X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    A pijecie kawe ? Bo ostatnio tez dostalam po uszach na imieninach dziadka jak powiedzialam ze pije z rana jedna filizanke latte. Na blogu Hafiji jest ze mozna pic nawet do 3 dziennie. Tesciowa skomentowala niby w zartach ze to dlatego nam mala nie spi a ja sie dziwie. Byla jeszcze ciotka meza i tez powiedziala ze kwy pic nie mozna tak jak alkoholu.. Na prawde nie chce mi sie juz klocic ze wszystkimi czasami. Z tym ze nie ma diety matki karmiacej tez nie rozumieja. Uwazaja ze jedzenie przenika do krwiii i do pokarmu i po to sie chodzi na morgologie na czczo.
    ja pije tylko inke ale to ze względu na to, że mi ciśnienie skacze po ciąży jeszcze i sie nie unormowało jeszcze. Po poprzednich ciążach normalnie piłam kawe. W ciąży też piłam kawe, nie litrami ale dwa kubki dziennie.

    To pierwsze dziecko w rodzinie? bo lekko widzę nie masz. Co kolejni to lepsi z radami.

    Hit stulecia - wczoraj teściowa wpadła posiedzieć z Antkiem jak ja ze starszakami do pediatry poszłam. Co przyniosła Antkowi?
    MUS BAKOMY jabłko banan i zdzwiona do mnie: Ty mu jeszcze nic nie dajesz? :)

    no jak to nic, cyc prawy i cyc lewy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 15:23

    kozalia lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawe można, ale moze być tak że bardziej wrazliwe dziecko zareaguje brakiem snu. Ja czasami wypije i później obserwuje Filipa. Moja mama się poddała z moim jedzeniem :) na poczatku, jak zjadłam około 1 ogórka ze słoika, to mama właśnie, ze nie mam co sie dziwić że dziecko nie śpi, skoro ja ogórki jem.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawy nie pije bo.. po prostu nie lubię. :D
    A Hania spać i tak nie lubi. :D

    Zdarzyło mi się wypić w czasie całego karmienia kilka szklanek zimniutkiej pepsi. I żyjemy. :D :D

    Hania miała jedynie reakcje po wypiciu przeze mnie soku pomarańczowego. :( który bardzo lubię. :D :)

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pierwsze dziecko w rodzinie męża bo on najstarszy. U mnie z mama i generalnie z moja rodzina to lajcik. Dzieci juz w niej full i nikt sie zbytnio nie ekscytuje.
    Moja siostra ma juz dwojke dzieci to mamy porownanie i generalnie oceniaja mala ze duzo juz umie, fajnie sie usmiecha itp. A przyjdzie tesciowa i niezadowolona ze sie do niej nie usmiechnela albo tylko raz agu zrobila.. no masakra z nimi jest.

    Ja z nią spędzam najwięcej czasu to wiem co potrafi i jak fajnie czasem pogada, no ale nie robi tego na zawołanie i do osoby którą widzi raz na tydzień.

    Z reszta jak juz czasami przyjda to wszyscy ja obstapia w kolko, mowia do niej glosno wszyscy na raz a ona sie po prostu boi. Zaczyna plakac i oczywiscie uspokaja sie u mnie na rekach jak wyjdziemy z pokoju. No to mamy komentarz pozniej ze rodzina jest duza i ona nie moze sie bac. Ale jakbym nie zareagowala to placze az sie zanosi. Mam wrazenie ze czasami sa poprostu zazdrosni ze tylko mama i mama.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:07

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie herbatki podajecie?

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję kawę, taką słabą z mlekiem, 1-2 dziennie. Pepsi tez piłam, karmi i piwo bezalk. też. A nawet zwykle piwo i kieliszek szampana się zdarzylo. Jadlam ogorki kiszone, pieczarki, czekolade miód i orzechy. Zero reakcji.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Levandova no to dokladnie to co moja gwiazda haha... potrafi pospac do np 21:30 a pozniej do 23-24 party

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U męża w rodzinie to też pierwsze dziecko, ale teściowa daleko, no i ona się kompletnie nie zna na dzieciach.
    Piwo bezalkoholowe to w litrach moge liczyć, trzeba dbac o laktacje :)
    A kawe sobie odpuszczam, bo Filip spać później nie może :p

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś pojechałam do rodziców, a ze teraz Agatka już się uśmiecha i guga to rodzice stwierdzili ze tez chcą to zobaczyć. Przekrzykują się jeden przez drugiego: akuku, agu, tik tik. Masakra i to takim piskliwym głosem zamiast takim normalnym. Dla mnie jest to drażniące a co dopiero dla takiego maluszka. Ja wiem ze się cieszą ale nie wiem skąd takie zachowanie u starszych osób ;) Skończyło się na delikatnej reprymendzie.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa nasze to jak bliźniaczki są hahha

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem wszystko od początku, kawę tez pije, słaba z mlekiem dwa razy dziennie i wszystko ok. Mała czasami ma gorsze dni, jak każdy człowiek ;) Od jakiegoś tygodnia skończyły się jakiekolwiek problemy z brzuszkiem i dziecko mi się unormowalo :) Kąpiel o 19, do max 20 spi już w łóżeczku. Pierwsza pobudka około 12-1, później 4 i 7. Wstajemy, mała lezy na macie, później my jemy a Łucja siedzi w huśtawce, o 9 drzemka godzinna, później przed 12 dłuższa, zazwyczaj 2h i o 16 kolejna do 17.
    Na wszelkie komentarze dotyczące dziecka jestem bardzo uczulona, w końcu to moje dziecko i nie musi być takie jakie ciocia, babcia czy wujek by sobie życzyli, to żywy człowiek a nie lalka.

    1ania1, justyna14 lubią tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieci patrza sie w lampy???

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Czy wasze dzieci patrza sie w lampy???
    O tak :) ostatnio Filio gapi się w światło jak w obrazek. W telewizor też, ale zaraz go odwracamy :)

    nesssssa lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Czy wasze dzieci patrza sie w lampy???

    Tak, muszę kombinować gdzie zaświecić żeby nie widziała, bo inaczej nic innego jej nie interesuje oprócz patrzenia prosto w lampe. Z telewizorem to samo.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mii wrote:
    Tak, muszę kombinować gdzie zaświecić żeby nie widziała, bo inaczej nic innego jej nie interesuje oprócz patrzenia prosto w lampe. Z telewizorem to samo.

    no masakra...tv juz nie mam hehe tyle odpada. Ale na lampy musze uwazac.
    Uff bo juz sie zaczelam martwic ze to jakies dziwne zachowanie.

    A co do kawy to pije. Pilam w ciazy, pije teraz. Maks 2 dziennie. Czekolady nie jem, pepsi nie pije wiec tyle kofeiny jej nie zaszkodzi. Mam tylko problem bo zima idzie i ja zawsze herbaty hektolitrami pilam.

    Co tu pic na cieplo?? :)

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słaba herbate mozesz pic :)
    Ja to się zastanawiam nad jakimś egozorcystą... Filip rzuca się na cycka pod koniec jedzenia tak jakby to był ostatni posiłek. Muszę go mocno trzymać i zazwyczaj pomaga stanowcze przycisniecie do cyca żeby zassał. I to nie chodzi o odbicie w trakcie jedzenia.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Jakie herbatki podajecie?
    żadnej

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Czy wasze dzieci patrza sie w lampy???

    Bardzo.. :) juz myślałam ze bedzie projektować żyrandole. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Jakie herbatki podajecie?

    Sobie? Każda.
    Hani? Żadnej. :) chyba ze smaczek z cycusia przechodzi. :D

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od czego sie zaczyna rozszerzanie diety? Od jakiego warzywa polecacie?

    Edytuje bo zrozumiałam że my herbaty nie możemy pić ;p dziecko tylko na mleku :) później woda przy rozszerzaniu diety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 20:08

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 1528 1529 1530 1531 1532 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ