X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Seks we wczesnej ciazy.
Odpowiedz

Seks we wczesnej ciazy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chcialabym dowiedziec sie jak to naprawde z tym jest? Gdy zrobilyscie test i wyszedl pozytywny wspolzylyscie czy z roznych przyczyn (obaw, strachu, badz z polecenia lekarza) zaprzestalyscie przytulanek z partnerem? Jestem dopiero we wczesnej ciazy (5tc) a Moj Mezczyzna jeczy mi od kilku dni, ze chcialby sie poprzytulac, ze jest tyle par ktore nie wiedza ze ciaza jest a wspolzyja i nic sie nie dzieje. To moja pierwsza ciaza, wizyty u lekarza jeszcze nie bylo (poki co czeka mnie w piatek druga beta). Moze powiecie jak to bylo u Was?
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 16:39

    wff22n0ab6iac00e.png
  • loveyou88 Ekspertka
    Postów: 169 295

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba u każdego indywidualnie:) Ja osobiście słyszałam, że w tych pierwszych tyg dopóki się dzidzia nie zagnieździ to zeby nie współżyć, a później jak nie ma przeciwwskazań to jak najbardziej:) ale to różnie ja np w 1 trymestrze zupełnie straciłam ochote ( przed ciażą to codziennie prawie i to nie ze względu na dzidzi) a teraz II trymestr i powoli libio wraca ale troche się boję chociaż wiem, że to głupie;) rób co czujesz nic na siłe:)

    tysiaa93 lubi tę wiadomość

    uwo9lhb8zmyz8z02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podsumowałabym to tak (bo wiadomo lepiej dmuchać na zimne):
    - na początku ciąży (do około 3-4 miesiąca), dopóki nie wykształtuje się w pełni łożysko, seks ostrożny i delikatny
    - pod koniec ciąży seks nawet wskazany - nasienie ma jakieś tam właściwości które 'prowokują' poród
    - zalecane pozycje od tyłu (sprawdzone w praktyce - wygodniejsze ze względu na brzuszek)
    - twój organizm prawdę Ci powie - jeśli ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma przeciwskazań a Wy macie ochotę to nie ma co się na siłę powstrzymywać.

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie dziewczyny za odpowiedzi :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zakaz, ale to ze względu na plamienia.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja nie mam zadnych plamien ani nic, czasem tylko mnie brzuch boli ale to ponoc normalne.

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 1 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szalelismy jak przed ciaza fakt ze tylko w innych pozycjach :D

    Laurka lubi tę wiadomość

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z mezem we wczesnej ciazy nie wspolzylam ze wzgledu na wczesniejsze poronienie, zakazu od lekarza niby nie mielismy ale strach byl i zrezygnowalismy.

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo braku plamien mialam zakaz wspolzycia od gina (ze wzgledu na wczesniejsze poronienie) pozwolil chyba ok 12-13tc ale wtedy juz nie mialam ochoty ;-)
    Ja mysle ze zaczekaj do pierwszej wizyty u gina i zapytaj o jego zdanie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 3 poprzednich ciążach na początku odczuwałam ból "w czasie", późnej się za każdym razem okazywało, że jest ciąża ale niestety dość szybko się kończyły :/
    teraz miałam od początku leki i było ok ale w chyba 8 tyg. się znalazł krwiak i od początku marca szlaban :/
    za to w pierwszej ciąży, wszystko było ok i mogliśmy szaleć przez calutką ciążę :)

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz na początku spytałam moją ginekolog o współżycie. Powiedziała, że jak nie ma żadnych plamień czy bóli w podbrzuszu to nie widzi przeciwwskazań, więc od samego początku się regularnie przytulamy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 6 tygodniu, w pierwszej ciąży, jeszcze przed wizytą u lekarki. Póki co stawiam na wstrzemięźliwość, do czasu wizyty. Zapytam wówczas lekarkę czy są jakieś przeciwwskazania. Tak dla spokoju. Nie chciałabym przed chwilową przyjemność zrobić krzywdę maluchowi, to w końcu samiutki początek...
    Czytałam, że jeśli lekarz nie zabroni, można się kochać przez cała ciążę, tyle że oczywiście troszkę ostrożniej ;-)

  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 4 maja 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatee jeśli dobrze się czujesz i masz ochotę to czemu nie ;) Na pewno nic na siłę.
    My jesteśmy po przytulankach. Pieszczoty piersi narobiły mi ochoty i dalej to już poszło :D Było spokojnie i delikatnie :) Żadnego plamienia nie ma, więc jest ok :)
    Najlepiej wsłuchać się w swój organizm :)

    201501145565.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania, zdecydowanie masz racje :) jedno serducho mamy juz za soba ale nie bylo najprzyjemniejsze, w srodku jakbym byla totalnie wysuszona :O Pomoglismy sobie zelem C+ ale po stosunku i tak czulam w srodku nieprzyjemne uczucie, jakby pieczenie od tego calego tarcia :(

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 12 maja 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku się nie ograniczałam. Powiem więcej - dla mnie seks w ciąży jest dużo lepszy i z długodystansowca stałam się sprinterką :-)

    poczwarkah, Lollis, Laurka lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 12 maja 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Ja od początku się nie ograniczałam. Powiem więcej - dla mnie seks w ciąży jest dużo lepszy i z długodystansowca stałam się sprinterką :-)

    U mnie dokładnie to samo! :)

    Kor_a, Laurka lubią tę wiadomość

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 14 maja 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży po stosunku miałam plamienie, a potem skończyło się jak się skończyło. Teraz mam zakaz "figli" od lekarza. Nawet jak by lekarz nie zakaz to i tak bym nie zaryzykowała. A z przytulaniem sobie radzimy, po prostu bez penetracji. :)

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 16 maja 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia ale ta czy siak (bo rozumiem, że chodzi o oral) podczas orgazmu dochodzi do skurczy macicy, więc na jedno wychodzi chyba.

  • Kasieńka89 Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Nam lekarz zabronił współżyć do 10 tygodnia. Później powiedział,że nie ma przeciwskazań tylko należy stosować odpowiednie pozycje;). Jak byłam ostatnio u gina to mi powiedział, ze od 16 czy 20 tyg (teraz nie pamiętam dokładnie) to mamy stosować prezerwatywy podczas stosunku bo niby sperma żle na cos w tym okresie wpływa tylko nie wiem dokładnie na co. trzeba podkreślić, że mój lekarz lubi dmuchać na zimne:)
    Natomiast znajomym inny lekarz nic na ten temat nie mówił.

    Kasieńka89
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam :) my nie współżyliśmy do mniej więcej 7 tygodnia ciąży. Potem staraliśmy się bardzo uważać żeby nigdzie mnie nie gniotło ani nic, a teraz to już bez problemu :) Ale uważam że to zależy od przebiegu ciąży i oczywiście od ochoty ciężarnej. :)








    gannpc0zezifp20f.png

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ