X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • BumBum23 Przyjaciółka
    Postów: 102 27

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja się witam tak nieśmiało , czy byście miały ochotę spojrzeć do mojego pytania na belly ?


    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/przed-testowaniem-sluz-rozciagliwy-zdjecie,17185.html

    Córka 2015 <3
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bum bum. Ja niestety nie pomogę bo się nie znam za bardzo na wykresach.
    Spróbuję się dzisiaj dostać do lekarza, trochę się niepokoję bi mam jakieś lekkie plamienia. Nie jest tego jakoś dużo ale taki sluz podbarwiny krwią przy podcieraniu i troszkę na wkładce.
    Poza tym dziwie się dziś czuję noc nie mogę od wczoraj przełknąć poza... mandarynkami :D

    A wy dziewczyny jak się czujecie?

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • BumBum23 Przyjaciółka
    Postów: 102 27

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Hej bum bum. Ja niestety nie pomogę bo się nie znam za bardzo na wykresach.
    Spróbuję się dzisiaj dostać do lekarza, trochę się niepokoję bi mam jakieś lekkie plamienia. Nie jest tego jakoś dużo ale taki sluz podbarwiny krwią przy podcieraniu i troszkę na wkładce.
    Poza tym dziwie się dziś czuję noc nie mogę od wczoraj przełknąć poza... mandarynkami :D

    A wy dziewczyny jak się czujecie?
    Tam jest zdjęcie śluzu który złapałam na bieliźnie i wynik testu ciążowego z soboty :)

    Córka 2015 <3
  • Larissa90 Ekspertka
    Postów: 167 403

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U mnie nudności ciąg dalszy...
    Skubię po trochu bułkę ale słabo mi to idzie... wiem, muszę jeść dla dzidzi ale jak skoro cały czas mi niedobrze.. a do tego chwyciło mnie przeziębienie..
    A do 15 trzeba wytrzymać w pracy jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 10:28

    lprkjw4z1fyq8p6j.png
    Wrzesień 2018 - aniołek 7tc [*]
    17u96iyeqf2595zc.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larissa90 wrote:
    Hej.
    U mnie nudności ciąg dalszy...
    Skubię po trochu bułkę ale słabo mi to idzie... wiem, muszę jeść dla dzidzi ale jak skoro cały czas mi niedobrze.. a do tego chwyciło mnie przeziębienie..
    A do 15 trzeba wytzymać w pracy jeszcze.

    Współczuję :/
    Na przeziębienie to najlepiej herbata z imbirem, mleko z czosnkiem, miodem i masłem i syrop z cebuli. Ja się wyleczyłam tym w 3 dni :)

  • BumBum23 Przyjaciółka
    Postów: 102 27

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larissa90 wrote:
    Hej.
    U mnie nudności ciąg dalszy...
    Skubię po trochu bułkę ale słabo mi to idzie... wiem, muszę jeść dla dzidzi ale jak skoro cały czas mi niedobrze.. a do tego chwyciło mnie przeziębienie..
    A do 15 trzeba wytrzymać w pracy jeszcze.
    Nie wciskaj też w siebie jedzenia , organizm sam da znać .
    Ja teraz robiłam syrop cebula + miód pycha szybko się zrobił i mega poprawa .

    Marg lubi tę wiadomość

    Córka 2015 <3
  • PaniHa Autorytet
    Postów: 360 587

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Hej bum bum. Ja niestety nie pomogę bo się nie znam za bardzo na wykresach.
    Spróbuję się dzisiaj dostać do lekarza, trochę się niepokoję bi mam jakieś lekkie plamienia. Nie jest tego jakoś dużo ale taki sluz podbarwiny krwią przy podcieraniu i troszkę na wkładce.
    Poza tym dziwie się dziś czuję noc nie mogę od wczoraj przełknąć poza... mandarynkami :D

    A wy dziewczyny jak się czujecie?

    Kochana, daj znać co u lekarza. Ja również miałam plamienia. To był śluz taki kawa z mlekiem ale tylko przy podcieraniu. Lekarz mnie uspokoił że wszystko jest ok i czasami się tak zdarza. Dostałam progesteron i miałam leżeć. Leżę od poniedziałku i wszystko się uspokoiło. Mam nadzieję że to już koniec bo to za duże obciążenie dla mojej psychiki. Tak bardzo się boje.

    Córeczka A. 08.2019❤️🌼❤️🌼❤️🌼
    Czekamy na Alusia 💙💙
    f2w3gox1omm0fmw9.png
  • Marimiko Autorytet
    Postów: 860 947

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Dzis zrobilam sobie kontrolna bete (Czy nadal rosnie). Tydzien temu w 36 dniu cyklu mialam 3835, dzisiaj w teoretycznym 42 dc mam 17147! Mam nadzieję ze to nie blizniaki hehehehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 14:32

    ex2b3e5e3suplzeq.png
    7v8r3e3kfd3wkgo4.png
    22.03.2017 r. Aniołek [`] (11tc) <3 11.2017-10.2018- 4 ciąże biochemiczne
    01.08.2019 r. - przewidywany TP naszej córeczki Olci <3
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larissa90 wrote:
    Hej.
    U mnie nudności ciąg dalszy...
    Skubię po trochu bułkę ale słabo mi to idzie... wiem, muszę jeść dla dzidzi ale jak skoro cały czas mi niedobrze.. a do tego chwyciło mnie przeziębienie..
    A do 15 trzeba wytrzymać w pracy jeszcze.

    A ja myślałam, że ze stresu nie mogę jeść ;) Mi od niedzieli wchodzą tylko mandarynki, dzisiaj zjadłam pączka pieczonego jak wracaliśmy od lekarza i na razie też nie mam jakoś apetytu.
    Zakupiłam też kwas foliowy bo niestety po takim czasie starań myślałam, że już nic z tego i dałam sobie spokój ze wszelkimi wspomagaczami ;( (głupota moja)
    PaniHa wrote:
    Kochana, daj znać co u lekarza. Ja również miałam plamienia. To był śluz taki kawa z mlekiem ale tylko przy podcieraniu. Lekarz mnie uspokoił że wszystko jest ok i czasami się tak zdarza. Dostałam progesteron i miałam leżeć. Leżę od poniedziałku i wszystko się uspokoiło. Mam nadzieję że to już koniec bo to za duże obciążenie dla mojej psychiki. Tak bardzo się boje.

    Właśnie mój śluz wygląda tak samo :( Strasznie się boję że coś będzie nie tak, tyle czasu starań i teraz wariuję.
    Umówiłam się na jutro do gina jakiegoś z polecenia ale kasuje 200zł za wizytę :O więc dzisiaj spróbuję jeszcze na nfz iść do przychodni i wybłagać panią dr, żeby mnie przyjęła.
    Endo był sam zaskoczony, oglądał guza wzdłuż i wszerz żeby zobaczyć co dalej z lekami na zmniejszenie prolaktyny, ale jednak zdecydował że stopniowo odstawiamy. I zwiększył dawkę tyroksyny, żeby TSH nie robiło psikusów. Na koniec pogratulował. Strasznie dziwne uczucie...

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety infekcja sie rozwinela, dostalam goraczke i musze brać antybiotyk... Strasznie mnie to martwi żeby nie zaszkodzic dzidzi, ale staram sie nie stresowac. Pierwsza ciążę przeszlam bez większych chorób

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja właśnie wróciłam z przychodni. Próbowałam sie dostac do lekarza na NFZ ale stwierdziła ze juz mnie nie przyjmie bo była 17:00 a do 17:30 przyjęcia. Jeszcze niby położna z pogardą spojrzała a fo w ciąży pani jest i zaczęła się śmiać. Stwierdzam że jednak wolę pozbyć się pieniędzy niz dobrego nastroju. Jutro pojde prywatnie. Tylko waham sie nad 2 ginekologami. Jeden z nich pracuje u nas w szpitalu, drugi w szpitalu jakieś 40km od mojego miasta. Mają dobre opinie i wiem od babeczki z poczekalni że ten który u nas w szpitalu przyjmuje jest tez dostępny pod telefonem w razie czego.
    Jak myślicie, lepiej wziąć lekarza który dyżuruje też u nas w szpitalu?

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Hej, ja właśnie wróciłam z przychodni. Próbowałam sie dostac do lekarza na NFZ ale stwierdziła ze juz mnie nie przyjmie bo była 17:00 a do 17:30 przyjęcia. Jeszcze niby położna z pogardą spojrzała a fo w ciąży pani jest i zaczęła się śmiać. Stwierdzam że jednak wolę pozbyć się pieniędzy niz dobrego nastroju. Jutro pojde prywatnie. Tylko waham sie nad 2 ginekologami. Jeden z nich pracuje u nas w szpitalu, drugi w szpitalu jakieś 40km od mojego miasta. Mają dobre opinie i wiem od babeczki z poczekalni że ten który u nas w szpitalu przyjmuje jest tez dostępny pod telefonem w razie czego.
    Jak myślicie, lepiej wziąć lekarza który dyżuruje też u nas w szpitalu?

    Jeśli chodzi o ciąże, to pierwsza kosztowała mnie około 3000 zł :P Ale ginekolog, szczególnie w ciąży jest lekarzem na którym nie warto oszczędzać, a według mnie standardem jestem, że na pierwszej wizycie dostajesz jego nr komórkowy z hasłem "proszę dzwonić, gdyby coś się działo". Masz wtedy pewność, że jesteś pod dobrą opieką, a dla mnie to bardzo ważne, dlatego na Twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do niego. Sama widzisz jakie są standardy opieki na nfz, znalezienie dobrego gina graniczy chyba z cudem, dlatego Ci prywatni biorą aż tyle kasy :(

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się wybrałam w końcu na betę (dopiero pierwsza), wyszła 224,5 :) progesteron 87 nmol/l, TSH 1,67 :)

    Ania95, Agagusia, Marg lubią tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg, super wyniki :)

  • Myszowelove Przyjaciółka
    Postów: 64 73

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Zrobiłam dziś betę 77,20 - 35dc ale ja przeważnie tak długie cykle mam :)
    W przyszłym roku kończę 30 lat i to będzie moje drugie dziecko. Pierwsze, synek, ma 17mc więc różnica będzie 2 lata i miesiąc. Termin wypada na 8 sierpnia :)
    Czy któraś z Was zaszła w ciążę karmiąc piersią? My się jeszcze karmimy i trochę się boję karmić, ale nie plamię ani nic. Trochę podbrzusze boli i jajniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 19:14

    Marg, Marimiko, smeg, Agagusia lubią tę wiadomość

    74di3e5ewh0bo3f8.png
    w4sqskjoba8oxpzl.png
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wytlumaczcie mi proszę po co robicie ta betę? Lekarz Wam zlecal? Ja robilam tylko raz, jak chciałam się dowiedzieć czy test ciążowy nie kłamał:)

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszowelove - moja znajoma karmiła piersią w ciąży i w niczym to nie przeszkadzało. Ma 2 corki z Maja rok po roku więc jak zaszła w 2 ciążę to malutka miała ledwie 3 miesiące.

    Plinka89-tak jak mowisz, nie będę oszczędzać na lekarzach, za wiele mnie to kosztowało. Nie mam doswiadczenia dlatego nie wiedziałam ze to nornalne gdy lekarz daje jakiś kontakt do siebie. A jednak zawsze człowiek pewniej się czuję.

    Smeg- ładny wynik, a jesteś pod opieką endo? Mój mówił ze dobrze jakby bylo okolo 1 lub ponizej

    Marg lubi tę wiadomość

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy mogłaby któraś wytłumaczyć o co chodzi w cenniku mojej gin? Jest napisane, że wizyta położnicza 150 zł, a usg płodu 250 zł. Co to oznacza? :O

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka89 wrote:
    A wytlumaczcie mi proszę po co robicie ta betę? Lekarz Wam zlecal? Ja robilam tylko raz, jak chciałam się dowiedzieć czy test ciążowy nie kłamał:)

    Beta pokazuje czy ciąża rozwija się prawidłowo :)

  • Marg Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!

    Czekałam jak na szpilkach na ten wątek! Byłam na lipcówkach 2019, ale przez chwilkę bo dziewczyny dobrze się znały, były juz w wysokich ciążach (w porównaniu do mojej) i ciężko było wejść nagle w sto-którąś stronę.

    Testowałam 23 listopada. OM 22.10.2018.
    Dzisiaj według suwaczka mam 6+2, ale w poniedziałek byłam na pierwszym usg i był pęcherzyk z ciałkiem żółtym wielkością oceniony na 5+0. Termin z OM mam na 31.07, ale pewnie przesunie mi się na początek sierpnia.
    Następne usg mam za tydzień.
    W zeszłym tygodniu beta 2245,0, a po 46 godzinach 4537,0.
    TSH mam ponad normę (3,3), ale jestem pod opieką endo i zbijam na razie Euthyroxem 25. Hormony i przeciwciała w normie.

    Na razie czuję silne mdłości w różnych porach dnia, mam wtedy ślinotok, czuję niepokój. Poza tym codziennie odczuwam silny ból piersi i zauważyłam, że się powiększyły.

    Cieszę się, że mogę z Wami tworzyć nową grupę, mam nadzieję, że się poznamy i polubimy :)

    Ja zdecydowałam się prowadzić ciążę na tak zwanego Janusza (bądź Grażynę), hehe :D
    Chodzę prywatnie do mojego profesora, który jest moim Aniołem Stróżem i trzyma rękę na pulsie, ale też zapisałam się na NFZ, by mieć skierowania na morfo, mocz i inne, których w ciąży jest cała masa. płacić za nie dodatkowo nie zamierzam, bo od lat uczciwie odprowadzamy z mężem podatki na naszą wspaniałą służbę zdrowia i czuję, że coś mi się należy... ;)
    Niestety, teraz zauważam, że jakość opieki NFZ i prywatnej dzieli ogromna przepaść i wiem, że w ciąży po wcześniaku nie czułabym się bezpiecznie u lekarza na NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 19:48

    smeg lubi tę wiadomość

    Syn - ur. w 31tc - 2070g - 6/7/7 pkt. Apgar - 12.11.2013
    m3sx3e3k3yvl8w6s.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ