X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 29 maja 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    No i pięknie! 💕👶🏻 a gdzie chcesz rodzic Chantell88?

    Chyba zostanę przy św.Rodziny.. a ty?

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 29 maja 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Chyba zostanę przy św.Rodziny.. a ty?


    Gutaj chwalił Polną (ale on tam pracuje) i właśnie św. Rodziny. Mówił, że jakaś spoko część kadry z Polnej przeniosła się do św. Rodziny i że jest nowy ordynator. Ja rozważam jeszcze Raszei, choć wygląda jak jakiś areszt :d

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 29 maja 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maura wrote:
    Mam kolejny dylemat 🙈 do łóżeczka na pewno kupimy matę ochronną, a czy do gondoli i kosza Mojżesza też planujecie kupić? Myślicie, że jest taka potrzeba?

    I jaki aspirator do noska polecacie? Macie konkretny model godny polecenia? Wcześniej chciałam kupić elektryczny, ale chyba najpewniejszy będzie ten podłączany do odkurzacza, ale który?
    Ja się jeszcze zastanawiam, ale chyba postawimy na elektryczny bo wszędzie można zabrać bez brania odkurzacza do pakietu 😅 a katarki są do kupienia nawet w większych rossmanach wiec w razie czego na szybko można dokupić. Z termometrem tez mam zagwozdkę, będziecie używać bezdotykowych? (Podobno są niedokładne)

    Maura lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 maja 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje elektryczny aspirator i zwykla fride(przy corce najlepiej sprawdzila sie bo odkurzacza bala sie bardzo dlugo)
    Termometr tez napocztaku kupie elektryczny do czola/ucha.

    Maura, Salea lubią tę wiadomość

    age.png
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 29 maja 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Ja się jeszcze zastanawiam, ale chyba postawimy na elektryczny bo wszędzie można zabrać bez brania odkurzacza do pakietu 😅 a katarki są do kupienia nawet w większych rossmanach wiec w razie czego na szybko można dokupić. Z termometrem tez mam zagwozdkę, będziecie używać bezdotykowych? (Podobno są niedokładne)


    My mamy termometr z brauna do ucha. W niemczech wszędzie ich używają- u pediatry, w szpitalach, nawet dla dorosłych. No dla niemowląt ewentualnie mierzą jeszcze w pupie ale ogólnie te do ucha. Dużo dokładniejsze niż te do czoła i ogólnie nam się super sprawdza także ja mogę polecić.😊

    Salea lubi tę wiadomość

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 29 maja 2023, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zasada wrote:
    My mamy termometr z brauna do ucha. W niemczech wszędzie ich używają- u pediatry, w szpitalach, nawet dla dorosłych. No dla niemowląt ewentualnie mierzą jeszcze w pupie ale ogólnie te do ucha. Dużo dokładniejsze niż te do czoła i ogólnie nam się super sprawdza także ja mogę polecić.😊
    A jaki konkretnie model? U mnie w tych bezdotykowych zawsze było od pół do dwóch stopni różnicy w porównaniu do zwykłego 🙈

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 maja 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chetnie dowiem sie czy jakis konkretny model. Na czole czy powiece to wystarczy ze troszke spocone i juz jest inna temp. Ja do tej pory elektrycznym jak mierze pod pacha i pokazuje wysoka temp to sprawdzam zwykłym termometrem .


    Dzsiaiaj wyciagnelam materac po corce zeby zoabczyc czy nadaje sie . I przypomnialo mi sie dziewczyny nowy materac pamiętajcie wyjąć duzo wczesniej z folii mozna przykryc kocem ,czesto starsznie smierdza a zapach porrafi utrzymac sie naprawde dlugo.

    Salea lubi tę wiadomość

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 439

    Wysłany: 29 maja 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 11:49

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 29 maja 2023, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zasada wrote:
    My mamy termometr z brauna do ucha. W niemczech wszędzie ich używają- u pediatry, w szpitalach, nawet dla dorosłych. No dla niemowląt ewentualnie mierzą jeszcze w pupie ale ogólnie te do ucha. Dużo dokładniejsze niż te do czoła i ogólnie nam się super sprawdza także ja mogę polecić.😊

    Takie coś? :)
    https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie/termometry/termometr-braun-thermoscan-7-irt6520-zabawka?gclid=EAIaIQobChMIm7yU9Pya_wIVRRt7Ch1dLwgbEAQYASABEgK0w_D_BwE

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 29 maja 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy termometry Visiofocus i Microlife i jestem z nich od lat zadowolona. Visiofocus jest bardzo dokładny, tylko sporo jest zabawy z jego kalibracją

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 30 maja 2023, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    A jaki konkretnie model? U mnie w tych bezdotykowych zawsze było od pół do dwóch stopni różnicy w porównaniu do zwykłego 🙈

    My mamy braun thermoscan 3, odchylenie ma takie jak standardowo jeśli chodzi o ucho a pacha czy czoło. Ja bezdotykowych też nie lubiłam tych całkiem, do czoła bo to mnie zawsze wkurzało, że tak przekłamuje. I cholera wie czy w końcu dziecko ma tą gorączkę czy nie. Ale ten do ucha odpukać póki co nam się sprawdza.😊

    age.png
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 30 maja 2023, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Takie coś? :)
    https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie/termometry/termometr-braun-thermoscan-7-irt6520-zabawka?gclid=EAIaIQobChMIm7yU9Pya_wIVRRt7Ch1dLwgbEAQYASABEgK0w_D_BwE

    No my mamy nawet starszą wersję 3 nie 7 ale i tak jest spoko. Na nasze potrzeby (9 latek i 5 latek póki co) się sprawdza.😊

    age.png
  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też myśle nad visiofocus , ale też wpadł mi gdzieś neno z dobrymi opiniami i cena też spoko . Będę kończyć już zakupy w czerwcu .
    Macie może bóle więzadeł . Ostatnio czuje znów w dole brzucha i w pachwinie . Szczególnie przy wstawaniu i przekręcaniu na łóżku . Myślałam , że te bóle jak na miesiączkę przejdą a tymczasem są ze mną prawie cały czas tak samo jak mdłości 😂

  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evellka93 wrote:
    Ja właśnie też myśle nad visiofocus , ale też wpadł mi gdzieś neno z dobrymi opiniami i cena też spoko . Będę kończyć już zakupy w czerwcu .
    Macie może bóle więzadeł . Ostatnio czuje znów w dole brzucha i w pachwinie . Szczególnie przy wstawaniu i przekręcaniu na łóżku . Myślałam , że te bóle jak na miesiączkę przejdą a tymczasem są ze mną prawie cały czas tak samo jak mdłości 😂
    Ja zauważyłam, że mam takie bóle jak miesiączkowe jak za dużo się ruszam i wydaje mi się że to boli kręgosłup. Ale nie wiem.

    Umówiłam się na jutro do fryzjera żeby choć trochę zacząć wyglądać jak człowiek a teraz się zastanawiam jak tam wysiedzę. Chyba zrezygnuję z dłuższych zabiegów i tylko podetnę ten nieład 🙈 Ile czasu po porodzie planujecie jakieś wyjścia np właśnie do kosmetyczki itp? Nie chciałabym być wyrodną matką 😅 i wiem że tatuś poradzi sobie równie dobrze nad opieką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 10:43

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Ja zauważyłam, że mam takie bóle jak miesiączkowe jak za dużo się ruszam i wydaje mi się że to boli kręgosłup. Ale nie wiem.

    Umówiłam się na jutro do fryzjera żeby choć trochę zacząć wyglądać jak człowiek a teraz się zastanawiam jak tam wysiedzę. Chyba zrezygnuję z dłuższych zabiegów i tylko podetnę ten nieład 🙈 Ile czasu po porodzie planujecie jakieś wyjścia np właśnie do kosmetyczki itp? Nie chciałabym być wyrodną matką 😅 i wiem że tatuś poradzi sobie równie dobrze nad opieką.
    U fryzjera bym tez nie wysiedziałem , ale po porodzie wizyta u kosmetyczki na paznokcie raz w miesiącu wg rozkładu 😎
    Będzie mąż , teściowa pomoże a dla mnie 1,5h myśle że to nie grzech .
    Plecy tez mi dokuczają ostatnio przypomniałam sobie, że mam matę do akupresury musze się dowiedzieć czy choć ba chwile pod lędźwia można się oprzeć 🤔

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio nie dajecie rady u fryzjera? Ja chodzę co miesiąc na farbę na 3h, toż to czysta przyjemność 😀 Po porodzie też zamierzam wrócić na pazury, w ciąży nie robię, bo nie chcę kłaść formaldehydu. No i obowiązkowo keratynowe prostowanie, bo szlag mnie już trafia od kręcących się włosów.

    Wyszłam właśnie z badań krwi - morfologia, toxo (moj gin każe powtarzać co trymestr), aptt, inr, tsh, ft4 i mocz. Kurde raptem parę badań, a 188 zł zapłaciłam i to ze zniżką 😳

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja się zastanawiam teraz , że w sumie to nie robiłam INR od początku ciąży ani razu a jestem na clexane i acard 🤔

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evellka93 wrote:
    Właśnie ja się zastanawiam teraz , że w sumie to nie robiłam INR od początku ciąży ani razu a jestem na clexane i acard 🤔
    To skąd wiesz, czy masz dobrą dawkę? 😮 Ja robię co miesiąc, teraz mam wyniki ok, ale np. w pierwszej ciąży przy dawce heparyny 0,4 byłam ciągle w dole normy i musiałam mieć zwiększaną do 0,6 i robić dodatkowo to drogie badanie anty-Xa

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    To skąd wiesz, czy masz dobrą dawkę? 😮 Ja robię co miesiąc, teraz mam wyniki ok, ale np. w pierwszej ciąży przy dawce heparyny 0,4 byłam ciągle w dole normy i musiałam mieć zwiększaną do 0,6 i robić dodatkowo to drogie badanie anty-Xa
    Dobre pytanie . Ani razu mi nie zlecił lekarz chyba sobie zrobię przed wizyta teraz sama .

  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 30 maja 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Ja zauważyłam, że mam takie bóle jak miesiączkowe jak za dużo się ruszam i wydaje mi się że to boli kręgosłup. Ale nie wiem.

    Umówiłam się na jutro do fryzjera żeby choć trochę zacząć wyglądać jak człowiek a teraz się zastanawiam jak tam wysiedzę. Chyba zrezygnuję z dłuższych zabiegów i tylko podetnę ten nieład 🙈 Ile czasu po porodzie planujecie jakieś wyjścia np właśnie do kosmetyczki itp? Nie chciałabym być wyrodną matką 😅 i wiem że tatuś poradzi sobie równie dobrze nad opieką.

    Ja bylam u fryzjera 3 tygodnie temu i dałam radę wysiedzieć 3h😊 na paznokcie tez chodzę.
    W sierpniu juz mam też termin umówiony na farbowanie,nie ma co sobie odmawiać przyjemnosci😊

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
‹‹ 219 220 221 222 223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ