X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia-kasia wrote:
    To ja tez jakoś nie uśmiecham się teraz tak jak w ciąży i widzi to nawet mąż. Czuje czasami ze się dusze w domu, na wakacjach nie bylismy, na narty nie pojedziemy a i na weekendy rzadziej wyjeżdżamy. Mała robi cyrk w aucie a jak śpi to siedzę z tylu wiec ciężko pogadać. Na spacerze to tez loteria :/ Bardzo mi brakuje tego naszego aktywnego zycia no i sportu.
    Seks tylko na kanapie bo w sypialni śpi mała, a poza tym wieczorem jestem już tak zmęczona ze tez rzadko mam ochotę.

    No to się pożaliłam ;)

    Heh ale wystarczy jeden uśmiech i moje serce od razu sie raduje :)
    O tak, my też tylko na kanapie, a salon jest otwarty wiec kompletny brak intymności. Kondycji mi też brakuje, bo ruch mam, ale co z tego jak dalej czuje się jak słoń. Na dziecko nie jestem zła i nie żałuję, jedynie taka tęsknota i bezsilność.
    Przy przewijaniu w pampersie, po kupie była krew, najpierw nitki, a za drugim razem taka smuga... Juz nie wiem co mam jeść :/ jedynie co to piłam grzańca bezalkoholowego i z nowości to wołowinę jadłam.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm moje dziecko jest chyba pulpetem :D 2 miesiące i waży 5600 :D widze ze wasze mniej waza ;p o tyle, ze moja jak sie urodzila miala juz 60 cm, teraz nie wiem ile ma. ale byl u nas w niedziele kolega 4,5 miesiaca i wazy tyle co moja agata :D szok ona wyglada na starsza od niego ;p ;p

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mu dobijamy powoli do 7 kg :p

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do noska polecam Disnemar baby, wcześniej miałam Sterimar i był przy aplikacji płacz a przy Disnemar Antoś jest spokojny, ma mniejsze ciśnienie. Poza tym u nas się bardziej sprawdził, kilka dni mu nosek kropliłam i praktycznie nie ma już latarki.

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko nie potrafi od kilku dni poleżeć spokojnie, ciągle jakieś kręcenie, wygibasy, wymachiwanie nóżkami przez co nawet pod dwóch godzinach od jedzenia mu się ulewa, a najgorsze jest, że nauczył się to połykać nawet na boku.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seksik na kanapie nie jest zły :P

    Brzuch mój też mi się nie podoba, tłuszczyk i słabe mięśnie ale to wróci.

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Dziewczyny byliśmy u lekarza, bo młody ma kaszelek.. po za inhalacjami, psiksnie do niska i ściąganiem dostaliśmy...FENISTIL w kropelkach doustnie. Spotkała się któraś kiedyś z czymś takim?
    Na szczęście osłuchowo młody czysty :)
    Ja teraz mam dla Zuzy przepisany fenistyl 2x5 kropli ale to na uczulenie właśnie. Może u Was lekarz miał jakiś skrót myślowy i podejrzewał ten kaszel na tle alergicznym tylko zapomniał o tym powiedzieć ;-)

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.

    Hmm. U nss na takie rzeczy muszą byc terminy. Więc dziwne.. :O

    Wydaję mi sie że te odstepy mają jakieś znaczenie. My mamy w środę, to będzie 8tyg po pierwszym szczepieniu. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 20:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem zła na Hanie, ze całe nasze życie wywrocilo się do góry nogami..
    9 lat żyliśmy beztrosko teraz uczymy sie nowego zycia. :D
    Kocham moją księżniczkę najmocniej na świecie. <3

    Najgorzej mi tylko przyjąć zmianę ciała, rozstępy. Brzuch bez mięśni. :/

    U nas też seks tylko na kanapie w salonie.. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:02

    pumka1990 lubi tę wiadomość

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Zuzki jeszcze tym pierwszym nie zaszczepiłam :-O najpierw, w planowanym terminie, była chora, później po odczekaniu tygodnia po wyleczeniu, to uczulenie wyszło i lekarz kazał się dwa tygodnie wstrzymać ze szczepieniem i teraz mam już niby 3,5 tyg po tym wszystkim i mam nadzieje, że w środę uda się w końcu zaszczepić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:05

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępy to jakoś w ciąży mnie dobiły... Mam takie bardzo głębokie i szerokie, czuje je pod palcami :/ chciałabym je czymś smarować zeby szybciej zrobiły się białe, ale nie mam pojecia czym :/

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.

    Trochę długo ale generalnie nie powinno być problemu.

    kozalia lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja wrote:
    A ja Zuzki jeszcze tym pierwszym nie zaszczepiłam :-O najpierw, w planowanym terminie, była chora, później po odczekaniu tygodnia po wyleczeniu, to uczulenie wyszło i lekarz kazał się dwa tygodnie wstrzymać ze szczepieniem i teraz mam już niby 3,5 tyg po tym wszystkim i mam nadzieje, że w środę uda się w końcu zaszczepić

    Ja też jeszcze nie zaszczepilam. Na spokojnie w listopadzie czy grudniu, nic sie nie stanie jak sie odłoży o kilka tygodni.

    Kasiaja lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Nasz kaszel jak dla mnie jest suchy..... ;( Chociaż nie wiem czy nie zaczyna się zmieniać trochę na mokry... A może tylko mi się wydaje. .
    Spróbujemy tych inhalacji ;)

    P.S. po jakim czasie kaszel powinien się zmniejszyć?
    u nas na początku był suchy kaszel taki świszczacy, po inhalacjach wszystko ruszyło i przeszło na mokry kaszel typowy w ciągu 2 dni, potem był mokry jeszcze pewnie taki silniejszy ze 2-3 dni i powoli odpuszczało.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja wrote:
    Ja teraz mam dla Zuzy przepisany fenistyl 2x5 kropli ale to na uczulenie właśnie. Może u Was lekarz miał jakiś skrót myślowy i podejrzewał ten kaszel na tle alergicznym tylko zapomniał o tym powiedzieć ;-)

    Może tak... I jak mała reaguje na kropelki? Jest poprawa? Jest po nim bardziej senna?

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Tylko czy rzeczywiście takiemu maluszkowi coś takiego dawać? :(
    jeśli oskrzela czyste to nie będzie takich duszności, że leki rozkurczowe były potrzebne. ja bym nie dawała na katar zawsze od razu fenistilu.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.
    nic.

    kozalia lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    u nas na początku był suchy kaszel taki świszczacy, po inhalacjach wszystko ruszyło i przeszło na mokry kaszel typowy w ciągu 2 dni, potem był mokry jeszcze pewnie taki silniejszy ze 2-3 dni i powoli odpuszczało.

    To mam nadzieję, że i u nas tak będzie...
    Dodatkowo mamy się pokazać za 2-3 dni, aby mieć pewność, że nic nie zeszło na oskrzela itp..

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak jak Dooti polecam do noska Disnemar baby, Agatka nawet nie zwraca na to uwagi jak jej psiukam.

    Odnośnie szczepień to ja to około 8 tygodnia dopiero zrobiłam jak miała 12 i lekarz nie widział problemu. Uważam ze my jako matki musimy mieć pewność ze dziecko jest zdrowe i nadaje się do przyjęcia szczepionki dla własnego spokoju.

    Tak się pozalilam ale oczywiście nie chodziło mi o to ze żałuje że mamy Agatkę, kocham ją bardzo mocno tylko tęsknie trochę za tymi czasami przed. Jednak człowiek przyzwyczaja się do takiej wolności a teraz trzeba to na nowo poukładać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:55

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
‹‹ 1533 1534 1535 1536 1537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ