X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puella1 wrote:
    U mnie bardzo podobny dzień. Obudziły mnie silne skurcze. Biorę nospe. Od rana leżę, ale ból wraca (też krzyż i podbrzusze). I oczywiście stres się włączył :(

    Kochana ja od rana tak samo mam - już nie wiem co robić. Smarowałam amolem. Ból wytrzymam bez leków ale boję się o dziecko bo wlansie na pachwinę mi promieniuje

  • Puella1 Przyjaciółka
    Postów: 115 80

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    Kochana ja od rana tak samo mam - już nie wiem co robić. Smarowałam amolem. Ból wytrzymam bez leków ale boję się o dziecko bo wlansie na pachwinę mi promieniuje

    Jak do jutra ból nie przejdzie będę próbowała do swojej lekarki się dostać. Ech... Byleby dotrwać do bezpiecznego terminu dla dziecka. Z tym bólem krzyża idę w czwartek do rehabilitanta - osteopaty, bo promieniuje mi do prawej nogi i zwykle poruszanie się boli :(

    oar83a3f30hx2f6x.png
    2012 - syn
    2015 - córka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puella1 wrote:
    Jak do jutra ból nie przejdzie będę próbowała do swojej lekarki się dostać. Ech... Byleby dotrwać do bezpiecznego terminu dla dziecka. Z tym bólem krzyża idę w czwartek do rehabilitanta - osteopaty, bo promieniuje mi do prawej nogi i zwykle poruszanie się boli :(

    Jak ci na nogę promieniuje to pewnie masz rwę kulszową. Miałam to. Ale ten dzisiejszy ból co mnie dopadł to nie wiem co to jest :/

  • Puella1 Przyjaciółka
    Postów: 115 80

    Wysłany: 23 lutego 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    Jak ci na nogę promieniuje to pewnie masz rwę kulszową. Miałam to. Ale ten dzisiejszy ból co mnie dopadł to nie wiem co to jest :/

    Jak nie urok, to.... ;)

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

    oar83a3f30hx2f6x.png
    2012 - syn
    2015 - córka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co można stosować na trądzik w ciąży? Ogólnie nie mam z tym problemu ale od 3ch dni w okolicy skroni wyskoczył mi mega pryszcz który boli jak cholera i wgl się nie zmniejsza. Wygląda jak guz. Nie wiem czym smarować by się go pozbyć może macie jakieś sprawdzone domowe sposoby?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Dziewczyny co można stosować na trądzik w ciąży? Ogólnie nie mam z tym problemu ale od 3ch dni w okolicy skroni wyskoczył mi mega pryszcz który boli jak cholera i wgl się nie zmniejsza. Wygląda jak guz. Nie wiem czym smarować by się go pozbyć może macie jakieś sprawdzone domowe sposoby?

    Tribiotic(mozna bez problemu stosowac miejscowo) ja jak posmaruje octeniseptem to tez zaraz znika, mydlo siarkowe tez jest super na takie rzeczy, czytalam, ze mozna stosowac w ciazy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 18:46

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darkestfear wrote:
    Tribiotic(mozna bez problemu stosowac miejscowo) ja jak posmaruje octeniseptem to tez zaraz znika :)

    O dzięki 🙂 bo już oszalec można z tym dziadostwem, boli pół łba przez to. Jutro kupię tribiotic

  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 23 lutego 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tymi pozycjami do spania w ciąży? Naprawdę tylko na lewym boku można spać ? Ja do tej pory spałam na wznak bo przy mdłościach tak było mi najlepiej ale plecy mnie często przez to bolą więc kupiłam poduszkę ciążową ale jak leżę na boku to mi znowu niedobrze...

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam że najlepiej spać na lewym boku ale to chyba w późniejszej ciąży. Ponoć to związane z lepszym przepływem krwi ale do końca się w to nie zagłębiam. Póki co śpię różnie raz tak raz tak

  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spać można jak się chce, byle nie na brzuchu, ale to w pewnym momencie już niewykonalne ;) na lewym boku najlepiej z uwagi na dotlenienie dziecka, ale to też nie tak, że tylko na lewnym całą noc, bo można oszalec. Ważne, żeby zmieniać te pozycje i mieć świadomość, że najlepszy jest lewy bok, ale to nie jest tak, że inne są niedobre. No i to też jest istotne jak się śpi na trochę późniejszym etapie, kiedy dziecko jest już duże i uciska, zwłaszcza kiedy leżymy na plecach.

    Ja staram się zasypiać na lewym boku, bo miałam w pierwszej ciąży na tym punkcie paranoję i to już mi weszli w krew, ale przez to często bolała mnie prawa noga w nocy i to wraca też teraz. Więc siłą rzeczy zmieniam pozycje w nocy. Dzisiaj nad ranem zasnelam jak bobas, na plecach i z rękami w górze i trochę tak pospałam ;)

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu na brzuchu nie? Czytalam kiedys, ze mozna, ja tylko w takiej pozycji zasypiam :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 19:17

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • ANULA87 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałam się przywitać i dołączyć do Was, jestem w ciąży mój termin to 30.08.

    Przyszłamamusia, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darkestfear wrote:
    A czemu na brzuchu nie? Czytalam kiedys, ze mozna, ja tylko w takiej pozycji zasypiam :(
    Jesteś w stanie zasnąć tak centralnie na brzuchu? Mi brzuch już to uniemożliwia. Nie mówiąc już o bardziej zaawansowanej ciąży 😆

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Jesteś w stanie zasnąć tak centralnie na brzuchu? Mi brzuch już to uniemożliwia. Nie mówiąc już o bardziej zaawansowanej ciąży 😆

    😂jakoś nie przeszkadza mi, ale narazie mam malutki brzuch 🤔

    Anula87 witamy na forum :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 19:26

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna spac na brzuchu, na boku, na plecach... mozna spac jak sie chce, dopoki kest tak nam wygodnie. Organizm na prawde da znac jak cos szkodzi nam albo bobasowi - po prostu przestanie byc wygodnie. Tyle. Wyjatek stanowi 3 trymestr, kiedy to osoby z problemem z przeplywami powinny spac rzeczywiscie na lewym boku. Jak problemow z przeplywami nie ma, mozna spac na prawym i na wznak, jak nam pasuje.chill

    darkestfear, Flara, Mirabelka02, Kropka4, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darkestfear wrote:
    Tribiotic(mozna bez problemu stosowac miejscowo) ja jak posmaruje octeniseptem to tez zaraz znika, mydlo siarkowe tez jest super na takie rzeczy, czytalam, ze mozna stosowac w ciazy :)
    Tribiotic zawiera 3 antybiotyki, można stosować powyżej 12 roku życia bo ma bardzo dużo działań niepożądanych, m.in może uszkadzać słuch.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Mozna spac na brzuchu, na boku, na plecach... mozna spac jak sie chce, dopoki kest tak nam wygodnie. Organizm na prawde da znac jak cos szkodzi nam albo bobasowi - po prostu przestanie byc wygodnie. Tyle. Wyjatek stanowi 3 trymestr, kiedy to osoby z problemem z przeplywami powinny spac rzeczywiscie na lewym boku. Jak problemow z przeplywami nie ma, mozna spac na prawym i na wznak, jak nam pasuje.chill
    To mój organizm szwankuje bo często budzę się na plecach z bólem brzucha i twarda macica 🤷 nie służy mi ta pozycja i staram się unikać a i tak się przekręcam. I budzę się tak rano, nie że w ciągu nocy się wybudzam jak zaczyna boleć. Chyba zostaje spanie z poducha ciążowa wtedy nie będzie jak się przekręcić 🙈 ale wtedy nie mieścimy się wszyscy w łóżku 😂😂

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m@rzenie wrote:
    Tribiotic zawiera 3 antybiotyki, można stosować powyżej 12 roku życia bo ma bardzo dużo działań niepożądanych, m.in może uszkadzać słuch.

    Z tego co wiem miejscowo można zastosować, a że to jeden pryszcz to na pewno nie zaszkodzi, no ale może dla swietego spokoju lepiej zapytać się jeszcze własnego lekarza

  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darkestfear wrote:
    Z tego co wiem miejscowo można zastosować, a że to jeden pryszcz to na pewno nie zaszkodzi, no ale może dla swietego spokoju lepiej zapytać się jeszcze własnego lekarza
    Właśnie ze względu na to że jest to jeden pryszcz to ja bym się nie zdecydowała. Ale każdy robi jak uważa 😉

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może chociaż amolem mogę go posmarować?

‹‹ 397 398 399 400 401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ