X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela oby szybko i dobrze wszystko poszło. ✊✊ I też przyjemnie w obecnych czasach

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak ogarnięcie odpieluchowanie. Moja wie co to nocnik, czy nakładka na WC.
    Siada, używa papieru.ale nic nie robi.

    Lalki i misie też korzystają.

    Jak to ogarnąć ?

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 28 marca 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Dziewczyny jak ogarnięcie odpieluchowanie. Moja wie co to nocnik, czy nakładka na WC.
    Siada, używa papieru.ale nic nie robi.

    Lalki i misie też korzystają.

    Jak to ogarnąć ?

    Poczekać, sama zacznie. Od 18msc można zaczynać ale dziecko może być gotowe i na 3 latka dopiero.a do 5rz moczenie się w nocy jest też w normie. Najgorsze co można zrobić to kazać siedzieć aż nie zrobi. Widocznie nie jest na etapie żeby czuć że coś nadchodzi, a siadanie na wc czy używanie papieru pewnie podpatrzyła U Ciebie i niekoniecznie łączy to z wyproznianiem, a przynajmniej nie w w taki sposób żeby komunikować potrzebę :)
    Więc, nie naciskaj i czekaj na znak od niej ;)

    My dzisiaj 1,5h w piachu na budowie się bawiliśmy, teraz młody śpi i odpoczywamy, po południu wracamy na budowę :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 28 marca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dzisiaj tak ciepło i szkoda że nie ma za bardzo gdzie pojechać bo wszędzie pełno ludzi. Siedzieliśmy na balkonie ja w krótkim rękawie a Olek w długim. Super pogoda. Tak nie mogłam się doczekać aż będzie tak ciepło i co z tego jak nie ma jak z tego korzystać

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 28 marca 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina moja robi to samo i też się tak podciera. Siku zrobiła tylko raz jak dotąd na nakładce. Ja nie mam presji w ogóle narazie na to by już ją tego uczyć bo widzę że nie kuma narazie. Ale nocniczek sama sobie wyciągnęła bo podpatrzyła inne dziecko i niech go sobie ma jak chce:) przyjdzie na to pora jeszcze. Teraz to wydaje mi się że jeszcze nie wie że chce jej się siku. Zobaczę, może latem zaczniemy już coś bardziej w tym temacie, a jak nie da razy to dalej poczekamy.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też odnoszę wrażenie, że nie kontroluję jeszcze potrzeby.
    Ale bawi się świetnie. Więc to chyba ważne, że się nie boi nocnika. 😊

    Oj tak pogoda nas ostatnio rozpieszcza. 😍☀️
    Wczoraj łącznie byłyśmy z 5h na dworzu.

    Dzisiaj rano też długo byłyśmy. Nawet śniadanie na dworzu jadła. 😊
    Gdy tata wróci z pracy to też się wybierzemy. Jemu marzy się rower. Ale ja nie wiem. 😕 Po ostatnim to miałam wrażenie, że zaraz na porodówkę pojadę.
    Więc zobaczymy. 😊 Ale jest podjarany bo się Hani podoba jazda.

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula to tylko mówi po fakcie kupa, siusiu. Nie mam ciśnienia. Wtedy po prostu idziemy zmienić pieluche. Nocnik ostatnio służył do zabawy więc schowałam. Czekam na ciepłe dni, wtedy chyba kupię majtki treningowe, żeby czuła mokro i zaczniemy.

    Jakie macie plany na domowe zabawy. My dzisiaj upieczemy ciasteczka.
    Kredki to totalnie nie jej bajka. Ma je gdzieś. Wczoraj chwila w piasku kinetycznym, ale też jeszcze bez szału.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakieś tanie buciki do piaskownicy polecacie? Tak żeby je można zamówić online, łatwo wyprać i wysuszyć:P
    Bo jednak serce trochę pęka żeby prać buciki za 250zl prawie .. No i dluuuugo schna, bo cena to jednak najmniejszy problem :)
    Te z decathlonu i learn któraś ma?

    I jak wam poszła zmiana czasu? My podubda o 7. Młody godzinę później poszedł spać na drzemke, ale będę musiała go obudzić chyba wcześniej:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2020, 13:45

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam ostatnio buciki z h&m właśnie do ogrodu. 😊 Dałam z 70 zł. 👍

    Zmiana czasu to kiepska sprawa. Jak poszła to się okaże dopiero po nocy. 😅
    Wstała po 8. Po 13 poszła na drzemkę. I max 1-1.5h będzie spała.

    Moje dziecko tylko chyba ze dwa razy zasnęło po czasie aktywności krótszym niż 3h, jak miała 40° gorączki.
    Nie zdarzają nam się takie akcję w tę stronę. Raczej w rekordy małej ilości snu. 🤣

    Dziś kiepska pogoda, deszcz ze śniegiem. A szkoda bo to jedyny dzień, który możemy spędzić rodzinnie. 😭

    Z chęcią się dowiem w jaki kreatywny sposób bawicie się z dzieciakami. Bo teraz ponoć kilka dni ma być brzydka pogoda.

    U Nas nie działają u Nas żadne zabawki. To tylko 5 min zainteresowania. 😕 Zawsze coś dostanie od kogoś i tylko zbierają mi się te śmieci.

    Dzisiaj składaliśmy hamak dla malutkiej. No to zabawy było na 2h. Samo składanie. I potem wszystkie lalę tam kładła.ogolnie to lubi zabawy, które kompletnie nie kojarzą się z zabawą.

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 29 marca 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w tym tygodniu spała po południu tylko 3 razy. Dzisiaj też się nie zapowiada na jakąkolwiek drzemkę. przedwczoraj wstała o 8.30 i zasnęła 20.30. ja już ledwo na oczy widziałam.... Wczoraj też wieczorem się z nią położyłam i chyba prędzej zasnęłam niż ona.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wejsc na forum i sie dowiedziec ze byla zmiana czasu 😂 My tu kwarantanna zyjemy koroną wszyscy w domu to nawet nie wiedzielismy hahah wle w sumie dzien jak codzien. Mała cos marudna byla dopiero teraz obie zasnely. Malutka sie troche wyrodzila z rodziny bo wstaje rano 5-6 i calkowicie wyspana trzezwa🙈 Ja za to nieprzytomna. Dobrze chociaz w nocy spi, je jakos ok 1 w nocy i potem dopiero rano. Wczoraj obie spaly w wozku, oj pchac dwojke spory kawal na spacerze to powiem ze niezly trening caly brzuch mnie bolal, miesnie flaki.

    Tez sie dowiem o kreatywnych zabawach chetnie. Moje albo szaleja albo emilka bawi sie sama ale juz widze ze coraz wieksze znudzenie ta sytuacja. Kurde no kiedy to wroci normalnosc 😩

    Nowosc: nauczyla sie otwierac drzwi wiec teraz najlepsza zabawa otwierac i trzaskac i otwierac znowu 🤦‍♀️

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 29 marca 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ma takie dni że nie chce spać ale wtedy do wózka kładę i się wyłącza od razu ;-) nie jestem gotowa na jego brak drzemki

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 29 marca 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ostatnio ładnie zasypia.. dzisiaj marudził tylko. Wstań 6, drzemka 11 to 5h aktywności, potem 14-15 wstaje i do 20 to też 5-6h ;)
    Godzinę później miałam na myśli że normalnie chodzi o 11 a poszedł o 12 :D a nie 7 wstał a o 8 już spał:D
    Dzisiaj pewnie będzie trudniej zasnąć bo siedzimy przez pogodę w domu.

    A o czasie wiem bo moje dziecko ma stale pory wstawania/drzemki/snu nocnego więc chcąc nie chcąc zwracam na to uwagę.
    Hmm.. on chyba nie sięga do klamek żeby drzwi sobie otworzyć ale w sumie nie próbował więc może nie zwróciłam uwagi?

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 90 cm i nie dosięga do klamki. 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez myslalam ze nie siegnie ale jak stanie na palcach to juz dosiega 🤣 Wczoraj cwiczyla nowa umiejetnosc po 22 wieczorem, nieustannie wspolczuje moim sasiadom 🙈

    A malowaly juz farbami wasze dzieci? Ja sie zastanawiam ale troche sie boje miec wszystko brudne. Rysowanie kredkami ja interesuje ale po meblach.

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 29 marca 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak my malujemy farbkami, z początku jak zabrudzi ręce to się brzydzi ale po chwili jest już cała brudna:p ale najbardziej jej się podoba maczanie pędzelka w wodzie

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 29 marca 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farbami spoko. Daję kilka kleksów na dużą kartkę papieru i sobie coś tam robi, mazia. Ale pod kartką na stole ceratka taka materiałowa na brudne zabawy.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 marca 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, a jak malutka ma na imie? Czy nie chcesz zdradzić?
    Założyliśmy w koncu rolety w naszej tymczasowej sypialni i Filip śpi teraz do 7, a nie 6... dzisiaj to nawet do 8.30 nowego czasu :)
    Farbek do malowania nie daje, ale to glownie dlatego ze nie ma jeszcze gdzie. Stolik miał przyjechać tuż przed wejściem ograniczeń... tak wiec z tym czekamy. Ale kredki i karton-baza do mazania jest w uzyciu caly czas

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 29 marca 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My malujemy na podłodze:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 30 marca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zmiana czasu bez problemu poszła, ostatnio Stasiek wstawal 7.30 więc teraz druga noc spał do 8.30, drzemka też bez zmian, jedynie na noc był bardziej padnięty.
    Z farbami próbowaliśmy, ale tak jak Edytka pisze u nas też szalem było maczanie pędzelka w wodzie i też jak się zorientował że jest brudny to chodził ode mnie to męża i pokazywał żeby go wyrzec.
    Dzisiaj zrobiliśmy z przykrywki od pudełka kartonowego języka, tzn narysowałam mu jeża, zrobiłam dziurki śrubokrętem i pocięłam słomki i teraz siedzi i wkłada te słomki w otwory, wcześniej makaron spagetti był w użyciu, wkladal w otwory od durszlaka. Chwila spokoju na kawę urodzinowa 😁a moja córa dalej uparcie siedzi, już wczoraj myślałam, że coś się zaczyna bo brzuch mnie mocno bolał, ale tradycyjnie wieczorem przeszło 😩

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
‹‹ 2385 2386 2387 2388 2389 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ