X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    To mam nadzieję, że i u nas tak będzie...
    Dodatkowo mamy się pokazać za 2-3 dni, aby mieć pewność, że nic nie zeszło na oskrzela itp..
    My trzy razy tak chodziliśmy na kontrolę ale u nas po to żeby sprawdzić czy z oskrzelików schodzi czy idzie dalej.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia-kasia wrote:
    Ja tak jak Dooti polecam do noska Disnemar baby, Agatka nawet nie zwraca na to uwagi jak jej psiukam.

    Odnośnie szczepień to ja to około 8 tygodnia dopiero zrobiłam jak miała 12 i lekarz nie widział problemu. Uważam ze my jako matki musimy mieć pewność ze dziecko jest zdrowe i nadaje się do przyjęcia szczepionki dla własnego spokoju.

    Tak się pozalilam ale oczywiście nie chodziło mi o to ze żałuje że mamy Agatkę, kocham ją bardzo mocno tylko tęsknie trochę za tymi czasami przed. Jednak człowiek przyzwyczaja się do takiej wolności a teraz trzeba to na nowo poukładać.
    Zgadzam się jeśli chodzi o szczepienia. Jeśli lekarz powie że można szczepic a któraś z Was będzie miała wątpliwość to lepiej szczepienie przełożyć na za 2 tygodnie i mieć pewność że dziecko zdrowe bo są powikłania po szczepieniach i dlatego szczepi się tylko zdrowe dzieci .

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Może tak... I jak mała reaguje na kropelki? Jest poprawa? Jest po nim bardziej senna?
    Ciężko powiedzieć bo nie ma już kontaktu z alergenem, choć ja czasami pozwolę sobie na jakieś ciastko, nawet ostatnio kawałek sernika zjadłam bo się zapomniałam ale nic jej nie wyskoczyło na buzi ani nie miała problemów brzuszkowych. Czy bardziej senna to nie zaobserwowałam choć faktycznie, od czasu jak jej podaje, noce ładnie przesypia. Pierwsza pobudka na jedzenie o 4-5, je na śpiocha i śpi dalej do ok 8. Ale jedną dawkę dostaje rano i już w dzień tak ładnie nie śpi. Drzemki po 30 min

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jeszcze wróci ta „wolność”. Jak już było to tutaj poruszane, wszystko mija i to bardzo szybko. Ja również mam czasami chwile zwątpienia i myśl „na co mi to było?” Miałam już odchowanego syna, wtedy miał 12 lat, a zachciało mi się pieluch :-P Ale wiem co mnie czeka i mimo, że w końcu znów będę noce przesypiać lub spontaniczny wypad weekendowy będzie na wyciągnięcie ręki, to nie chce tego! :-( Chce, żeby oni nigdy nie urośli

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 6 listopada 2018, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tutaj cisza :-) Moja gwiazda poszła dziś na rekord ze spaniem. Wczoraj wcześniej ich wykąpałam i o 19 oboje już spali, a Zuzka dopiero o 5:30 obudziła się na jedzenie. Właśnie zjadła i śpi dalej w najlepsze

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja wrote:
    Ale tutaj cisza :-) Moja gwiazda poszła dziś na rekord ze spaniem. Wczoraj wcześniej ich wykąpałam i o 19 oboje już spali, a Zuzka dopiero o 5:30 obudziła się na jedzenie. Właśnie zjadła i śpi dalej w najlepsze


    Zazdroszczę! Chociaż i u nas dzisiaj było super zasnął o 20, potem cycus o 2.30 i kolejny o 5.30 :) ciekawa jestem od czego zależy przerwa między karmieniami czy od jakości pokarmu czy poprostu mały ma takie zapotrzebowania i na żądanie to na żądanie. W ciągu dnia je mi co 2,5-3h.
    I o tyle dobrze że mały najada się średnio w 15/20 min, tak było od samego początku :) więc to wstawanie nocne nawet nie jest dla mnie taka zmorą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 07:44

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip zaczął budzić sie o 23, ale w zasadzie poszedł dalej spać przy biciu serca z karuzeli i wstal na jedzenie po 2, później 5, 6, 7 i po 7 to juz wstał. Za to maz miał o 3 pilny telefon i musiał na chwile wyjechać, więc za cholere sie nie wyspałam

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja wrote:
    Ale tutaj cisza :-) Moja gwiazda poszła dziś na rekord ze spaniem. Wczoraj wcześniej ich wykąpałam i o 19 oboje już spali, a Zuzka dopiero o 5:30 obudziła się na jedzenie. Właśnie zjadła i śpi dalej w najlepsze

    Zazdroszczę u nas jak u Zuzi 19:30, 2 i 5. A później już o 7:30 przed wstaniem.
    Kurczę ja w dzień to tak karmię nieregularnie... Jak robi się marudny to daje cycka i tyle. Nie mam pojęcia co ile jemy bo w ogóle tego nie kontroluje. Chyba ściągnę jakaś aplikację tak jak wy i spróbuje to przeanalizować :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta też tak robię. Wczesnoej korzystalam z aplikacji, ale mam kiepska pamięć i np. Zapominalam zapisac kiedy skonczylam karmić, albo w ogóle zapominalam zapisac karmienia

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystalam z aplikacji gdzies tak do 1.5msc.. :)
    Teraz uważam to za stratę czasu. :D mniej więcej kojarzę kiedy karmię więc dokładnie co do minuty nie potrzebuje tego wiedzieć. :D

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj byliśmy na szczepieniu na rota, mały klocek waży 7.3kg :D.

    justyna14, pumka1990 lubią tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro mamy szczepienia. Druga dawka. :)

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też korzystałam z Baby Manager, ale zapomniałam zapisywać sobie kiedy karmię i zrezygnowałam z tego pomysłu. Największy problem i tak mam tylko w nocy jak jestem zaspana i zastanawiam się kiedy mały jadł.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie dzisiaj byliśmy na drugiej. Oczywiście po pół godzinie trochę mu się ulało, mam nadzieję że szczepionka zdążyła się wchłonąć.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My karmien w dzień tez nie pilnujemy. Idzie spać to karmie, budzi się- karmie. Czasami mała ma już chyba mnie dość :D Ale ja to lubię. Jeszcze teraz jak te słodkie rączki sobie tak wędrują po mnie.
    Dzisiaj Łucja kończy 3 miesiące! Jeszcze chwila i będę za nią biegać. Za szybko ten czas nam ucieka.

    justa8902, Lavendova, pumka1990, Zuuziia lubią tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja dziś nie wiem ile by przespała, od 20 do 5 spała w najlepsze, więc ją przystawiłam na śpiocha, cycki się już tego domagały. Na palcach jednej ręki mogę policzyć takie noce.

    Co do braku wolności, to tez nam mężem czasem brakuje takich beztroskich wypadów, np. do głupiego kina. Co nie znaczy że nie kochamy naszej Kruszynki najmocniej na świecie.

  • justa8902 Autorytet
    Postów: 292 228

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda ten czas za szybko leci...
    Chociaz tez stwierdzilam ze dzieci powinno sie miec szybciej, bo ja prawie 30tka, nauczylam sie ze mozna wygodnie zyc, z Mezem jestesmy od liceum razem, bardzo latwo sie przyzwyczaja czlowiek do weekendowych wyjsc czy kawek z kolezanka kiedy sie chce. Teraz sie umawiam np na 13 a sie okazuje o 12 ze mi dopiero usnela to juz wiem ze na 13 nie zdaze. Ale tez nie zaluje, tyle na nia czekalam, tylko czasem trzeba sobie pomarudzic.
    Moja tesciowa doprowadza mnie do szalu, raczej nie wylewalam na nia tu jadu ale juz jej sie nalezy, az zaluje ze wrocilam do polski w niedalekie okolice od niej.
    Jej drugi syn ma blizniaczki juz starsze ktorymi czesto sie zajmowala, one sie urodzily przedwczesnie i wazyly 1400g. Na kazdym kroku slysze ze Agatka taka wielka, taka gruba, ze blizniaczki takie byly jak mialy pol roku czy wiecej i w kolko to samo.
    Ja jej zupelnie nie rozumiem, zamiast sie cieszyc ze urodzila sie o czasie, rosnie, karmie ja piersia to ta pieprzy mi takie rzeczy. Jakbym miala jej tlumaczyc ze nie jestem wielbladem. Zwrocilam jej uwage to nawet nie sluchala. Zwrocilam drugi raz i tez bez efektu. Powiedzialam Mezowi ze ma cos jej powiedziec ale wiadomo ze on jej w oczy nic nie powie. Niby mnie rozumie ze sie denerwuje ale jego to nie denerwuje wrecz sie cieszy ze ona mowi ze jest grubiutka. Nie wiem juz czy to ona tak dziala mi na nerwy i co by nie powiedziala to mnie wkurza czy coo. No ale kto normalny porownuje blizniaki urodzone przedwczesnie do prawie 4 kg dziecka urodzonego w 40 tyg?? Wiadomo ze bedzie wieksza. Jeszcze mi mowi ze jak ona mojego meza urodzila i on byl taki grubiutki to lekarz kazal jej kaszke ryzowa dawac i zebym moze tez dala. No rece mi opadly.
    Wczoraj jej dopiero dopieklam. I jej sposobem ja zdenerwowalam hehe bo ona nie powie np do mnie Justyna przebierz juz Agatke tylko mowi - Agatko no juz tyle w tej kupie lezysz, dupka piecze, a rodzice siedza i nie przebieraja- wiecie takim glosem jak do dziecka sie gada. I jak zaczelam ja przebierac znowu zaczela ze taka gruba, ze udka duze, nie wytrzymalam i mowie tak jak ona o kupie tak ja : Agatko mama wszystko Ci powie jak babcia o tobie brzydko mowila, ze Ty gruba, ze Ty kluska, ze blizniaczki takie byly jak mialy pol roku, wszystko Ci mama powie jak urosniesz. No i to byl strzal w 10. Bo sie zatkala i juz tak przestala gadac, zobaczymy na jak dlugo
    Moze chaotycznie napisalam ale tak mnie to doprowadza do szalu i nerowow ze nie wiem, do mnie to ona sobie moze biadolic i mnie nie rusza ale od mojego dziecka niech sie odczepi.

    nesssssa, kozalia, pumka1990 lubią tę wiadomość

    qdkkzbmh2w8fg125.png
    f2wl3e5eun35he4m.png

    Pai1,zesp Antyfosfolip.,niedobór białka S
    Agatka ur 17.08.2018 o 23.41 3880g 54cm
    38w-3762g; 35w-2759g; 32w-2300g; 29w-1703g
    08.2016 cp <3 [*] 03.2017 <3 [*]
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha dobrze jej powiedziałaś ;)
    Mnie najbardziej irytują teksty w stylu:
    "Co ta mama nie chce dać Ci jeść? "," Mama nie chce przebrać", "Mama nie chce wziąć na ręce"- wiecie o co chodzi, no dostaje białej gorączki jak ktoś mi tak do Filipa mówi. Ja dzięki Bogu teściowej prawie w ogóle nie widuje.

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze klasyk: "Ta mama taka niedobra" ;)

    nesssssa lubi tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to moj tata zawsze jak Filip płacze, że mama taka zła, ale ja wiem że to akurat jego poczucie humoru. Mama za to cieszy się z Filipa fałdek, mówi, że dopoero teraz masy takiej nabiera i taki pulchniutki się robi :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 1534 1535 1536 1537 1538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ