X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 marca 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi jest przykro że nie będę na Wielkanocy z synkiem u rodziny. To jego 1 święta. Uwielbiam wiosnę że wszystkich por roku a prawdopodobnie będziemy się gnieździć w domu. Na dodatek mieszkamy w bloku.
    Najchętniej to bym wyjechała do babci na wieś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 08:16

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 28 marca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bardzo ubolewam, że piękna pogoda się robi, w jesteśmy "zamknięci".
    Mieszkamy w domku, ale na podwórku to też za bardzo nie ma żadnych atrakcji dla małego.
    On lubi jak się go wozi i sobie obserwuje.
    Tyle, że zawsze można wyjść i iść na jakieś 20-30min w boczne uliczki gdzie pustki.
    Niech się to wszystko jak najszybciej skończy.
    Mąż ostatnio był w Biedronce... Człowiek na człowieku... Nie ma żadnych ograniczeń, parking cały zajęty... Paranoja.
    Jak rozmawiałam z kolezankami to u nich ograniczenia do 10osob na sklepie, u nas to olali.

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 28 marca 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj rano mała rozpłakała mi się jak dmuchałam nos 🤦‍♀️ chusteczki się przestraszyła 🤷‍♀️

    Byłam wczoraj na mieście i fakt - pod supermarketami pustek nie widać.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 marca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały juz co raz częściej przekreca się na plecki i podnosi wysoko pupę. Może niedługo zacznie nowe rzeczy robić.

    Niezapominajka5, Pierniczkowa, Chimera, Frida91 lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj dopiero usiadłam. Korzystając z pogody, umyłam okna, zmieniłam pościel, firanki pralka za pralką. Potem spacer dosłownie w środku lasu. Mój umiera bo zrobił zupę w thermomixie. Mam ochotę go pacnac w potylicę.

    werni, Niezapominajka5, Kalija lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wychodzę na spacery z małym. Mieszkamy troche na uboczu Gdyni. Robie dziennie po 7-8km. W domu bym zwariowala. Ciągle mam kosę z moim. A dobrych info to mamy pierwszego zęba. Czuć pod palcem lewa dolna jedynkę :)

    werni, Niezapominajka5, Niebieska Gwiazda, Frida91, Chimera lubią tę wiadomość

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 28 marca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko, mój syn również jest bardzo czuły na odgłosy smarkania, kichania i kasłania...
    Nacha zazdro... widzę, że masz dobrą kondycję! :)

    Niezapominajka5, Nacha lubią tę wiadomość

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 29 marca 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj w ramach spaceru poszliśmy na ogródek walczyć. Najpierw się 10 minut przeszłam żeby dziecko zasnęło, a potem wózek postawiłam w cieniu i mieliśmy przeszło 2h na robotę...w tym ogromie pracy po takim czasie nawet nie było widać żadnego efektu 🙈🙈 No ale działamy, po troszeczku, po troszeczku.

    Wróciła nam ciemieniucha, niby tylko trochę, ale jest 🤷🏻 Także znów poszedł olejek z migdałów w ruch.

    Zmiana czasu u nas bardzo na plus 😁 Mały obudził się o 7 zamiast koło 5 rano 🥳 Jak dla mnie mogłoby tak zostać.🙄🙄

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 29 marca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ostatnio wróciła ciemieniucha :/ Może dlatego że coraz cieplej a jednak czapka nadal na głowie? Hmm.
    Jak wasze dzieci wstały po zmianie czasu?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 29 marca 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jest ciemieniucha :(

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 29 marca 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja właśnie padła 😖 czyli jutro dzień rozpocznie się o 5. Bez kąpieli, tyle dobrze że pampek świeżo zmieniony.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 29 marca 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój poszedł spać przed chwilą - wg starego czasu, ale jeżeli wstanie też zgodnie ze starym czasem, to dla mnie spoko 😉

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 29 marca 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie wychodziliśmy bo w Wawie było wysokie stężenie smogu :( Dzis już mnie nerwy ponosily, mała cały czas jojczy... Od wstania do pójścia spać prawie caly czas kweczy. Trwa to już chyba z miesiąc. Nie mam już zdrowia tego słuchać :( Wieczorami mnie głowa boli. Czy wasze dzieci też tak marudza bez powodu? Powodu nie ma bo oczywiście płacz z głodu (ona głodna jest nagle i jak nie dostanie jeść w minutę to jest awantura ;) , czy zmęczenia to ja rozumiem. Ale Wika jojczy podczas zabawy, bawi się i jojczy... oszaleć można.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 29 marca 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było na belly, bo zaszyłam się w domu i to dosłownie ;) zaczęłam szyć ubranka dziecięce i nieskromnie powiem, że chyba mam smykałkę do tego, bo idzie mi to bez większych problemów :)

    U nas też zmiany - Laura zaczęła w końcu pełzać , podnosi pupkę do czworaków i się buja :) Mamy dwie dolne jedynki , które pojawiły się jakiś czas temu bez towarzyszących objawów typu gorączka czy marudzenie. A teraz chyba idzie kolejny ząbek i to boleśnie, bo mała wieczorami wręcz krzyczy i wciska całe rączki do buzi. Smarujemy maścią, trochę pomaga. Małż chodzi dumny jak paw, bo dwa wieczory z rzędu uśpił córkę na ojcowskim ramieniu :)

    Była wcześniej mowa o szczoteczce z Rossmana, o jaką chodzi?
    Ja myję małej zęby (tzn. wały dziąsłowe!) nakładką na palec od 3 m-ca, a odkąd pojawiły się zęby stosuję też pastę bez fluoru.

    Co do picia wody to u nas ostatnie kilka tygodni piła z butelki ze smoczkiem, bo bbox służył jako gryzak a diody nie miałam. Teraz pije ze wszystkiego bardzo ładnie. Lubi wodę i na samo słowo "woda" otwiera buzie i wodzi wzrokiem za bidonem czy kubkiem :) jeśli chodzi o jedzenie to już tak kolorowo nie jest. Smakuje chętnie, ale są to dość małe ilości porównując do Waszych dzieciaczków. Od dwóch dni czyli odkąd wyrzynający ząbek boli to je symbolicznie albo i wcale. Powoli zaczynamy BLW. Bardzo podpasowała mi książka Alaantkowe BLW, którą serdecznie polecam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2020, 23:54

    werni, Chimera, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 30 marca 2020, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spacerów, to my wychodzimy normalnie na długie 2-3 godzinne spacery, zwykle do lasu albo w inne odludne miejsca. Mamy też działkę na dość mocno opustoszałych ogrodach, więc korzystamy jak jest ładna pogoda.
    Z drugiej strony nie spotykamy się z nikim i nikogo nie wpuszczam do domu. Mąż jeździ na zakupy do sklepów gdzie wpuszczają po kilka osób i po jego powrocie myję wszystkie produkty i opakowania. Jestem ostrożna, ale nie panikuję.
    Dostałam pismo z Enei, żebym skontaktowała się w celu umówienia się na termin wymieniany licznika, bo ponoć nie było mnie w domu jak chodzili. Ciekawe czy ktoś ich wpuszcza :D

    O świętach nie myślałam, ale jak pisałyście o tych pierwszych koszyczkach dla dzieci to też mi się zrobiło żal :(

    dqprgu1royghdo7j.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 marca 2020, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szok szok szok
    Mój mały miał tylko jedna pobudkę okolo 24 i dopiero teraz się obudził. Pewnie i tak to jednorazowo ale i tak dobrze.

    Edit. Opydzlowal jeszcze 170ml mleka a by jeszcze zjadł. Chyba z miesiąc temu tyle zjadł jednorazowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2020, 06:07

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 30 marca 2020, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama mój ostatni jest marudny kiedy jest pora drzemki. Zanim usnie to się nawigina pomarudzi i wkoncu usnie.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 30 marca 2020, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija te szczoteczki w rossmanie są jako "zestaw do nauki mycia zębów" i to są dwie szczoteczki, coś takiego:
    https://www.rossmann.pl/Produkt/Higiena-jamy-ustnej/babydream-zestaw-do-nauki-mycia-zebow-2-szt,123892,9012?gclid=Cj0KCQjwjoH0BRD6ARIsAEWO9DsQikxSmn4jvMg7LGObJz3Xtj5vSJQ5RkbtxOBIxmNi9J11rI5j-dQaAstREALw_wcB

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 30 marca 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija, a co to za pasta bez fluoru? :)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 30 marca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niby ciemieniuchy nie widać, ale włosy ma długie i ciężko się przyjrzeć. Za to ostatnio się jakby drapie i znowu próbuje wyrywać włosy 🤔 muszę bardziej zwrócić na to uwagę.

    Zmiana czasu przeszła na razie łagodnie. Na drzemki wczoraj Polozylam ja o godzinę wcześniej i dała radę.
    Za to zaszalała w nocy 😁 pierwszy raz od nie wiem jak dawna wstała po ponad 8h snu 😍 jestem w szoku. Już bardzo dawno nie przespała tyle ciągiem.
    Żeby nie było zbyt kolorowo, ja zaliczylam 2 pobudki (koło 4 i 5),bo wydawało mi się, że będzie wstawać 🤦‍♀️

    Co do jojczenia, to różnie bywa. Czasami więcej pomarudzi, ale wystarczy ja ponosić lub uśpić i jest nieco lepiej. Idą nam te dolne jedynki, dlatego staram się mieć do niej więcej cierpliwości. Choć jak każda normalna matka, są chwilę, że i ja mam dość :)

    werni lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
‹‹ 1699 1700 1701 1702 1703 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ