BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Sierpniowe mamusie 2018
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Lavendova
Autorytet
1156

Wysłany: 3 listopada, 12:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Są dzieci cyckowe i są takie jak moje, które z wielkiej łaski pociumkaja 5 min i już. Cycek to jest u nas zlo konieczne żeby sie napić i nic więcej. Jak by mogła to by najchętniej pila tylko herbatkę z butelki :D

Moja polubila kąpiel na brzuszku także Zolza dzięki że o tym wspomnialas!

Tez szukam jakis nowych zabawek bo mata to u nas tez chwilę a potem albo woła albo zaśnie :D

Mnie to mój wku... od rana. Przyszedł mi "pomóc" uśpić i sie przytulic do małej cuchnacy papierosami bo oczywiście musial juz sobie zapalić. Debil!!! No i sie wydarlam. Ile powtarzac trzeba ze sobie tego nie życzę. Ciężko pojąć wrrr

1usasg18ib8xiki3.png
Emilia 06.08.2018 <3 3435 g i 53 cm
Olivia 13 lat
Nicolette 8 lat

Lavendova
Autorytet
1156

Wysłany: 3 listopada, 12:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
squirrel napisała:
A pozwalacie dzieciom spać w tych bujakach? Bo jak patrzę na swoją to mi się nie podoba sposób w jaki ona w tym leży i wydaje mi się, że to strasznie niewygodne dla niej. Nie chce żeby długo w tym siedziała. Taka wymuszona pozycja jak w foteliku samochodowym.

Moja dużo śpi w dzień w bujaczku, mamy ten z tiny love. Ma pozycje calkiem na płasko i myślę ze jej wygodnie. Tez fajnie ze można zrobić na plasko ale trochę pod kątem czyli moze tam po jedzeniu lezec i sie nie uleje.

A z tym kp twoim to rób jak tobie i dziecku dobrze. Jak przybiera moczy pieluchy i jest kupa to wszystko gra. Komentarze olej. Lepiej jak chce cycka nawet często niz tak jak moja odrzuca bo wtedy to dopiero nerwy i stres.

1usasg18ib8xiki3.png
Olivia 13 lat
Nicolette 8 lat

Zolza_
Autorytet
755

Wysłany: 3 listopada, 12:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas mała lubi takie maskotki które można przywiesić do łóżka i mają szeleszczące końcówki lub grzechoczą. Przez ostatnie dwa tygodnie mogła leżeć w łóżku i tylko je dotykać szturchac. Albo ma zabawę z dinem, szturcha go i przewraca a potem jęczy żeby go podnieść i potrafi tak że 20 minut. Każde dziecko lubi co innego. Od wczoraj zafiksowana się na słodziak liska z biedronki. Gada do niego, maca go i tylko nie może go do buzi wpakować i się złości.
Ja się staram duzo bodźców małej dać w dzień. Jeśli chodzi o mate na początku to ja z nią siedziałam i bujalam zabawkami i pokazywałam jej że może nimi poruszać. Do tego mała bardzo lubi jak się z nią bawi rączkami nóżkami. Kocikoci łapci czy kizia mizia, do tego rowerek nóżkami, dotykanie kolanek, obracanie się na boki. Także ja kombinuje bo mała to się szybko nudzi i szukamy nowych zajec

iv099vvj1wzlmrpz.png

edytkaa93
Autorytet
284

Wysłany: 3 listopada, 12:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mamy już tylko jedną pobudke w nocy na jedzonko. Wczoraj zjadła 18.55, zasnęła koło 21, i w nocy jadła dopiero 3.45. I rano 7.20. Dzisiaj sproboje dac jej koło 21 jeszcze, to może prześpi całą noc, kto wie:p

17.08.2018 M<33

justa1509
Autorytet
779

Wysłany: 3 listopada, 13:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas jak jest ryk w sklepie to mąż szybko ucieka a ja kończę zakupy, czasami musi pojeździć samochodem po dziurawej drodze :) Filipa zasypia sam w łóżeczku, pierwszy sen przy cycu, ale budzi się jak głowa dotknie materacyka. Daje mu smoczka, ale nie chce.
A karmienie wieczorne ma o 19, budzi sie kolo 1-2, później o 4 i od tej czwartej czasami co godzine :/

mhsvl6d8h65fdfx1.png

PLPaulina
Autorytet
1571

Wysłany: 3 listopada, 13:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
squirrel napisała:
A pozwalacie dzieciom spać w tych bujakach? Bo jak patrzę na swoją to mi się nie podoba sposób w jaki ona w tym leży i wydaje mi się, że to strasznie niewygodne dla niej. Nie chce żeby długo w tym siedziała. Taka wymuszona pozycja jak w foteliku samochodowym.

Nie, fizjoterapeutka nam odradziła. :/

ug37zbmhqk3cr53u.png
Hania <3
23.07.2018 <3 55cm 3370g

PLPaulina
Autorytet
1571

Wysłany: 3 listopada, 13:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
My kąpiel miedzy 19:30 a 20:30, potem cycus i zasypia i do 8 rano.
Spi z Nami w łóżku, bo odłożona do łóżeczka krzyczała. :/
I ona była niewyspana i ja. A teraz jesteśmy szczęśliwe. W nocy karmie na żądanie, najczęściej 2 razy. Hania zaczyna mlaskac przez sen to jej cyca podkladam i je. A ja śpię dalej. :)

W dzień jest gorzej. 3 drzemki 15-30 min max. Czy to w domu czy w wózku nie ma znaczenia.
Szkoda mojej ksiezniczce czasu na sen. :D

ug37zbmhqk3cr53u.png
Hania <3
23.07.2018 <3 55cm 3370g

Agatek_gagatek
Przyjaciółka
53

Wysłany: 3 listopada, 13:21
Cytuj | (1) | Zgłoś
justa8902 napisała:
Ja marze o tym zeby moja Agatka pociumkala smoczka zamiast cyca do usypiania, ale coz zrobic, nie chce za chiny ludowe
Agatka od kilku dni a wlasciwie od przeprowadzki przesypia mi cala noc, usypia kolo 22 i spi do 6 rano, raz na spiocha jej dam czasem cyca, a czasem nie, pielucha mokra do granic wytrzymalosci, ale ciesze sie z tego i mam nadzieje ze jak najdluzej jej to zostanie :D

Nie na temat, ale nie mogę się oprzeć- też urodziłam 17.08.18r. Agatkę ;) hehe

justa8902 lubi tę wiadomość

Lavendova
Autorytet
1156

Wysłany: 3 listopada, 13:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moja Emilka to śpioch jest po mamusi. Przed 10 to ona nie wstaje :D Dzisiaj wstała pogadala zrobiła kupę i zasnela na macie zanim wróciłam z kuchni z kawą. I tak śpi już druga h.

1usasg18ib8xiki3.png
Olivia 13 lat
Nicolette 8 lat

PLPaulina
Autorytet
1571

Wysłany: 3 listopada, 13:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lavendova napisała:
Moja Emilka to śpioch jest po mamusi. Przed 10 to ona nie wstaje :D Dzisiaj wstała pogadala zrobiła kupę i zasnela na macie zanim wróciłam z kuchni z kawą. I tak śpi już druga h.

Zazdroszczę.

Hania zamiast pójść po mężu bo to śpioch. To niestety poszła po mnie - szkoda jej życia w łóżku

ug37zbmhqk3cr53u.png
Hania <3
23.07.2018 <3 55cm 3370g

Cccierpliwa
Autorytet
4249

Wysłany: 3 listopada, 13:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lavendova piona! Moja tez wstaje kolo 8 tylko po to zeby zjesc inpozniej dosypia do 10-11 a jesli jakims cudem (np uleje) wstaje o 8:30 to 9:20 juz znow spi...

Popoludniu tez przynajmniej 2 drzemki zalicza...
Potrafi zasnac sama, a jak jest zmeczona, a zasnac nie moze to wtedy wezme na rece dwa razy zakolysze i moge odkladac...
W dzien spi albo w swoim lozeczku albo klade ja w sypialni na srodek naszego lozka, mam nianie z kamerka to widze jak sie wierci zeby do niej isc...
Czasem klade ja w rogalu do karmienia obok mnie na narozniku jak sama mam ochote na drzemke albo sie polozyc...
Noc w calosci przwsypia w kolysce drewnianej obok naszego lozka...

sFLQp1.png
walkaorodzicielstwo.blogspot.de
[*] 10tc (2015) [*]8tc (2018)
1 ICSI ->27.11 transfer x2 ->14dpt beta 1700 ->21dpt beta 10275 ->31dpt <3 <3 -> 39dpt <3 -> 18.08.2018 (40+0) Mia <3

justyna14
Autorytet
5889

Wysłany: 3 listopada, 14:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
squirrel napisała:
Też tak pomyślałam.. no ale przybiera na wadze cały czas takim samym tempem jak od narodzin, więc chyba to nie brak pokarmu.. Poza tym martwi mnie jej trudność w zapadaniu w sen. Często mam wrażenie, że pojękuje dlatego że chce spać i zaśnie na parę minut po czym zaczyna sobie trzeć buzię rękami i po spaniu... Nie wiem o co chodzi z tym tarciem rąk..

Najbardziej wkurzają mnie wizyty teściowej. Bo jak przychodzi odwiedzić małą, to ona mimo, że niedawno była karmiona za chwilę znowu chce cycka. Teściowa nie może tego zrozumieć i mówi, że to niemożliwe że chce jeść bo niedawno jadła. Wpycha jej smoka a ona wypluwa i za chwile jest tak zła, że nawet przy cycku ciężko mi ją uspokoić. Przez to wszystko naprawdę zaczynam wątpić w swoje karmienie piersią.. Ale mała mimo, że tak często domaga się cycka to jak już złapie to nie szarpie się ani nie wyrywa. Słuchać, że połyka i że sobie je i jest zadowolona. Moczy dużo pieluch, robi kupy .. Tylko dlaczego chce tego cycka tak często..?
a może po prostu czuje się najlepiej przy piersi, z mamusią, bezpieczna i je często ale po trochu? skoro przybiera to pokarm masz. mój Antek je co 1,5-2 godziny czy to noc czy dzień więc też często. no i tak jest. raz na jakis czas jest przebłysk i dłuższa przerwa ale to rzadko. A teściowej trzeba zapytać czy wnuczce cycka żałuje czy jak? może się jej głupio zrobi i da spokój.

relg3e5e6cfj7fkg.png
zrz63e5ewa17bqxb.png
km5sdf9hhvdxzmyl.png

justyna14
Autorytet
5889

Wysłany: 3 listopada, 14:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paulinaaa napisała:
moje dziecko od kilku dni mega lize piesci, palce, nie tylko kciuka tylko całe, wszystkie , nawet po jedzeniu - to chyba normalne co nie ?
normalne, odkryło, że je ma :) potem zacznie nieśmiało chwytać

relg3e5e6cfj7fkg.png
zrz63e5ewa17bqxb.png
km5sdf9hhvdxzmyl.png

Lavendova
Autorytet
1156

Wysłany: 3 listopada, 14:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas trochę gorzej ze spaniem na noc. Okolo 19 kąpiel potem cycek jak die uda a jak nie to mm/herbatka i zasypia blyskawicznie. Tylko ze na krótko. Budzi się po godzinie i potem albo z nią leżę to drzemkuje dalej albo na raczkach albo w ogóle sie rozgada :D Dopiero po 22 zasypia głęboko.

1usasg18ib8xiki3.png
Olivia 13 lat
Nicolette 8 lat

squirrel
Autorytet
266

Wysłany: 3 listopada, 15:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
justyna14 napisała:
a może po prostu czuje się najlepiej przy piersi, z mamusią, bezpieczna i je często ale po trochu? skoro przybiera to pokarm masz. mój Antek je co 1,5-2 godziny czy to noc czy dzień więc też często. no i tak jest. raz na jakis czas jest przebłysk i dłuższa przerwa ale to rzadko. A teściowej trzeba zapytać czy wnuczce cycka żałuje czy jak? może się jej głupio zrobi i da spokój.

Wydaje mi się że te komentarze wynikają z faktu, że jak już przyjdą to chcieliby się nią trochę pocieszyć w ona tylko mama i cycek.. Chociaz gdyby sie zapytali chociaz raz ii przyszli akurat w czasie kiedy jest po karmieniu to mieliby te 40 min z nia na zabawe. A tak to zawsze bez zapowiedzi.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 15:09

Helenko rośnij zdrowa <3
km5se6ydsgoe5wkw.png

squirrel
Autorytet
266

Wysłany: 3 listopada, 15:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
A pijecie kawe ? Bo ostatnio tez dostalam po uszach na imieninach dziadka jak powiedzialam ze pije z rana jedna filizanke latte. Na blogu Hafiji jest ze mozna pic nawet do 3 dziennie. Tesciowa skomentowala niby w zartach ze to dlatego nam mala nie spi a ja sie dziwie. Byla jeszcze ciotka meza i tez powiedziala ze kwy pic nie mozna tak jak alkoholu.. Na prawde nie chce mi sie juz klocic ze wszystkimi czasami. Z tym ze nie ma diety matki karmiacej tez nie rozumieja. Uwazaja ze jedzenie przenika do krwiii i do pokarmu i po to sie chodzi na morgologie na czczo.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 15:10

Helenko rośnij zdrowa <3
km5se6ydsgoe5wkw.png

justyna14
Autorytet
5889

Wysłany: 3 listopada, 15:21
Cytuj | (1) | Zgłoś
squirrel napisała:
A pijecie kawe ? Bo ostatnio tez dostalam po uszach na imieninach dziadka jak powiedzialam ze pije z rana jedna filizanke latte. Na blogu Hafiji jest ze mozna pic nawet do 3 dziennie. Tesciowa skomentowala niby w zartach ze to dlatego nam mala nie spi a ja sie dziwie. Byla jeszcze ciotka meza i tez powiedziala ze kwy pic nie mozna tak jak alkoholu.. Na prawde nie chce mi sie juz klocic ze wszystkimi czasami. Z tym ze nie ma diety matki karmiacej tez nie rozumieja. Uwazaja ze jedzenie przenika do krwiii i do pokarmu i po to sie chodzi na morgologie na czczo.
ja pije tylko inke ale to ze względu na to, że mi ciśnienie skacze po ciąży jeszcze i sie nie unormowało jeszcze. Po poprzednich ciążach normalnie piłam kawe. W ciąży też piłam kawe, nie litrami ale dwa kubki dziennie.

To pierwsze dziecko w rodzinie? bo lekko widzę nie masz. Co kolejni to lepsi z radami.

Hit stulecia - wczoraj teściowa wpadła posiedzieć z Antkiem jak ja ze starszakami do pediatry poszłam. Co przyniosła Antkowi?
MUS BAKOMY jabłko banan i zdzwiona do mnie: Ty mu jeszcze nic nie dajesz? :)

no jak to nic, cyc prawy i cyc lewy :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 15:23

kozalia lubi tę wiadomość

relg3e5e6cfj7fkg.png
zrz63e5ewa17bqxb.png
km5sdf9hhvdxzmyl.png

justa1509
Autorytet
779

Wysłany: 3 listopada, 15:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kawe można, ale moze być tak że bardziej wrazliwe dziecko zareaguje brakiem snu. Ja czasami wypije i później obserwuje Filipa. Moja mama się poddała z moim jedzeniem :) na poczatku, jak zjadłam około 1 ogórka ze słoika, to mama właśnie, ze nie mam co sie dziwić że dziecko nie śpi, skoro ja ogórki jem.

mhsvl6d8h65fdfx1.png

PLPaulina
Autorytet
1571

Wysłany: 3 listopada, 15:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kawy nie pije bo.. po prostu nie lubię. :D
A Hania spać i tak nie lubi. :D

Zdarzyło mi się wypić w czasie całego karmienia kilka szklanek zimniutkiej pepsi. I żyjemy. :D :D

Hania miała jedynie reakcje po wypiciu przeze mnie soku pomarańczowego. :( który bardzo lubię. :D :)

ug37zbmhqk3cr53u.png
Hania <3
23.07.2018 <3 55cm 3370g

squirrel
Autorytet
266

Wysłany: 3 listopada, 15:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
To pierwsze dziecko w rodzinie męża bo on najstarszy. U mnie z mama i generalnie z moja rodzina to lajcik. Dzieci juz w niej full i nikt sie zbytnio nie ekscytuje.
Moja siostra ma juz dwojke dzieci to mamy porownanie i generalnie oceniaja mala ze duzo juz umie, fajnie sie usmiecha itp. A przyjdzie tesciowa i niezadowolona ze sie do niej nie usmiechnela albo tylko raz agu zrobila.. no masakra z nimi jest.

Ja z nią spędzam najwięcej czasu to wiem co potrafi i jak fajnie czasem pogada, no ale nie robi tego na zawołanie i do osoby którą widzi raz na tydzień.

Z reszta jak juz czasami przyjda to wszyscy ja obstapia w kolko, mowia do niej glosno wszyscy na raz a ona sie po prostu boi. Zaczyna plakac i oczywiscie uspokaja sie u mnie na rekach jak wyjdziemy z pokoju. No to mamy komentarz pozniej ze rodzina jest duza i ona nie moze sie bac. Ale jakbym nie zareagowala to placze az sie zanosi. Mam wrazenie ze czasami sa poprostu zazdrosni ze tylko mama i mama.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 16:07

Helenko rośnij zdrowa <3
km5se6ydsgoe5wkw.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)