X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Siedlce też mają super mamy :]
Odpowiedz

Siedlce też mają super mamy :]

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana z książek Montignaca mam jedną, druga gdzieś "poszła".. Została mi ta książka "smacznie i zdrowo" część 1. To jest książka z konkretnymi jadłospisami i przepisami. Dodatkowo autor w niej opisuje pokrótce swoją metodę. To jest super książka:
    http://www.empik.com/jesc-aby-schudnac-tajemnice-naszego-pozywienia-montignac-michel,105722,ksiazka-p
    I gorąco ją wszystkim polecam. Tymczasem polcam też różnego rodzaju stronki internetowe np. http://www.montignac.info.pl/
    Tylko trzeba do tego jeszcze odszukać tabelki jak dasz mi swój mail to Ci prześlę wszystkie materiały, które mam zeskanowane :) tam mam chyba też tabele z indeksem glikemicznym :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 marca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiści wolną chwilą mozemy się spotkać to zapodam Ci tą książkę z przepisami :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia to wyślij mi na [email protected] Z góry bardzo dziękuję :)

    A jak znajdę wolną chwilę to się umówimy :D

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 marca 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olu, wysłałam, sprawdź czy doszło, bo dość duży plik wysłałam... :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 21 marca 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    mad8 masz na myśli to badanie między 12 a 14 tygodniem ciąży kiedy się sprawdza czy dziecko nie ma np. zespołu Downa? Jeśli o to chodzi, to tak, robiłam, teraz chyba wszystkie ciężarne mają robione to badanie... Robiłam oczywiście u swojego lekarza, czyli u Sprawki i za te badania razem z wizytą zapłaciłam 180 zł. Później jest takie badanie w drugim trymestrze, gdy się znowu sprawdza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób genetycznych. I też za nie zapłaciłam 180 zł. :)

    Dzięki
    Tak o to mi chodziło, tylko że na nfz to jest zwykłe badanie z pomiarem przezierności karkowej i zaobserwowaniem kości nosowej i nie nazywa się to usg genetycznym. Na usg genetyczne dostają na nfz skierowanie kobiety po 35 lub mające konkretne wskazania. W tym genetycznym mierzy się przepływy, dokładnie mierzy dzidziusia, obserwuje serduszko i takie tam. Do tego ewentualnie test pappa. O takie badanie mi chodzi. Nikt w moim otoczeniu tego nie robił więc nie mam nikogo z polecenia.

    Santoocha dołączam się do życzeń. Wszystkiego najlepszego

    santoocha lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina przełśij mi na [email protected] bo na tamtą skrzynkę wleźć nie mogę :/

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 marca 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mad8, ale to badanie robią właśnie w drugim trymestrze... Wtedy lekarz sprawdza wszystkie te parametry, które wymieniłaś :) chyba między 20 a 22 tygodniem się je robi, o ile dobrze pamiętam :) i sądzę, że jak się chodzi na kasę chorych to też je robię, bo po prostu są to badania II trymestru, tak jakby rozszerzenie tych, które były w pierwszym :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 marca 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olu, już Ci wysyłam :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękowac dobra kobieto :D Doszedło i zaraz polookam :D

    karusia lubi tę wiadomość

  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia nie chodzi mi o usg pierwszego i czy drugiego trymestru tzw połówkowe, które są standardowe, ale o usg genetyczne, które robi się w tych samych okresach tylko jest bardziej szczegółowe i przeprowadza się je pod kątem ewentualnych wad rozwojowych płodu. Do tego robi się test pappa, betahcg. Na takie badanie przez nfz się nie dostanę bo się nie kwalifikuję, nawet mimo przypadku zespołu downa w rodzinie. Dlatego muszę prywatnie.

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przy okazji: robiłam sobie przeciwciała na cmv i różyczkę. Zapłaciłam 160zł. Wiecie może czy gdzieś przypadkiem nie robią taniej? (tak na przyszłość).
    Pozdrawiam

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm Mad8 to już nie wiem :p tak czy inaczej betaHCG oznacza się tylko na początku ciąży (pierwsze tygodnie) w celu potwierdzenia, czy ciąża rozwija się prawidłowo (chodzi o przyrost stężenia w przeciągu 48 godzin) jeżeli chodzi o test pappa i przepływy krwi i inne w kierunku wykluczenia zespoły downa, edwardsona, wad serca, itd, ja to wszystko miałam robione!!! I miałam to robione w badaniach pierwszego i drugiego trymestru. Szczegółowe badania genetyczne masz robione w przypadku gdy np. podczas badań pierwszego trymestru wyjdzie Ci wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia którejś z chorób... Wtedy dopiero robione są szczegółowe badania genetyczne. Tak piszą przynajmniej w mojej mądrej książce o ciąży. Mam nadzieję, że w końcu wyraziłam się jasno :P

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeśli chodzi o ceny oznaczeń i badań laboratoryjny to polecam szpital na poniatowskiego :) chyba mają stosunkowo niskie ceny.

    km5st5odu2rt42xe.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo.
    Mnie zaskoczyły ceny w szpitalnym laboratorium w Łukowie- beta 50zł! :O
    Zastanawiam się gdzie będę robiła badania jak zacznę chodzić prywatnie do gina...

  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha ja właśnie tam tyle zapłaciłam. Robiłam przy okazji tych ze skierowania na nfz i chciałam mieć z głowy, ale przydałoby się znaleźć jakieś tańsze miejsce.

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 24 marca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betahcg 50 zł?? toż to rozbój w biały dzień ;/

    km5st5odu2rt42xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w medice w 2011 płaciłam 40 zł zdaje się i miałam na następny dzień

    Karolina ile płaciłaś za swoją i gdzie robiłaś?

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 marca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w szpitalu na poniatowskiego i kosztowało to albo 36 albo 40 zł.

    km5st5odu2rt42xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli cenowo podobnie :]

    Jak się dziewczyny czujecie??

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 marca 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie superowo, Zosia się codziennie odzywa, kipie potężnie, więc jest superowo :) tymczasem uciekam na wczasy do mamusi, bo ma urlopik :D

    km5st5odu2rt42xe.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ