X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazu no to Zdrówka dla Ciebie i oby przeszły w końcu te mdłości i złe samopoczucie 🤗

    Kagu ponoć warunki się poprawiły w miejskim bo i nowy sprzęt itp ale co do potrzebnych po porodzie rzeczy to pewnie nie uległo zmianie i też bd musiała mieć swoje w sumie to i nawet lepiej. Tak jak piszesz po kimś też bym nie chciała używać niczego a tym bardziej po nie wiadomo ilu osobach w tym przypadku więc zaopatrzę się we wszystko. Grunt to wiedzieć 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu a co do mm to jak to np. wygląda? Tzn. chodzi mi czy trzeba kupić swoje jak np nie bd mogła kp czy oni dają czy też nie? Bo w razie czego to czy kupować wcześniej i jakie? Bo myślałam że to później lekarz dobiera odpowiednie hmmm?

  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecicie jakiś pilates albo delikatne ćwiczenia w ciąży ? Chciałam się trochę poruszać a nie tylko siedzieć w domu...są różne filmiki na yt ale nie wiem które będą odpowiednie.

    Loczek:) lubi tę wiadomość

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przyjechal wozek! Jestem zachwycona! 😍
    e1f06f4623be.jpg
    18cf4f50c788.jpg
    c298f872cc2f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 16:57

    Iskierka87, Kagu3, Flara, i_ka, MomOfBoys, Kindoll, Mirabelka02, Kropka4, MartitaS, kasia_pra, Malutka_94, Zozo, aniołkowa_mama, Niki345, megson91, m@rzenie, to_tylko_ja, Madzko, agniecha2101, OranżadA, mommy, Bela, tym_janek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkestfear supcio! 😃

    darkestfear lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Kagu a co do mm to jak to np. wygląda? Tzn. chodzi mi czy trzeba kupić swoje jak np nie bd mogła kp czy oni dają czy też nie? Bo w razie czego to czy kupować wcześniej i jakie? Bo myślałam że to później lekarz dobiera odpowiednie hmmm?
    Nie wiem. Nigdy nie skorzystałam z mm. Moim błędem było to, że tak bardzo chciałam kp, że nie dałam jej mm(karmiłam godzinę, sciagalam, ale nie dałam). To był trochę błąd bo narzuciłam sobie reżim. Akurat w tej kwestii się nie wypowiem.
    Ale moim zdaniem masz prawo do wyboru mleka, chyba, że to mleko, które dobierzesz będzie powodować u dziecka dolegliwości , to wtedy konsultujesz z lekarzem.
    Czy kupować mm-ja nie kupuje. W razie czego w szpitalu na pewno mają swoje, mąż może dokupić i dowieźć też.
    Tak samo sprzeczne opinie są z laktatorem, ale ja po swoich doświadczeniach wolę mieć ze sobą swój. Chociaż teraz totalnie nastawiam się, że od razu kp nam wyjdzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darkestfear wrote:
    Dziewczyny, przyjechal wozek! Jestem zachwycona! 😍
    e1f06f4623be.jpg
    18cf4f50c788.jpg
    c298f872cc2f.jpg
    Piękny ❤️
    Mom, czekam na tę Twoja płeć ❗

    darkestfear, MomOfBoys lubią tę wiadomość

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu3 wrote:
    Madzko masz cukrzycę ciążowa. Odpowiednia dieta, (narazie wyeliminuj słodycze, napoje słodkie i jasne pieczywo, makaron al Dente, do każdego posiłku jedz warzywa, unikaj owoców a jeśli już to do wieczora jedz i z np kefirem, nie same , bo bez tłuszczu dadzą wyrzut cukru). Dieta zazwyczaj da się ją kontrolować . Ja od kilkunastu tygodni żyje na diecie

    Plus jedz więcej ale małych posiłków, 5-6 w ciągu dnia. Jak będzie za długa przerwa to wywali cukier przy kolejnym posiłku nawet jak by był zgodny z zasadami.
    Na śniadanie możliwie niewiele i większość zaleca unikanie nabiału wtedy (bo to chyba najbardziej newralgiczny posiłek po którym cukier może wyskoczyć) po 2h od śniadania możesz zjeść w razie czego 2gie śniadanie.
    Chleb powinien być jak najmniej przetworzony, mi biały nie szkodzi o ile jest na zakwasie i z mąki żytniej (bez żadnych spulchniaczy i dodatków) Z ciemnych chlebem tez trzeba uważać bo często ciemny kolor zawdzięcza karmelowi i cukier skacze. Także sprawdzaj składy im bardziej naturalny tym lepiej.

    U mnie odpadają pierogi, naleśniki, krokiety itp mączne rzeczy, ale makaron biały mogę jeść o ile nie jest rozgotowany.

    Będziesz mieć glukometr to posprawdzasz sobie co na ciebie działa dobrze a co źle, bo każdy organizm różnie reaguje. Narazie spokojnie, dużo warzyw, kasze, dobre jakościowo pieczywo i będzie dobrze.

    Kagu3, Madzko lubią tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się zastanawiałam nad zakupem laktatora ale chyba kupię co by na ostatnią chwilę nie musieć. Oczywiście jeszcze mam czas ale wgl kupię no i mm na początek też, jak się okaże niepotrzebne to trudno ale wolę się przygotować na wszystko ;)

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Kagu a co do mm to jak to np. wygląda? Tzn. chodzi mi czy trzeba kupić swoje jak np nie bd mogła kp czy oni dają czy też nie? Bo w razie czego to czy kupować wcześniej i jakie? Bo myślałam że to później lekarz dobiera odpowiednie hmmm?

    Nie kupuj, nie ważne jaki szpital, ale dziecku mleko modyfikowane na pewno musza zapewnić.
    U mnie w szpitalu jak były problemy z laktacja, lub dziecko za dużo traciło można było dostać mm. Szpital miał kilka do wyboru, lekarz doradzał jakie wybrać. U nas były już takie gotowe do użycia, bardzo wygodne, bo nie trzeba mieszkać ich z woda.

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Nie kupuj, nie ważne jaki szpital, ale dziecku mleko modyfikowane na pewno musza zapewnić.
    U mnie w szpitalu jak były problemy z laktacja, lub dziecko za dużo traciło można było dostać mm. Szpital miał kilka do wyboru, lekarz doradzał jakie wybrać. U nas były już takie gotowe do użycia, bardzo wygodne, bo nie trzeba mieszkać ich z woda.

    Tak czy siak może jednak warto chociaż mieć tak na wszelki wypadek. Nie mówię tu o wielkiej ilości a tylko najwyżej o jednym opakowaniu co by na czarną godzinę było w razie potrzeby a jak będą mieć w szpitalu to jeszcze lepiej :) dobrze wiedzieć co mnie może czekać i super że to forum istnieje ;)

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Tak czy siak może jednak warto chociaż mieć tak na wszelki wypadek. Nie mówię tu o wielkiej ilości a tylko najwyżej o jednym opakowaniu co by na czarną godzinę było w razie potrzeby a jak będą mieć w szpitalu to jeszcze lepiej :) dobrze wiedzieć co mnie może czekać i super że to forum istnieje ;)

    Jak tylko będziesz czuła się bezpieczniej to jak najbardziej, możesz coś wziąć, ale nie brałabym dużego pudełka ale kilka takich małych gotowych do użycia.
    U mnie w szpitalu z córka było takie:
    Bebilon 1 z Pronutra, mleko modyfikowane w płynie RTF, 90

    Późnej kupiłam kilka takich do domu, nim się laktacja na dobre rozkręciła to w razie sytuacji awaryjnej miałam pod ręka już gotowe.

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darkestfear wrote:
    Dziewczyny, przyjechal wozek! Jestem zachwycona! 😍

    Śliczny, taki w moim stylu :)

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara dokładnie tak zrobię a tak na wszelki wypadek, oczywiście mam nadzieję że uda mi się kp chociaż na samą myśl mam ciarki. Nie wiem jak Wy ale ja nigdy nie lubiłam drażnienia piersi nawet sama pod prysznicem podczas mycia. Bardzo chce móc kp ale nie wiem jak zareaguje na ssanie dziecka heh Może to głupie ale serio mam przed tym trochę cykora

  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaaaa... Nie wierzę, po prostu nie wierzę... Lekarz nie widział żadnego siusiaka!!! Niby 100% pewności nie dał, bo nóżki nie były rozłożone szeroko i dziecko ułożone pośladkowo, ale jak pokazał na monitorze to między nogami nic nie było. Pokazał mi jeszcze dwie kreseczki jaśniejsze i mówił, że to wygląda na wargi sromowe 🥰 Czekam na jutrzejsze badanie połówkowe i będę świętować 😄😄😄
    Staram się trzymać emocje na wodzy, bo jednak 100% nie dał, ale jak wpadłam do domu i mijałam się z mężem (akurat musiał iść na piętro na telekonferencję służbową, bo pracuje zdalnie w domu) to krzyknęłam do niego "nie ma jajek". Spojrzał na mnie jak na wariatkę, wiec ja znów "nie ma jajek", a on dalej nie rozumie, to ja "siusiaka brak" i widzę przerażenie w jego oczach (chyba pomyślał, że dziecko ma jakąś wadę 😅), więc w końcu powiedziałam, że będzie dziewczynka jednak i się poryczałam oczywiście. Jemu też łezka poleciała ❤️
    Jak jutro powiedzą mi, że jednak jest chłopak to nie wiem czy to przeżyję.

    Iskierka87, Evli, Kindoll, Mirabelka02, darkestfear, Flara, kasia_pra, Kropka4, MartitaS, Malutka_94, Kagu3, Zozo, AgaG88, aniołkowa_mama, i_ka, Niki345, m@rzenie, megson91, Madzko, to_tylko_ja, agniecha2101, Nadzieja777, mommy, Bela, tym_janek lubią tę wiadomość

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkestfear śliczny wózek. Aż zazdroszczę ☺️

    darkestfear lubi tę wiadomość

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MomOfBoys ale super mam nadzieję że to się nie zmieni i już pozostanie córa 😃 po cichu gratuluję!

    MomOfBoys lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MomOfBoys 😍 trzymamy tu wszystkie kciuki jutro żeby tych jajek nie było!!! ✊✊✊😁

    MomOfBoys lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MomOfBoys, super wieści!! :)

    "Nie ma jajek", wyobrazilam sobie te sytuację :D

    Wózek piękny, mam podobny tylko innej firmy :D

    darkestfear, MomOfBoys lubią tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha momofboys jak czytalam Twoje opowiadanie z dzisiejszego dnia to aż wybuchłam smiechem i maz sie na mnie patrzyl jak na wariatke, ale jak mu przeczytalam to tez sie smial 😂
    Oby jutro dalej nie bylo jajek, wszystkie trzymamy kciuki! 😍

    MomOfBoys lubi tę wiadomość

‹‹ 581 582 583 584 585 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ