X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • AgaG88 Autorytet
    Postów: 289 301

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już ponad 38 stopni :( boje się o maleństwo... i tez od rana mdłości chociaż zjadłam tylko banana od rana, mam kompletny brak apetytu wiec teraz jakby zelżały.

    w4sqqqmzkt8w1t59.png
    f2wlanlikcvz92zp.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaG88 wrote:
    Ja mam już ponad 38 stopni :( boje się o maleństwo... i tez od rana mdłości chociaż zjadłam tylko banana od rana, mam kompletny brak apetytu wiec teraz jakby zelżały.

    Koniecznie weź Apap na zbicie temperatury , może temperatura od zatrucia lub faktycznie zaczyna sie przeziębienie. Ni martw się, może jutro poczujesz się lepiej, ale temperaturę w ciąży najlepiej zbijać.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • AgaG88 Autorytet
    Postów: 289 301

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam jeden Apap i zobaczymy. Oby spadła a jak będzie gorzej to rano lecę do lekarza.

    w4sqqqmzkt8w1t59.png
    f2wlanlikcvz92zp.png
  • NeLa Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia:) wrote:
    Gdyby zobaczyła pęcherzyk ? Jakiś głupoty ... Duphaston nie zaszkodzi a może wiele pomoc moim zdaniem jest to błąd że Ci go nie dali... Może spróbuj zapisać się na jutro do lekarza prywatnie albo chociaż pojutrze
    Przypadkowo polubiłam, a chciałam tylko się odnieść... Ja rozumiem ostrożność lekarzy. Owszem, może zaszkodzić, bo w przypadku najczarniejszego scenariusza, jeśli ciąża jest źle umiejscowiona, np. w jajowodzie, to szpikowanie hormonami na podtrzymanie ciąży nie pomoże, tylko doprowadzi do tego, że ciąża się nie poroni samoistnie, tylko będzie dalej rozwijała i trzeba będzie usunąć ja laparoskopowo. Uważam, że w tej kwestii lepiej zaufać lekarzom, ewentualnie, tak jak poradziłas Agape skonsultować z innym specjalista, jeśli ma się wątpliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 17:27

  • NeLa Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape91 wrote:
    Mam wizytę w środę, więc już jakoś doczekam. Jutro zbadam betę i proga
    Dobrze, że zrobisz te badania jutro, najlepiej rano i może warto umówić się na wizytę prywatna tego samego dnia, u jakiegoś ginekologa z b. dobrym sprzętem. Wiedza na czym się stoi, to połowa sukcesu, nie będziesz przeżywać stresu do środy i może ten lekarz zaleci coś więcej niż czekanie... Rozważ to. Trzymam kciuki za pomyślne wieści!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeLa wrote:
    Dobrze, że zrobisz te badania jutro, najlepiej rano i może warto umówić się na wizytę prywatna tego samego dnia, u jakiegoś ginekologa z b. dobrym sprzętem. Wiedza na czym się stoi, to połowa sukcesu, nie będziesz przeżywać stresu do środy i może ten lekarz zaleci coś więcej niż czekanie... Rozważ to. Trzymam kciuki za pomyślne wieści!
    Chętnie poszłabym rano, ale nie mam takiej możliwości... Pójdę po pracy na badania, a wieczorem będą wyniki to będę wiedziała na czym stoję. Od wyniku będzie zależało czy będę na szybko szukać lekarza czy doczekam do środy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeLa wrote:
    Przypadkowo polubiłam, a chciałam tylko się odnieść... Ja rozumiem ostrożność lekarzy. Owszem, może zaszkodzić, bo w przypadku najczarniejszego scenariusza, jeśli ciąża jest źle umiejscowiona, np. w jajowodzie, to szpikowanie hormonami na podtrzymanie ciąży nie pomoże, tylko doprowadzi do tego, że ciąża się nie poroni samoistnie, tylko będzie dalej rozwijała i trzeba będzie usunąć ja laparoskopowo. Uważam, że w tej kwestii lepiej zaufać lekarzom, ewentualnie, tak jak poradziłas Agape skonsultować z innym specjalista, jeśli ma się wątpliwości.
    Pani dr dokładnie tak samo uzasadniała decyzję

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem może być tak jak napisałaś ale może też być zupełnie odwrotnie czyli ciąża jest, rozwijała się ale prog był za mały ( czyli progesteron w tym wypadku by pomógł ) nie został podany i ciąża obumarła.... Roznie może być każdy ma swoje zdanie na ten temat ale uważam że lepiej go podać niż nie podać w ciągu tych trzech dni na które czeka do wizyty lekarza.

    NeLa lubi tę wiadomość

  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape mocne kciuki za Was :*

    Agape91 lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape a nie masz jakiejś znajomej, która by Ci użyczyła duphaston bądź luteinę? Ja myślę, że ciąża jest tylko był jakiś stary sprzęt (jak to w niektórych szpitalach) i nie widzieli po prostu zarodka. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!

    Agape91 lubi tę wiadomość

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z nas była już na USG? :) ja mam w środę, mam nadzieję, że już będzie widać dzieciątko. To będzie 20dpt.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) czy mogę dołączyć?

    Dzisiaj zrobiłam test 11dpo i widać już kreseczke :) do terminu @ Mam jeszcze 3 dni ale mam nadzieję że się nie pojawi. Na bete nie pójdę bo nie mam kiedy, chyba że w przyszłym tygodniu się uda .

    Termin wg ovu na 20 sierpnia

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Gwiazdko, grudniowe testowanie Tobie też przyniosło szczęście, gratulacje 💞

    Dziewczyny nie mam siły wstać, czuje się okropnie, mdli mnie ciągle :( cudem mała jeszcze śpi, to mogę poleżeć. Wiedziałam, że tak będzie 😥

  • AgaG88 Autorytet
    Postów: 289 301

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo mam takie mdłości ze nie mogłam rano się podnieść z łóżka. Nawet jak wody się napije to mi się cofa :( Wczoraj praktycznie nic nie zjadłam i jeszcze ta temperatura. Wieczorem miałam już ponad 38 i musiałam wziąć drugi Apap :( aż się zastanawiam na ile to objawy ciąży a może to jakaś jelitówka bo żołądek też mnie boli. Dziś już na szczęście gorączki nie mam, ale samopoczucie masakryczne :( całe szczęście, ze mąż wziął dziś wolne bo nie dałabym rady sama z małym i go wyprawić do przedszkola :/ także został dziś w domu.

    w4sqqqmzkt8w1t59.png
    f2wlanlikcvz92zp.png
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Gwiazdka gratulacje i zapraszamy :)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie może nie jakieś wybitne mdłości, ale jakoś tak dziwnie się czuję. Mam wrażenie, że wieczorem znacznie gorzej niż w ciągu dnia


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w pierwszej ciąży nie doświadczyłam mdłości. Za to byłam cały czas głodna. Dlatego u mnie było ciąże widać szybko, bo ja już w 2 miesiącu miałam brzuch ;) ciekawe jak będzie teraz. Na razie prócz senności żadnych objawów nie ma

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    u mnie może nie jakieś wybitne mdłości, ale jakoś tak dziwnie się czuję. Mam wrażenie, że wieczorem znacznie gorzej niż w ciągu dnia
    Ja myślę, że nam się dopiero zacznie za parę dni jak już :) ja dzisiaj równy 5 tydzień także na mdłości jeszcze mam czas. Póki co jem za 3 i dużo śpię.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję sok z ogórków i mi trochę pomaga . Na 5 minut. Czuje metal w ustach bleee. Wczoraj wieczorem wymiotowałam a dziś nie miałam czym.
    Te objawy mówią mi, że z ciążą jak najbardziej ok, więc je zniosę jakoś. Takie jedyne pocieszenie

  • just90 Przyjaciółka
    Postów: 62 72

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape co tam u Ciebie? Jak plemienia? Czekamy na wyniki twojej bety.

    aniołkowa_mama, Meggie1, Kagu3 lubią tę wiadomość

    w4sqrjjgjtllnb0u.png

    Aniołek 9 tydzień 19.08.2019

    1usa3e5e71kfn4vq.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ