X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My butelki mamy z aventa i bardzp sobie chwalimy:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja nie chcę żadnej butli - medela calma, avent natural, tomme tippee, lovi, canpol. :O

    Hania czasami ma taki czas, ze cofa sie z umiejętnościami..
    A od jakiegoś czasu to gdy lezy a chce jej dac paluszki to podciaga sie do siadu. Wcześniej to brała do buźki.
    Ostatnio na macie to trzymając sie zabawki próbowała sie podnieść. :D śmiesznie to wyglądało. :)

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz w sytuacji, gdzie musiałam przestać karmić zainwestowałam w laktator elektryczny, bo ręcznym bym się zajechała. Wcześniej nie miałam, bo nie było potrzeby. Teraz muszę kilka razy odciągac na dobę, bo narazie z bromergonu zrezygnowałam mimo, że wykupiłam receptę. Powiem Wam serce boli, jak tyle mleka wylewam :(

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a chcesz wyciszyc laktacje czy tylko na czas antybiotyku?

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Ja teraz w sytuacji, gdzie musiałam przestać karmić zainwestowałam w laktator elektryczny, bo ręcznym bym się zajechała. Wcześniej nie miałam, bo nie było potrzeby. Teraz muszę kilka razy odciągac na dobę, bo narazie z bromergonu zrezygnowałam mimo, że wykupiłam receptę. Powiem Wam serce boli, jak tyle mleka wylewam :(
    Aniu ja brałam bromergon przy zbyt wysokiej prolaktynie i nie miałam żadnych skutków ubocznych ani nic złego w organizmie nie zaobserowalam.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Ania a chcesz wyciszyc laktacje czy tylko na czas antybiotyku?

    Chyba już nie będę karmić, boję się nawrotu choroby, znowu ropnia i bólu. Z ciężkim sercem, ale chyba zrezygnuję.

    Zolza_ lubi tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zolza_ wrote:
    Aniu ja brałam bromergon przy zbyt wysokiej prolaktynie i nie miałam żadnych skutków ubocznych ani nic złego w organizmie nie zaobserowalam.

    Jeśli zdecyduje się na ten bromergon to dopiero po antybiotyku na tego gronkowca, bo jest dość mocny i już się po nim kiepsko czuje.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku ja to mam wrażenie, że już niczego nie można :-D huśtawki, leżaczki, smoczki, foteliki i inne bee. Dla mnie wszystko jest OK pod warunkiem rozsądnego używania. Dziecko zupełnie na płasko też cały dzień leżeć nie może ;-)
    Justa ja mam dla Antka Avent, a dla Zuzi TT i jak dla mnie i to i to jest OK. Po każdym karmieniu usiądź z laktatorem i odciągnij to co zostało. Tak jak Marta napisała najwiecej pokarmu jest rano więc wtedy próbuj. Jestem kpi i właśnie rano ściągam jak najwiecej żeby mieć na ewentualne braki wieczorem


    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze z jakiegoś powodu pewnych rzeczy się zabrania. Choc tez jestem zdania ze z umiarem stosowanie krzywdy nie zrobi.

    Ale gdy my mamy problem ze wzmozonym napięciem. Walczymy. Ćwiczymy. A mam to wszystko zaprzepaścić np lezaczkiem w którym sie pręży- to uważam to za głupotę. :)

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. To juz mam jakieś podstawy :) butelkę zobaczę avent, z tego też mamy smoczek i czasami zassie go.
    Ania a może mleko dodawaj do kąpieli? Nie wiem tylko jak z takim po antybiotyku, ale chyba powinno być ok, bo nikt tego pić nie będzie, moze to troszke uspokoi twoje sumienie :)
    Leżaczek to u nas konieczność, dzięki niemu moge coś w domu zrobić. Na macie Filip polezy na brzuchu 5-10 minut i mu się nudzi, na plecach troszke dluzej, ale musze tak powiesić zabawki żeby mógł złapać. A nosić caly dzien i zabawiać nie jestem w stanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 16:42

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My korzystamy z huśtawki hybrydowej kilkanaście minut dziennie, ale widzę że powoli pora z nią kończyć. Młoda za bardzo już się w niej wierci j przyjmuje dziwne pozycje. Teraz najczęściej lezy sobie na macie, raz na plecach, raz na brzuchu. Muszę kupić matę piankową na podłogę, żeby miała więcej swobody :) Wieczorami dużo ją nosimy, a to chyba też nie jest za dobre.
    A butelki mamy Avent, TT i lovi. Gardzi nimi :P Ani mojego mleka nie chce, ani mm. W ogóle nie wie o co mi chodzi z tymi butlami :) Chyba poczekam do 6m i zacznę jej dawać mleko z kubeczka.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam norprolac gdy się starałam o dziecko i przy nim bromergon to nic, naprawde:) tylko jak zdecydujesz sie go brać to zacznij od mniejszej dawki, nie wiem ile masz przepisane ale np jeśli masz przepisaną całą tabletkę to najlepiej zacznij od 1/ na drugi dzień pół itd, i nie powinno być skutków ubocznych:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam to samo wrażenie że wszystko juz jest szkodliwe, a wszystkie dzieci już mają wzmożone napiecie, zaburzenia integracji sensorycznej a jeszcze adhd na dokladke.

    Ja to w ogóle złamałam wszystkie "zalecenia". Dalam butle z mm juz w szpitalu, i mimo swojego pokarmu dokarmialam bardzo długo. Aaa i smoczka jej wcislam. Po kilku tygodniach sie udało wreszcie. No czysta tragedia. Ze tez jej to "odruchu ssania" nie zaburzylo hihi.
    I śpię z dzieckiem. I nie mam monitora oddechu. Boże cud ze te moje córki wszystkie przeżyły. A miały nawet ochraniacze w łóżeczkach :O O boże i poduszki w wózkach.

    Ja mam butelki aventa i tomee, jakoś aventa lepiej jej podeszly.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 17:25

    Kasiaja, nesssssa lubią tę wiadomość

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Ja brałam norprolac gdy się starałam o dziecko i przy nim bromergon to nic, naprawde:) tylko jak zdecydujesz sie go brać to zacznij od mniejszej dawki, nie wiem ile masz przepisane ale np jeśli masz przepisaną całą tabletkę to najlepiej zacznij od 1/ na drugi dzień pół itd, i nie powinno być skutków ubocznych:)

    Lekarz kazał brać dwie dziennie. Zobaczymy jak to będzie, może uda się naturalnie to wszystko zakończyć.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez myślałam ze przesada z tym napięciem. Ale jak mi nie spełna 2msc dziecko sie przewracało z brzucha na plecy to co mialam stac i sobie wmawiać ze wszystko ok ? ??? :/
    + ufam swojemu pediatrze ktory kazał czekac az sie unormuje. Tak sie nie stało.

    Dla mnie to kazdy moze robic co mu sie podoba.
    Bo wszystko jest dla ludzi.. przede wszystkim to kazdy obserwuje swoje dziecko i widzi pewne rzeczy.

    Tez dokarmialam mm. Mam ochraniacze w lozeczku ale co z tego jak Hania spi ze mną! Wciskalam smoka ale nie chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 18:42

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova, mi pielęgniarka tez Filipa dokarmiała w szpitalu, nie czułam się z tym źle :) smoczek w 3 dobie. W większości podstawą jest dobry pediatra, mam nadzieję, że na takiego trafiłam. Jego podejście jest takie, że minimum leków, obserwować dziecko, jak coś nie tak to da skierowanie gdzie trzeba. Tak jak z naszym ulewaniem, można walczyć lekami, ale bez sensu, jeśli w ciągu 2 miesięcy nie będzie poprawy to neurolog i inni specjaliści.
    Chyba mnie przewiało na zakupach :/ jak wróciliśmy to myślałam ze wskocze do gorącej wody, bo mnie z zimna trzęsło, a teraz gardło delikatnie drapie :/
    Kupiłam witaminy, vitamin plus, bez dopisku mama, w ulotce napisali że kobiety w ciąży i karmiące nie mogą ich brać. Z ciekawości spojrzałam na sklad tych co kupiłam i wersji dla mam, w zasadzie prawie się nie różnią... Jeszcze ma mo napisać szwagier, bo jest świeżo upieczonym dietetykiem i zna się na takich rzeczach.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka 15 lat temu urodziła syna i miał on taki przykurcz czy jak to się tam nazywa, że głowę trzymał przy ramieniu, żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi, później też chodził długo na palcach. No ogólnie dramat, a ona wtedy nic z tym nie robiła bo lekarze nic nie robili i tak wyrósł sam ze wszystkiego :-O Gania teraz z moim Damianem, kawał zdrowego chłopa z niego ale miał dużo szczęścia. Uważam, że w każda stronę trzeba uważać żeby nie przegiąć. Fizjoterapeutów jest coraz więcej więc, co za tym idzie, będzie coraz więcej „problemów” (if you know what i mean ;-) ) każdy chce coś uszczknąć dla siebie przy takim popycie ;-)
    Oczywiście nie krytykuje tu nikogo kto korzysta bo to nic złego. Zwłaszcza rozumiem przy pierwszym dziecku gdy ma się ten strach plus więcej czasu żeby mu poświęcać :-)

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochraniacze na łóżeczku też mam, najpierw były tylko od sciany, ale mój wędrowniś szybko wciskał głowę w szczebelki, a drugi plus ochraniacza jest taki, że jak zapalam lampkę to mu nie świeci :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też śpi z nami, a tak długo zastanawiałam się nad materacykiem do lozeczka, żeby byl najzdrowszy i najlepszy dla maluszka... A smoczek jeszcze próbuje jej wciskać, nadal mam nadzieję :)

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że napięcia mogą być i rozne dzieci mają różne dolegliwość jedne mniejsze drugie większe i głupota rodzica byłoby nie reagować. Kiedyś np nie było fizjoterapeutów i nasi rodzice jeździli do znachorek które często mieszkały na wsiach żeby wstawić bioderka czy właśnie coś rozluźnić itp. Moi brat miał wystawione bioderko i nie ruszał jedna nozka więc moja mama była u znachorki bo pediatra nie reagował.
    Więc pediatra to jedno a drugie nasza obserwacja :)
    Co do bujaczka to jestem świadoma że nie jest super dla dziecka ale moje nie ma problemu z napięciem a przynajmniej nie takie żebym uważała że trzeba coś z tym robić to jest sytuacja jak że słodyczami jeżeli moje dziecko będzie szczupłe to będę miała słodycze w domu a jak będzie tyc to je wyeliminuje ale dopóki ewidentnie nie szkodzą (wiadomo że zawsze w jakimś stopniu szkodza) to nie widzę powodu żeby je wykluczać :)

    Mam smoczek od drugiej doby życia, mam ochraniacze, daje czasem dziecku moje mleko w butelce :) od urodzenia noszę dziecko jak do odbicia bo na lezaco nie byłam wstanie go utrzymać z powodu cc i jego wagi. Materac mam z Ikea a moje dziecko śpi w łóżeczku do 5 rano, potem laduje z nami w łóżku ;p

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 1587 1588 1589 1590 1591 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ