X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dzięki, cos mi się pomyliło może dlatego że pisałaś do Sylvki 😀
    Wika raczej nie ma nocnych histerii, na szczęście. Budzi się czasami ale na chwilę i zanim pojdziemy spać, pogłaszczę, uspokoję i zasypia. Za to od jakiegoś czasu wstaje często nad ranem i chce do naszego łóżka. Niestety wtedy to już koniec spokojnego spania bo się wierci i gada 🙈 Jeszcze drzemiemy do 7, jeśli jest weekend to ja przeciągamy nawet do 8 ale potem to już wstaje bawi się i hałasuje więc koniec spania.
    Śpi w łóżeczku ze szczebelkami i jak najdłużej chcę, bo inaczej nie wygonię jej do spania, a tak to mimo protestów kładziemy i musi spać 🙂 Często wrzeszczy ze nie chce spać a potem zasypia w 5 minut.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Anhydra,ostatnio o tobie myślałam.W którym tygodniu urodziłaś?Czy szybko?Jak starszy brat zareagował na rodzeństwo?Ile wzrostu i ile ważył maluch?Napisz coś więcej.

    Mój poród był niestety niespodziewany- miałam cesarkę na cito w 36 tc, bo mi crp skoczyło i podejrzewali zakażenie wewnątrzmaciczne. Na szczęście w żadnym płynie ciała nie znaleźli stanu zapalnego i do końca nie wiadomo, co było przyczyną tego skoku crp. Mały urodził się z masą 2690g, więc całkiem ok jak na ten tydzień 🙂. Teraz ma 2,5 miesiaca i waży 6200g 🙈. Jesteśmy w 80-tym centylu 😆. Sam poród, pomimo, że niespodziewany i pod dużym stresem- wspominam bardzo dobrze. Śmigałam już po 8 godzinach od cięcia a po 3 dniach czułam się, jakbym nigdy nie rodziła. O wiele lepiej wspominam, niż poprzedni poród sn...

    Sylvka- co do codzienności z dwójką, to jakoś dajemy radę. Na szczęście Antek jest prawie samoobsługowy, uwielbia spacery...czyli jest calkowitym przeciwieństwem brata. Łaczy ich tylko bezgraniczna miłość do cycusia 😅.

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojtek też nie woła na siku ale jak jest bez majtek to jak chce mu się to siada i robi. Ale dziś przełom. Chodził w majtkach i usiadł na nocnik. Bo tak to zawsze zasikał majtki. Noce różnie ale już nie zakładam mu pampersy. Z mową słabo ale uczy się nowych słówek.

    Sylvka dasz radę. Na początku będzie ciężko ale z czasem będzie łatwiej.

    Anhydra, Sylvka lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Mój poród był niestety niespodziewany- miałam cesarkę na cito w 36 tc, bo mi crp skoczyło i podejrzewali zakażenie wewnątrzmaciczne. Na szczęście w żadnym płynie ciała nie znaleźli stanu zapalnego i do końca nie wiadomo, co było przyczyną tego skoku crp. Mały urodził się z masą 2690g, więc całkiem ok jak na ten tydzień 🙂. Teraz ma 2,5 miesiaca i waży 6200g 🙈. Jesteśmy w 80-tym centylu 😆. Sam poród, pomimo, że niespodziewany i pod dużym stresem- wspominam bardzo dobrze. Śmigałam już po 8 godzinach od cięcia a po 3 dniach czułam się, jakbym nigdy nie rodziła. O wiele lepiej wspominam, niż poprzedni poród sn...

    Sylvka- co do codzienności z dwójką, to jakoś dajemy radę. Na szczęście Antek jest prawie samoobsługowy, uwielbia spacery...czyli jest calkowitym przeciwieństwem brata. Łaczy ich tylko bezgraniczna miłość do cycusia 😅.

    Mając taką wagę startową to pulpetem jest.Miała dwa cc więc niemam porównania.Po pierwszym śmigałam jak ty,po drugim troszkę gorzej było wstać,ale też ok.

    Anhydra lubi tę wiadomość

  • Mooniika Przyjaciółka
    Postów: 97 38

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) jakie duze glowki maja wasze dzieci?
    U nas 46,5 cm jestesmy na granicy dolnej siatki centylowej, przy wadze 12 kg I 89,5 cm wzrostu.

    Jak sie rozwijaja wasze dzieci?
    Jak z mowa?

    Moze juz ktores zna alfabet czy liczyc.

    My jestesmy na etapie odpieluchowania.
    Siku ladnie robi na nocnik. Kupa zdazyla sie tylko raz na nocnik a tak zawsze w majtki.
    Na noc ma pampersa bo w nocy duzo sika.

    Zasypia u nas w lozku potem ja przenosimy do swojego pokoju. Ale kolo 24 budzi sie I wraca do nas do lozka I tak spiny juz do rana.


    Mooniika
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którejś dziecię nosi już 104?? Wika już przestaje wchodzić w 98 🙈 Kupuje na 104, a w Pepco to nawet dziś kupiłam na 110... Rękawy są za krótkie, musi miec na 26, 27. 2,5 latka nosi ciuchy dla 3, 4 latka.
    Monika Wiki ma głowę 49. Wygaje mi się ze w normie. Waga nie wiem ale może z 16 kg już być. Musimy się w końcu zebrać i ja zważyć na domowej. Wzrost 94. Moei cały czas 🙈 i pełnymi zdaniami, używa poprawnie zaskakujących słów typu np "powiedzmy", ze coś tam, "wydaje mi się" 😯. Jak nie chcę jej dać chrupka czy ciastka to mówi "tylko tak troszkeeeeę, nie dużo, takie zdrowe ciastko " 😅
    Liczy do 10 chociaż często się myli, litery niektóre ogarnia, kolory podstawowe zna typu czerwony, zielony, niebieski, żółty, czarny , myla jej się odmiany typu fioletowy czy pomarańczowy 🙂 Załatwia sie tylko na sedes, u babci czasami na nocnik. Ładnie woła, rzadko się zsika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 11:06

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Mając taką wagę startową to pulpetem jest.Miała dwa cc więc niemam porównania.Po pierwszym śmigałam jak ty,po drugim troszkę gorzej było wstać,ale też ok.

    Ja miałam duży dylemat co do typu porodu tym razem, bo pierwszy, pomimo że sn nie wspominam dobrze. Miałam możliwość wyboru i wahałam się do samego końca. Los na szczęście zdecydował za mnie.

    Moj pierworodny też był pulpetem na tym etapie. Teraz waży 14,5 kg a i tak wygląda jak szczypior 😅. Plus jest taki, że dzieki temu szybko kg mi lecą w dół po porodzie 🙃

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Czy którejś dziecię nosi już 104?? Wika już przestaje wchodzić w 98 🙈 Kupuje na 104, a w Pepco to nawet dziś kupiłam na 110... Rękawy są za krótkie, musi miec na 26, 27. 2,5 latka nosi ciuchy dla 3, 4 latka.
    Monika Wiki ma głowę 49. Wygaje mi się ze w normie. Waga nie wiem ale może z 16 kg już być. Musimy się w końcu zebrać i ja zważyć na domowej. Wzrost 94. Liczy do 10 chociaż często się myli, litery niektóre ogarnia, kolory podstawowe zna typu czerwony, zielony, niebieski, żółty, czarny , myla jej się odmiany typu fioletowy czy pomarańczowy 🙂 Załatwia sie tylko na sedes, u babci czasami na nocnik. Ładnie woła, rzadko się zsika.

    U nas bluzki już od 3-4 miesięcy na 110, z kolei spodnie 104, czasami nawet 98 bo większe mu zjeżdzają w pasie 🙈

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    U nas bluzki już od 3-4 miesięcy na 110, z kolei spodnie 104, czasami nawet 98 bo większe mu zjeżdzają w pasie 🙈

    To u nas podobnie,bluzki na 110 i spodnie 104 i czasem 110 i często zjeżdzają.Co do głowy to xhyba spora.Zaraz zmierze.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głowa 50cm.
    Co do bluzek to nosi po starszaku.Na 110 mam mało,więc nosi też na 116.Są trochę za duże,zawijam o ściągacz w rękawie i jest dobrze.Nie kupuje ubrań bo są po starszaku,a więcej dzieci nie planujemy.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Wojtek też nie woła na siku ale jak jest bez majtek to jak chce mu się to siada i robi. Ale dziś przełom. Chodził w majtkach i usiadł na nocnik. Bo tak to zawsze zasikał majtki. Noce różnie ale już nie zakładam mu pampersy. Z mową słabo ale uczy się nowych słówek.

    Sylvka dasz radę. Na początku będzie ciężko ale z czasem będzie łatwiej.

    Ale jak.To jak zasika w środku nocy pościel to od razu zmieniasz?My ten etap mamy za sobą,ale pytam z ciekawości.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Naprawdę podziwiam Was dziewczyny :) te które już mają drugiego dzidziusia, bądź są w ciąży 😊 mega szacun! 🥰

    Mój Adaśko będzie miał jakieś 98cm i nosi 104, choć niektóre 104 są na styk - zależy od firmy. Waży gdzieś od sierpnia 15kg.
    Lubi stawiać na swoim, ostatnio często się przegaduje z nami.
    Z dnia na dzień coraz więcej mówi.
    Ma różne humorki. Czasem to jest taka kochana przylepka, przychodzi i się tuli, daje buziaczki, a czasem.... Nie podchodź 🤭
    Niestety mamy mały kontakt z innymi dziećmi, ale jak już gdzieś jesteśmy albo ktoś u nas z dzieckiem to bawi się chętnie.
    Jest strasznym obserwatorem.
    Od września posyłam go do przedszkola... Zobaczymy co to będzie, bo odpukac.... Nie choruje. Raz miał tylko temperaturę i to przy trzydniowce półtorej roku temu.
    No, ale niestety zdaje sobie z tego sprawę, że jak pójdzie do przedszkola to będzie łapał chorobki ☹️

    Czy wasze dzieci mają 5tki, zęby?
    Bo mój młody bez 🤷 a do czwórek to mu wszystkie szybko wyszły.

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wasze dzieci są duże 😮 Mikołaj nosi rozmiar 98, bluzki są ok, ale spodnie troszkę przydługie. Waży 12 kg 🙈 drobinka. Wygląda na młodszego 😉

    Vaniliowa, Mikołajowi właśnie wychodzi ostatnia górna piątka 🙂

    Anhydra, Mikołaj był miłośnikiem cycka jak Twoi chłopcy ☺️ wisiał ciągle, potrafił jeść co 30 minut. Cycek był ukojeniem na wszystko. Za to Milan je co 2-3 godziny i mam święty spokój 😁 czasami się wkurza jak mu próbuję dać cyca kiedy on jeszcze głodny nie jest 😂

    Anhydra lubi tę wiadomość

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania no wiesz co, żeby tak biedne dziecko szczuć cycem 🤭🤭

    U nas jest jedna piątka, chyba kawałek drugiej też, ale nie jestem pewna. W ogóle ciężko mi zajrzeć do tej paszczy lwa 🙈

    Liczę od września na przedszkole, mamy dwa blisko domu, ale w ogóle nic nie wiem na ich temat. Nie mam żadnych znajomych tu w bliskiej okolicy z dziećmi. Nie wiem jak to będzie z tym naborem, zwykle jest w marcu, ale nie wiem jak to u nas w mieście wygląda. Muszę zadzwonić chyba do któregoś z tych przedszkoli, coś pogadać, ale nawet nie wiem o co pytać 🤷🏻

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    Hej. Naprawdę podziwiam Was dziewczyny :) te które już mają drugiego dzidziusia, bądź są w ciąży 😊 mega szacun! 🥰

    Mój Adaśko będzie miał jakieś 98cm i nosi 104, choć niektóre 104 są na styk - zależy od firmy. Waży gdzieś od sierpnia 15kg.
    Lubi stawiać na swoim, ostatnio często się przegaduje z nami.
    Z dnia na dzień coraz więcej mówi.
    Ma różne humorki. Czasem to jest taka kochana przylepka, przychodzi i się tuli, daje buziaczki, a czasem.... Nie podchodź 🤭
    Niestety mamy mały kontakt z innymi dziećmi, ale jak już gdzieś jesteśmy albo ktoś u nas z dzieckiem to bawi się chętnie.
    Jest strasznym obserwatorem.
    Od września posyłam go do przedszkola... Zobaczymy co to będzie, bo odpukac.... Nie choruje. Raz miał tylko temperaturę i to przy trzydniowce półtorej roku temu.
    No, ale niestety zdaje sobie z tego sprawę, że jak pójdzie do przedszkola to będzie łapał chorobki ☹️

    Czy wasze dzieci mają 5tki, zęby?
    Bo mój młody bez 🤷 a do czwórek to mu wszystkie szybko wyszły.

    Waniliowa- odnośnie posiadania drugiego Bąbelka, to weź pod uwagę, że czasami nie bywa to efektem planów, tylko- jak to się mówi- los decyduje za nas 😅.

    Co do piątek- u nas są wszystkie, ale nie mam pojęcia od kiedy, bo nie odnotowaliśmy wyżynania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 22:52

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Ania no wiesz co, żeby tak biedne dziecko szczuć cycem 🤭🤭

    U nas jest jedna piątka, chyba kawałek drugiej też, ale nie jestem pewna. W ogóle ciężko mi zajrzeć do tej paszczy lwa 🙈

    Liczę od września na przedszkole, mamy dwa blisko domu, ale w ogóle nic nie wiem na ich temat. Nie mam żadnych znajomych tu w bliskiej okolicy z dziećmi. Nie wiem jak to będzie z tym naborem, zwykle jest w marcu, ale nie wiem jak to u nas w mieście wygląda. Muszę zadzwonić chyba do któregoś z tych przedszkoli, coś pogadać, ale nawet nie wiem o co pytać 🤷🏻


    A nie mają stronki na necie albo na fb? Ja od jakiegoś czasu obserwuję kilka przedszkoli na fb i widzę co jakiś czas co robią, jak wygląda ich dzień (często dodają foto relację z zajęć i spacerów).

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa wrote:
    Hej. Naprawdę podziwiam Was dziewczyny :) te które już mają drugiego dzidziusia, bądź są w ciąży 😊 mega szacun! 🥰

    Mój Adaśko będzie miał jakieś 98cm i nosi 104, choć niektóre 104 są na styk - zależy od firmy. Waży gdzieś od sierpnia 15kg.
    Lubi stawiać na swoim, ostatnio często się przegaduje z nami.
    Z dnia na dzień coraz więcej mówi.
    Ma różne humorki. Czasem to jest taka kochana przylepka, przychodzi i się tuli, daje buziaczki, a czasem.... Nie podchodź 🤭
    Niestety mamy mały kontakt z innymi dziećmi, ale jak już gdzieś jesteśmy albo ktoś u nas z dzieckiem to bawi się chętnie.
    Jest strasznym obserwatorem.
    Od września posyłam go do przedszkola... Zobaczymy co to będzie, bo odpukac.... Nie choruje. Raz miał tylko temperaturę i to przy trzydniowce półtorej roku temu.
    No, ale niestety zdaje sobie z tego sprawę, że jak pójdzie do przedszkola to będzie łapał chorobki ☹️

    Czy wasze dzieci mają 5tki, zęby?
    Bo mój młody bez 🤷 a do czwórek to mu wszystkie szybko wyszły.

    Piątki u nas wszystkie.Ostatnia wyszła w czrwcu.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Ania no wiesz co, żeby tak biedne dziecko szczuć cycem 🤭🤭

    U nas jest jedna piątka, chyba kawałek drugiej też, ale nie jestem pewna. W ogóle ciężko mi zajrzeć do tej paszczy lwa 🙈

    Liczę od września na przedszkole, mamy dwa blisko domu, ale w ogóle nic nie wiem na ich temat. Nie mam żadnych znajomych tu w bliskiej okolicy z dziećmi. Nie wiem jak to będzie z tym naborem, zwykle jest w marcu, ale nie wiem jak to u nas w mieście wygląda. Muszę zadzwonić chyba do któregoś z tych przedszkoli, coś pogadać, ale nawet nie wiem o co pytać 🤷🏻

    Zależy czy myślisz o przedszkolu publicznym czy prywatnym.
    Jeśli chodzi o publiczne to kiedyś były dni otwarte i można było iść i zobaczyć przedszkole i pogadać w kadrą i zabawy dla dzieci.Możliwe,że covid to zmienił.
    W googlach wyszukaj nabór do przedszkoli w mieście....i ci wyszkoczy strona miasta.U mnie wybiera się trzy przedszkola,jeśli dzieć ma za mało punktów by się dostać proponują inne.Tak było w naszym przypadku i syn trafił do prywatnego,tamto zupełnie mi nie pasowało.Daleko bo około trzy kilometry,bardzo zła dzielnica,i dziwnym trafem tam zawsze są miejsca.W prywatnym rekrutacja trwa do momentu gdy są miejsca.

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    A nie mają stronki na necie albo na fb? Ja od jakiegoś czasu obserwuję kilka przedszkoli na fb i widzę co jakiś czas co robią, jak wygląda ich dzień (często dodają foto relację z zajęć i spacerów).
    Oba pobliskie przedszkola nie mają na fejsie rozbudowanej strony, jest prywatna grupa dla rodziców. Jak dla mnie to na plus, bo nie chciałabym żeby wrzucali na ogólnodostepną stronę fotki dzieci.

    Z tego co wiem, to wnioski się składa przez stronę internetową, ale póki co nie ma żadnych szczegółów tam podanych odnośnie nowego roku🤷🏻 Akurat prywatnego przedszkola nie mamy blisko ani jednego.

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prywatnych przedszkoli mam mnóstwo wokoło i jedno publiczne. Marzy mi się posłać od marca Mikołaja do przedszkola 🙈 ale jeszcze się nie orientowałam czy są gdzieś wolne miejsca. Mikołaj będzie szedł do prywatnego.
    Jeszcze w marcu planuję chrzest Milana. Będzie miał prawie pół roku 😛 a Mikołaja ochrzciliśmy jak miał 6 tygodni, więc spora różnica. Już moja mama mnie goni.

‹‹ 1848 1849 1850 1851 1852 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ