X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Ja to myśle nad czym takim 🤔 cieniutkie jak pieluszka

    2348d65480cd.png

    Ja Właśnie też nad takim spiworkiem i do tego dziecko ubrane w pajaca ew. body zależy jaka pogoda będzie. Ale otulacz też kupię ☺

    Evli lubi tę wiadomość

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • cela1518 Autorytet
    Postów: 520 421

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też o tym myślałam o takim spiworki na lato i potem na zime

    Evli lubi tę wiadomość

    f2wlupjypf2pzqjw.png
  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, zdecydowałam, ze nie kupuje ani śpiworki ani rożka. Mam otulacz bambusowy, gruby kocyk, dokupie cieńszy. A w razie czego coś dokupie na bieżąco ;)

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej wszystkim:)
    Czytam Was od jakiegoś czasu, postanowiłam napisać bo to już prawie połowa ciązy :) Jestem już po badaniach połókowych na których się dowiedziliśmy, że będziemy mieć córeczkę <3. Waży 360 gram. Najprawdopodobniej będzie miała na imię Liliana:) Jeśli chodzi o datę porodu to ja już tego nie ogarniam- co badanie to wychodzi mi coś innego, z usg połókowego wyszedł termin 25.08.2020.

    Z racji tego, że kilka dziewczyn jest już mamami chciałam Was zapytać o kilka rzeczy(bo macie doświadczenie ), ale oczywiście te "świeże" mamuśki tez :P Bo to moja pierwsza ciąża i nie ogarniam jeszcze wszytskiego :)

    1.Ile piżam potrzebuję do szpitala (biorąc pod uwagę standarodwy pobyt po porodzie? I w czym najwygodniej rodzić?
    2.Ile mam zakupić butelek i jakiej wielkości ?
    3.Ile opakowań podkladów poporodowych? ile warto zabrać ze sobą do szpitala?
    4.Przytyłam do tej pory 4 kg - zastanawiam się czy to dobry przyrost? Na początku przytyłam 1 kg. a od jakis 3 tyg mi wskoczyła ta reszta (3kg)- taki nagle wiekszy przyrost.
    5.Jakie macie ciśnienie w ciąży? ja mam ciągle niskie zwłaszcza to dolne (nie przekracza mi 60) czy niskie ciśnienie jest równie złe jak wysokie w ciąży?
    6.Jak to jest z tym jedzeniem które można a które nie w ciązy ? Jecie np mozarelle, kefir, lody, mleko ?
    7.jakich rzeczy nie warto kupować dla dziecka ? co wam się nie sprawdziło, albo macie informcaje,że nie warto ich kupować ?

    Trochę się spisałam ale będę wdzieczna za jakąś pomoc z Waszej strony :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 22:05

    tym_janek, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    ja kupuję otulacz bambusowy :)

    Aniołkowa, planujesz spowijać bobasa, czy taki otulacz bambusowy może tez służyć do przykrycia (bo w nim chyba zachodzi cyrkulacja powietrza)?

    ckai3e3kbk0ms415.png
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    hej wszystkim:)
    Czytam Was od jakiegoś czasu, postanowiłam napisać bo to już prawie połowa ciązy :) Jestem już po badaniach połókowych na których się dowiedziliśmy, że będziemy mieć córeczkę <3. Waży 360 gram. Najprawdopodobniej będzie miała na imię Liliana:) Jeśli chodzi o datę porodu to ja już tego nie ogarniam- co badanie to wychodzi mi coś innego, z usg połókowego wyszedł termin 25.08.2020.

    Z racji tego, że kilka dziewczyn jest już mamami chciałam Was zapytać o kilka rzeczy(bo macie doświadczenie ), ale oczywiście te "świeże" mamuśki tez :P Bo to moja pierwsza ciąża i nie ogarniam jeszcze wszytskiego :)

    1.Ile piżam potrzebuję do szpitala (biorąc pod uwagę standarodwy pobyt po porodzie? I w czym najwygodniej rodzić?
    2.Ile mam zakupić butelek i jakiej wielkości ?
    3.Ile opakowań podkladów poporodowych? ile warto zabrać ze sobą do szpitala?
    4.Przytyłam do tej pory 4 kg - zastanawiam się czy to dobry przyrost? Na początku przytyłam 1 kg. a od jakis 3 tyg mi wskoczyła ta reszta (3kg)- taki nagle wiekszy przyrost.
    5.Jakie macie ciśnienie w ciąży? ja mam ciągle niskie zwłaszcza to dolne (nie przekracza mi 60) czy niskie ciśnienie jest równie złe jak wysokie w ciąży?
    6.Jak to jest z tym jedzeniem które można a które nie w ciązy ? Jecie np mozarelle, kefir, lody, mleko ?
    7.jakich rzeczy nie warto kupować dla dziecka ? co wam się nie sprawdziło, albo macie informcaje,że nie warto ich kupować ?

    Trochę się spisałam ale będę wdzieczna za jakąś pomoc z Waszej strony :)
    Hej 🙂
    Ja do szpitala zabrałam 3 koszule z opcją karmienia. W jednej rodziłam, pozostałe były na resztę pobytu w szpitalu. Butelkę kupiłam jedną, niewielką, antykolkową. Tak na wszelki wypadek bo nie wiedziałam jak to będzię w moim przypadku z laktacją. Na szczęscie było ok i butelka przydawała się tylko w sytuacjach awaryjnych, jak musiałam wyjść i wiedziałam że nie wyrobię się na kolejne karmienie. Niestety nie pamietam ile podkładów poporodowych zabrałam ale pamietam że dość sporo. Lepiej nosić, niż się prosić 😉 Jeżeli chodzi o wagę to uważam że 4 kg do tej pory to dobry wynik. Chciałabym mieć tyle co Ty na plusie 😅 Ja ogólnie jestem niskociśnieniowcem ale w ciąży mam +/- 120/70. Myśle że zarówno za niskie jak i za wysokie nie jest dobre ale w tej kwestii najlepiej poradzić się lekarza prowadzącego. W ciąży nie można jeść surowego mięsa, jaj, ryb i np.serów pleśniowych i tym podobnych wyprodukowanych z mleka niepasteryzowanego. To tak po krotce. Wszystkie informacje odnośnie odżywiania w ciązy znajdziesz na internecie. Przy pierwszej córce miałam monitor oddechu ale używaliśmy go przez pierwsze 3 miesiące. Sprzedaliśmy go i w tej ciąży nie będziemy już używać (o ile nie będzie zalecone przez lekarza). I kupiliśmy za dużo pieluszek tetrowych, muślinowych etc.(których ponoć nigdy za wiele 😅) Córka nie ulewała więc wystarczyłoby kilka a nie kilkadziesiąt 🤣 Mam nadzieję że trochę pomogłam 😊

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

  • Namyria Autorytet
    Postów: 347 658

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzis po badaniu polowkowym.

    Wszystko z Toską dobrze 👍. Wazy 370gram czyli jak czytam wyżej - w normie ☺️

    Jedynie łożysko mam nisko i zasłania mi kanał rodny.

    Musi się podnieść...

    Szkoda że mąż nie mógł tego widzieć bo zdjęcia mam mega słabe... Badanie na NFZ

    Ale cieszę się że córka i że zdrowa ☺️ Nasze marzenie....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 22:54

    aniołkowa_mama, MartitaS, Evli, kasia_pra, tym_janek, Bela, Mirabelka02, Zozo, Loczek:), Kindoll, Kropka4, m@rzenie, Nadzieja777, Kagu3, Malutka_94, to_tylko_ja, megson91, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    IGGRp2.png

    31 lat - Bocian Katowice

    ⏱13.06.18 - Pierwsza wizyta w Klinice
    1️⃣
    03.08.18 - Transfer dwóch zarodków - cb ❌
    02.11.18 -❄️Crio - cb ❌
    2️⃣
    2019.12.05 - Crio - 3dniowego 💮

    13dpt - beta 909!

    🍼14.08.2020 - Poród przez cc


    02.07.2022 - powrót po rodzeństwo - transfer ❄️(4d) cb ❌

    Na zimowisku: ❄️(3d)

    Przygotowania do ostatniego criotransferu
  • cela1518 Autorytet
    Postów: 520 421

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowałam że kupię spiworki letni i zimowy. Witaj Mamuśka to moja też pierwsza ciąża także odnośnie ciśnienia to też mam niskie czasem nawet bardzo ale położna tylko się dziwi i nic więcej żadnych zaleceń. Odnośnie jedzenia mozzarelli i innych produktów pochodzenia mlecznego to jeśli jest z mleka pasteryzowanego to spokojnie możesz jeść a nie spotkałam się żeby mozarelka była z mleka niepasteryzowanego prędzej sery pleśniowe. A co do przyrostu jest kalkulator ile powinno się przytyć w ciąży biorąc też pod uwagę wagę z przed ciąży. Moim zdaniem to jest przyrost ok ja też przytyłam 4kg

    f2wlupjypf2pzqjw.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindoll wrote:
    Aniołkowa, planujesz spowijać bobasa, czy taki otulacz bambusowy może tez służyć do przykrycia (bo w nim chyba zachodzi cyrkulacja powietrza)?
    planuję :) zobaczymy czy moja Córka podzieli moje plany 😂
    otulacza można w razie czego używać jako kocyka :)

    Kindoll lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namyria wrote:
    Ja też dzis po badaniu polowkowym.

    Wszystko z Toską dobrze 👍. Wazy 370gram czyli jak czytam wyżej - w normie ☺️

    Jedynie łożysko mam nisko i zasłania mi kanał rodny.

    Musi się podnieść...

    Szkoda że mąż nie mógł tego widzieć bo zdjęcia mam mega słabe... Badanie na NFZ

    Ale cieszę się że córka i że zdrowa ☺️ Nasze marzenie....

    Ja mimo prywatnej wizyty też nam słabe zdj i raptem 3. Na początku lekarz wgl nie chciał ich zrobić mówiąc że tak się ułożyła ze będą kiepskie. Ale poprosiłam dla męża. Udało też mi się chwilę nagrać.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spania, to przez pierwszy rok zycia dziecka nie przykrywamy wcale (tylko zakladamy np. Cieplejszczego pajaca), kozystamy ze spiworka albo uzywamy kocykow dzianych, czyli takich gdzie jest luz w splocie materialu i powietrze przechodzi swobodnie. Mozna ew. Ciasno spowijac dziecko co sie jeszcze nie obraca (warto pamietac jednak ze maluch moze sie nauczyc nagle obracac w nocy, wiec z tym spowijaniem to po 2 mc ostroznie). Warto tylko wiedziec, ze spowijanie wydluza czas kiedy pojawia sie spontaniczny odruch moro, ktory moze wybudzac malucha. Wiec spowijajac kupujemy sobie teoche spokoju na starcie ale wydluzamy czas czestych pobudek i opozniamy regulacje cyklu dobowego :) i u maluszkow w lozeczku powinno byc pusto, bez misiow, ochraniaczy i poduszek :) chodzi o zapobieganie naglej smierci lozeczkowej.
    Powyzej roku dzieci mozna juz przykrywac wszystkim czym sie chce :)
    U mnie w rodzinie wszystkie dzieci spiworkowe, moja gwiazda nie akceptowala spiworka i spala pod kocykiem, teraz spi juz w spiworku ale takim z nogawkami.

    W cizy zdaza sie niskie cisnienie, noe martwimy sie tym specjalnie. Warto sobie podniesc je troche np. Pijac wiecej, ruszajac sie wiecej, ale o ile nie ma objawow towazyszacych w stylu, ze slabo, omdlenia, migreny itd. To niskie cisnienie jest ok.

    megson91, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    planuję :) zobaczymy czy moja Córka podzieli moje plany 😂
    otulacza można w razie czego używać jako kocyka :)
    Ja właśnie na początku córkę spowijałam w duży otulacz bambusowy (odrazu się uspokajała),tkanina jest delikatna i super oddycha. Tylko do spowijania powinien być duży, min 100x100 najlepiej 120x120.
    I używamy go do tej pory. W lecie jako cienki kocyk, lub coś do samochodu na dłuższa podróż żeby okryć delikatnie. Tkanina bambusowa idealnie wchłania wodę, wiec nieraz służył jako ręcznik do włosów córki, bo momentalnie aborbował wodę.

    Śmialiśmy się ze robimy z niej buritko :)
    720c0577a0af.png

    aniołkowa_mama, to_tylko_ja, darkestfear, MartitaS, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Loczek:) Ekspertka
    Postów: 203 230

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 dzisiaj nasz wielki dzień - lecimy na połówkowe 😊😊 troche się stresuje, ale to chyba bardziej przez 👑... ciekawa jestem czy potwierdzi się dziewczynka czy jednak może są bąbelki 😂
    Trzymajcie kciuki proszę 🙂
    Miłego dnia wszystkim, szczególnie pozostałym wizytującym 😉

    Iskierka87, Kropka4, Kagu3, Malutka_94, ticia9, to_tylko_ja, AgaG88, darkestfear, MartitaS, Bela, Niki345, megson91 lubią tę wiadomość

    0d1yhqvke2vztk4w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek kciuki zaciśnięte ✊🍀🙂

    Loczek:) lubi tę wiadomość

  • AgaAgnieszka1989 Autorytet
    Postów: 494 374

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    hej wszystkim:)
    Czytam Was od jakiegoś czasu, postanowiłam napisać bo to już prawie połowa ciązy :) Jestem już po badaniach połókowych na których się dowiedziliśmy, że będziemy mieć córeczkę <3. Waży 360 gram. Najprawdopodobniej będzie miała na imię Liliana:) Jeśli chodzi o datę porodu to ja już tego nie ogarniam- co badanie to wychodzi mi coś innego, z usg połókowego wyszedł termin 25.08.2020.

    Z racji tego, że kilka dziewczyn jest już mamami chciałam Was zapytać o kilka rzeczy(bo macie doświadczenie ), ale oczywiście te "świeże" mamuśki tez :P Bo to moja pierwsza ciąża i nie ogarniam jeszcze wszytskiego :)

    1.Ile piżam potrzebuję do szpitala (biorąc pod uwagę standarodwy pobyt po porodzie? I w czym najwygodniej rodzić?
    2.Ile mam zakupić butelek i jakiej wielkości ?
    3.Ile opakowań podkladów poporodowych? ile warto zabrać ze sobą do szpitala?
    4.Przytyłam do tej pory 4 kg - zastanawiam się czy to dobry przyrost? Na początku przytyłam 1 kg. a od jakis 3 tyg mi wskoczyła ta reszta (3kg)- taki nagle wiekszy przyrost.
    5.Jakie macie ciśnienie w ciąży? ja mam ciągle niskie zwłaszcza to dolne (nie przekracza mi 60) czy niskie ciśnienie jest równie złe jak wysokie w ciąży?
    6.Jak to jest z tym jedzeniem które można a które nie w ciązy ? Jecie np mozarelle, kefir, lody, mleko ?
    7.jakich rzeczy nie warto kupować dla dziecka ? co wam się nie sprawdziło, albo macie informcaje,że nie warto ich kupować ?

    Trochę się spisałam ale będę wdzieczna za jakąś pomoc z Waszej strony :)


    Witamy 😘
    1. Ptoponuje ok 3 piżama
    2. Butelki msm tommi tipi przy pierwszym dziecku przygotowały Pierwszegy nie byl na piersi wiec kupilam 150ml na eofe i druga ok 200 do mleka
    3. Podkładów mialam 10 i bylo za mało bardzo dlugo wody szły, teraz lupie psczke podkładów Seni 30szt jak zostaną przydadzą się na później
    4. 4 kg myślę ze dobra waga;)
    5 tez mam niskie cisnienie pierwsze poniżej 60 drugie 0k 90 ale zawsze mialam niskie
    6 kefir lody.mozna :) omijac surowe i sery niebieskie i pleśniowe (tylko to na szybko mi do glowy wpadlo;) )
    7. Ja bylam bardzo zadowolona z podgrzewacza do mleka,

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

    m3sxqqmz9ufod68y.png
  • AgaAgnieszka1989 Autorytet
    Postów: 494 374

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do spania zamówiłam otulacz

    9080e394f8e0.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 07:30

    m3sxqqmz9ufod68y.png
  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    hej wszystkim:)
    Czytam Was od jakiegoś czasu, postanowiłam napisać bo to już prawie połowa ciązy :) Jestem już po badaniach połókowych na których się dowiedziliśmy, że będziemy mieć córeczkę <3. Waży 360 gram. Najprawdopodobniej będzie miała na imię Liliana:) Jeśli chodzi o datę porodu to ja już tego nie ogarniam- co badanie to wychodzi mi coś innego, z usg połókowego wyszedł termin 25.08.2020.

    Z racji tego, że kilka dziewczyn jest już mamami chciałam Was zapytać o kilka rzeczy(bo macie doświadczenie ), ale oczywiście te "świeże" mamuśki tez :P Bo to moja pierwsza ciąża i nie ogarniam jeszcze wszytskiego :)

    Witaj Mamuśka! Gratulacje córeczki
    Date porodu określa się na podstawie om lub z pierwszego badania prenatalnego, późniejsze badania są niemiarodajne bo każde dziecko rośnie swoim tempem i data porodu zmieniałaby się po każdym usg.

    1) z racji panującego 👑 wzielabym 4-5 koszul. Raz że będzie lipiec/sierpień, dwa na sali będzie duszno, a po trzecie może być tak że będziesz się strasznie pocic po porodzie. Najlepiej rodzic w starym t-shirtcie lub koszuli której nie będzie Ci szkoda wyrzucić.

    2) jeżeli planujesz KP to wstrzymała tm się z zakupem bo mogą okazać się zbędne. Na początku myślę że 60ml albo z m oznaczeniem 0+.

    3) ciężko powiedzieć ja miałam 2 opakowania i to było trochę za dużo ale ja po cc, więc nie wypowiem się

    4) co do wagi nie przejmowałabym się tym. Każda kobieta jest inna. Ważne że dziecko prawidłowo sie rozwia

    5) ja u lekarza co wizytę mam 130/80. Odkąd mierze w domu ciśnienie nie przekracza 100/70. Jeżeli dobrze się czujesz to ok.

    6) mleka, sery tylko pasteryzowane, no i unikanie surowego mięsa. Pamiętaj o myciu deski i noży ktorym kroilam surowe mięso

    7) to zależy od dziecka. moje dziecko okazało się anty smoczkowe, więc nigdy go nie uzylisny. Dostaliśmy w prezencie leżaczek i śpiworek do spania ale też nam się nie przydały. Z przydatnych rzeczy przydała nam się mata żeby kłaść na niej dziecko

    No i tak jak wcześniej pisałam wcześniej być może do szpitala trzeba będzie wziąć więcej rzeczy z powodu 👑 ale wszystko będzie wiadomo bliżej porodu.

    A tak poza tym dzień dobry 🙂
    Dzisiaj wizyta mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Zastanawiam się czy nas wpuszcza do przychodni....

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie wiem czy ktoś mnie jeszcze pamięta, bo bardzo dawno się nie odzywałam, chociaż czytam Was cały czas. Zazwyczaj jednak z opóźnieniem przed snem i potem już nie mam siły nic naskrobać.
    Miało być tak pięknie, od połowy marca poszłam na L4, myślałam, że coś odpocznę, a to akurat pokryło się z zamknięciem żłobka i cały czas siedzę z córką w domu, mój kręgosłup woła o litość ;-) i stąd też totalny brak czasu

    Widzę, że już większość zna płeć, gratuluję zdrowych dzieciaczków, u nas też potwierdzony chłopczyk, wyprawkę już coś tam kompletuje, chociaż czuję się jakbym robiła to pierwszy raz ;-) ale to z tego względu, że córka jest z lutego, teraz sierpień, więc totalnie nie mam pojęcia ile tego krótkiego rękawa brać, czy długi rękaw brać w małym rozmiarze 🙈
    Co do śpiworków, to miałam jeden i nie polubiłam go, pomimo tego, że był fajnie rozsuwany, to źle się w tym dziecko przebierało w nocy. Za to używałam rożka, spała w nim dość długo, ale to była zimna. Potem cienki bambusowy kocyk, ewentualnie w lecie to sam bodziak i pieluszka bambusowa do przykrycia, ale i tak wszystko było skopywane, bo moja mała nie lubi być przykryta, twierdzi zawsze, że jej gorąco. Pościel dostała dopiero w okolicach roczku.

    Oczywiście mam dziurę w głowie i już nie pamiętam co chciałam jeszcze napisać.
    Miłego dnia dziewczyny :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 07:44

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa koszul do szpitala wzięłam 3, jedna do porodu, dwie pozostałe później na zmianę. Podkładów wzięłam kilka i nie były potrzebne, bo mój szpital je zapewniał, ale za to używałam ich na przewijak, moim zdaniem dużo fajniejsze, niż jakieś prześcieradła, w razie wpadki podkład szedł do kosza i po problemie 😁
    Warto zobaczyć na stronie szpitala w którym chce się rodzić powinny być listy co zabrać że sobą.

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mamuśka ☺ ja też dzisiaj wizytuję także proszę o modlitwę żeby maluszek był zdrowy 🙏😍

    Mamuśka☺️, aniołkowa_mama, Mildred, Malutka_94, ticia9, darkestfear, MartitaS, Bela, Loczek:) lubią tę wiadomość

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


‹‹ 609 610 611 612 613 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ