X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania tylko tym elektrycznym uważaj żebyś zamiast wyciszyć laktacji jej sobie nie rozkręciła. Ściągaj tylko jak porządnie leci, jak czujesz , że pierś roi się pusta i słabiej zaczyna lecieć to przestawaj. Zapisuj sobie co ile ściągasz (ściagaj jak czjesz, że piers pełna się robi) i zapisuj ile ściągasz ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 20:10

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady. Mam nadzieję, że nie przesadzę i produkcja nie wzrośnie. Będę notować co ile ściągam i jak dużo. Obecnie ściągam co 4-5 godzin. Najbardziej panikuję ljak mi się jakieś zgrubienie zrobi i laktator na początku nie może tego ściągnąć, to aż mnie pot oblewa.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyciszenie laktacji mozna pic szalwie.

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno się nie odzywałam. Najzwyczajniej dopadł mnie brak czasu. Laktator pochłania go wystarczająco. Ale powoli rozkręciłam laktację. Jeszcze super nie jest bo raz czy dwa razy dziennie podaje mm. Widzę że mam kpi jest więcej tutaj :-) na początku myślałam że jestem wyjątkiem, czułam się z tym źle. Dowiedziałam się w międzyczasie o grupie na Facebooku i trochę mnie to podbudowało.
    Spróbuję coś tam nadrobić ale pewnie niewiele mi się uda.

    kozalia lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tych rzeczy co niby nie powinno się robić: dostał mm już w szpitalu bo tak krzyczał przeraźliwie bo był głodny a ja pokarmu nie miałam że miał nie dostać? Smoczek też szybko poszedł w ruch - już w szpitalu. Daje dość rzadko. Do bujaczka wsadzam żeby na chwilę go zająć jak ściągam pokarm a jest marudny. Ochraniacz na łóżeczko mam już od miesiąca chyba bo tak wierzgał nogami że wędrował w łóżeczku i lądował w szczebelkach ;-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania jak lubisz pij miete, to tez wycisza laktacje ;)

    Co do butelek kupilam Tommee Tippee, MAM, oraz Aventa Natural...
    TT juz wywalilam, mala akceptowala, ale mycie tych zaworkow itp mnie wkurzalo...
    MAM jest super, slychac jak dnem schodzi calutkie powietrze kiedy mala pije i to w sumie jedyna butla, gdzie wierze, ze daje rade sie odpowietrzac...
    Aventa teraz używamy najczesciej, bo najmniej z nimi roboty przy myciu...


    Co do zakazanych rzeczy, to ja tez dokarmialam mm i w sumie nadal dokarmiam przez to ulewanie, bo zwyczajnie nie mam sily czasem na piers, kiedy ona je w nocy przez godzine, bo kilka lykow i zasypia i ciumka i nie daje rady wybudzic i tak co chwile... jednak wole sie wyspac, zeby miec dla niej sily na dzien... wiec przed snem sciagam i pierwsze karmienie moje sciagane, a pozniej mm... ma sie dobrze, zyje, a i piers nadal ciagnie mimo butli...
    Smoczka dostala w szpitalu dzien po porodzie, bo miala bardzo silny odruch ssania, a przy piersi nie dalo rady cala dobe jej trzymac...
    Chociazby sniadania i kolacje w formie bufetu wymagaly wyjscia do ludzi...
    Na poczatku byl avent soothie, teraz mamy avent freeflow... niczego nie zaburzyly...
    Bujaczka rowniez uzywamy i hustawki hybrydowej... ani w jednym, ani drugim mala nie przepada specjalnie siedziec, raz na dlugi czas ma dzien, ze zdaze ogarnac, w innym wypadku jestem zadowolona jak chociaz dam rade zjesc w czasie nim jej sie znudzi... na macie tez lubi polezec, ale tak jak bujaczek, czasem potrafi dluzej, a innym razem 10 minut i jej sie nudzi... lubi tez polezec z zabawkami i wlaczona karuzela w lozeczku...
    Ochraniacze mamy od samego poczatku, bo Mia tak wedruje w nocy, ze w 9 dobie zycia znalazlam ja w poprzek i tak juz od tej pory codziennie, albo w poprzek, albo w nogach haha...

    Dzis bylismy na rozeznaniu z krzeselkami... wahalam sie miedzy jednym typowo krzeselkiem, a chicco hug bo dla mnie wazne, zeby byly kolka, tak, zebym juz teraz mogla ja czasem w pozycji pollezacej zabrac np do kuchni jak robie jedzenie... w kolysce juz srednio polezy, szybko sie nudzi, a z bujaczkiem nie powędruje...

    Ostatecznie krzeselko okazalo sie srednie, a chocco hug fajne, ale jako krzeselko dosc plytkie do siedzenia sie wydawalo...

    Ostatecznie stwierdziliamy, ze postawimy na nieobecny w sklepie Peg Perego, ale podobaja nam sie dwa modele i za nic w swiecie nie mozemy sie zdecydowac ktory z nich brac :/

    Lavendova popatrz sobie (ale to chyba na pl stronach) krzeselko smiki smart... bardzo fajnie wyglada... szkoda tylko, ze nue mobilne, a mi jednak zalezy na tej mobilnosci...
    Dlatego u nas Peg Perego tylko nie wiem czy siesta czy tatamia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:13

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już myślałam że tylko Olek tak ma że karuzela max 20 minut, bujaczek to samo. I na macie też.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba większość maluchów szybko się nudzi. :)

    U nas to karuzela to juz odpada, max 2 min. Wściekła jest ze dotknąć nie moze.

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie może do polecenia jakąś fajną mate? Szczególnie pytanie kieruje do właścicieli psów które na pewno również będą z maty korzystać ;-) zastanawiam się jaka wytrzyma pazury psa.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas karuzela najdluzej...

    Eilleen my mamy narazie taka edukacyjna, materialowa z palakami... i fakt korzystaja z niej razem haha...


    Corka zjadla przeszlo pol godziny rzucala sie po kolysce zeby znalezc sobie odpowienia poze i zasnela

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam Fisher-price ale po kilku praniach szmata się zrobiła.
    Z maty oczywiście korzysta Hania i suczka. Przynosi zabawki na matę i tez sie tam bawi. :D

    Wiec teściowa uszyla mi mate. I mam rwn pałąk z fisher price tam zamontowany.

    A mate mam podobną do tej, na ten wzor szyta:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4620f6aec365.jpg

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kotka śpi na macie jak stoi nieużywana :D teraz mamy z pałąkami, ale musze kombinować żeby Filip dosiegał do zabawek.
    Filip jak sie urodził, to miał trójkątne pazurki u dużego palca u nogi. Paznokcie sobie spokojnie rosły, jedrn ładnie się wykształcił, a drugi...palec czerwony i zebrała się ropa.na szczescie Filipa to nie boli, po lekkim ruszeniu zeszla ropa, psiknęlismy octeniseptem. Dzisiaj juz lepiej wygląda

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plac zabaw z bright star i niestety widzę kilka dziurek po pazurkach kota już :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam na dzień dobry napisać, że ogromnie podziwiam dziewczyny, które długo walczyły z laktatorem, żeby rozkręcić laktację jak i mamy kpi. Mnie już szlag trafia przy tym odciąganiu.
    Mój Filip od kilku dni próbuję obracać się na boki, nawet w nocy w łóżeczku jak się obudzi. Nie wie jeszcze jak dupka zarzucić.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy problem z kupą odkąd Filip jest ma mm. Trzeci dzień bez kupy. Nie wiem już jak mu pomóc. Wody nie chce, rumianku też, a już widzę, że zaczyna go męczyć brzuch.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trzeci dzień histerii przy jedzeniu...albo zęby, albo skok albo już sama nie wiem o co chodzi...ma spiocha bez problemu ale młody mało śpi w dzień...poza jedzeniem wszystko ok, wesoły, cieszy się, ładnie bawi.
    Edit. Antoś właśnie wstał po drzemce i wszystko jest na nie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:06

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja za to ostatnio gardzi lewą piersią. :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas katar i ogólne osłabienie. Miałam nadzieję ze się Emilka nie zaraxi ale jednak eh :(

    Cierpliwa ja myślałam nad peg perego prima follow me i siesta. A jeszcze kinderkraft tez fajne ale na żywo żadnego nie widzialam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 12:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chrzestny dał baby design penne - mówił z żoną, ze super . :) liczę na to. Kółka sa. Oparcie regulowane.

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro idziemy do pediatry. Mała od tygodnia ulewa prawie po kazdym cycaniu kilka razy nawet.
    Zaczyna sie od tego, że kreci sie na piersi w trakcie jedzenia. Potem puszcza piers i zaczyna plakac.
    Biore do odbicia i albo samo bekniecie, albo juz z ulaniem. Potem kolejne ulanie 1 lub 2. Czasem nawet po godzinie cos wyplynie z buzi. Dodatkowo tak zaczela mielic jezykiem/mlaskac.
    Dziwne, ze jak zasnie na cycku to jest mniejszy problem z tym i w nocy tez spokojnie mimo, ze pozycja lezaca...
    Cos mi to na refluks wyglada.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
‹‹ 1588 1589 1590 1591 1592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ