X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 września 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jakie macie typy imion?
    I chciałam zapytać, czy Wasze dziewczyny już odpieluchowane?
    My przegapiliśmy lato i trochę żałuje, ale jakoś nam to nie szło i się zniechęciłam. Chciałabym ja do urodzenia jakoś odpueluchowac, żeby tyle pieluch nie kupować 😉.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 24 września 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Dziewczyny, a jakie macie typy imion?
    I chciałam zapytać, czy Wasze dziewczyny już odpieluchowane?
    My przegapiliśmy lato i trochę żałuje, ale jakoś nam to nie szło i się zniechęciłam. Chciałabym ja do urodzenia jakoś odpueluchowac, żeby tyle pieluch nie kupować 😉.
    Nieodpieluchowana. Chyba zostanę przy tym, że każde dziecko ma swój czas- moja starsza córka powiedziała kategoryczne ,nie, pampersom na jakieś 2, 5 roku. Próbowaliśmy wcześniej ale nie łapała. Od tamtej pory bez problemu robiła siku i kupę na nocnik. Rozmawiam z innymi rodzicami, którzy odpieluchowali i często dzieci robią kupę do pampersa tylko, obsikują materac, dla mnie to bez sensu. Będzie gotowa to się odpieluchuje

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 września 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wcześniej pisałam że totalnie nie mam faworyta co do imienia męskiego. Ciężko coś wybrać żeby brzmiało do tego w dwóch językach. Mąż cały czas wspomina o Alex i nie wiem chyba tak zostanie ...
    Moja totalnie nocnik na nie, więc odpuściłam,nie będę na siłe się z nią szarpać . Oczywiście sto rad od rodziny, że "jak to"🤦 cały czas powtarzam że narazie rozwija sie pod względem mowy. Coraz więcej mówi w dwóch językach, nie może robić wszystkiego naraz, jak będzie gotowa to weźmiemy się za odpieluchowanie 🙂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 września 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff, to chyba mi ulżyło 😉. Tez jestem takiego zdania, co Wy. A rad rodziny to raczej nie słucham, chyba, ze sama tak uważam 😜. Jedyne co mnie przeraża, to ceny pieluch.
    Ale dziś sama chciała latać do pieluchy i udała się kupa i siku do nocnika. A dla mnie obsikanej kanapy, podłogi, itd. To tez bezsensu.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 września 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga a u Ciebie nie ma przecen ? Ja kupuje tylko na promocjach. U mnie w Carrefourze np. jest tak że co jakiś czas wypuszczają wielkie paki pampersow. My np.jesteśmy na 6stkach, jest tam jakoś 72 pieluchy. Płace 29 euro z czego 21 euro idzie na kartę carrefoura. Także opłaca się bo te pieniądze odbieram na następnych zakupach a paka wychodzi 8 euro 🤩 no ale oczywiście taniej było by jakby chodziła na nocnik 😆

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 września 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, to super opcja. Wiem, ze te francuskie markety tak robią. Znam to z auchan. Ale w De tak nie ma. Tez kupuje pampersy przez neta, bo w sklepach niestety wielkich paczek w jej rozmiarze nie ma. No i taka paczka na miesiąc wychodzi 50€. A tanie z lidla czy aldika jej nie sluza.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 11 października 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, na kiedy macie swoje terminy? Jak się czujecie? Już niedługo poznacie swoich maluchów 😍.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 11 października 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja mam wyznaczona cesarkę na 16 grudnia 🫣 także w święta już będziemy razem 🙃 mam nadzieje tylko że dotrwamy i nic się nie przytrafi po drodze 💪
    W ogole to nic narazie nie szykuje bo możliwe że czekać nas będzie jeszcze przeprowadzka na końcówce 😅 niedługo się okaże czy coś wyjdzie z nowym lokum. Także jestem narazie w punkcie zawieszenia, mam poprane ciuszki zapakowane w worki próżniowe, zakupione butelki (szykuje się znowu na kpi), wkladki laktacyjne, kremy i tyle 😅 jakoś mam wrażenie przy tej ciąży że dużo nie potrzebuje 😂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 11 października 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już tuż, tuż 🙃. Ja nie przejrzałam jeszcze z ubrań nic, bo nie mam się kiedy za to zabrać. A napewno coś chłopięcego będziemy potrzebować. A z wyprawki tez za wiele nie potrzebuje. Butelki i smoczki nam po Ali, bo nie przydały się 😜. Chyba dokupie jeszcze koszule dla siebie i to tyle. Z większych rzeczy to potrzebujemy druga szafę dla dzieci, śle jakoś tez mi się wydaje, ze mamy czas ☺️.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 12 października 2022, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, zazdroszczę znania daty ♥️ my rośniemy, gdzieś tam pojawiły się niestety mdłości, wyprawka prawie kupiona ale wszystko w kartonach (remonty) generalnie chyba tym razem szybciej urodzę, niż to ogarnę. Młody na ostatniej wizycie ważył prawie 1300, idzie podobnie jak Lili. Lili jest przecudowna, zaczyna dużo mówić, taka mądra 🥰

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 października 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No fajne są takie 2-łatki ☺️.
    U nas czasem są fazy buntu, bądź bólu zębów, nie wiem, ale są dni, ze mam ochotę zwiać na księżyc, bo panienka niezadowolona ze wszystkiego. No i ogólnie mamy problem z zasypianiem, choć po wprowadzeniu rutyny jest lepiej, ale były momenty, ze wcale nie kładła się spać a potem ze zmęczenia wpadała w histerie, taka, ze nie dało się jej uspokoić. Oby to nie wróciło 🙏. Ale ogólnie, to tez dużo mówi, nawet odmienia, i troszkę mówi po niemiecku 😉.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 12 października 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati współczuje mdłości jeszcze na tym etapie 🙈
    Tak fajnie jest znać datę ale i tez po drodze może się wszytko zmienić 🙄
    Kinga mi w tamtym tyg udało się sprzedać już wszystkie ciuchy po Ninie, przerażała mnie ta ilość i za każdym razem jak próbowałam to jakoś posegregować i porobić zdjęcia to myślałam że nigdy z tego nie wyjdę 🤯 ale już mam spokój z tym 👌

    Moja tez gaduła, chodzi na 3-4 godz dziennie do żłobka to w ogóle się rozgadała 🫣 do tego zawsze się z niej uśmieje bo przeważnie zdanie buduje ze słówek polskich i francuskich, albo mówi coś po francusku i od razu sobie tłumaczy na Polski 😂 tłumacz mi chyba rośnie 😜
    Ze spaniem to nigdy w sumie problemów nie mieliśmy, od początku ma stałe godziny spania wieczornego i popołudniowego i tak się tego trzymamy. Zawsze kładła się, zamykałam drzwi od pokoju i zasypiała. Teraz jedynie nam doszło czytanie bajek przed snem, wcześniej jej nie interesowały.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 października 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, pamietam, ze u Was spanie to bajka zawsze byla ;). A ja jestem w punkcie, ze Ala spi ze mna i wiem, ze kolejna zmiana, tzn. wyprowadzenie jej z sypialni, to beda kolejne problemy ze snem, wiec narazie olewam temat. Zobacze jak bedzie w grudniu.
    I super, ze Nina tak szybko lapie jezyk. Ja to zawsze takim dzieciakom zazdroszcze ;). Ala niby tez lapie, ale cos sie zadzialo po naszym urlopie, ze nie chce wogole paniom odpowiadac, tylko kiwa glowa.
    Cos jej tam nie pasuje. A wiem, ze rozumie i umie gadac, bo jest tego troche w jej slowniku. Wydaje mi sie, ze jakis brak zaufania jest, szczegolnie jesli lacza im grupy i jest wiecej dzieci.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 12 października 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ze spaniem zawsze było super, aż się boje jaki będzie przyszły rodzynek 🙈 mam nadzieje że nie będzie wył pół nocy 😆🤯 Dla Niny tez będzie trochę zmian, będzie musiała oddać swoje łóżko ( oczywiście dostanie nowe ale większe 😂) do tego jak wyjdzie z przeprowadzka to będzie mieć swój pokój także…. Ciekawe jak zareaguje ..
    U nas ostatnio był okres wielkiego obrażania, słowo powiedziane nie tak, lub nie w tym tonie i już był dramat 🫣
    Na szczęście jej przeszlo 🙂 co do mówienia to skończyło się mówienie dzień dobry i dowodzenia, teraz zakrywa twarz rękami i mówi że nie powie 🙄

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 28 października 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam słychać dziewczyny? Jak się czujecie?

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 28 października 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już coraz ciężej, Lili na szczęście zaczyna być spokojniejsza, dużo jeździ już na rowerze biegowym, właściwie nie wyciągamy wózka, więc dokupuję tylko dostawkę. Cieszę się, że zostało już tylko 6 tyg do donoszonej, w tej ciąży rano nawet jeszcze czasami wymiotuję 🙄

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 29 października 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    W ogóle zapomniałam o forum 😱
    A tutaj widzę życie tętni.
    Gratuluję ciezaroweczkom i będę wpadać żeby sprawdzić jak się rozwija sytuacja ♥️

    U mnie też zmiany, udało się zajść w ciążę w czwartym cyklu. Także będzie trzecie bobo! Tzn mam taką nadzieję bo to dopiero 5 tydzień. Ze względu na pracę i fatalne samopoczucie jestem już na zwolnieniu i teraz wysypiam się za wszystkie czasy. Zwłaszcza że dzieci przesypiają noce. Młodą odstawiłam od piersi pod koniec września i w tym samym cyklu dwie kreski ♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2022, 16:42

    Nati94, Paula2702 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 29 października 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Hej dziewczyny

    W ogóle zapomniałam o forum 😱
    A tutaj widzę życie tętni.
    Gratuluję ciezaroweczkom i będę wpadać żeby sprawdzić jak się rozwija sytuacja ♥️

    U mnie też zmiany, udało się zajść w ciążę w czwartym cyklu. Także będzie trzecie bobo! Tzn mam taką nadzieję bo to dopiero 5 tydzień. Ze względu na pracę i fatalne samopoczucie jestem już na zwolnieniu i teraz wysypiam się za wszystkie czasy. Zwłaszcza że dzieci przesypiają noce. Młodą odstawiłam od piersi pod koniec września i w tym samym cyklu dwie kreski ♥️
    Oo Zazu, gratulacje 💗 ja wpadam od czasu do czasu z sentymentu
    Ja też mam genialne noce, Lilka śpi od 20 do 8-9 teraz i ciężko mi sobie wyobrazić, że za chwilę się to zmieni 😅 no ale cóż, można się łudzić, że mały szybko będzie spał, jak najstarsza siostra w jego wieku.
    Fatalne samopoczucie? Mdłości się pojawiły?

    zazu lubi tę wiadomość

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Paula2702 Ekspertka
    Postów: 171 217

    Wysłany: 29 października 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Hej dziewczyny

    W ogóle zapomniałam o forum 😱
    A tutaj widzę życie tętni.
    Gratuluję ciezaroweczkom i będę wpadać żeby sprawdzić jak się rozwija sytuacja ♥️

    U mnie też zmiany, udało się zajść w ciążę w czwartym cyklu. Także będzie trzecie bobo! Tzn mam taką nadzieję bo to dopiero 5 tydzień. Ze względu na pracę i fatalne samopoczucie jestem już na zwolnieniu i teraz wysypiam się za wszystkie czasy. Zwłaszcza że dzieci przesypiają noce. Młodą odstawiłam od piersi pod koniec września i w tym samym cyklu dwie kreski ♥️


    Gratuluje. Trzymam mocno kciuki ♥️

    zazu lubi tę wiadomość

    qb3ck6nl84hx2psv.png


    iv096iyeyd8y91kc.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 30 października 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.

    Nati Ty już drugi trymestr, zazdroszczę.
    U mnie silne mdłości, na razie bez wymiotów na szczęście. I zasłabłam kilka razy. W przychodni, na zakupach, tam gdzie trzeba stać bez ruchu 🤦
    8 listopada mam wizytę i liczę że będzie już ładne ♥️ i wszystko jak trzeba. Bo na razie to widziałam pęcherzyk tylko.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
‹‹ 1266 1267 1268 1269 1270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ