X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Siedlce też mają super mamy :]
Odpowiedz

Siedlce też mają super mamy :]

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec po kolei odpowiadajac:-) plan porodu wypelnialam juz w trakcie i polozna tylko na to zerknela nie wglebiajac sie. Ja nie bylam wymagajaca, roszczeniowa rodzaca tz nie mialam specjalnych zyczen wiec trudno mi stwierdzic jak one sie odnosza do planu porodu. Ale obok w sali miala porod rodzinny mloda dziewczyna ktora zyczyla sobie zgaszonego swiatla masazu itp i slyszalam z ich rozmow ze nie byly zachwycone. Komentowaly nawet do mnie ze dziewzyny mlode naczytaja sie i pozniej maja duze oczekiwania. Wiec raczej nie ma co za duzo wymagac:-) co do pozycji-ja mialam utrudniony wybor bo bylam caly czas przypieta kablami do pompy oksytocynowej wiec dowolnosci i swobody nie ma. 3 kroki w przod i w tyl kolo lozka porodowego:-) wiekszosc czasu stalam krecac osemki biodrami bo tak bylo mi wygodnie i dziecko pod wplywem grawitacji ponoc lepiej schodzi w dol:-) dopiero pod koniec sama chcialam sie juz polozyc. Taka czulam potrzebe poprostu. Jesli chodzi o oxy to podlaczaja jesli jest taka koniecznosc a nie na zyczenie zeby szybciej urodzic. I zawsze pytaja o zgode. Ja rodzilam po terminie wiec mialam wywolywany porod a wtedy oxytocyna jest raczej nieunikniona. Jesli porod sam sie zacznie i postepuje prawidlowo nie trzeba oxytocyny.
    No wlasnie do mnie przemawial ten sam argument ze gdyby cos poszlo nie tak maja tam w miare dobra opieke nad noworodkiem i nie trzeba transporotowac nigdzie. Tyle ode mnie. Ale moze pozostale mamusie maja jakies inne spostrzezenia

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 4 marca 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja skrobnę kilka słów o moim porodzie.

    Rodziłam w listopadzie 2014 w wojewódzkim.

    Tydzień po terminie porodu zgłosiłam się na patologię ciąży, przyjęto mnie. Następnego dnia podano oxy, gdyż nie miałam żadnej akcji, skurcze po masażu szyjki były czeste ale słabe.

    Pierwsze na co moge narzekać- nie zrobiono mi usg, mimo że wiadomo było, że dziecko będzie duże, ok 4,5 kg.

    Na porodówce położna spoko, mialam do dyspozycji prysznic, piłkę. Mogłam się poruszać. Na początku wypełniłam plan porodu. Mąż był cały czas przy mnie.

    Z dalszej akcji mało pamiętam, bo przymroczyło mnie z bólu, dopiero jak dostałam zzo świat stał się piękny! :)
    Najlepsze co mogło mi się przydarzyć podczas porodu!

    Pamiętam jednego gburowatego lekarza, który mnie bardzo niedelikatnie zbadał. Włożył łapę jak w krowę :/
    To był jedyny raz kiedy go widziałam podczas porodu. Potem resztę załatwiły położne i anestezjolog.

    Podczas parcia chciałam rodzić na stojąco, czułam że tak szybciej uda mi się wypchnąć dziecko niż leżąc na boku jak mi kazały. Gdy im o tym powiedziałam usłyszałam- a kto niby będzie dziecko łapał?

    W panie wyraziłam zgode na nacięcie krocza tylko jeśli będzie absolutna konieczność, i rzeczywiście taka była, jednak brakowało mi jakiegoś komunikatu ze strony położnej, że jest tak i tak, trzeba naciąć itp. A ona po prostu założyła fartuch i ciach!

    Mogłam do woli trzymać Małego na brzuchu. Ocena przez neonatologa odbyła się z daleka, dopiero gdy stwierdziłam że mogę go już oddać, zabrali go na chwilę na stolik obok żeby zmierzyć go, zważyć i ubrać. Potem dostałam go znów.

    Na położnictwie ja nie miałam żadnych nieprzyjemności, za to koleżanka która była po cesarce miała straszne problemy z przystawianiem synka. Cięzko było jej się doprosić położnych o pomoc. Niektóre były gburowate, jakby łaskę robiły przychodząc do niej i pomagająć małemu złapać brodawkę...

    Sale stare, ale dwuosobowe. Nie wyobrażam sobie leżeć na sali 4-5 osobowej, gdzie non stop krzyczy minimum jedno dziecko. Przy dwójce ciężko o chwilę ciszy, o śnie nie wspominając... Na minus brak łazienek przy pokojach. Jedna czy dwie na cały oddział to jakieś nieporozumienie...

    Gdybym miała znów rodzić, pewnie ponownie wybrałabym wojewódzki, głownie ze względu na dwuosobowe sale i możliwość wzięcia zzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2016, 23:14

  • Figaro Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś tu z obecnych Siedlczanek ma również termin w okolicy grudnia?:)

    m3sxebkmrhlmws31.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam na fioletową stronę mocy :D

    Znów zostanę Mamą!!!

  • ewelus Znajoma
    Postów: 23 64

    Wysłany: 1 marca 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy jest tu ktos jeszcze? :)

    ckai9jcg5eo88o8b.png
  • paulina94 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ma któraś z mam detektor tętna? odkupię.

  • ewelus Znajoma
    Postów: 23 64

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Wracam na fioletową stronę mocy :D

    Znów zostanę Mamą!!!

    chyba jestes z moich stron :) zaglądasz tu jeszcze?
    gdzie do lekarza chodzisz?

    ckai9jcg5eo88o8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej jest tu ktoś jeszcze?

  • syla2312 Ekspertka
    Postów: 122 93

    Wysłany: 7 września 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katiuszaa wrote:
    hej jest tu ktoś jeszcze?

    Hej. jestem nowa tutaj, siedze w marcówkach bo tu jakoś pusto jeśli chodzi o Siedlce

    f2w3dzu5n2lk6p0r.png
    https://www.maluchy.pl/li-73084.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Syla ja w lutowkach ;) a raczej w grupie jeszcze z ovufriend.

  • syla2312 Ekspertka
    Postów: 122 93

    Wysłany: 8 września 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje po tylu latach starań, oby wszystko było dobrze :) jesteś z Siedlec czy z okolic ? ja mam 25 km do Siedlec ;)

    f2w3dzu5n2lk6p0r.png
    https://www.maluchy.pl/li-73084.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z Siedlec. U kogo prowadzisz ciążę?

  • syla2312 Ekspertka
    Postów: 122 93

    Wysłany: 9 września 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie u dr. Łazuki i na nfz u dr Dzikowskiej w szpitalu wojewódzkim. A Ty?

    f2w3dzu5n2lk6p0r.png
    https://www.maluchy.pl/li-73084.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u Zydlewskiego. Tylkonprywatnie chodze

  • syla2312 Ekspertka
    Postów: 122 93

    Wysłany: 9 września 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o nim, szwagierka do niego również chodziła jak była w ciąży. Dużo ma dobrych opinii z tego co widziałam.
    Ja chodzę dodatkowo na nfz ze względu na badania, żeby nie płacić dodatkowo

    f2w3dzu5n2lk6p0r.png
    https://www.maluchy.pl/li-73084.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda z Siedlec? mam pare pytań do dziewczyn, które już prowadziły ciażę u Siedleckich lekarzy, kogos podlecacie oprócz Zydlewskiego? :) Widzę, żę mowa tu była o dr Łazuka, juz slyszalam o nim same dobroci ale nigdy nie byłam u niego, nie wiem jaki ma sprzęt USG itp

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
‹‹ 17 18 19 20 21
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ