X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nasz wszystkie zęby są już bardzo długo, wiem, że jakoś szybko był komplet. Co do rozmiaru to ja kupuję 98 i to jest jeszcze trochę w zapasie, nie lubię zbyt dużych ubrań kiedy wiszą na Błażeju 🙈 Wagowo to mamy około 13 kg.
    Co do przedszkola to u nas jest taki problem, że obawiam się czy gdziekolwiek się dostanie 🙄

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    U nasz wszystkie zęby są już bardzo długo, wiem, że jakoś szybko był komplet. Co do rozmiaru to ja kupuję 98 i to jest jeszcze trochę w zapasie, nie lubię zbyt dużych ubrań kiedy wiszą na Błażeju 🙈 Wagowo to mamy około 13 kg.
    Co do przedszkola to u nas jest taki problem, że obawiam się czy gdziekolwiek się dostanie 🙄

    W świetle prawa miasto,gmina ma obowiązek zapewnic dziecku miejsce w przedszkolu.Nie musi być blisko zamieszkania.U nas jest to do trzech kilometrów od miejsca zamieszkania.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    W świetle prawa miasto,gmina ma obowiązek zapewnic dziecku miejsce w przedszkolu.Nie musi być blisko zamieszkania.U nas jest to do trzech kilometrów od miejsca zamieszkania.

    Teoretycznie o tym wiem, tylko nie wiem jak to wygląda w praktyce. Wiadomo, wolałabym żeby to nie było gdzieś bardzo daleko 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 15:14

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak musi to zapewni.Jeśli brak totalnie miejsc w publicznym to pozostaje prywatne,ale wtedy jest możliwe dofinansowanie z gminy.Tak jest u moich rodziców,u mnie nie bo w dużym mieście mieszkam i zawsze cos wynajdą.Największe szanse mają samotne matki.
    Nie wiem jaka jest twoja sytuacja,ale lepiej pracować.Jeśli nie jesteś zatrudniona to pokombinuj by być i móc to stwierdzić w chwili rekrutacji.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Waniliowa- odnośnie posiadania drugiego Bąbelka, to weź pod uwagę, że czasami nie bywa to efektem planów, tylko- jak to się mówi- los decyduje za nas 😅.

    Co do piątek- u nas są wszystkie, ale nie mam pojęcia od kiedy, bo nie odnotowaliśmy wyżynania.

    Hahaha no w sumie to prawda. Czasem się przyklei samo dziecko 😁😁

    Kurczaki, u nas nie ma żadnej piątki jeszcze. Możliwe że mu wyjdą niebawem no zaczął się coś ślinić 🤦 ja sama w ogóle nie mam jeszcze żadnej osemki 😁 a jestem po 30stce 🤪

    Piją jeszcze wasze dzieci z butli?
    Mleko na noc, albo coś?
    Mój jeszcze niedawno pił 2x dziennie ale gdzieś od dwóch miesięcy może pije teraz tylko przed snem.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek od znajomej się nie dostał do publicznego i właśnie znaleźli miejsce tylko w prywatnym z dofinansowaniem. Fajna sprawa, bo ileś godzin jest darmowych, a tak to płaci 1zl/h.
    Ja mam do 3 km od domu 4 przedszkola. 2 prywatne i 2 publiczne.
    Opinie są dobre, od znajomych dzieci chodzą i zadowoleni.
    Ja to mam stres przed tym przedszkolem, jak to będzie.... Oby się młodemu podobało i nie chorował jak 90% dzieci. Od sąsiadki dziecko jest w przedszkolu nie więcej niż tydzień w miesiącu. :(

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    Hahaha no w sumie to prawda. Czasem się przyklei samo dziecko 😁😁

    Kurczaki, u nas nie ma żadnej piątki jeszcze. Możliwe że mu wyjdą niebawem no zaczął się coś ślinić 🤦 ja sama w ogóle nie mam jeszcze żadnej osemki 😁 a jestem po 30stce 🤪

    Piją jeszcze wasze dzieci z butli?
    Mleko na noc, albo coś?
    Mój jeszcze niedawno pił 2x dziennie ale gdzieś od dwóch miesięcy może pije teraz tylko przed snem.

    Ja miałam jedną ósemkę wyrwaną. Pozostałe 3 są nadal w dziąsłach i powinnam iść je usunąć, ale tak się boję, że wciąż to odkładam 😅

    Mikołaj nigdy nie pił z butli, ale w nocy budzi się na picie. Ma bidon z wodą w łóżku na noc😉

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Ja miałam jedną ósemkę wyrwaną. Pozostałe 3 są nadal w dziąsłach i powinnam iść je usunąć, ale tak się boję, że wciąż to odkładam 😅

    Mikołaj nigdy nie pił z butli, ale w nocy budzi się na picie. Ma bidon z wodą w łóżku na noc😉

    Ja miałam prześwietlenie i górne ósemki są też schowane, a dolnych ósemek w ogóle nie ma 🤦
    Aaaa, bo Mikołaj długo pił cycusia :))

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiłam go 20 miesięcy. Teraz drugiego też mniej więcej tyle bym chciała karmić, ale chyba wjedzie jednak butla na noc za jakiś czas 😅

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Karmiłam go 20 miesięcy. Teraz drugiego też mniej więcej tyle bym chciała karmić, ale chyba wjedzie jednak butla na noc za jakiś czas 😅

    Butla na noc to ułatwienie 😁 też zaczynałam na noc dawać, a później wjechała na stałe 🤪 ale karmienie jest super 😍 tyle że przy dwójce to już hardcore 🤦

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi się marzą noce przespane i liczę na to, że butla z kaszą to załatwi 😂

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się rozejrzałam za przedszkolem, okazało się że sytuacja jest lepsza niż ze żłobkiem. Jedno publiczne mam ulicę dalej, dobre opinie 🙂 Trochę dalej kilka innych publicznych. Mam nadzieję że do któregoś się dostanie.
    Wika pije butlę na noc, daje mleko po 2 r.ż. Jest przywiązana do tego wieczornego mleczka i się zawsze domaga.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się nawet cieszę, że Adaś jeszcze pije mleko ;-) zawsze jakieś dodatkowe witaminy 🙈 no i właśnie przy wieczornym mleczku koło 19/19.30 zasypia 😍

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy uwas też są takie cyrki ze spaniem? Wika od jakiegoś czasu nie chce spać, ciągle toczymy z nią boje. Nie chce iść spać na drzemkę w ciągu dnia i nie chce wieczorem. Tej w ciągu dnia ciągle potrzebuje bo jak nie położę spać to pada ok 16, 17, budzi się za 2 godziny i wieczór rozwalony bo nie da się położyć na noc. Trzeba czekać ze 3 godziny.
    A tak czy siak po normalnej drzemce kładziemy poyem spać ok 20, 20:30 i nie śpi do 22 🤦 Wierci się, płacze, co chwila chce jakąś zabawke, gada, a to przykryj, a to poczytaj... a ja marzę juz tylko aby spokojnie usiąść i odpocząć. Nie wiem co się jej porobiło. Rano normalnie wstaje ok 7 lub 7:30. W sumie śpi ok 11 godzin.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam Miki ostatnio bardzo ładnie zasypia 🥰 o 20 kładę obydwóch. Mikołaj sam zasypia w swoim łóżeczku, a ja usypiam Milka.
    Mikołaj śpi 11-12 godzin w nocy. Jak 12 to już raczej nie idzie na drzemkę, jak 11 to kładę go na godzinkę. Chociaż czasem nie chce iść spać w ciągu dnia 😉

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś przestał spać w dzień w wakacje.On nie idzie spać bo jest dzień,i tak zostało.Idzie spać koło 20 i śpi do 7:30,8:00,a czasem 8:30.
    Ze starszakiem miałam problem bo w wieku dwóch lat spał w dzień trzy godziny i zasypiał bardzo, bardzo późno.Postanowiliśmy go nie kłaść w dzień.Przez kilka pierwszych dni chodził śnięty pod wieczór.Po około tygodniu przeszło i skończyły się drzemki w dzień.I zaczął chodzić spać o normalnej godzinie.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Nam Miki ostatnio bardzo ładnie zasypia 🥰 o 20 kładę obydwóch. Mikołaj sam zasypia w swoim łóżeczku, a ja usypiam Milka.
    Mikołaj śpi 11-12 godzin w nocy. Jak 12 to już raczej nie idzie na drzemkę, jak 11 to kładę go na godzinkę. Chociaż czasem nie chce iść spać w ciągu dnia 😉

    Ania jak to zrobiłaś 🙈 U nas nie ma mowy o zaśnięciu w swoim łóżeczku, odkładanie często kończy się rykiem a co dopiero zasypianie...
    Jeśli chodzi i spanie to u nas ciągle masakra, tylko jedna noc przespał w całości u siebie. W południe śpi tylko jeśli wstanie rano wcześniej i usypianie tylko na rękach, sam się nie położy- nie ma opcji!

    A tak z innej beczki... Wpadłam zapytać jakie były Wasze przeczucia co do płci w ciąży 🙈 Bo ja ciągle mam wrażenie, że to drugi chłopak ( objawy są bardzo podobne) a nie ukrywam, że liczę na dziewczynkę 🙈

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też kiepsko z zasypianiem wieczorem. Myjemy koło 19:30, około 20 idziemy do łóżka i potem z nim leżę i raz uśnie do 20:30, a bywają dni, że wychodzi z łóżka, bo piciu, bo cośtam, a to bawmy się jeszcze. Zawsze śpiewa przed spaniem, opowiada, nakrywa głowę nogami i co tam mu przyjdzie do glowy, już mnie nerwy biorą 🙈

    W ciągu dnia jest z moimi rodzicami i idzie na drzemkę o 11:30, jak w zegarku. Zjada zupę, bierze dziadka do przedpokoju, kładzie się w wózku i dziadek kilka razy go pobuja i dziecko śpi 🙈 śpi zwykle 1h20, spałby chętnie dłużej, ale kazałam go budzić, już walczyłam żeby w ogóle go nie kładli, ale "przecież takie małe dziecko potrzebuje drzemki w dzień" i babci nie przekonasz, ale ja rozumiem, chcą chwilę odsapnąc w ciągu dnia, niech mają 😉 W weekendy często nie ma drzemki, bo nie chciało mi się walczyć z nim i wtedy o 19 jest już K.O., sam pada na łóżko 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 17:43

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Ania jak to zrobiłaś 🙈 U nas nie ma mowy o zaśnięciu w swoim łóżeczku, odkładanie często kończy się rykiem a co dopiero zasypianie...
    Jeśli chodzi i spanie to u nas ciągle masakra, tylko jedna noc przespał w całości u siebie. W południe śpi tylko jeśli wstanie rano wcześniej i usypianie tylko na rękach, sam się nie położy- nie ma opcji!

    A tak z innej beczki... Wpadłam zapytać jakie były Wasze przeczucia co do płci w ciąży 🙈 Bo ja ciągle mam wrażenie, że to drugi chłopak ( objawy są bardzo podobne) a nie ukrywam, że liczę na dziewczynkę 🙈

    To chyba szczęście 😅 nic szczególnego nie zrobiliśmy. Tłumaczyliśmy mu tylko, że to jego łóżeczko nowe i ma w nim spać w nocy, bo u nas w łóżku już nie ma miejsca 🙈 czasem się budzi nad ranem i chce do nas, ale ostatnio po moim tłumaczeniu, że nie ma dla niego miejsca (bo z Milanem spaliśmy) wrócił do siebie do łóżeczka 😁
    A zasypia sam trochę z musu, bo ja w tym czasie karmię Milana i on o tym wie, a taty nie chce 😅 więc ja mu daję tylko buziaka na dobranoc, przykrywam kołderką i zajmuję się mniejszym 😉

    Co do przeczucia to ja w obydwóch ciążach myślałam, że będę miała córki 😂 no a w tej drugiej to już byłam wręcz pewna, bo objawy były inne i o wiele gorsze samopoczucie. Teraz jestem zdania, że nie ma reguły 😁

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska jak zamoczy to mu zmieniam rano pościel. Ma też pod nią ochraniacz na materac to mam cały.

    Zębów 5 nie mamy jeszcze żadnych.

    Co do przedszkoli też zastanawiam nad wyborem.

    Co do spania. U mnie najpierw kolacja kapienie i spanie. Czyli najpierw starszy później młodszy. Starszego daje do swojego łóżeczka. Ale wcześniej musi zrobić siku. Kładzie się buziak papa i wychodzę z pokoju. On trochę się pokręci i zasypia. Młodszego usypiam cycem lub sową grającą.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 1849 1850 1851 1852 1853 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ