X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Siedlce też mają super mamy :]
Odpowiedz

Siedlce też mają super mamy :]

Oceń ten wątek:
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mdłości odrobinę zelżały, ale jeszcze daleko do dobrego samopoczucia:/.
    Pozdrowionka

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest chyba apogeum.
    Chudnę 0,5kg na dobę.
    Dziś wyleciały przez okno zapachy z samochodu, nie można przy mnie zaparzyć kawy.
    Oj ciężko jest... Haftuję o ile aktualnie mam czym.

  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 26 marca 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei nie wymiotowałam ani razu, a mdłości były do dziś non stop niemiłosierne. Nie wiem co gorsze.
    Za zapachy mogę zabić, nie ważne czy to kawa, jedzenie, kwiat. Mogłabym szukać trufli, wyczuję wszystko z kilometra. Dziwi mnie, że inni nie czują tego wszystkiego wokół.
    Nie wiem na ile przy twoim haftowaniu to pomoże, ale mam taką wskazówkę: im bardziej byłam głodna tym bardziej mnie mdliło. W najgorsze dni jadłam nawet co godzinę. Nie dało rady inaczej

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 26 marca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jednak przynosi ulgę zwymiotowanie.

    To mój Groszek:
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/eef5d52c9288.jpg

    Zrobiłam sobie dziś usg w pracy przez powłoki brzuszne:)

    AISAK, karusia, Czarnula87 lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 marca 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha, fajowy groszek :) jak wrócę dzisiaj ze zdjęciem to też wrzucę :D

    km5st5odu2rt42xe.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 27 marca 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mi się wydaje czy ktoras z mamus ma cukrzyce ciążowa i wymieeniala się info?

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, chyba nie w tym wątku? AISAK a Ty masz cukrzycę ciążową? Ja jestem dopiero przed podwójnym testem z glukozą...

    Nie dostałam dzisiaj zdjęcia, bo miałam usg na szybko, ale zważono moją córcię i się okazało, że dorodna jest ta panienka :D w 25 tygodniu waży 760 gramów. :) więc albo szybciej się dzieciaczek nam urodzi, albo będę miała ciężki poród z dużą dzidzią :D

    km5st5odu2rt42xe.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U MNIE MAŁA W 23tc3d waga 540g , w 26TC6D waga była 969g. taki średniaczek. dziecko ma swoje tempo wzrostu.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak AISAK, powtórzyłam tylko słowa lekarza, który ma jednak doświadczenie... Skoro mówi, że w 25 tygodniu dziecko, które waży 760 gramów jest duże, to widocznie tak jest ;)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sredniaczek to tyczylo się mojej krolewny:) niech rośnie twój maluszek zdrowiutko. Z kazda wizyta waga maluszka interesuje i zachwyca:)

    Tak mam cukrzyce ciążowa. 2 razy podchodziłam do badania, bo za pierwszym razem po 1h zwymiotowalam.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    swoją drogą 26 tydzień i 6 dni to praktycznie 27 tydzień, waga wg literatury dla 27 tygodnia ciąży to 1000 gram, więc Twoja mała nie jest żadnym średniaczkiem, tylko ma wagę wręcz podręcznikową :) natomiast dla 25 tygodnia ciąży ta waga wynosi ok 700 gram. ;)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://ciaza-i-porod.wieszjak.polki.pl/kalendarz-ciazy/235468,Tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy.html

    i pokrywa się to z tym co piszą w książkach, bo na różnych portalach mogą być różne dane :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2014, 19:39

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK, a gdzie oznaczałaś tą glukozę? Ile to w ogóle kosztuje?? Powiec co i jak, bo ja się wybieram za jakieś dwa tygodnie :)


    Kurcze, to współczuję Wam z powodu tej cukrzycy, a miałaś jakieś jej konkretne objawy??

    km5st5odu2rt42xe.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych objawów wyniki super glukoza podstawowa tez. Dopiero po doustnej glukozie 75g wynik był przekroczony o 7. Przed wypiciem pobieraja krew dozylnie,Po 2 h od wypicia znowu pobierają. Pierwszy wynik musi być do 90 i jest naczczo. Drugi musi być do 140, powyżej oznaczać moze cukrzyce. Ja miałam 78 i 147. Skierował mnie gin do szpitala na 3 dniowa obserwacje. Ciągle badali mi cukier. Malutko przekraczalam ale dali mi glukometr, insulinę i tak juz od ponad miesiąca z tym tak walcze. I oczywiście dieta do tego.

    Koszt u mnie 4 zł glukoza kupiona w aptece, badanie 10 zł. Robiłam prywatnie w luxmed.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja glukozę robiłam w przychodni szpitalnej na starowiejskiej, ale miałam skierowanie więc za friko

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 28 marca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze no to słabo, ja za jakieś dwa tygodnie idę na glukozę... Czyli reasumując:

    Kupuję glukozę w aptece, przygotowuję roztwór w domu, lecę do szpitala, tam pobierają mi najpierw krew, a następnie piję glukozę. Po 1 h pobierają mi krew, a później po dwóch. Dobrze zrozumiałam?

    km5st5odu2rt42xe.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 29 marca 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz wpierw spytać czy swoja masz wsiąść glukozę. Zadzwoń. Ja po 1h nie miałam pobrania. Z tego co wiem to juz się nie robi tego. Bazuje na krzywej cukrowej z wyniku naczczo i po 2h.

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 29 marca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawka mi powiedział, że muszę kupić glukozę swoją i zrobią mi badanie najpierw po godzinie, później po dwóch. :) najgorsze to kłucie :(

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 31 marca 2014, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:).
    Wykrakałam z brakiem wymiotów. To też mam zaliczone. Za to mdłości mniejsze. Oby poszły sobie całkiem.
    A jak wy się czujecie? Santoocha nadal cię męczy?

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 31 marca 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko super, tylko brzuszek od dwóch dni pobolewa, czuć, że się rozciąga...


    a tymczasem wszystkiego najlepszego dla Czarnula87!!!! Niech spełniają Ci się wszystkie marzenia!! :* :)

    Czarnula87 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ