X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaSG wrote:
    Anyzratak też miałam okres 27.10! :D Dzisiaj mamy 4tc0d. Od jutra będzie pełny 4 tydzień i 1 dzień więc jutro kalkulatory pokażą 5 tydzień :) ale na suwaczku chyba będzie napisane 4tc 1d hmmm
    A czemu tak się dzieje hmmmm nie wiadomo. Ponoc to częste w pierwszym trymestrze i jeszcze częstsze w pierwszej ciazy, ale prawda jest taka że to wcale nie powinno się dziać :( żadnej kobiecie nie życzę tego bolu, ale też myślę pozytywnie i mam nadzieję ,że każda z nas już w sierpniu będzie tulić swoje maleństwo :)
    To jest moja pierwsza ciąża i nie znam sie do konca na tym wszystkim, ale możecie mi powiedzieć jeżeli mamy 4tydz, w teorii 5 , to juz dzieciątko się zagnieździło w macicy, tak ? juz mogę być spokojna? bo gdzieś czytałam że jest 60% szans że się zagnieździ, ten etap chyba mamy już za sobą :) jeju tak bardzo pragnę zeby było wszystko dobrze :) w święta prezent w postaci zdjęcia usg dostaną przyszli dziadkowie :) a w styczniu pod koniec chcemy sie pochwalić wszystkim, chociaż ja bym chciała juz wykrzyczeć całemu światu taka jestem podekscytowana i szczęśliwa!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2017, 08:10

    Carolline, KlaudiaSG lubią tę wiadomość

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • KlaudiaSG Ekspertka
    Postów: 224 178

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anyzratak ja też się jeszcze gubię w tym :) jakby nie patrzeć trochę to skomplikowane :D
    A co do zagnieżdżenia to też jestem ciekawa jak to jest. Pod suwaczkiem jest napisane, że teraz ma dojść do zagnieżdżenia, ale czytałam wczoraj gdzies, że dopiero po zagnieżdżeniu test wyjdzie pozytywny. No i się pogubiłam co i jak :/
    Też się boje co bedzie, ale pozostaje tylko robić co mozemy, żeby nie zaszkodzić fasolce. Lykaj kwas foliowy i dbaj o siebie :)

    My sobie powiedzieliśmy, że tym razem powiemy dopiero w styczniu, ale też już bym chciała wszystkim wygadać. :D tym bardziej, że wiele osób przeżywało z nami ostatnia ciążę i poronienie i ciężko udawac :D

    Co do objawów to ja właściwie ich nie mam. Rano zupełnie nic, może ciężej mi wstać. W ciągu dnia raz na jakiś czas zrobi mi się nie dobrze, piersi też sporadycznie poczuje. Wczoraj jedynie na wieczór pobolewal mnie brzuch. Póki co jeść też mogę wszystko.
    W pierwszej ciąży od samiutkiego poczatku mdliło mnie na zapach alkoholu. Mąż wypił piwo i musiał z łóżka uciekać :D
    Trochę stresuje się tym brakiem objawów teraz. Wczoraj nawet kupiłam kolejny test późnym wieczorem i zrobiłam o 22. Już pokazały się dwie grube czerwone kreski, a test o czułości 25. Dzisiaj mam termin miesiączki więc chyba wszystko dobrze póki co :)

    A i co do objawów jeszcze. Strasznie wysypało mnie na buzi. To samo miałam za pierwszym razem tylko od ok 9 tygodnia. Mam nadzieje, że szybko znikną te zmiany bo to kaszka i pełno bolących krostek :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2017, 08:35

    21.04.2017 H. (poronienie - 11tc)
    eikt9jcgaw0oweve.png
    6qw2egz2y5bgmucu.png
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaSG ja miałam mieć okres w poniedziałek, bo mam krótkie cykle po 24 dni i we wtorek zrobiłam test czułości 25 wyszły dwie kreski nie jakieś strasznie tłuste , za dwa dni powtórzyłam i myślałam ze już będzie ta kreska taka gruba jak testowa a tu nadal taka ta kreska nie za mocno ciemna i sie troche przestraszyłam, ale później stwierdziłam, ze nie będę sie stresować bo te testy to szkoda gadać na ich temat.. A swoją droga robiłam test 2dni przed miesiaczką to nawet cienia mi nie pokazał, juz załamana byłam a tu niespodzianka :)

    Ja też się stresuję ze nie mam mdłości, piersi nie bolą.. mysle sobie za mało hormonu mam, ale chyba każda ciąża inna nie ma co mysleć za wiele, ja tylko jestem śpiąca cały czas i mam podwyższona temp ciała ok 37-37,5 nawet!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2017, 08:38

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • KlaudiaSG Ekspertka
    Postów: 224 178

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I test testowi nie równy też :) jeden coś pokaże, a drugi już nie. Ja ma cykle ok 30 dniowe. Dzisiaj termin @ ale póki co nic się nie dzieje złego :)
    Ale dokładnie tak jak mówisz, każda ciąża jest inna i każda kobieta inaczej ciążę przechodzi. Jedna znajoma leżała pod kroplówkami bo tak wymiotowała okropnie, a druga biegała do pracy do 6 tygodni przed porodem i wydawało się że ma więcej siły niż przed ciążą.
    Stres na pewno nam nie pomoże i dziecku. Ale jednak byłabym spokojniejsza gdyby te objawy były silniejsze :D
    żebym sobie za kilka tygodnia w twarz nie pluła, że nie cieszyłam się ich brakiem :D

    21.04.2017 H. (poronienie - 11tc)
    eikt9jcgaw0oweve.png
    6qw2egz2y5bgmucu.png
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie tak, cieszmy się bo jak przyjdzie nam wymiotować całymi dniami to juz nie będzie tak miło:) ale gdzieś czytałam że wymioty moga sie zaczynać później ok 6tyg wiec wszystko przed nami :)

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • niedograna Autorytet
    Postów: 400 354

    Wysłany: 25 listopada 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do objawów to mnie męczą mdłości ;/ i piersi bolą jak na okres.

  • dusia89 Ekspertka
    Postów: 129 172

    Wysłany: 25 listopada 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test testowi nie równy. Ja w 11 dc zrobiłam test i wyszły diw kreski...ta druga taka...średnia... nie za mocna nie za jasna. na drugi dzień przed wyjściem na betę stwierdziłam, że zrobię jeszcze test i że kreska będzie na pewno mocna a tu ku mojemu zdziwieniu ledwie widoczna... o wiele słabsza niż poprzedniego dnia... Załamałam się i zwątpiłam czy w ogóle iść na betę... no ale poszłam... cały czas myślałam o tym teści i po drodze do domu kupiłam jeszcze jeden z innej firmy i zrobiłam go z drugiego moczu.... a tam piękna gruba krecha :) Wszystkie testy miały czułość 25.

    PS
    Jaką betę miałyście w 11 dniu po owu?

    wnidmg7y3r7e3nug.png

    ex2b8u699a8qowv6.png

    26.01.2018 - 6,91 cm szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta zaczyna rosnąć po 24h od zagnieżdźenia. Do zagnieżdżenia przeważnie dochodzi między 7dpo a 10dpo. Wtedy występować mogą też plamienia implatacyjne.
    Po tym czasie każde kolejne plamienie trzeba skonsultować z ginem. Mogą występować do końca ciąży z różnych przyczyn- nadżerka, krwiak. Raczej wtedy o implantacji już się nie mówi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. A w te teksty pod suwaczkami nie zawsze trzeba ślepo wierzyć. Ja przy terminie na suwaczku 4+1 miałam betę 1387- więc to nie pora na zagnieżdżanie już- co sugeruje obecny opis.

    Jedne owu mają 11dc inne 23 i przez to że liczy się ciążę od dnia @ to rozwój dziecka jest na innym etapie. Wtedy te opisy suwaczkowe mają się ni jak do rzeczywistości.

  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 25 listopada 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) dlatego nie sądzę żeby u mnie było zagnieżdżenie jak owulacja u mnie była ok 7.11. to już upłynęło 3tyg od tego czasu. Dziewczyny a wy wszystkie robiłyscie bete ? ja nie ;/

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • myszeczka89 Autorytet
    Postów: 759 924

    Wysłany: 25 listopada 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z objawów to ciężkie wrażliwe piersi i czasem ciągnięcia w macicy takie trochę jak na @ ale lżejsze duzo :) betę robię 2 razy żeby sprawdzić czy ciąża sie dobrze rozwija a to jedyny sposób teraz. Ja owu miałam późno chyba 21 dnia wiem bo byłam na usg w 20dc i był pęcherzyk 24mm :) wiec na 1 wizytę tez pójdę ciut pózniej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2017, 11:28

    hchy3e3kyk7nftnx.png
  • Chmielcia Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 25 listopada 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam bete w 27dc czyli dzień przed spodziewaną @ i mialam 38,4 a na tescie o czulosci 10.nladziutki cień cienia :) potem nie powtarzałam bety ale zrobilam kilka dni pozniej test o czulosci 25 popoludniu i byla widoczna.kreska.wiec beta urosła na pewno :)

    Chmielcia

    p19u9jcgs8oc5z2r.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 listopada 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 09:13

    niedograna lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • myszeczka89 Autorytet
    Postów: 759 924

    Wysłany: 25 listopada 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to będzie Wasze pierwsze dziecko? Czy juz macie? U mnie pierwsze i boje sie jak diabli :D

    Mmma, Chmielcia lubią tę wiadomość

    hchy3e3kyk7nftnx.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 listopada 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 09:36

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • KlaudiaSG Ekspertka
    Postów: 224 178

    Wysłany: 25 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze :) póki co boje się pierwszej wizyty u lekarza:P martwię się czy wszystko będzie dobrze i czy przetrwamy pierwszy trymestr..

    Mmma lubi tę wiadomość

    21.04.2017 H. (poronienie - 11tc)
    eikt9jcgaw0oweve.png
    6qw2egz2y5bgmucu.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 listopada 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 09:14

    Mmma lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 25 listopada 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny fajnie się Was czyta, optymizm dominuje :-)
    Dzisiaj powtórzyłam hcg i urosło do 669,46. Dwa dni temu było 232,72. Wygląda ok :-)
    Trochę mnie martwi progesteron bo nam 16,85. Mogłoby być powyżej 20, byłabym spokojniejsza. Ale pójdę w poniedziałek do gina i skonsultuje wynik. Może przepisze jakaś lutke albo dupka.

    Już bym chciała spokojnie cieszyć się ciążą. A tu jeszcze tyle niewiadomych. Bardzo długo się starałam o tę pierwszą ciążę.

    U mnie cykle krótkie, dzisiaj 27 dc, ale owulacja była w 10dc, więc też nie wiem jak liczyć tygodnie ciąży.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2017, 15:38

    Mmma lubi tę wiadomość

  • Doliii.... Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 listopada 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja wsumie mam tylko test pozytywny na 11.12 umowiona do lekarza ....To jest moja druga ciąża córka ma 3 latka I domaga sie rodzenstwa

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 25 listopada 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez pierwszy raz w ciazy i boje sie zdecydowac ktorego wybrac lekarza prowadzacego. Zalezy mi na spokoju a lekarze czesto sa opryskliwi i ciezko z nimi sie dogadac ;(

    event.png
    eve
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ