X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 14 lipca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka, gratuluję serdecznie! 😍

    U nas będzie Alicja. Wczoraj miałam USG trzeciego trymestru, w 31tc waży 1700g. Dopadł mnie spadek energii, a tu ubranka niewyprane, torba do szpitala nie spakowana, w te upały kompletnie nie mam na to siły. Obie Młode nie dają mi spać - jedna kopie z zewnątrz, druga od wewnątrz. Starsza już nie chce spać z Tatą, od ponad miesiąca totalna mamoza, chyba czuje co się święci...

    Anhydra, Niebieska Gwiazda, werni lubią tę wiadomość

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 lipca 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojtek też mnie kopał jak byłam w ciąży z Grzesiem. Ale to były wygłupy. Na szczęście nic się nie stało.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 lipca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś Grześ skończył 5 miesiący. Strasznie szybko czas leci dla mnie. Jutro mamy szczepienie zobaczymy ile waży. Słabo przybiera na wadze. Będę musiała wziąć skierowanie do neurologa. Ma lekką asymetrie. Dowiem się też na wizycie jak morfo. I mocz jego.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lipca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dawno mnie nie było. Wczoraj wróciliśmy z wakacji, było super 😁 Dziecko się mam wrażenie na tych wakacjach błyskawicznie rozwinęło, mówi pełnymi zdaniami że zrozumieniem, nowe słowa powtarza, coraz bardziej można się z nią porozumieć logicznie. Inaczej się juz bawi, gada do siebie i odgrywa scenki z zabawkami 😉 Niestety weszla w fazę ze wszystkiego się boi, "boję się" jest na porządku dziennym. Jak zasłoni oczy to mysli ze jej nie widać 😅, więc tak "chowa się" przed obcymi.
    Z negatywnych rzeczy dziś byliśmy na szczepieniu, dostala oentaxim i pneumokoki i żałuję że po raz 1 zgodziłam się na 2 szczepionki na raz 😡 Ma gorączkę powyżej 38, płacze ze bolą nóżki (szczepili w oba udka), kuleje, zrobiliśmy okłady i po iburomie temp spadła, zasnęła. Ale będę słuchać siebie i będę nadal rozdzielać szczepienia. Niestety te szczepienia zrobione w ostatniej chwili bo musiały być przed 2 urodzinami. Przychodnia mnie wkurza o sami doprowadzają do takich sytuacji bo na termin sczepienia czeka się miesiącami... Następna robimy ospę.
    No i jeszcze problem jest taki, że wyszła z centyla 😳 Trzeba coś zrobić z tą waga. Wg dr musi utrzymać obecną wagę przez pół roku, taaaa, ciekawe jak. Jest pulpet to fakt. Waży 15 kg, wzrostu ma ok 90, wydaje mi stę ze może już mieć 95. Nie wiem jak ja odchudzić, może ograniczyć pieczywo? Mleka już prawie nie pije, nie chce. Obiadów często nie chce jeść, z zupy wypija rzadkie, śniadania je duże (jajecznica z 2 jajek i 2 parówki dla dzieci, ja bym się najadla po uszy!), daje jogurty naturalne, kanapki, owoce uwielbia. Słodyczy nie dajemy, więc nie wiem skąd ta waga... Słodzę jej tylko herbate a pije mało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2021, 22:13

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 lipca 2021, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem wściekła 😡 Cholerna przychodnia, Wika ma ponad 39 stopni i nie mogę jej na dłużej zbic. Ze zdrowego dziecka zrobili mi chore. Za namawianie ma kilka szczepionek na raz powinny być jakieś kary. Nigdy tak nie było po żadnym szczepieniu, raz miała 37,5 po którejś i to wszystko.... Mogą zapomnieć, nigdy sie juz na to nie zgodze. A jak nie znajdą rozsądnego terminu na kolejną to napisze skargę do zusu.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 22 lipca 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ale jestem wściekła 😡 Cholerna przychodnia, Wika ma ponad 39 stopni i nie mogę jej na dłużej zbic. Ze zdrowego dziecka zrobili mi chore. Za namawianie ma kilka szczepionek na raz powinny być jakieś kary. Nigdy tak nie było po żadnym szczepieniu, raz miała 37,5 po którejś i to wszystko.... Mogą zapomnieć, nigdy sie juz na to nie zgodze. A jak nie znajdą rozsądnego terminu na kolejną to napisze skargę do zusu.

    Kayama jak Wiki? Współczuję stresu. U nas jakichś powikłań po szczepionkach nigdy nie było, ale ja jakoś intuicyjnie starałam się zawsze maksymalnie dane szczepionki rozdzielać. Nam zostało ze szczepień jeszcze jedno na pneumokoki i na ospę. Poza tym, czeka nas jeszcze bilans 2-latka.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 lipca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra lepiej. Wczoraj wieczorem spadła jej temp ale w nocy o 4 zaczęła płakać i miała 38, 5. Ja też zawsze rozdzielalam i nadal będę. Teraz póki co bez gorączki. Dziś 3 dzień wiec objawy powinny ustapic.
    Na ospe będę szczepić, siostrzeniec przeszedł dosyć ciężko, nie szczepiony był, w przedszkolu się zaraził.
    Jednak dziś znów miała gorączkę ☹️ ale już nie tak wysoka, ok 38,5 i po lekach szybko spada. Mam nadzieję że jutro juz będzie bez gorączki... W razie czego to nie mam wyboru lekarza bo będzie tylko jeden dziad, który dawno powinuen na emeryturę iść a nie dzieci leczyć. Jest beznadziejny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 22:36

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 lipca 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się zastanawiam nad ospą bo nie mamy. Też nas czeka bilans ale za miesiąc. 25 mamy szczepienie Grzesia to odrazu zapisze Wojtka. Albo może zadzwonię do przychodni.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Dziewczyny, 28.06. Przyszła na świat nasza druga córa ❤️
    Poród ekspresowy.
    Poszłam na zdjęcie pessara, a tam rozwarcie na 8 cm 🙃
    Przyjmowali mnie w biegu 😁
    Drugi poród zupełnie inny niż pierwszy.
    Co tam u Was?

    Jak z rozwojem u Waszych maluchów? :)

    Gratulacje ☺️❤️

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka dawno cię tutaj nie było.Co słychać?Jak synek się rozwija?

    Sylvka lubi tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama u was kiedyś był problem z rzucaniem przedmiotami,jak to się skończyło?U nas cały czas Adaś rzuca.Robi to się niebezpieczne.Starszak oberwał autkiem w oko(lekkim),rzucił ciężkim małym autkiem w ścianę i mamy wgniota i cieszę się że nikt w głowę nie oberwał.Dużo pisać.Długo to już trwa i nie przechodzi i zastanawiam się co z tym zrobić.

    Waga małej jest spora,ale też jest duża.To ile ma 90cm czy 95cm,to duża różnica.Adaś ma 91cm i 14kg,pulpetem nie jest.My dużo na dworzu jesteśmy i chodzimy (kilka km dziennie).Może ogranicz ilość jedzenia w posiłkach,sama jajecznica wywystarczy.Skonsultuj się z dietetykiem.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka co u was? :) u nas udało się odstawić smoczka. Nie płakal nawet za nim.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też Wojtek czasami rzuca. Grześ raz dostał autkiem w twarz. Może z czasem wkoncu się oduczy.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Kayama u was kiedyś był problem z rzucaniem przedmiotami,jak to się skończyło?U nas cały czas Adaś rzuca.Robi to się niebezpieczne.Starszak oberwał autkiem w oko(lekkim),rzucił ciężkim małym autkiem w ścianę i mamy wgniota i cieszę się że nikt w głowę nie oberwał.Dużo pisać.Długo to już trwa i nie przechodzi i zastanawiam się co z tym zrobić.

    Waga małej jest spora,ale też jest duża.To ile ma 90cm czy 95cm,to duża różnica.Adaś ma 91cm i 14kg,pulpetem nie jest.My dużo na dworzu jesteśmy i chodzimy (kilka km dziennie).Może ogranicz ilość jedzenia w posiłkach,sama jajecznica wywystarczy.Skonsultuj się z dietetykiem.

    Niebieska, no rzuca. Ale moja rzuca ze złości, pokazuje że jest zła. Dla zabawy już nie rzuca. Na szczęście raczej nie rzuca niczym ciężkim, klocki, książki, pluszaki. Nie poradzę bo nie wiem co z tym zrobić 😳 Chyba musi wyrosnac. My Wice za każdym razem tłumaczymy ze nie wino rzucać bo popsuje zabawke albo zrobi sobie kuku. Może kiedyś dotrze 🙂
    Wika chyba sama się odchudza, hehe, bo spadl jej mocno apetyt. Często czegoś nie zje, mało je na obiad, je mniej chleba nie chce. Teraz jest w drugą stronę problem, bo martwi mnie ze nie chce jeść warzyw. Właśnie się przekonałam że rady aby rozszerzanie diety zacząć od warzyw to dziecko polubi, to czysty mit 😉 Niestety je głównie pomidory, innych nie chce nawet spróbować. Placuszki warzywne ktore chętnie jadła już są be. Wydaje mi sie że zeszczuplala. Noga jej szybko rośnie, już nosi 25.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 22:38

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ze złości.To ok,bo już się martwiłam,że tylko u mnie tak długo się ten etap ciągnie.Też tłumaczymy.
    Adaś nosi rozmiar 25.Adidasy na jesień kupimy 26.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 01:16

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też się bardzo złości i czasem czymś rzuci, wcale to nie mija, a wręcz mam wrażenie, że się nasila. Męczy mnie to, bo kiedy się nakręci, tylko ja mogę ukoić jej nerwy, a Mąż nie jest w stanie mi pomóc, bo Pola tylko do mnie chce się wtedy przytulać. Ostatnio była chora, złapała jakiegoś wirusa i 4 dni gorączkowała, w nocy miała temperaturę rzędu 40 stopni, ciągle chciała na rączki, a ja się litowałam i ją tuliłam na kolanach, no i już się przyzwyczaiła. Dziś np. była taka wieczorna histeria, nie chciała za nic zasnąć na leżąco, chociaż była wykończona. A wczoraj nie chciała spać od 3 do 6, a potem odsypiała do 10 i nie chciała drzemki w dzień, a wieczorem strasznie marudna. Ostatnio zasypia dopiero o 21-22.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikołaj też jeszcze rzuca zabawkami w złości. Robi to rzadziej, ale jednak nadal zbyt często 😛 ja już oberwałam 2 razy w głowę metalowym samochodzikiem 🙁 w ogóle wszystkie jego autka są poniszczone, bo ciągle nimi rzuca, nawet na spacerze jak się wkurzy, że nie skręcam z nim na plac zabaw 😉

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...Dzieci różne są.Dziwi mnie to bo starszak nie rzucał wcale i zabawek nie niszczył.Jak szwagierka mówiła,że jej syn niszczy to myślałam o błędach wychowawczych.Starszak zniszczył raptem kilka zabawek przez przypadek,reszta poszła do piwnicy.Adaś niszczy,gryzie i rzuca.Coś innego.

  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 2/08 na świat przyszła nasza Natalka :) cała i zdrowa chciał poród był ciężki, zakończony pilnym CC. Teraz jeszcze jesteśmy w szpitalu bo utrzymuje się żółtaczka ale mam nadzieję że jutro wyjdziemy :)

    Niebieska Gwiazda, werni, Sylvka, Anhydra, Marcelina85, kayama, Limerikowo lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzydziecha,Super😉.Gratulacje.

‹‹ 1840 1841 1842 1843 1844 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ