X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Sisi86 Przyjaciółka
    Postów: 66 53

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ticia9 wrote:
    U mnie gin pobiera gbs i to muszę zawieźć na drugi dzień do laboratorium. Pewnie też do diagnostyki zawiozę.

    Ja to już tyle rzeczy chciała bym zrobić, posprzątać dom w końcu. Ale jeszcze się muszę wstrzymać, bo jeszcze szyjka mi puści.
    Ja też czekam żeby ogarnąć mieszkanko, mąż stara się, ale to nie to samo, mnie drażni o wiele więcej rzeczy niż jego..

    darkestfear lubi tę wiadomość

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama, mój niby też dobrze trzyma, szyjka zamknięta, ale jakiegoś pietra mam żeby coś więcej porobić. Ale oczywiście leżeć nie leżę, bo przy córce się nie da. Może spróbuje chociaż kurze pościerać 🙈

    Sisi, a ty nie miałaś wczoraj wizyty? Jak tam sytuacja?

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YoYo85 wrote:
    U mnie też proces pakowania torby trwa już niespełna tydzień..może poniekąd dlatego że brakuje mi kilka rzeczy. Ale jestem już bliżej niż dalej.
    Przenosiny małej też jeszcze nie weszły w życie. Jej pokój zawalony jest pudelkami z cegiełkami do przedpokoju i kuchni 🙄 Leżą tam już od 2 tygodni ale mój mąż oczywiscie nie ma czasu żeby to ogarnąć..Do niego chyba nie dociera że został nam miesiąc w najlepszym przypadku 🤦🏼‍♀️
    Jeżeli chodzi o porównanie pierwszej ciąży do obecnej to u mnie jest bez porównania. W pierwszej ciąży nie miałam mdłości w pierwszym trymestrze. Byłam wypoczęta, wyspana i miałam czas na wszystko. Dlatego rozumiem pierworódki które mają czas i na grupę na fb i na forum i na wszystko inne. Ale mając już jednego szkraba na pokładzie ciężko wygospodarować czas na cokolwiek. No chyba że ktoś jest mega zorganizowany lub kreatywny ale w obecnej ciąży zaraz po odpoczynku tego chyba najbardziej mi brakuje 😅 Czasami mam wrażenie że moje IQ w tej ciąży spadło do zera 🤔

    Trzymam kciuki za wizyty.
    Mój młody od tygodnia śpi w swoim pokoju 😊 Poszło o wiele lepiej niż się spodziewałam 😀

    Madzko, tym_janek lubią tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Sisi86 Przyjaciółka
    Postów: 66 53

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Sisi, a ty nie miałaś wczoraj wizyty? Jak tam sytuacja?[/QUOTE]
    Lekarka się rozchorowała i przełożyli mi na czwartek więc nadal w niepewności leżę do wizyty

  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Mój młody od tygodnia śpi w swoim pokoju 😊 Poszło o wiele lepiej niż się spodziewałam 😀
    O to super 😊 Mam nadzieję że i u nas pójdzie w miarę gładko. Myślę że jutro pojedziemy po łóżko więc przed końcem tygodnia mała powinna już spać u siebie. Ale w zeszłym tygodniu też tak mówiłam więc zobaczymy 😐

  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam założony pessar i ogólnie zauważyłam że się obniżył więc też trochę spanikowałam. Ale staram się jak najwięcej leżeć i zobaczymy co dalej. Lekarz mój ma teraz urlop a do szpitala nie zamierzam wracać

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_ wrote:
    Dziewczyny zamierzające rodzić z partnerem w szpitalach gdzie wymagany jest test na koronę nie starszy niż 5 dni - od którego tyg. zamierzacie zacząć robić testy?

    A z czystej ciekawości jaki rodzaj testu u ciebie szpital oczekuje ?

    Bo u mnie w szpitalu w którym myślałam żeby rodzic, jedynym dopuszczalnym jest pełen test genetyczny, który kosztuje ok 500 zł i na wyniki czeka się do 48h, tez są ważne tylko 5 dni od dnia zrobienia wiec odpuściliśmy bo to szaleństwo, trzeba było by powtarzać co 3 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 11:56

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi, to współczuję, już nie miała kiedy się rozchorować 😒

    Czekamynaorzeszka, z tego słyszałam to pessar może zmieniać położenie i niekoniecznie oznacza to coś złego 😉

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay wrote:
    Jaka ma masę dla danego tygodnia?
    Ja się trochę przestraszyłam na ostatniej wizycie, bo z 62. Percentyla zrobił się 81. Oby to był błąd pomiaru :D
    U mnie również waga oscyluje ok 80 percentyla.

  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca wrote:
    U mnie również waga oscyluje ok 80 percentyla.
    Iekarz sugeruje Ci cc?

  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca wrote:
    U mnie również waga oscyluje ok 80 percentyla.
    U nas też waga wysoko, młody jest na 95 centylu i to od dłuższego czasu, więc raczej to nie błąd pomiaru, lekarz rozważa cc, na razie obserwujemy sytuację 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 12:09

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ticia9 wrote:
    Sisi, to współczuję, już nie miała kiedy się rozchorować 😒

    Czekamynaorzeszka, z tego słyszałam to pessar może zmieniać położenie i niekoniecznie oznacza to coś złego 😉

    Mam taką nadzieję ale jak wstaje z łóżka to odrazu brzuch twardnieje i ból niesamowity 😢

  • cela1518 Autorytet
    Postów: 520 421

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Ide ide... Wszystko na raz ogarniam... Wiem jak to dziwnie wyglada ale no coz... W najlepszym razie bede miala gotowa podkladke zeby rodzic w tym domu narodzin jesli sie zgodza i obrot sie uda a w najgorszym bede miala to ciecie. Wiem, przekrojowo :P Po prostu nie chce przekreslac marzen dopoki jest cien szansy :P

    A co do obrotu gdyby ktoras z Was rozwazala w Warszawie taka opcje to na Zelaznej kwalifikuja codziennie od poniedzialku do piatku. Trzeba sie po prostu zglosic na izbe przyjec, ciaza musi byc donoszona czyli od 37+0 tygodnia. I trzeba miec skierowanie od lekarza prowadzacego. Takie najzwyklejsze, zeby mieli podkladke na izbie. No i wszystkie badania z przebiegu ciazy. No i na tej kwalifikacji robia dokladne USG i badaja, przeprowadzaja wywiad i rozmowe zeby ustalic czy w ogole sie do tego obrotu dana pacjentka nadaje. Jesli uznaja, ze tak to ustalany jest termin kiedy trzeba sie zglosic do szpitala na czczo juz wtedy z tego co sie dowiedzialam i tego dnia jest wykonywana proba obrotu. Raczej szybko sie to odbywa, tzn nie czekaja wiele dni no bo tu liczy sie czas jednak im mniejsze dziecko tym latwiej :)
    To tak informacyjnie tylko, bo z tego co kojarze nikt nie rozwaza takiej opcji.
    To jak będziesz po wizycie kwalifikacyjnej w Domu Narodzin to daj znać co i jak bo ja mam 23.07

    f2wlupjypf2pzqjw.png
  • Domi_ Przyjaciółka
    Postów: 93 53

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    A z czystej ciekawości jaki rodzaj testu u ciebie szpital oczekuje ?

    Bo u mnie w szpitalu w którym myślałam żeby rodzic, jedynym dopuszczalnym jest pełen test genetyczny, który kosztuje ok 500 zł i na wyniki czeka się do 48h, tez są ważne tylko 5 dni od dnia zrobienia wiec odpuściliśmy bo to szaleństwo, trzeba było by powtarzać co 3 dni.
    Lepsza wersja - przesiewowy Roche za ok 95 zl. Pcr tez moze byc.

    m3sx9jcg41kgolnu.png
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś w końcu zabrałam się za prasowanie 😋zostało mi jeszcze kilka rzeczy, które nie doschły wczoraj. Wózek też ogarnęłam, walizka w połowie spakowana, niedługo będę mogła odpocząć 😂 a wszystko zawdzięczam stresowi przedwizytowemu, robię wszystko żeby czas szybciej zleciał 🙈

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już dawno pogodziłam się z tym że nie będę rodzić z mężem. Na wynik testu czeka się 24h więc jak dla mnie to loteria. Mogę urodzić 2 tygodnie przed terminem jak i tydzień po więc odpuszczamy. No chyba że coś się zmieni odnośnie wymogów

  • pati_zuzia83 Ekspertka
    Postów: 246 227

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spakowana od 28 tyg, ale musze przepakowac sie bo wtedy pakowalam sie na dluzszy pobyt, a jak urodze w tym 37 tyg to wtym samym dniu powinnismy wyjsc jesli z malym bedzie wszystko ok, no ale inaczej nie zakladam😊 a w najgorszym wypadku maz mi doniesie lub mama przyjaciolki bo pracuje w tym samym szpitalu tylko na SORZE.
    Jesli chodzi o ciaze to moje dwie poprzednie byly bardzo podobne, bez problemowe, kilka razy mnie zemdlilo,raz zwymiotowalam i tyle. Ta za to zupelnie inna, mdlosci wymioty tak do 14 tyg, od 24 tyg problemy z malym, dobrze ze to trzecia I ostatnia,a nie pierwsza😉

    74di4z17aqml5bw9.png
    f2w33e5ejjupqtor.png
    f2wl3e5e2r01gmpa.png
  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay wrote:
    Iekarz sugeruje Ci cc?
    Tak, bo dla niej jedna cc to już wskazanie do kolejnej 😞😞. Chociaż ostatnio coś Pani dr przebakiwala o wywoływania (co przy pierwszej ciąży nie było możliwe 🤬🤬🤬) to teraz właśnie robię usg, żeby sprawdzić co i jak i czekam na wyrok. Jeśli się okaże że cc to uciekam do innego szpitala, jeśli wywoływanie to muszę się dowiedzieć jak będą je przeprowadzać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po wizycie mała 2700
    Gbs pobrany 😉

    m@rzenie, Iskierka87, aniołkowa_mama, Domi_, megson91, i_ka, Asasa, ticia9, Evli, madu, MartitaS, Kropka4, Zozo, MomOfBoys, Mirabelka02, tym_janek, Kindoll, agniecha2101, pati_zuzia83, kasia_pra, Mała_Gwiazdka lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 ze względu na Wasze przeniesienie, próbuje „wietrzyć” się od forum bo to już uzależnienie u mnie 🤦🏻‍♀️ za dużo spędzałam tu czasu 😏
    Niemniej nie uciekam 😊
    Dziś na wizycie niespodzianka, Mała fiknęła głową w dół, zdziwiłam się bo dalej czułam ją po bokach 🤷‍♀️ Waga 2250, środkowy centyl, wszystko w porzadku 🙂
    Następna wizyta 17 lipca z moim lekarzem prowadzącym i muszę obgadać plan porodu bo ja dalej nic nie wiem 🙆‍♀️ Stresuje mnie to. Czuje się miedzy młotem a kowadłem, nie chce cesarki na żądanie ale nie wyobrażam sobie czekać do 41 tyg jeśli wcześniej się nie zacznie. Wywołanie u mnie odpada także ten 🙄

    m@rzenie, ticia9, Flara, Kagu3, MartitaS, megson91, Kropka4, Madzko, Paula2702, Iskierka87, Zozo, MomOfBoys, Marta35, Asasa, Mirabelka02, Nadzieja777, tym_janek, aniołkowa_mama, Kindoll, agniecha2101, pati_zuzia83, kasia_pra, Mała_Gwiazdka lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 1095 1096 1097 1098 1099 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ