X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka - jeśli robią Ci się takie jakby zajady to witamina B. Ja miałam kiedyś bardzo często z tym problem.

    Szyharku - też mam ostatnio więcej śluzu, przez pewien czas było zupełnie sucho a tersz podobnie jak u Ciebie.

    Mellow - duża już ta Twoja córcia :) Ciekawi mnie w jaki sposób lekarz waży dziecko w brzuchu🤔

    Ja we wtorek odbieram Pappe I zrobię też od razu badania krwi dla endokrynologa. Dziewczyny macie czasem coś takiego że pieką Was brodawki? Już drugi raz miałam taką sytuację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 15:20

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyharku wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z was ma w dalszym ciągu zwiększoną ilość śluzu ? Wiem, że po zapłodnieniu tak jest, ale już na tym etapie ? Czy to może być coś niepokojącego ?

    Mam więcej.. ale teraz jak przestałam brać luteine to jak by znowu mniej.

    Ja mam wizytę za tydzień,po drodze czekam jeszcze na te nie szczęsne wyniki pappy.

    Apka dzis pokazuje wejście w 2 trymestr😊😊😊
    Wszystko fajnie tylko niech ktoś ode mnie zabierze te bóle głowy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 14:24

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Czemu powtórzyć nifty musiałaś?

    Bo coś było nie tak z próbką, w sumie strasznie zamotane tłumaczenie i nie wiem sama co myśleć do końca. Od dwóch różnych pielęgniarek usłyszałam, że albo zgubili moją próbkę albo dotarła za późno do lab? Nie wiem ale paranoja.

    age.png
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Hej, może to jest powiększony węzeł chłonny? Mi sie zdarzały lekko bolesne węzły pod pachą, czasem po mocnoejszym wysiłku, czasem przy urazie ręki, ramienia lub barku.
    Ja tak miałam właśnie przy/po przeziębieniu, że wyszedł mi węzeł chłonny. Podobno czasami się zdarza.

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, szczególnie te w pierwszej ciąży, a "czujecie" już, ze zostaniecie mamami? Ja sporo czekałam na tą ciążę i zawsze wyobrażałam sobie, że to będzie taki piękny, spokojny czas. Tymczasem wcale nie czuję tej ciąży, nie mam poczucia że gdzieś we mnie rozwija się istota, której poświęcę sporo miejsca w serduchu... Nie myślę, jak będzie wyglądać ani jaki będzie mieć charakter. Póki co skupiam się metodycznie na badaniach i wizytach, odhaczając kolejne i czekając jednocześnie na następne. Skrupulatnie podchodzę do zaleceń i bardzo na siebie uważam, ale... Nie ma we mnie euforii, niecierpliwości aż zobaczę dziecko,nie wpadłam w szał zakupów i zachwytów nad ciuszkami. Może za bardzo martwię się bieżącymi badaniami, żeby móc celebrować tę ciążę i rosnący brzuszek... 🤷🏼‍♀️

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zasada wrote:
    Bo coś było nie tak z próbką, w sumie strasznie zamotane tłumaczenie i nie wiem sama co myśleć do końca. Od dwóch różnych pielęgniarek usłyszałam, że albo zgubili moją próbkę albo dotarła za późno do lab? Nie wiem ale paranoja.
    Ja jak dobrze zrozumialam lekarza to on mowil ze probke wysylaja do Chorwacji wiec zawsze Jest ryzyko ze cos moze sie stac.

    age.png
  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Dziewczyny, szczególnie te w pierwszej ciąży, a "czujecie" już, ze zostaniecie mamami? Ja sporo czekałam na tą ciążę i zawsze wyobrażałam sobie, że to będzie taki piękny, spokojny czas. Tymczasem wcale nie czuję tej ciąży, nie mam poczucia że gdzieś we mnie rozwija się istota, której poświęcę sporo miejsca w serduchu... Nie myślę, jak będzie wyglądać ani jaki będzie mieć charakter. Póki co skupiam się metodycznie na badaniach i wizytach, odhaczając kolejne i czekając jednocześnie na następne. Skrupulatnie podchodzę do zaleceń i bardzo na siebie uważam, ale... Nie ma we mnie euforii, niecierpliwości aż zobaczę dziecko,nie wpadłam w szał zakupów i zachwytów nad ciuszkami. Może za bardzo martwię się bieżącymi badaniami, żeby móc celebrować tę ciążę i rosnący brzuszek... 🤷🏼‍♀️

    Mam identycznie. Również nie czuje tej ciąży, ubranek nie kupowałam a badania mam dopiero 14 lutego i nawet nie wiem, czy wszystko jest w porządku, chociaż nic nie wskazuje na to by mogło być coś nie tak. Myślę, że jest jeszcze po prostu za wcześnie na celebrowanie ciąży, jak urosną nam brzuchy i zaczniemy czuć ruchy dziecka to pewnie nastawienie się zmieni ;).

    Salea lubi tę wiadomość

    age.png
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Dziewczyny, szczególnie te w pierwszej ciąży, a "czujecie" już, ze zostaniecie mamami? Ja sporo czekałam na tą ciążę i zawsze wyobrażałam sobie, że to będzie taki piękny, spokojny czas. Tymczasem wcale nie czuję tej ciąży, nie mam poczucia że gdzieś we mnie rozwija się istota, której poświęcę sporo miejsca w serduchu... Nie myślę, jak będzie wyglądać ani jaki będzie mieć charakter. Póki co skupiam się metodycznie na badaniach i wizytach, odhaczając kolejne i czekając jednocześnie na następne. Skrupulatnie podchodzę do zaleceń i bardzo na siebie uważam, ale... Nie ma we mnie euforii, niecierpliwości aż zobaczę dziecko,nie wpadłam w szał zakupów i zachwytów nad ciuszkami. Może za bardzo martwię się bieżącymi badaniami, żeby móc celebrować tę ciążę i rosnący brzuszek... 🤷🏼‍♀️

    Ja do 11 tygodnia podchodziłam bardzo ostrożnie, robiłam badania i żyłam od wizyty do wizyty, ale nie snułam za dużo planów. Zbyt wiele razy spotkało mnie rozczarowanie.
    Ale po wizycie pod koniec 11 tygodnia zaczęłam wierzyć, że tym razem się uda, i chyba dotarło do mnie, że będę mamą. Moje podejście pewnie zmieniło się też dlatego, że powiedzieliśmy o ciąży rodzinie, więc rozmawiam na ten temat już nie tylko z mężem, przez co ta ciąża stała się bardziej realna 😊 A od wczorajszej wizyty, podczas której dowiedziałam się, że będziemy mieli synka cały czas o nim myślę. Dziś siedziałam też 40 minut w pokoju, który czeka na niego i zastanawiałam się, jak urządzić to miejsce. Mam już pierwsze ubranka, kilka razy dziennie otwierasz szufladę, oglądam, przekładam, składam 😂

    Usiasia, Salea lubią tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Dziewczyny, szczególnie te w pierwszej ciąży, a "czujecie" już, ze zostaniecie mamami? Ja sporo czekałam na tą ciążę i zawsze wyobrażałam sobie, że to będzie taki piękny, spokojny czas. Tymczasem wcale nie czuję tej ciąży, nie mam poczucia że gdzieś we mnie rozwija się istota, której poświęcę sporo miejsca w serduchu... Nie myślę, jak będzie wyglądać ani jaki będzie mieć charakter. Póki co skupiam się metodycznie na badaniach i wizytach, odhaczając kolejne i czekając jednocześnie na następne. Skrupulatnie podchodzę do zaleceń i bardzo na siebie uważam, ale... Nie ma we mnie euforii, niecierpliwości aż zobaczę dziecko,nie wpadłam w szał zakupów i zachwytów nad ciuszkami. Może za bardzo martwię się bieżącymi badaniami, żeby móc celebrować tę ciążę i rosnący brzuszek... 🤷🏼‍♀️
    Mam dokładnie to samo. Chciałabym już wpaść w szał zakupów i planowania a zamiast tego ciagle myślę czy na pewno wszystko będzie dobrze. Na pewno będziemy musieli zrobić też mały remont żeby przygotować miejsce dla małego człowieczka ale jeszcze nie zastanawiam się nad tym. Dzisiaj była u mnie przyjaciółka i właśnie mówiła żeby wcześniej kompletować bo dużo rzeczy mozna kupić w dobrej cenie. Nie wiem skąd we mnie ciagle te obawy, może dlatego że tak długo na to czekałam.

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Mellow - duża już ta Twoja córcia :) Ciekawi mnie w jaki sposób lekarz waży dziecko w brzuchu🤔

    On to liczy na podstawie innych parameterow, wymiarow brzuszka, glowy, nóżek, dlugosci całkowitej. Ja taki wydruk dostaję po każdej wizycie

    c4926378d533.jpg

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze w szał nie wpadłam, ale to z braku czasu bardziej niż chęci.

    W weekend będę za to tapetę zamawiać do pokoju Poli, żeby ją od razu ekipa położyła póki jeszcze trwa nam remont. Pokój miał być gościnny, wreszcie się cieszyliśmy, że będzie osobne miejsce dla rodzicow czy znajomych przyjezdzajacych w odwiedziny, ale nie zdążył nigdy przyjąc żadnego gościa i zostanie zaanektowany przez drugą lokatorkę😊

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    Ja jeszcze w szał nie wpadłam, ale to z braku czasu bardziej niż chęci.

    W weekend będę za to tapetę zamawiać do pokoju Poli, żeby ją od razu ekipa położyła póki jeszcze trwa nam remont. Pokój miał być gościnny, wreszcie się cieszyliśmy, że będzie osobne miejsce dla rodzicow czy znajomych przyjezdzajacych w odwiedziny, ale nie zdążył nigdy przyjąc żadnego gościa i zostanie zaanektowany przez drugą lokatorkę😊

    Daj znać jskąd będziesz zamawiala tapetę i na jaką się zdecydowaliście.
    My też będziemy czegoś szukać 😊
    Oprócz pokoiku dla synka i przemeblowaniu naszej sypialni czeka nas duże malowanie, mieszkamy 3 lata w nowym domu, ale przy psie i kocie to ściany wyglądają jakby nie było malowane od 10 lat 😂

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was, które mają doświadczenie w używaniu detektora może podpowiedzieć jak to jest z tym szukaniem tętna?
    Wczoraj udało mi się znaleźć na chwilę po dość długim czasie a dziś mam wrażenie że słyszę cicho to bicie serca ale detektor jakby tego nie wyłapuje. Może tak być czy coś robię nie tak (detektor Jumper-JPD100E)

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Daj znać jskąd będziesz zamawiala tapetę i na jaką się zdecydowaliście.
    My też będziemy czegoś szukać 😊
    Oprócz pokoiku dla synka i przemeblowaniu naszej sypialni czeka nas duże malowanie, mieszkamy 3 lata w nowym domu, ale przy psie i kocie to ściany wyglądają jakby nie było malowane od 10 lat 😂

    Malumi, u starszej córci mamy tę i jest prześliczna
    https://www.malumi.pl/tapety/rose-garden-m2

    Maluszkowi chyba wezmę tę
    https://www.malumi.pl/tapety/forest-mural-girl

    ada.d lubi tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    Malumi, u starszej córci mamy tę i jest prześliczna
    https://www.malumi.pl/tapety/rose-garden-m2

    Maluszkowi chyba wezmę tę
    https://www.malumi.pl/tapety/forest-mural-girl

    Oo ta druga tapeta piekna , u nas corka chce miec na scianie mape swiata wiec po malowaniu kupujemy naklejke na sciane

    age.png
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, mam takie pytanie, bo chciałabym zrobić jednak test pappa prywatnie? Czy waszym zdaniem zrobienie go gdy wg miesiączki będzie 13w3d jest dobrym pomysłem? Czy to za mała granica czasowa, jakby dzidziuś okazał się większy. Podczas ostatniego USG w gabinecie wiek ciąży wg miesiączki i wg USG był taki sam.
    Dziewczyny, niektóre z was już znają płeć. Dowiedziałyście się na USG genetycznym? W poprzedniej ciąży dowiedziałam się dopiero 17-18 tygodniu i w sumie zakładałam, że to norma.

  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Czy któraś z Was, które mają doświadczenie w używaniu detektora może podpowiedzieć jak to jest z tym szukaniem tętna?
    Wczoraj udało mi się znaleźć na chwilę po dość długim czasie a dziś mam wrażenie że słyszę cicho to bicie serca ale detektor jakby tego nie wyłapuje. Może tak być czy coś robię nie tak (detektor Jumper-JPD100E)

    Tak to normalne, dziecko jest małe, ma dużo miejsca a że już się rusza to ucieka. U nas standardowo jak złapie to za chwile znika i po chwili znowu pojawia się w tym samym miejscu. Także spokojnie, może być na tylnej ściance i dlatego jest słabo słychać. Ja też mam jumpera i podobny mam efekt.

    Usiasia lubi tę wiadomość

  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj również zaczęłam II trymestr 😊 Mam wrażenie że czas przyspieszył odkąd się dowiedzieliśmy o dzidzi. Oczekiwanie od badań do badań i od wizyty do wizyty I chyba dlatego ten czas teraz płynie inaczej. A jak jest u Was też macie wrażenie że ta ciąża szybko przeleci? 😅

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi czas płynie bardzo szybko. Ale głównie przez to, że chodzę jeszcze do pracy. Ok. 17 zaczynają mi się mdłości i ogólnie źle się czuję. Wkrótce chyba poproszę lekarza o zwolnienie, bo ciężko mi się funkcjonuje.

  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aly078 wrote:
    Hejka, mam takie pytanie, bo chciałabym zrobić jednak test pappa prywatnie? Czy waszym zdaniem zrobienie go gdy wg miesiączki będzie 13w3d jest dobrym pomysłem? Czy to za mała granica czasowa, jakby dzidziuś okazał się większy. Podczas ostatniego USG w gabinecie wiek ciąży wg miesiączki i wg USG był taki sam.
    Dziewczyny, niektóre z was już znają płeć. Dowiedziałyście się na USG genetycznym? W poprzedniej ciąży dowiedziałam się dopiero 17-18 tygodniu i w sumie zakładałam, że to norma.

    W pierwszej ciąży dowiedziałam się że będzie dziewczynka dopiero na połówkowym. Lekarz nie chciał mi wcześniej powiedzieć bo nie był pewny. Teraz zrobiłam nifty więc w wyniku DNA będę mieć płeć, dopiero w poniedziałek mam prenatalne wiec nie wiem czy na usg już widać czy nie. Jeżeli chodzi o pappe to wykonuję się ją z usg prenatalnym. Plus minus kilka dni, ale tylko w łacznym zestawieniu bo dane muszą być wprowadzone w program z parametrami usg żeby wynik był miarodajny. A dlaczego chcesz zrobić pappe?

‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ