąży jest bardziej delikatna i przy zwykłym wosku często zdarzają się uszkodzenia naskórka. A pasta cukrowa jest bardzo delikatna dla skóry :)

    Najwięcej kobiet na depilację chodzi właśnie w ciąży, zwłaszcza jeśli chodzi o wargi sromowe i całą bruzdę międzypośladkową. Włosów odrasta mniej, są cieńsze, delikatniejsze, po porodach zawsze mówią że łatwiej im było się ogarnąć podczas połogu jak bez włosów mogły dbać o higienę :)

    Przy cesarce też lepiej mieć świeżo wydepilowany wzgórek niż ogolony, niektóre panie maja wysoko linię włosów i zrobione tam cięcie potem się dłużej goi jak wrastają tam po kilku dniach od ogolenia włoski :)

    Bobby29, DrzewkoPomarańczowe, Ania95, Misi@, Agagusia, Smerfelinka lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy wy spicie tylko na boku? Odkryłam czemu mi się tak źle spi i mnie boki bolą cala noc się wierce. Ja jestem przyzwyczajona do spania na plecach to moja ulubiona pozycja. A w ciąży jest zakaz :/ Próbowałam jakos tak na pół boku z jednej strony poparta na poduszkach ale tak sobie. Faktycznie jak leżę na plecach to mi wygodnie ale mam uczucie ucisku w sridku jakby mi kamień w podbrzuszu leżał.

    ja też lubie spać na plecach, i choć zasypiam na boku jednym lub drugim to i tak budzę się na plecach. pocieszam się żę na tym etapie to nie ma większego znaczenia, a jak będę już miała bęben to pewnie obłoże się rogalem jakimś - bo jakoś nie widzę siebie spiącej całą noc na boku. polecam artykul u mamy ginekolog, który mnie uspokoił :)

    https://mamaginekolog.pl/pozycja-do-spania-w-ciazy-czy-ma-znaczenie/

    kayama lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi Tur ja byłam raz na depilacji woskiem i chyba będę się bała znowu ;p ale kto wie.

    Dziewczyny, czy wasze brzuchy tez są już takie duuuze? w pierwszej ciąży dopiero się brzuszek zarysowywał, a teraz jest taki jak w 7 miesiącu... i więcej przytyłam bo 4kg ;/ własnie wyszłam od lekarza. w sobote usg połówkowe. Z ciążą wszystko dobrze. Nie pisałam chyba wcześniej, w 14 tygodniu trwafiłam na patologię z silnym krwawieniem

    DrzewkoPomarańczowe lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama ja nie w ciąży śpię na boku, a w ciąży na plecach, taka to zagwozdka ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 12:58

    kayama lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Jeśli macie w swoich miastach salon depilacji to ja zachęcam do tego żeby od 5 miesiąca regularnie przed porodem chodzić co 4 tygodnie. Wybierzcie depilację pastą cukrową lub woskiem Lycon, niestety wosk miękki klasyczny może być zbyt agresywny, skóra w strefie bikini w ciąży jest bardziej delikatna i przy zwykłym wosku często zdarzają się uszkodzenia naskórka. A pasta cukrowa jest bardzo delikatna dla skóry :)

    Najwięcej kobiet na depilację chodzi właśnie w ciąży, zwłaszcza jeśli chodzi o wargi sromowe i całą bruzdę międzypośladkową. Włosów odrasta mniej, są cieńsze, delikatniejsze, po porodach zawsze mówią że łatwiej im było się ogarnąć podczas połogu jak bez włosów mogły dbać o higienę :)

    Przy cesarce też lepiej mieć świeżo wydepilowany wzgórek niż ogolony, niektóre panie maja wysoko linię włosów i zrobione tam cięcie potem się dłużej goi jak wrastają tam po kilku dniach od ogolenia włoski :)

    Ja kiedyś chodziłam na wosk taki klasyczny i pamietam, ze pierwsze razy to była masakra. Miałam siniaki i skóra mi schodziła. Ale potem już było super i ból z zabiegu na zabieg coraz mniejszy. Teraz miałam duża przerwę, byłam już nawet zapisana ale spenialam ;)
    Może rzeczywiście spróbuje na te pastę cukrowa iść 🤔

    aadd84dc14.png[/url]
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga mój brzuch nadal jest mały. lekarka mówi że spokojnie do 24 tyg mi wywali. niby pierwsze dziecko wiec wiedziałam że będzie później, ale moje znajome z pierwszym dzieckiem miały już spory na tym etapie, a ja nadal nie wyglądam na ciażę. nadal chodzę w swoich normalnych spodniach, no te bardziej obcisłe dżinsy to już małe, ale ogólnie chodzę w swoich nieciążowych ciuchach cały czas, a spodnie z gumą to w ogóle mi spadają bo guma nie ma na czym się oprzeć. to tyle z mojego wymarzonego brzucha :D śmieję się że może chociaż w 8 i 9 miesiącu pochodzę "w ciąży" :D

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, robiłam research w suplach bo chcę zmienić mój preparat na jakiś z choliną (zmnienić w sensie dokończyć co mam i kolejny kupić już inny) i znalazłam świetny artykuł/ranking u pana tabletki, może komuś się przyda. u mnie wybór padł na Composita Mama DHA.

    https://pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/

    Kalija, Vampire lubią tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy wy spicie tylko na boku? Odkryłam czemu mi się tak źle spi i mnie boki bolą cala noc się wierce. Ja jestem przyzwyczajona do spania na plecach to moja ulubiona pozycja. A w ciąży jest zakaz :/ Próbowałam jakos tak na pół boku z jednej strony poparta na poduszkach ale tak sobie. Faktycznie jak leżę na plecach to mi wygodnie ale mam uczucie ucisku w sridku jakby mi kamień w podbrzuszu leżał.
    Ja na razie mam polegiwac na lewym boku i nie spać na prawym,bo mam obrzęk prawej nerki. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło..
    niestety nie uspie całej nocy na jednym boku i zdarza mi się też spać na plecach. Póki co nie czuję kamienia i śpi mi się normalnie. Dzisiaj czytałam,że pozycję spania na plecach odradza się po 37 tygodniu. Ale ile w tym racji...?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Iga mój brzuch nadal jest mały. lekarka mówi że spokojnie do 24 tyg mi wywali. niby pierwsze dziecko wiec wiedziałam że będzie później, ale moje znajome z pierwszym dzieckiem miały już spory na tym etapie, a ja nadal nie wyglądam na ciażę. nadal chodzę w swoich normalnych spodniach, no te bardziej obcisłe dżinsy to już małe, ale ogólnie chodzę w swoich nieciążowych ciuchach cały czas, a spodnie z gumą to w ogóle mi spadają bo guma nie ma na czym się oprzeć. to tyle z mojego wymarzonego brzucha :D śmieję się że może chociaż w 8 i 9 miesiącu pochodzę "w ciąży" :D

    doczekasz się, jeszcze będziesz miała dość tego brzucholka :) ja w pierwszej ciąży własnie około 22-24 tygodnia nagle wstałam z duzym brzuchem :) a teraz już od 13/14 tyg rośnie równomiernie

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im większa ciąża, tym spanie na plecach jest coraz bardziej utrudnione i jakoś samoistnie zmienia się pozycję na boczną :)

    wiki2 lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Jeśli macie w swoich miastach salon depilacji to ja zachęcam do tego żeby od 5 miesiąca regularnie przed porodem chodzić co 4 tygodnie. Wybierzcie depilację pastą cukrową lub woskiem Lycon, niestety wosk miękki klasyczny może być zbyt agresywny, skóra w strefie bikini w ciąży jest bardziej delikatna i przy zwykłym wosku często zdarzają się uszkodzenia naskórka. A pasta cukrowa jest bardzo delikatna dla skóry :)

    Najwięcej kobiet na depilację chodzi właśnie w ciąży, zwłaszcza jeśli chodzi o wargi sromowe i całą bruzdę międzypośladkową. Włosów odrasta mniej, są cieńsze, delikatniejsze, po porodach zawsze mówią że łatwiej im było się ogarnąć podczas połogu jak bez włosów mogły dbać o higienę :)

    Przy cesarce też lepiej mieć świeżo wydepilowany wzgórek niż ogolony, niektóre panie maja wysoko linię włosów i zrobione tam cięcie potem się dłużej goi jak wrastają tam po kilku dniach od ogolenia włoski :)

    A czy można stosować kremy do depilacji? Ja wyrywania sobie nie wyobrażam i to w takim miejscu :) Mam delikatna i naczynkowa skórę. U mnie to od lat golenie o kremy.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taki brzuszek :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5a1db63ecd38.jpg

    Bobby29, IGA.G, DrzewkoPomarańczowe, Kalija, kayama, Chimera, Agagusia, Smerfelinka, Larissa90, Marimiko lubią tę wiadomość

  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    Ja chyba pojadę na MamaVille https://mamaville.pl/content/197-targi-mamaville-warszawa-vol-17

    Ale może też pojedziemy w piątek na Świat Dziecka

    o, dzięki za info... ale chyba nie namówię mojego M. na 2 imprezy z rzędu :-D Muszę którąś wybrać... czy oni nie mogli zrobić tydzień po tygodniu? :-D

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ