X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 22 września 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mamo, ale te Wasze chłopy to spore były 😲
    Mój Błażej 3080 miał.
    Ostatnio koleżanka urodziła chłopaka też 4310 i 60 cm 🙊 przenoszony tydzień ponad...też sie wymęczyła i skończyło się CC.

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 września 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Ania trzymam kciuki aby szybko już poszło.
    U nas do przodu. Zęby to ma chyba wszystkie , tzn dwa dolne jeszcze nie do końca wyszły ale Wika nie ma żadnych dolegliwosci od zębów i nigdy raczej nie miała. Chodzimy nadal na rehabilitację ale to już chyba siła rozpędu bo reh. twierdzi że jest zbędna (dr zapisuje), trochę koślawi stopy, lekko wystający brzuch, poza tym wszystko gra. Gada nadal jak nakręcona, spokój jest tylko jak śpi ;) Ciekawe czy jej tak już zostanie. Nie wiem po kim bo nie mamy gaduł w rodzinie ;). W ciągu dnia jak z nią jestem wieczorami boli mnie gardło, po koło godzinach przechodzi, ewidentnie od gadania z nią bo ciszy się nie da utrzymać i zignorować, o nie.. Liczy do 3, powyżej 3 jest "dużo". Układa puzzle z kilku elementów. Każe sobie pisać i uczy się liter.
    Może podejmę nowa prace u mojej znajomej, zostala bym agentka nieruchomości 😁, sama nie wiem.... Zna ktoras ten zawod?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 września 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w domu w tym tyg bo znów jest chora. Ostatnio często choruje, to są takie lekkie przeziębienia typu katar i kaszel bez gorączki ale żłobek odpada. Miałam szukać pracy na etat ale nie wiem jakby to miało wyglądać skoro w każdym miesiącu musiała bym brać zwolnienia 😕 (R. nie może chodzić na zwolnienia u niego to odpada, on może wziąć raz na ruski rok jak prawie umiera). Czy ktoras pracuje taraz na sracie w pełnym wymiarze ?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 września 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    O mamo, ale te Wasze chłopy to spore były 😲
    Mój Błażej 3080 miał.
    Ostatnio koleżanka urodziła chłopaka też 4310 i 60 cm 🙊 przenoszony tydzień ponad...też sie wymęczyła i skończyło się CC.

    Zauważyłam, że dużo zależy od tygodnia ciąży, w którym się urodzi. Jeszcze 3 tygodnie temu mój mały ważył 3100, a ciąża już była donoszona (38 tydzień) 🙂 a jak ktoś rodzi po terminie tydzień no to siłą rzeczy ma większego malucha.
    W tych ostatnich tygodniach maluchy strasznie szybko przybierają na wadze.

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 23 września 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Jesteśmy w domu w tym tyg bo znów jest chora. Ostatnio często choruje, to są takie lekkie przeziębienia typu katar i kaszel bez gorączki ale żłobek odpada. Miałam szukać pracy na etat ale nie wiem jakby to miało wyglądać skoro w każdym miesiącu musiała bym brać zwolnienia 😕 (R. nie może chodzić na zwolnienia u niego to odpada, on może wziąć raz na ruski rok jak prawie umiera). Czy ktoras pracuje taraz na sracie w pełnym wymiarze ?

    Faktycznie teraz taki czas, że ciężko o zdrowe dziecko zwłaszcza to żłobkowe 🙄 My siedzimy w domu z młodym, bo powrót do pracy i prywatny żłobek się nie kalkuluje a i tak dopadł nas wirus 🙄

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 23 września 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Zauważyłam, że dużo zależy od tygodnia ciąży, w którym się urodzi. Jeszcze 3 tygodnie temu mój mały ważył 3100, a ciąża już była donoszona (38 tydzień) 🙂 a jak ktoś rodzi po terminie tydzień no to siłą rzeczy ma większego malucha.
    W tych ostatnich tygodniach maluchy strasznie szybko przybierają na wadze.

    Tak myślę, że przenoszone dzieci szybko przybierają na finiszu 😉

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 23 września 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Zauważyłam, że dużo zależy od tygodnia ciąży, w którym się urodzi. Jeszcze 3 tygodnie temu mój mały ważył 3100, a ciąża już była donoszona (38 tydzień) 🙂 a jak ktoś rodzi po terminie tydzień no to siłą rzeczy ma większego malucha.
    W tych ostatnich tygodniach maluchy strasznie szybko przybierają na wadze.
    Ja się urodziłam 2 tygodnie przed terminem i ważyłam 4100g 🤭 więc u nas chyba duże bobasy trochę rodzinne

    Mnie się wydaje, że z Robusławem ciąża była trochę młodsza, że termin miałam jednak bardziej tego 17 kiedy urodziłam niż 8 jak był wyznaczony z OM 🤷🏻

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 września 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera, o kurczę, to niezły był z Ciebie klocek jak na dziewczynkę 😂 dobrze, że nie czekałaś z wyjściem do terminu 🤪

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 września 2021, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera a ile Robusław teraz waży?Klocek bł?Adaśko też był klocuszkiem😉tak mnie ma wspomnienia wzięło.

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 24 września 2021, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No teraz ma 14 kilo i jak przyjeżdżamy do teściów i jest jego kuzynka rok starsza i kuzyn starszy pół roku, to wyglądają jak trojaczki 🤣

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 września 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adam jak się urodził to ważył 3780,ale to37+0.Więc klusek.Teraz też14 i 94cm(mniejwięcej).Więc też duży.Wagowo też myślę,że w sam raz.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 września 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera,a jak w pracy?Jak łączysz pracę z opieką nad dzieckiem?

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 24 września 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida,Niezapominajka co u was?

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 24 września 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Chimera,a jak w pracy?Jak łączysz pracę z opieką nad dzieckiem?
    A no jakoś trzeba sobie radzić. Na szczęście nie mam daleko do pracy. Rano w drodze do pracy zawożę dziecko do moich rodziców i wracając go odbieram, więc w sumie to jest u nich tak 8,5h. Mąż ma masę urlopu, bo w czasie pandemii w ogóle nie brał, na urlop w zeszłym roku miał ojcowski, to teraz bierze 1 dzień w tygodniu urlop i wtedy on jest z nim w domu, a rodzice mogą sobie coś załatwić, albo po prostu odsapnąć 😉

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 25 września 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    A no jakoś trzeba sobie radzić. Na szczęście nie mam daleko do pracy. Rano w drodze do pracy zawożę dziecko do moich rodziców i wracając go odbieram, więc w sumie to jest u nich tak 8,5h. Mąż ma masę urlopu, bo w czasie pandemii w ogóle nie brał, na urlop w zeszłym roku miał ojcowski, to teraz bierze 1 dzień w tygodniu urlop i wtedy on jest z nim w domu, a rodzice mogą sobie coś załatwić, albo po prostu odsapnąć 😉


    Faaajnie macie z tym mi rodzicami, moi jeszcze pracują. Teściowa mieszka w mieszkaniu nad nami i nie chce się zajmować małym tak na stałe. Wtedy na pewno wróciłabym do pracy nawet na 1/2 etatu 🙄 Czasami go weźmie na godzinkę, góra dwie gdy mam jakąś "doróbke" w domu. Ogólnie to wiecznie ma jakąś robote a siedzi na emeryturze. Ona jest taka, że sobie sama tą robotę wyszukuje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 22:37

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 26 września 2021, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Faaajnie macie z tym mi rodzinami, moi jeszcze pracują. Teściowa mieszka w mieszkaniu nad nami i nie chce się zajmować małym tak na stałe. Wtedy na pewno wróciłabym do pracy nawet na 1/2 etatu 🙄 Czasami go weźmie na godzinkę, góra dwie gdy mam jakąś "doróbke" w domu. Ogólnie to wiecznie ma jakąś robote a siedzi na emeryturze. Ona jest taka, że sobie sama tą robotę wyszukuje...

    U nas też zasadniczo brak wsparcia. Pamiętam, jak Chimera zawsze wspominała, że Dziadkowie codziennie zabierają Robsozaura na 2-godzinny spacer. Zazdro nie z tej ziemi! :D
    Nie wiem z czego wynika to słabe angażowanie się dziadków. Podejrzewam, że po części może z wieku (nasi rodzice mają po 65 lat)...chyba byliby zmęczeni dłuższą opieką nad absorbującym 2-latkiem. Z drugiej strony, zabranie niemowlaka w głebokiej spacerówce na dwór, nie jest chyba zbyt wymagające dla takiego seniora... 🤷‍♀️ Także ten... niby mówi sie, że nie powinno się wymagać zaangażowania od dziadków (bo oni swoje dzieci już odchowali i ja to dobrze rozumiem), ale mimo wszystko zawód trochę jest.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 września 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to kwestia wieku, moi rodzice oboje mają po 65 lat i dają radę. Są w dwójkę, a wcześniej zajmowali się moimi siostrzeńcami solo 😅 Mają ogródek przy domu, fajny plac zabaw na osiedlu. Wiem że w razie czego mogę też liczyć na siostrę, ja czasem zostałam z jej chłopakami jak miała popołudniu coś do załatwienia i wydaje mi się to takie naturalne, że ta rodzina jest po to żeby sobie pomagać wzajemnie. Teściowie są młodsi, nie dość że pracują, to mamy kawałek drogi do nich, więc się mniej angażują, ale nie wymagam, mają dzieci szwagierki na głowie, a to są dopiero dziki 🙈

    Anhydra lubi tę wiadomość

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 26 września 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera wrote:
    Nie wiem czy to kwestia wieku, moi rodzice oboje mają po 65 lat i dają radę. Są w dwójkę, a wcześniej zajmowali się moimi siostrzeńcami solo 😅 Mają ogródek przy domu, fajny plac zabaw na osiedlu. Wiem że w razie czego mogę też liczyć na siostrę, ja czasem zostałam z jej chłopakami jak miała popołudniu coś do załatwienia i wydaje mi się to takie naturalne, że ta rodzina jest po to żeby sobie pomagać wzajemnie. Teściowie są młodsi, nie dość że pracują, to mamy kawałek drogi do nich, więc się mniej angażują, ale nie wymagam, mają dzieci szwagierki na głowie, a to są dopiero dziki 🙈

    To nie pozostaje mi nic innego jak wysłać zapytanie do Twoich Rodziców, czy mnie zaadoptują 😂.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 września 2021, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    To nie pozostaje mi nic innego jak wysłać zapytanie do Twoich Rodziców, czy mnie zaadoptują 😂.
    Jakbyś miała dziołszkę, to moja mama bez mrugnięcia okiem by Cię adoptowała, a tak to nie wiem, nie wiem 🙊🙊🙊

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 27 września 2021, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    U nas też zasadniczo brak wsparcia. Pamiętam, jak Chimera zawsze wspominała, że Dziadkowie codziennie zabierają Robsozaura na 2-godzinny spacer. Zazdro nie z tej ziemi! :D
    Nie wiem z czego wynika to słabe angażowanie się dziadków. Podejrzewam, że po części może z wieku (nasi rodzice mają po 65 lat)...chyba byliby zmęczeni dłuższą opieką nad absorbującym 2-latkiem. Z drugiej strony, zabranie niemowlaka w głebokiej spacerówce na dwór, nie jest chyba zbyt wymagające dla takiego seniora... 🤷‍♀️ Także ten... niby mówi sie, że nie powinno się wymagać zaangażowania od dziadków (bo oni swoje dzieci już odchowali i ja to dobrze rozumiem), ale mimo wszystko zawód trochę jest.

    Moi rodzice to jeszcze prędzej się nim zajmą, teściowa czasami też nie mogę powiedzieć, ale generalnie ma już 6 wnuków to chyba po prostu jest znudzona funkcją babci i ciągle ma coś innego na głowie.
    Ale tak żebym mogła wrócić do pracy i zostawić go na cały dzień to raczej nie mam na co liczyć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 22:41

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




‹‹ 1843 1844 1845 1846 1847 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ