X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nie mam tyle na godzine ! :O

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PlPaulina ja mam różnice 18m i nie jest źle, ale... Antoś od 7:30-14 jest w żłobku (zawozi mi go siostra) ja go odbieram koło 14 i zaliczam spacer. Jak pada deszcz lub nie mogę z jakiegoś powodu iść po niego moj go odbiera wracając z pracy czyli w żłobku jest o 15:00. Popołudniu już we dwójkę jesteśmy z maluchami wiec luzik. Sytuacja się komplikuje gdy Antek w domu zostaje bo chory to wtedy śniadanie jem dopiero o 12 i jest ciężko, ale... ja muszę mieć stały rytm dnia i najciężej jest przez pierwsze dwa, trzy dni nim wyrobie sobie nowy rytm ;-) Grunt to dobra organizacja.
    Ja planuje wrócić od października i już doczekać się nie mogę. Pracę mam bardzo fajną, ludzie tam pracujący też OK, pensja niezła tylko te 50km, w jedną stronę, to porażka :-S Zobaczę jak to wyjdzie w praniu. Moja mama dopiero od września 2020 idzie na emeryturę więc przez rok będziemy musieli jakoś sobie sami radzić później to już ona będzie prowadzić i odbierać z przedszkola

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja wracam w połowie września. Co gorsza, moja mama nie moze zaakceptować faktu że ktoś obcy zajmie się naszym dzieckiem, albo co gorsza żłobek. Moi rodzice mieszkają 40 km od nas, do masz j wsi nie da się niczym dojechac, oprocz własnego auta. Mama nie ma prawa jazdy, mają na głowie jeszcze gospodarstwo i duży ogród. No nie da się ogarnąć opieki z nimi... A żłobek mamy 17 km od nas i to bardzo fajny, a niania jak dobrze pojdzie to klatke obok znajdziemy

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    To ja nie mam tyle na godzine ! :O
    U mnie taki koszt to większość mojej wypłaty :( no nic będę miec zgryza co zrobić w takim razie.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam na północnym-zachodzie Polski. I u Nas opiekunki nie zarabiają 4tys. Heh raczej polowe. :) :D mojej pensji tez trochę do takiej kwoty brakuje.. :O

    Gdzies tam w glowie powoli mysle o 2 dziecku. I tak sie zastanawiam czy sobie poradzę. :O

    Moja mama i tesciowa sa po 50stce. Wiec aktywne zawodowo jeszcze kilka ładnych lat. :D + moja mama daleko. :( a teściowej to nie wiem czy psa pod opiekę bym dała a co dopiero Hanie. :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 00:12

  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja tez się zastanawiam jak z drugim dzieckiem, ciagle się gryzę z tym. Chcę żeby różnica wieku nie była za duża ale czy sobie poradzę, co z praca itd. Z drugiej strony chciałabym chwilę odetchnąć ehh to takie trudne. Boje się że jeśli kolejne tez będzie takie angażujące, mające focha na wózek to chyba się wykończę psychicznie ;)

    U mnie teściowie nie żyją, rodzice są 200km od nas. Moja mama jest jedyna osobą która zajmowała się Agatką ale ona pracuje i to wyjazdowo do Niemiec wiec raz jest, raz jej nie ma. Tata pracuje ale i tak bym mu nie dała córki pod opiekę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 00:32

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to mamy podobne rozterki... ja zawsze chcialam roznice wieku minimum 4-5 lat... ale ze tak dlugo nam sie ze staraniami zeszlo, to teraz chcac sie wyrobic do 40tki meza nie mamy juz tyle czasu niestety... a mala roznica wieku nadal nie bardzo mi lezy, zwlaszcza jak patrze na codzienne zycie znajomych/rodziny gdzie jest roznica max 2 lata...
    No i dodatkowo wracac do staran to tez az mnie trzesie na mysl, wszystko od nowa...

    I takie to mam dylematy...

    Jakby sie udalo po kilku miesiacach pewnie Mia bylabh drugim dzieckiem...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ja to od poczatku uwazam, ze mi sie mega udalo, ze moja mala tak dobrze spi...
    Budzi sie w nocy na jedzenie, ale max dwa razy, czasem o 6 czy 7 jak zje to z pol godziny, godzine sobie poguga, ale to u siebie w lozeczku probujac zasnac i pozniej dosyoia do tej 10-11...
    Czasem zje o 5 i spi ciagiem do 9:30 a pozniej jeszcze z pol godziny polezy sama i pogada z zabawkami

    W dzien czasem ma drzemke pol godziny, najczesciej kolo 2h a zdarzaja sie u 4h wiec mega luksus... czuje sie wtedy jak na urlopie
    To u nas to samo. Budzi się ze dwa razy na jedzenie, czasem trzy. Ostatnio trochę ciężej mu się zasypia ale na ogół pobawi się w łóżeczku i zaśnie. Zdarzały się gorsze noce ale to parę razy.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn o 6 rano strzelił sobie kupę i jest wyspany. Jak mu wytłumaczyć, że jest ciemno i ma spać jeszcze?? :D

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja o 2 sie obudziła i szalec chciała.

    Hmm. Z ta różnicą wieku to wlasnie roznie bywa. Znajomi i rodzina maja różne punkty widzenia.. :O

    Ja wiem jedno, ze dużej roznicy nie chce. Bo przyzwyczajam sie do wygody. Jeśli juz dziecko bedzie odchowane i samodzielne to znowu zabawa w pieluchy ?! :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 07:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dużą różnicę wieku bo 5 i 8 lat, między nastarsza a najmlodsza jest 13 lat. Właściwie wiec mam troje jedynakow. Uważam ze 5 lat różnicy to katastrofa. Dzieci się nie bawią a sa bardzo zazdrosne.

    Tez rozważam jeszcze starania o towarzystko dla emilki, tylko u mnie to by było czwarte wiec hardkor. Albo do 3 lat albo juz nigdy bo tez chcemy jeszcze pozyc a ja jestem dosc wygodna i lubię miec czas dla siebie :D

    Cierpliwa zrób tak żebyś później nie żałowała...

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z ta roznica wieku nie ma reguly...

    Mniedzy mna a moimi siostrami jest 6 i 10 lat roznicy... a z ta 6 lat mlodsza mialysmy nawet z wlasmej nieprzymuszonej woli razem pokoj...
    Lepsza nic porozumienia i kontakt byl miedzy nami, jak miedzy mlodsza a srednia, mimo, ze dzieli je tylko 4 lata...

    Zreszta u mnie w rodzinie sa tylko wieksze roznice wieku i to sie fajnie sprawdza...

    U meza zas tylko male roznice wieku, rok po roku, max 2 lata i dla mnie jako 9bserwatora z boku to jest dramat... zupelnie sobie tego nie wyobrazam i wlasciwie dopiero po tym jak moglam w jego rodzinie poobserwowac (bo jak sie czlowiek kogos zapyta to odpowiedz zawsze super) to nabralam pewnosci, ze mala roznica wieku to chyba nie dla mnie (wczesniej 2 lata wydawalo mi sie spoko) i ze min musi byc 3 a najlepiej wlasnie 4 wzwyz...

    Dodatkowo w naszej sytuacji, gdzie meza w tygodniu w domu praktycznie nie ma, poza wieczorami, to wolalabym zeby starsze dziecko juz bylo jakkolwiek samodzielne zanim pojawiloby sie drugie...

    Co do zazdrosci, to tez roznie bywa... kuzynka meza ma 23 miesiace roznicy, kolezanka 25...
    Jak maluszki byly male to dramatyczna zazdrosc, jedno chcialy nakarmic, drugie sie rez pchalo do mamy na kolana, wytlumaczyc ciezko cokolwiek, bo to jeszcze maluszki zaraz byl ryk... jak mlodsze sie zrobily mobilne bardziej to bez przerwy tluczone przez mlodsze, zwlaszcza wlasnie z zazdrosci o mame o tate o zabawki...
    Jeden placze, to drugi cos chce i tez jest ryk...
    I one maja mezow pracujacych po 8h na dwie zmiany, wiec pomocy duzo... rodzicow oboje tez na miejscu...
    Mysle, ze takiemu maluchowi ciezej pojac, ze mlodsze dziecko wymaga tego czy tamtego...
    Chociazby nawet spanie... nie wiem ile razy kuzynka starszego wyklinala za budzenie mlodszego jak spal w dzien...

    Czasu nam wiele nie zostalo, ale checi na powrot do lekarzy, zastrzykow itp mamy tak samo malo...
    Parcia na drugie tez jakos nie mamy i w zasadzie nigdy nie mielismy...
    Chcielismy zawsze cjociaz jedno, a maksymalnie dwojke...
    Zobaczymy moze za rok, dwa czy sie cos zmieni w naszych odczuciach, czy mala zostanie jedynaczka...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego punktu widzenia, jeśli ktoś planuje kolejne dziecko, to lepiej to zrobić jak najszybciej. Jak urodziłam pierwszego miałam gdzieś w głowie kolejne ale jakoś tak odwlekałam to, w końcu doszło do tego, że postanowiłam nie mieć już dzieci, gdyby w Polsce można było podwiązać jajowody to bym to na bank zrobiła ;-) Na szczęście mi się odwidziało. Za jakiś czas się przekonam ale wydaje mi się, że mała różnica jest „męcząca” tylko na początku, jak dzieciaczki podrastają zaczyna być z górki. Mając jedynaka jest niby łatwiej ale cały czas trzeba dziecku uwagę poświęcać bo najnormalniej w świecie nudzi mu się. Oczywiście pobawi sie sam ale krócej, rodzeństwo jak wpadnie w wir zabawy to przez pół dnia ich nie ma. To wiem tylko z obserwacji, moja przyjaciółka ma bliźniaczki (5 l) na początku nawet do psychiatry jeździła po leki bo nie dawała sobie rady, zwłaszcza że ona nie chciała i nie mogła mieć dzieci, ale ktoś miał inny plan ;-) Ona typowy człowiek pracy, księgowa, dobrze ustawiona zawodowa i tu nagle wpadka i to x2 :-O Wiec było jej naprawdę ciężko się przestawić. Od jakiś dwóch lat mówi, że już jest fajnie dziewczynki zaczęły się bawić i zajmować sobą, a ona ma w końcu trochę czasu dla siebie. Z każdym rokiem jest coraz lepiej.
    Ja ze swojej strony radzę max 2 lata różnicy, później ciężej się zdecydować bo 3 latek już taki fajny się robi samodzielny i czym dalej w las tym trudniej wrócić. No chyba, że ktoś ma czas i po nastu latach (jak ja ) zatęskni za pieluchami i nocnym wstawaniem :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 08:52

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze co do roznicy wieku w mojej rodzinie... miedzy moja kuzynka, a jej bratem jest 18 lat :P

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miedzy mną a siostra jest 6 lat starsza i się wiecznie kłóciłyśmy, ale brat 8 lat starszy zawsze mnie bronił :)
    Ale mama sama przyznaje, że jak chodzili do szkoły i jeszcze do tego doszły nasze kuzynki w tym samym wieku to jakoś łatwiej było. Wszystko razem robili i tak z automatu czas mijał.
    Ja chce tak na 1,5 roku do pracy wrócić i kolejne dziecko, chcialabym 3, ale trzecie to już później :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra jest dwa lata młodsza i zawsze wkurzało mnie jak za mną wszędzie chciała łazić, a ja musiałam jej pilnować...

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj chrzesniak ma 4.5 roku.. i jego mama mowi, ze juz przegapila moment na drugie dziecko.. i teraz juz po prostu nie chce. Mowi ze egoistyczne z wygody. :)
    Ze spokojnie juz wróciła do pracy, lubi ją. Mały juz taki samodzielny..

    Ja chcę małą różnicę. Ale jeszcze mysle jak małą. :O
    I tylko sie obawiam czy sobie poradzę. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 09:29

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce 3 dzieci i na rok wrócić do pracy teraz żeby z drugim wyrobić sie do 30 a z trzecim ewentualnie do 35 ale mąż na razie trzeciego nie chce :)

    A opowiem wam ciekawostkę, gdzieś tam znajomych Znajomi długo się starali i z tego co wiem to udało się in vitro i wyszły czworaczki rodziły się styczen/luty i uwaga wpadli :D mają piąte dziecko z grudnia tego samego roku :D mają ponoć 3 opiekunki ale ponoć ich stać :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko to dopiero hardcore :D
    Też bym chciała mała różnice między dziećmi, tak myślę o 2 latach, ale po pierwsze skoro Staś jest spokojny to boję się, że drugie będzie jego całkowitym przeciwieństwem ;) po drugie to nie wiem czy po cc to nie za krótko a po trzecie boję się, że mogą nam się przytrafić bliźnięta bo mój tato ma brata bliźniaka i wtedy to dopiero by było. A po piąte jak sobie przypomnę jak źle znosilam początki to raczej ja wymagałabym większej opieki niż moje dziecko ;D także chyba za dużo argumentów i trzeba będzie poczekać

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko, czy któraś wie czy azotyn sodu przebija do mleka? Ale się wkur...am :-S szynka, którą jadam(łam) na śniadanie. Jak mogą nas tak truć???
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/68fa5658e5cc.png
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7caf4b42d0fd.png

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
‹‹ 1685 1686 1687 1688 1689 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ