X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 13 maja 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Nessa ! Podziwiam za odwagę by rodzić sn po cc i to tak dużą córkę 😀 ja w przyszły poniedziałek idę do szpitala a we wtorek mam cięcie. Został nam ostatni weekend w trójkę. Synek ma być większy jak córka. Ostatnio był na 50 centylu więc taki średniaczek, ale wiadomo, że to tylko orientacyjny pomiar. Ja brzuch mam chyba mniejszy niż w poprzedniej ciąży. Trzymajcie kciuki bo strasznie się boję. Niestety u mnie w szpitalu nie ma żadnych odwiedzin. Nawet mąż nie może przyjść na chwilę zobaczyć dziecka po cc... I oczywiście czeka mnie pierwsza długa rozłąka z córką..

    A co do buntu to u nas raczej nie ma. Ogólnie mamy z córką teraz dobry czas, ale myślę że jak pojawi się brat to będzie gorzej.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 14 maja 2021, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nesssa gratulacje!

    Squirell spokojnego weekendu, zazdroszcze już końcówek :)

    Byłam na usg, tym razem wszystko wygląda tak jak powinno i nie zanosi się na powtórkę z zeszłego roku :)

    squirrel, misia-kasia, kozalia lubią tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 14 maja 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squirrel to właśnie jest słabe w dzisiejszych czasach przy cc, ze ojciec nawet nie może kangurować ani zobaczyć maluszka :( Moja znajoma rodziła ostatnio SN i przez tłok w szpitalu czekała na sale porodową na izbie przyjęć 4h. Wiadomo na izbie musiała siedzieć sama, finalnie odeszły jej tam wody. No jakaś masakra :/ Ja pewnie będę siedzieć w domu tak jak ostatnio tyle ile się tylko da bo będziemy razem. Mam tylko obawy ze drugi poród może pójść sprawniej i żebym nie przegapiła odpowiedniego momentu na wyjazd.

    Zapytam Was o radę czy korzystałyście albo planujecie korzystać z czegoś w stylu tinylove 3w1 albo jakieś kołyski/dostawki z chicco. Chodzi o to żeby położyć gdzieś maluszka i było mobilne. Ja nic takiego nie miałam ale teraz chce kupić i nie wiem co.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 14 maja 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie czuje dobrze, ale jeszcze nastepna nie jestem, na szczescie i mam nadzieje😅
    Poza powracajaca zgaga, to wszystko narazie super! Brzuch mam spory, ale ogolem od poczatku ciazy mam tylko 3,4kg na plus, wiec spoko wynik...


    Misia, ja z Mia mialam drewnuana koltske na kolkach, teraz mamy dostawke babybay maxi comfort na kolkach z zaciaganym bokiem, takze tez mega mobilnie, wszedzie to ze soba targac moge, a w nocy robi za lizeczko w sypialni...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 14 maja 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia-kasia wrote:
    Zapytam Was o radę czy korzystałyście albo planujecie korzystać z czegoś w stylu tinylove 3w1 albo jakieś kołyski/dostawki z chicco. Chodzi o to żeby położyć gdzieś maluszka i było mobilne. Ja nic takiego nie miałam ale teraz chce kupić i nie wiem co.

    Ja nic takiego nie mam. Mobilny będę miala w domu wózek tylko niestety mieszkamy w domu więc na górze na piętrze będzie problem.. 😀 łóżeczko mam po córce i wstawiliśmy do sypialni, bo jej kupiliśmy większe i ma u siebie w pokoju. Zastanawiam się nad jakimś bujakiem babybjorn ale cena mnie skutecznie odstrasza. Ale coś takiego wydaje mi się, że przy dwójce by się sprawdziło.



    A p tyciu to nic nie mówcie.. przytylam jeszcze 2 kg więcej niż w pierwszej czyli 20 kg ! Plus tego taki, że po pierwszej ciąży wszystko zrzucilam zanim zaszłam w drugą. Ogólnie kto mnie widzi to mówi, że w życiu by nie powiedział, że aż tyle przytyłam, ale cyfry mówią same za siebie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2021, 21:25

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 15 maja 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kuzynka miala chicco next to me i to miala w nocy obok łóżka w sypialni, a w dzień w salonie. Używała do ok 6msc chyba, kupowała na olx używane i odsprzedała wiec jej sie zwróciło :)
    Ja jak wszystko będzie dobrze 🙏 to będę czegos takiego szukać, od lutego mieszkamy w domu, już łóżeczko postawie dalej a mlody zawsze u nas laduje i tak chyba będzie na start bezpieczniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2021, 15:25

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 15 maja 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta - już po wizycie u lekarza?

    Marta..a lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 maja 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie mobilna dostawka tez mega sprawdzila, dlatego i teraz sie zdecydowalam, bo wszedzie moglam ze soba zabrac... bujak tez mielismy i teraz tez vedziemy miec, ale jednak tam az tak dlugo mala nie bywala no i nigdy wtedy, kiedy nie moglam jej miec na oku, bo za ruchliwa byla, a w dostawce bralam do kuchni, lazienki hak vralam prysznuc itp... no a teraz tym bardziej przy Mii bedzie bezpieczniejsze mobilne lozeczko jak sie malego na chwile w pokoju zostawi, niz bujaczek😅

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 16 maja 2021, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie zastanawiam bo mam kołyskę i chyba nie będę kombinować ze zmianą na coś innego. W zasadzie bujaczek tylko musimy kupić. Całą resztę mamy. No i zestawy do laktatora bo te trochę leżą to wolę kupić nowe. A nie wiem jak będzie tym razem z karmieniem.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 16 maja 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Marta - już po wizycie u lekarza?

    Tak jiz po drugiej w zasadzie. Ciąża młodsza o 5dni niż wynika z om ale jak najbardziej wszystko wygląda ok 🙂 do tego mam objawy jak z synkiem czyli mdłości, wymioty, osłabienie itp wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze 🙏

    Teraz wizytę mam jeszcze 20.05 zeby założyć kartę ciąży w luxmedzie i moc tam robić badania krwi beż płacenia 😃 potem jiz wizyta w czerwcu 9 u prowadzącego ciąża, a potem prenatalne wstępnie na 23.06.

    misia-kasia lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 16 maja 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super :-)

    Marta..a lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 18 maja 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squirrel jak sytuacja u Ciebie? Właśnie przeczytałam jakiś zaległy Twój post i przyznam szczerze ze mam takie same odczucia przez tą pandemie. Miałam nadzieje jeszcze na jakieś 1-2 wypady we dwoje, weekend z w trójkę gdzieś za miasto. No kicha że nie udało się naładować baterii przed porodem. Do tego mam wrażenie ze ciagle zimno i pada poza pojedynczymi dniami.

    Dzięki za opinie z dostawkami, chyba się zdecydujemy na ten chicco next to me. Nie wiem w sumie jak to wyszło że z Agatką nie mieliśmy nic poza łóżeczkiem i chustą ;) żadnych bujaczków, kosza czy kokona.

    Podpytam jeszcze o coś czy izolowałyście się albo planujecie przed terminem i ile czasu? Pytam bo moja mama niedługo wraca z Niemiec i już wiem że wymyśliła sobie ze jeszcze mnie odwiedzi jak mam brzuch :/

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2021, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie było mnie tu wieki, ale jakoś naszły mnie myśli, co tam u Was. Głównie z powodu moich rozkmin, jakim cudem ludzie ogarniają więcej niż 1 dziecko, bo ja czasem i z 1 ledwo daje radę 😅 a widzę, ze u Was rodzinki się powiększają, gratulacje 🥰😊🥳! Marta, nawet o Tobie myślałam, czy Wam się udało, trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było okej!

    Marta..a lubi tę wiadomość

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 19 maja 2021, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj o godz. 8.50 urodziłam przez cc Stasia 🙂 3300g 57 cm 10 punktów. Maly jest uroczy i podobny do siostry, co oznacza, że jest znowu podobny do tatusia 😀 no nic, bywa i tak 😀

    Ogólnie po samej operacji czułam się dużo gorzej niż po pierwszej. Przede wszystkim ból przez jakieś 8 godzin nie mijał nawet po końskich dawkach przeciwbólowych. Nie udało mi się usiąść po 6 godzinach od cc. Ale w sumie ciesze się, że posłuchałam swojego ciała bo już po 13 godzinach udało się wstać i trochę pochodzić. Dzisiaj zdejmują mi już cewnik i mam nadzieję, że wreszcie będę samowystarczalna przy dziecku i mobilna. Narazie karmimy się piersią choć mam spore problemy z przystawianiem na leżąco. Dzisiaj już będę próbować na siedząco. Mam nadzieję, że pójdzie lepiej.

    Bałam się ogromnie jak to będzie z drugim dzieckiem i tym czy tą całą miłość do Helenki da się podzielić na dwoje no ale to chyba tak jest, że jak nam położà to dziecko na brzuchu to miłości nie ma końca 😀

    Oby w kolejnych dobach wszystko było dobrze i oby udało nam się wyjść jak najszybciej do domu.

    kozalia, nesssssa, misia-kasia, Marta..a, Cccierpliwa lubią tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 19 maja 2021, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia - Kasia a co do Twojego postu, to faktycznie trochę mi smutno, że cała moja ciąża minęła praktycznie w totalnej izolacji. Wielu naszych bliskich znajomych nawet nie widziało mnie na żywo z brzuszkiem. Ja ok 2 tyg przed porodem nie wychodziłam nawet do sklepów. Ale wszystko to było spowodowane faktem, że u mnie przy przyjęciu do szpitala jest robiony test na obecność koronawirusa, a w tym szpitalu wszystko miałam zaplanowane ze swoim lekarzem. Poza tym marzec - kwiecień to był tak trudny dla nas czas bo wokół nas było sporo zachorowań, a to że mój mąż nie przyniósł wirusa do domu uważam za cud. Niestety z uwagi na pracę miał i nadal ma kontakt z wieloma osobami codziennie.

    Teraz cała sytuacja się poprawia na szczęście. Moja najbliższa rodzina zaszczepiona już co najmniej jedną dawką i znajomi też. Noi właśnie - a ja nie wiem jak teraz ogarnę dwójkę dzieci w domu i o jaskiś wyjściach ze znajomymi chociażby do ogródków restauracyjnych mogę pomarzyć... A szkoda bo chyba nie naładowałam baterii przed tym porodem. Wtedy kiedy większość życia zaczyna się otwierać moje znowu totalnie się zmieniło i muszę się najpierw odnaleźć na tym polu 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2021, 05:29

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 maja 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel gratulacje! Mnie po cc o 11 dopiero stawiali a urodziłam 00:28, wiec jestem w szoku że po 6.. chyba jeszcze kroplówki mi leciały wtedy. Ale u mnie w szpitalu podawali oksytocynę po cc i przeciwbólowe.. pamiętam, że jak poprosiłam żeby dali przeciwbólowe teraz a nie oksytocynę to położna skomentowała, że jak tak szybko potrzebuję to ona mi dobrze nie wróży bo powinnam jeszcze dawać radę :)

    Jestem po kolejnym usg, wszystko wygląda nadal tak jak powinno serduszko biję, kolejne usg 1.06, wiec do tego czasu mogę się cieszyć ciążą znowu :) a że jeszcze jestem zestresowana o bliznę to lecę na 2 lekarzy luxmed + całkiem prywatnie z polecenia, więc później 8.06 i 23.03 prenatalne, chyba że zmieni mi termin.. na tej wizycie 8 mamy ustalić ale że do niego na miesiąc wprzód prawie trzeba się umawiać to wolałam zaklepać termin sama :)

    Ja jak prenatalne wyjdą ok, planuję się zaszczepić pfizerem.. mam nawet termin na 29.06 ale wiadomo jak lekarz powie nie to nie pójdę, na razie powiedział, że tak ale po 14 tygodniu.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 22 maja 2021, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta to dobra wiadomość :) trzymam kciuki.

    Ja się boje zaszczepić zarówno na covid jak i krztusiec. Ogólnie jestem za szczepieniami i Agatkę szczepimy ale jakoś idea szczepienia w ciąży mnie przeraża. Jak byłam chora w poprzedniej ciąży albo miałam nawrót choroby stawów to nic nie mogłam brać bez ryzyka, a teraz mi lekarz wmawia że szczepienie jest ok. Marta daj koniecznie znać jak się czujesz po szczepieniu jeśli dostaniesz zielone światło.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2021, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jestem studentką elektroradiologii, jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, czy mogę prosić o wypełnienie ankiety?
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlmvAvFQPz7V4xNaHOjYnPw57eQAP4VUpsRbHBx2ZldgM0PA/viewform?usp=sf_link

    Pozdrawiam i dziękuję

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak tam?
    Ccierpliwa jak się czujesz? Teraz Twoja kolej prawda? :D

    Ja jeszcze 2 tygodnie do prenatalnych ale wczoraj znowu widziałam, już ponad 4cm człowieka :) z każdym usg bardziej się uspokajam. Nawet kupiłam detektor tętna żeby te parę tygodni jeszcze móc sprawdzać. Wczoraj znalazłam tętno nawet :D na męża nakrzyczałam bo chwilę mi zajęło szukanie a on już, ze mam dać sobie spokój.. usłyszał, ze jest bucem a jak znalazłam to nawet chwilę posłuchał ze mną. Chociaż jak to powiedział "coś słychać ale czy to tętno to on nie wie", chociaż chwilę wcześniej trafiłam na swoją tętnicę i ewidentnie było słychać inne tempo.

    misia-kasia szczepienie mam 29.06 po prenatalnych dwóch lekarzy zaakceptowało ten termin jako już dobry i bezpieczny.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekałam na wieści od Ciebie :-) cieszę się że wszystko jest ok. Ja jestem po drugich prenatalnych. Wszystko jest dobrze. Ten czas leci strasznie szybko.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
‹‹ 2515 2516 2517 2518 2519 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ