X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zolza_ wrote:
    Rehabilitacja na NFZ wygląda podobnie jak prywatnie. Tylko czas jest krótszy bo trwa około 20 minut. Ja też chodzę i prywatnie i państwo i zajmowania się dzieckiem uczyli mnie tylko na pierwszych zajęciach. Potem zarówno prywatnie jak i na NFZ Panie ćwiczą z małą metoda ndt bobath. Rozciągają jej partie które są napięte. U nas jest to obręcz barkowa więc ściągają jej delikatnie barki w dół w różnych pozycjach i ćwiczą przekręcanie na bok również wyciągając rączki. Pierwsze 2 zajęcia był placz, bo nie dawała się dotknąć za ramiona, teraz zaczyna płakać jak jest już zmęczona czyli około 30 minut. Ale widać poprawę u nas, także zabawa to to nie jest.Szybciej bym to porównała do masażu.
    to my na nfz mielismy 2 razy w tyg 45 min

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. :) to meningokoki wiec paracetamol musimy profilaktycznie.

    Hania wazy 7230g. :D 75 centyl. :D lekarka zadowolona z wagi ! :D chwaliła ze piękny przyrost na samej piersi.
    i ząbki wróży. :D

    Te cyrki na piersi, gryzienie mnie to chyba nie skok rozwojowy a właśnie zęby ! :/

    Pielęgniarka ktora robiła szczepienie zwróciła uwagę ze Hania strasznie długa jak na 4msc. :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:36

  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czas zajęć zależy w jakiej młody jest formie, czasem po 20 minutach trzeba skończyć bo jest taki płacz i w żaden sposób Antoś nie chce współpracować, a czasem 40 minut i kończymy bez płaczu. Generalnie u nas na NFZ rehabilitant ma ok. 45-50 minut na dziecko.

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oficjalnie dobiłam do wagi jaka była rok temu :) Boję się, że będę dalej lecieć na wadze bo mała mnie wysysa i ruchu przy niej mam aż nadto ;p

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez dzisiaj szczepienia, aż mi słabo jak o tym pomysle, no ale jak trzeba to trzeba...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znowu się odstawila od piersi. Od wczoraj jesteśmy na mm plus moje odciagniete. Dam jej kilka dni i jak nie wróci to kończę przygodę z kp bo szczerze mam juz dość. Okres i wracam do swoich anty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i moja córcia dzis pierwszy raz piła wodę z kubeczka!!

    Dodam ze Hania jest anty smoczkowa i dotyczy to takze tych z butelki.
    A że sie pozalilam lekarce ze Hania nie chce sie trzymac zalecen. I ze jak dlugo kupki nie ma - to nie chce wody.. to doktor zapytała czy mam kubeczek z dziubkiem a ze mam. To sprobowalismy. I co ? Napila sie ! Czyli to nie smak wody jej przeszkadzał- a smoczek. :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:28

    nesssssa, pumka1990 lubią tę wiadomość

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    A i moja córcia dzis pierwszy raz piła wodę z kubeczka!!

    Dodam ze Hania jest anty smoczkowa i dotyczy to takze tych z butelki.
    A że sie pozalilam lekarce ze Hania nie chce sie trzymac zalecen. I ze jak dlugo kupki nie ma - to nie chce wody.. to doktor zapytała czy mam kubeczek z dziubkiem a ze mam. To sprobowalismy. I co ? Napila sie ! Czyli to nie smak wody jej przeszkadzał- a smoczek. :D :D

    Jaki kubek kupiłaś?

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wkurzylam, w pd miałam mieć robiony posiew z tej rany, pojechałam okazało się, że punkt pobrań zamknięty. Chirurg wyjął sączek, zapytałam się czy do środy ta rana mi za bardzo się nie zrośnie, żeby nie było problemu z pobraniem próbki, powiedział, że nie. Pojechałam dzisiaj, pielęgniarka zdejmuje opatrunek i okazuje się, że pobrać z tego już się nie da, bo się za mocno podgoiło. Oczywiście chirurg mi powiedział, że nie będzie tego nacinał bo to musiałby zrobić głębokie nacięcie, stwierdził, że skoro się tak szybko goi to znaczy, że nie ma tam już bakterii, bo przy gronkowcu bardzo źle się goją rany. Mało mnie to pociesza, martwię się czy za chwilę znów gdzieś jakiś ropień się nie pojawi. Im łatwo się gada, bo nie przeżyli tego co ja z tym ropniem. Wkurwa mam mega na nich, jakby coś zaczęło się dziać to mam przyjechać. Super...

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyżaliłam się ;(

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avent 6m+ http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7367039423

    I

    Tommee tippee 4m+ http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6662067633

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 hmm rozumiem Twoje wkurwienie. :/ masakra z tymi lekarzami.

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Wyżaliłam się ;(

    Nie dziwie się, lekarz bedzie pitolił a to Twoje zdrowie...ech

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i mamy nie rozszerzać diety od marchewki. :D u maluchów które rzadko robią kupkę to nie wskazane. Bo jeszcze bardziej zatrzyma.

    Koleżanka mi polecala : http://szpinakrobibleee.pl/rozszerzanie-diety-niemowlat/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 13:11

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Aaaa i mamy nie rozszerzać diety od marchewki. :D u maluchów które rzadko robią kupkę to nie wskazane. Bo jeszcze bardziej zatrzyma.

    Koleżanka mi polecala : http://szpinakrobibleee.pl/rozszerzanie-diety-niemowlat/
    u każdego malucha marchewka zatrzymuje. Najlepiej od dyni. Smaczna i nie a po niej problemów.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Ja się wkurzylam, w pd miałam mieć robiony posiew z tej rany, pojechałam okazało się, że punkt pobrań zamknięty. Chirurg wyjął sączek, zapytałam się czy do środy ta rana mi za bardzo się nie zrośnie, żeby nie było problemu z pobraniem próbki, powiedział, że nie. Pojechałam dzisiaj, pielęgniarka zdejmuje opatrunek i okazuje się, że pobrać z tego już się nie da, bo się za mocno podgoiło. Oczywiście chirurg mi powiedział, że nie będzie tego nacinał bo to musiałby zrobić głębokie nacięcie, stwierdził, że skoro się tak szybko goi to znaczy, że nie ma tam już bakterii, bo przy gronkowcu bardzo źle się goją rany. Mało mnie to pociesza, martwię się czy za chwilę znów gdzieś jakiś ropień się nie pojawi. Im łatwo się gada, bo nie przeżyli tego co ja z tym ropniem. Wkurwa mam mega na nich, jakby coś zaczęło się dziać to mam przyjechać. Super...
    kur... co za ludzie. No nie dziwie Ci się, że wk...masz. Ja mam jak to czytam. Nóż w kieszeni się otwiera. Oby już wszystko się wygoiło i nic nowego się nie działo. Trzymaj się.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy wczoraj na szczepieniu to powiedzieli żeby za miesiąc po skończonym 5 zacząć. Dostałam kartkę z zaleceniami co i jak ale jeszcze się nie wglebialam w nią. Jedyne co to lekarka mówiła żeby się nie martwić że jak zaczniemy dawać jedzenie to waga spadnie bo mleko jest najbardziej kalorycznym posiłkiem :)

    Moja waga stoi na plus 0,5 kg ale to pewnie dlatego że ostatnio dużo jem strasznie ;p no i ćwiczę wiec mięśnie ida. Bo waga stoi a ciuchy coraz luzniejsze :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    My byliśmy wczoraj na szczepieniu to powiedzieli żeby za miesiąc po skończonym 5 zacząć. Dostałam kartkę z zaleceniami co i jak ale jeszcze się nie wglebialam w nią. Jedyne co to lekarka mówiła żeby się nie martwić że jak zaczniemy dawać jedzenie to waga spadnie bo mleko jest najbardziej kalorycznym posiłkiem :)

    Moja waga stoi na plus 0,5 kg ale to pewnie dlatego że ostatnio dużo jem strasznie ;p no i ćwiczę wiec mięśnie ida. Bo waga stoi a ciuchy coraz luzniejsze :D

    Nam też lekarka mówiła ze po skończonym 5msc zacząć. A u Nas to juz lada moment. :O

    Mąż był ze mną i stwierdził ze on juz głupieje od tego wszystkiego.
    - po skończonym 4msc
    - po skonczonym 5msc czy 6msc ?! To kiedy w końcu? Hehe :O

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wczoraj lekarka powiedziała że najlepiej przed skończonym 6 i jednocześnie dała ulotki z zaleceniem 6mscy wyłącznego kp :D

    Marta, takiej uwagi na temat wagi malucha nigdy jeszcze nie słyszałam. Wydaje mi się, że dziecko nie powinno chudnąć? Przecież jak się wprowadza inne pokarmy to w malutkich ilościach, jako dodatek a nie posiłek zastępujący mleko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 14:13

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też prdiatra mówiła że po 5 miesiacu
    Czyli jeszcze miesiac przed nami.Ale my na mm, kp to 6 miesiąc. Dzisiaj dzidzia nauczyła się pełzać. Aż mi sie nie chciało wierzyc w to co widziałam, głowe dociskała do materaca, dupka do góry i kolankami sie popychała:) tak barrzo chciała tą zabawke:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 14:19

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
‹‹ 1607 1608 1609 1610 1611 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ