X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 7 grudnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwie książki (w tematyce świątecznej), kalendarz adwentowy z psim patrolem i pianino bo marudził o nie ;-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam z zachowaniem Waszych 3 latków? U nas masakra. Na wszystko jest na nie. Wszystko na przekór. Jak o coś zapytam to odpowiedź jest "nie wiem, nie pamiętam, nie potrafię itd" ręce opadają :)

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo. Bunt 2 latka nas chyba ominął to teraz mamy za swoje 😂. Do tego budzi się w nocy częściej niż młodszy brat ☹️

    Przez ciągłe choroby mamy też ciągły problem z adaptacją w przedszkolu. Jak tylko jest lepiej i zaczyna chodzić chętnie to znowu choroba i zaczynamy od nowa. Od października chodzimy w systemie 1 tydzien w przedszkolu, 2 tygodnie w domu 🙁 Teraz idziemy na rekord bo kończy 2 tydzień bez choroby. Na szczęście mały nic nie łapie.

    W ogóle to jestem w szoku, że u nas po 3 latach jeszcze coś się pojawia w tym wątku. Na majowkach tegorocznych po urodzeniu dzieci wątek dosłownie umarł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2021, 12:45

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest masakra z jego zachowaniem. Wiadomo że nie zawsze bo tak to jest kochany ale jakie sobie coś wymyśli na nie to krzyczy, bije. Pyskuje okrutnie a to dopiero 3 lata. U nas to na pewno połączone z tym że brat się pojawił. Poradzić sobie czasem nie możemy.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam nerwowa końcówkę ciąży. Najpierw lekarz wysłał mnie na 9.12 na cięcie to był trochę ponad 37tc, że blizna peknie i jest na skraju.. w szpitalu zdążyli mnie przyjąć po czym lekarka powiedziała ze nie zrobi cięcia tak szybko, po nocy obejrzała na usg jeszcze raz wyszło jęk 4200-4400 człowieka ale uznała ze to nie powoduje do cięcia blizna wygląda ok i wyznaczyła termin na 20.12.. pojechałam do domu. Oczywiście noc w szpitalu pomimo b. Dobrych warunków przeryczalam.
    Wyszłam w piątek a w poniedziałek po ktg wieczorem zaczęły mnie męczyć skurcze.. noc nie przespana, następny dzień cisza. Ale środa calutki dzień z przerwa na sen w nocy od 12 do 6.. a czwartek to już co 15-20min cały dzień.. zasnęłam chyba na 30min raz. Na szczęście ściągnęłam babcie wiec z mężem pojechaliśmy na ip juz z myślą że siła tam zostanę bo się boję z tymi skurczami a do szpitala 1h drogi. W aucie to już miałam mniej niż 10min przerw chyba z nerwów.

    I tak poszła decyzją tniemy w szpitalu. Rozwarcia zero, szyjka dluga i zamknięta ale na ktg skurcze regularne wiec lekarz dyżurujący uznał że bie ma na co czekać i tak chwile przed północą moja księżniczka wyszła na świat z waga 4280 (syn 4550) także kolejny klopsik ale dla mnie malutka kruszynka jak patrzę 😅 na oddziale wszyscy "o jaką duza" a ja " no co wy, brat byl większy to jest kruszynka". Szpital rewelacja. Tata byl od momentu jak się przebrałam w tą seksi koszule az do 2h po cięciu na sali pooperacyjnej odrazu przyniesli mala i zabrali jak tatuś wyszedł do domu. Wczoraj wyszłyśmy do domku. Po 2 nocach w których spałam po max 2h w sumie m zrobiła się aniołkiem. Miałam jakieś 1,5 doby tylko z dokarmieniem mm po cycku a tak lecimy 100%KP. Uff długo..

    A mój 3 latek patrzy przerażony i pyta czemu siostrzyczka płacze. Słodziak. Boi się jej dotknąć. Od 9.12 jest w domu, zdrowy ale qroci w styczniu jak my się zregenerujemy po porodzie zeby nam czegoś nie przyniósł. Maz chyba będzie do końca grudnia z nami, na ten tydzień wzięłamzwolnienie mu na siebie a przyszły urlop.

    Na mikołaja dostal czczu zagadki i zwierzątka slaczki do tego troszkę słodyczy. A pod choinkę pierwszy zestaw lego classic kreatywny ileś tam klocków, bo duplo to jego miłość wielka wiec czas na wyższy poziom :) juz nie mówię ile bacie i dziadki nakupowaly wszystkiego 😨 buntu nie ma.. ale walczy z emocjami potrafi stanąć i powiedzieć że jest zły. Ja staram podejsc się spokojnie i mówię że to normalne bo złość wybucha (mamy książkę "co robią uczucia") i wspólnie przez to przejdziemy. Jest cwany bardzo.. chętnie robi coś za coś. Wiec musimy uważać co mówimy 😲 teraz wydaje mi się mega dorosły.. muszę przestawić się znowu że jest jeszcze mały bo mozg mi oszalal.

    Uff ale długo sorki ;)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta serdeczne gratulacje !! Mój synek skonczył kilka dni temu 7 miesięcy i doprawdy nie wiem kiedy to zleciało. W porównaniu z siostrą ruchowo rozwija się bardzo szybko. Mam wrażenie, że lada moment usiądzie. Buja się już w pozycji czworaczej, czołga się i turla po całym domu 😃To dla mnie nowość bo z córką do 10 mca to był spokój jeśli chodzi o samodzielne wędrówki po domu.
    Na święta moja 3 latka dostala od nas zdrapywanki i okulary na basen bo lubi chodzić, a uczy się właśnie nurkować. Resztę kupiła rodzina. Wiem że ma być rower i jakieś gry i zabawy edukacyjne.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 9 lipca 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co u Was słychac?
    U nas ok, zaraz 4 urodzinki.
    Mamy cos w brzuszku i serduszko bije :) zobaczymy co bedzie dalej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2022, 16:15

    Marta..a lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
‹‹ 2516 2517 2518 2519 2520
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ