X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 października 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie wiem czy mnie pamiętacie ale po wielkich trudach udało nam się wywalczyć kolejne dwie kreski na teście :) Dzisiaj byłam na pierwszej becie. Może nie powinnam, bo za wcześnie ale już się cieszę i nie mogę doczekać. TP kalkulator wyznaczył na 4 lipca ale ja muszę mieć robione CC przez wadę miednicy. No i zobaczymy jak tym razem cholestaza, ponoć lubi wracać.

    Anhydra, Niebieska Gwiazda, werni lubią tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 23 października 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Cześć, nie wiem czy mnie pamiętacie ale po wielkich trudach udało nam się wywalczyć kolejne dwie kreski na teście :) Dzisiaj byłam na pierwszej becie. Może nie powinnam, bo za wcześnie ale już się cieszę i nie mogę doczekać. TP kalkulator wyznaczył na 4 lipca ale ja muszę mieć robione CC przez wadę miednicy. No i zobaczymy jak tym razem cholestaza, ponoć lubi wracać.


    Gratulacje ❤. Trzymam kciuki, aby to była spokojna i nudna ciąża.

    Sylvka lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 października 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję :) my wczoraj mieliśmy podwójna impreze. Chrzciny i urodziny chłopaków. Były udane. Grześ grzeczny w kościele był. Połowę mszy spał :)

    Anhydra lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 2 listopada 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Cześć, nie wiem czy mnie pamiętacie ale po wielkich trudach udało nam się wywalczyć kolejne dwie kreski na teście :) Dzisiaj byłam na pierwszej becie. Może nie powinnam, bo za wcześnie ale już się cieszę i nie mogę doczekać. TP kalkulator wyznaczył na 4 lipca ale ja muszę mieć robione CC przez wadę miednicy. No i zobaczymy jak tym razem cholestaza, ponoć lubi wracać.

    Gratuluję! Pojawiało się już serduszko ?Wszystkiego dobrego dla Was.

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 listopada 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co słychać? :) Forum siadło na dobre ;) MDW jak u ciebie?
    U nas w porzadku, Wika gada, wszystko chce sama, awantury sa jak czegoś jej się nie pozwala. Zakłada sama buty i próbuje się ubierac :). Sama je, sama pije, troszkę rozlewa ale dobrze sobie radzi. Odpukać jest zdrowa już 3 tygodnie! Wygląda jak 3 latek. Ucieka ns spacerach, ciągle tłumaczymy ze pan policjant mówił ze trzeba trzymać rodziców za rączkę ;) ciężko. Pod choinkę chce uwaga ciężarówkę, robota i potwora :D O lalkach nie ma mowy.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też na razie się trzymany! Jedyne co mnie martwi to OB, trzy tygodnie temu sprawdzaliśmy było 26, po dwóch tygodniach kontrola i 22. Koleżanka pediatra wspominała, że może wolno spadać ale nie wiem czy to jednak nie za mało. Szczerze to nawet nie wiem czym było spowodowane jego podniesienie. W środe robimy USG węzłów, które wydają mi się zmniejszone,ale ciągle wyczuwalne.
    Błażej również na spacerach ucieka i nie chce trzymać za ręke. Co do jedzenia to różnie z tym bywa, też mu się zdarza wylać albo coś wywalić z łyżeczki, widelca 🙈
    Chciałabym żeby w tym temacie był bardziej samodzielny, ale wtedy chyba wcale by nie jadł 🙈

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 20 listopada 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas raz na jakiś czas tylko katarek, jeszcze nigdy nie przechodziliśmy niczego poważnego, ale to dlatego, że Mikołaj nie chodzi do żłobka.
    Miki też lubi uciekać na spacerach choć mam wrażenie, że już coraz lepiej z tym, zaczyna się słuchać. Jak wychodzę na spacery to zazwyczaj bierzemy rowerek biegowy. Zasuwa jak stary. Ja z wózkiem muszę biec za nim, żeby dotrzymać tępa 😉 każdego dnia 4 km przejedziemy. Do tego jeszcze mam psa przywiązanego do wózka, więc pewnie cała dzielnica mnie kojarzy 😂
    Z jedzeniem u nas znaczna poprawa. Widzę światło w tunelu, że wyjdziemy z tego. Choć nadal jest słabo porównując do innych dzieci to cieszy mnie kiedy próbuje nowych rzeczy 😍

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 listopada 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj a u nas odwrotnie, walczę z jej apetytem :/ Zjada obiad a za godzinę krzyczy o kanapkę z dżemem i ciastka ! Nie może jeść co godzinę.... Nie daje, ale płacze ... Ktoś ma taki problem? W żłobku ma wyżywienie 5 posiłków, wraca do domu i jeszcze zjada jogurt, kilka kanapek i owoc 🙈 Ostatnio znów dostała brzuszka, kyoulisny kombinezon na zimę i spodnie ledwo wchodzą w pasie. Coś sie obawiam ze nie obejdzie się bez dietetyka. Nie wiem jaka jest przyczyna, karmimy zdrowo, u nas nie je sie na co dzień słodyczy, żadnych fastfoodow, i nie jemy co chwila...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2021, 17:40

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, faktycznie nietypowa sytuacja 😉 Mikołaj zje 1 kromkę chleba, a Twoja kilka kanapek i jeszcze owoc 🙈 niezły ma spust. Ile waży?
    Miki waży 12 kg, nosi rozmiar 98 i muszę mu mocno wiązać spodnie w pasie.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 23 listopada 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, ostatnio ważona u lekarza ok 15 kg. W tej chwili nie wiem , ale na pewno urosła. 98 w długości dobre lub lekko za długie rękawy a w pasie ciasne 🙈 Jak coś jej kupuje muszę mierzyć. Był krótki czas że straciła aoetyt jak była chora, ze 2 tyg nie chciaka jeść. Od razu było widać ze schudła :) Ale apetyt wrócił :/

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 23 listopada 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama ile mała obecnie waży i mierzy.Według moich pomiarów Adaś ma 96cm i waży 14.9.Waga mu odrobinę spadła,bo ostatnio często choruje,łapie od starszego.Chodzi w ubrankach na 98 i 104.
    Gruby nie jest,raczej normalny.Jeśli chodzi o apetyt to teraz mniejszy.Latem dużo się ruszaliśmy i dużo jadł,teraz wychodzimy ale nie na całe dnie.Twoja mała chodzi do żłobka i tam obecnie raczej dzieci na plac nie wyprowadzają.Ile km dziennie robicie.U Ani rowerek biegowy i 4km dziennie to już spory wysiłek.U mnie młodszy biega za starszym i też sporo ruchu.A i u was obniżone napięcie.Takie dzieci zwykle mają brzuszek.Wiem,bo u mnie starszak ma,a jest dość wysportowany.Razem chodzimy na siłownie(wiadomo trochę ćwiczy,a trochę się bawi),jeździ na rowerze i hulajnodze.Mimo to brzuszek jest.

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 listopada 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas dzięki tym długim spacerom (zawsze jeszcze zahaczymy o plac zabaw i trampoliny) Mikołaj ładnie je obiad. Wraca mega wygłodniały. Wcześniej dawałam przed spacerem, ale jak zobaczyłam, że po spacerze (odkąd jeździ na rowerku) jest głodny, to zamieniłam godziny posiłków ☺️

    Powiem Wam, że zaczęłam myśleć o trzecim dziecku 🙈 myślałam, że na Milanie już koniec, ale kurczę jakoś mi szkoda, że to wszystko ostatni raz mam przechodzić.
    Na pewno w najbliższym czasie ciąży nie planuję. Ale kto wie... Może do mojej trzydziestki (mam jeszcze 4 lata) będzie trzecie 🙈

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 23 listopada 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    No u nas dzięki tym długim spacerom (zawsze jeszcze zahaczymy o plac zabaw i trampoliny) Mikołaj ładnie je obiad. Wraca mega wygłodniały. Wcześniej dawałam przed spacerem, ale jak zobaczyłam, że po spacerze (odkąd jeździ na rowerku) jest głodny, to zamieniłam godziny posiłków ☺️

    Powiem Wam, że zaczęłam myśleć o trzecim dziecku 🙈 myślałam, że na Milanie już koniec, ale kurczę jakoś mi szkoda, że to wszystko ostatni raz mam przechodzić.
    Na pewno w najbliższym czasie ciąży nie planuję. Ale kto wie... Może do mojej trzydziestki (mam jeszcze 4 lata) będzie trzecie 🙈

    Eheee....coś mi się wydaje,że do pracy to ty za szybko nie wrócisz.Z macierzyńskiego na l4.😆

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Eheee....coś mi się wydaje,że do pracy to ty za szybko nie wrócisz.Z macierzyńskiego na l4.😆

    Nie nie 😂 czuję, że muszę odpocząć ☺️ codziennie marzę o dniu bez dzieci 😛 Mikołaja prawie w ogóle nikomu nie zostawiałam. Teraz jak mam dwójkę to wykorzystuję każdą okazję, żeby choć na trochę się wyrwać bez dzieci 😉 łatwiej mi ich zostawiać komuś pod opieką wiedząc, że są razem ❤️ a jak Milek podrośnie to już w ogóle nie zauważą mojej nieobecności 😛 jest ciężko z tak małym odstępem między dziećmi, dlatego wolałabym, żeby Milan miał już z 3 lata jakby rodzeństwo miało się pojawić 😉

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska w sobotę rano ja zważę, w tyg nie zdążymy a po całym dniu to bez sensu bo pewnie waga większa. Nie chodzimy teraz na spacery ☹️, tylko w weekendy. Odbieram małą i o 17 jesteśmy w domu, jest juz ciemno i zimno.... W żłobku dzieci wychodzily na spacer na plac zabaw codziennie, chyba ze padało. Ale teraz jak już na stałe soadko poniżej 10 stopni i mokro to nie wychodzą, no chyba ze wyjątkowo słoneczny dzień. Tak od obniżonego napięcia ma brzuszek. Rano ma prawie płaski a wieczorem bębenek 🙂

    Na plus tylko tyle, że ona praktycznie nie chodzi normalnie tylko cały czas biega 🙂, może trochę spali przy okazji.
    Spadnie śnieg to będziemy chodzić na sanki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2021, 11:16

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a Mikołaj jeździ na biegowym czy z pedałami?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któreś dzieci odpieluchowane? Muszę się a właściwie Wiki pochwalić, ze dobrze idzie 😁 Z musu właściwie musieliśmy ja zostawiać bez pieluchy na większość dnia bo mocno odparzyła sobie pupę, fdo końca nie wiem czy to nie grzybicze. 2 dni zasikała kilka par majtek i spodenek, a trzeciego tak ładnie wołała ze wszystko suche 😉 Mam nadzieję ze teraz pójdzie z górki. A odparzenie szybko się wygoiło. Uff chętnie bym się już pieluch pozbyła.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 25 listopada 2021, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś odpieluchowany już bardzo dawno temu.Jakoś w styczniu się za to zabraliśmy.Nie chciało się,ale tu od urodzenia problemy z podrażnieniami.Spodobało się i w nocy budził na siku.Przez pierwsze pół roku to ja byłam od sadzania na nocnik i nikt więcej.W nocy na wszelki wypadek śpi w tetrze i majtach ceratkowych,na dwór zimą wychodzimy w pampku.Nie wyobrażam sobie wysadzania dziecka w takie zimno.
    Zbieram się do napisania co u mnie i jakoś ciągle czasu brak.

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 listopada 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ania a Mikołaj jeździ na biegowym czy z pedałami?

    Na biegowym 🙂

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2495 1399

    Wysłany: 26 listopada 2021, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama to raczej nie była grzybicza zmiana.My mieliśmy sporo ciężkich zmian na pupie i grzybicza nie schodzi tak szybko i zwykłymi maściami.Grzybiczą leczyliśmy maścią hascofungin i czymś do picia i trwało to 10dni.Oczywiście z zalecenia lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2021, 05:29

‹‹ 1845 1846 1847 1848 1849 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ