X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy? ;)
Odpowiedz

Są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy? ;)

Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 20 marca 2015, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ooo to ja się w czerwcu z chęcią wybiorę :)


    Fatim wrote:
    Byłam wczoraj na warsztatach Świadoma Mama :) Nawet udało mi się upominek wylosować :P (2 mydła i żel pod prysznic), powoli zbieram wyprawkę i doświadczenie hehe ;) szkoda tylko, że było tak zimno, bo lekko podziębiona jestem teraz...dostałam kupę ulotek, ale też i kilka próbek kosmetyków dla malucha,2 gazety, smoczek i skarpetki :) Następne warsztaty Świadoma Mama są 25.06.15r oraz 20.11.15r w Warszawie.
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/72f02af9ca3b.jpg
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3aa00e0a98b4.jpg

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 marca 2015, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem jak sie czujesz? :)
    Ja w 10 tygodniu miałam mdłości, naszczescie nie trwały długo bo ze 3 tygodnie i na szczęście jak narazie zero wymiotów ;) Jedyne co mnie męczyło to mega śpiączka. A u Ciebie jak z tymi dolegliwościami?

    Fatim wrote:
    Ja jestem :) czekałam na ten wątek :P doświadczeniem się nie mogę wymienić, bo to początek, ale też jestem z prawej strony Wisły :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 21 marca 2015, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:55

  • jacusianka Autorytet
    Postów: 848 1341

    Wysłany: 21 marca 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a co myślicie o prywatnej położnej? Ja mam mieszane uczucia, ale koleżanki mocno mnie namawiają... szkoda mi kasy, szczerze mówiąc...;)

    f2wlanli87i35nxa.png[/url]

    f2wlvfxmiletxqht.png[/url]
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 marca 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała swoją położną i osobną salę.
    Kasa kasą ale masz pewność,że będzie do Twojej dyspozycji 24h
    Różnych rzeczy nasłuchałam się o położnych więc chcę mieć pewność,że będę miała pewną i rzetelną opiekę :P

    polkosia lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:33

  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 21 marca 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam na warsTatach Mamo to ja. Tez dostaje sie upominki m.in butelka, smoczek , kawa mama coffe i probki. Jest konkurs i mozna cos wylosowac .
    Fajnnie pokazana pierwsza pomoc na lalce, mozna pocwiczyc.

    Ja mialam swoja polozna. Nie bylo mi szkoda na to kasy. Rozne rzeczy sie czyta a tak masz ktg caly czas i caly czas ktos czuwa. Trafi sie kilka porodow na raz i polozna z dyzuru musi byc u kazdego a nie daj Boze zacznie spadac tetno czy cos.
    Liczy sie czas. Wiec tu taka kwota biorac pod uwage ze chcemy zdrowe dziecko nie jedt juz duza przy kosztach ciazy, wizyt, usg.

    Pewnie nie kazda polozna jest z powolania;)

    Ja jak rodzilam to z jednej strony byla wykupiona a z drugiej z dyzuru.
    Gdyby nie dwie to nie wiem czy bym urodzila! Jak slowo daje.'
    :)

    Nie liczac meZa:)

    Martika87, jacusianka lubią tę wiadomość

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 marca 2015, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W centrum konferencyjnym Plaza ;)
    Ja nie mkiałam dolegliwości typu mdłości. Co mi doskwiera to zwiększony apetyt, zaparcia, zgaga raz na jakiś czas tak samo jak i ból piersi i lędźwi, często boli mnie brzuch lub podbrzusze i łatwo się złoszczę :)
    Co do położnej to ja bym chciała wynająć, ale zależy mi na CC (jak się uda) i nie wiem czy wtedy jest aż tak przydatna, bo jeśli już to na 2 dzień prawda ?
    Powiem Wam, że wstyd się przyznać, ale ten mój brzuch to wygląda jakbym była w 4 miesiącu a nie w 3 i jak czytam, że w I trymestrze nie powinien właściwie rosnąć to mnie to dołuje :/ zauważyłam, że się powiększył 2 tygodnie temu, ale w tym tygodniu to jakaś masakra :O

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 22 marca 2015, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też zależy na cesarce... Nie należę do grupy tych kobiet które rodzą cierpliwie po 13-15 godzin. Nie wyobrażam sobie tyle godzin w męczarniach.
    Moja bratowa jest położną tylko,że na śląsku. Załatwiła sobie CC,to było 9 lat temu i z tego co mi opowiadała to całość razem z szyciem trwała 1,5 h Jeżeli chodzi o dochodzenie do siebie to po paru godzin chodzila i robiła wszystko przy dziecku. Wyszła 4-go dnia. Nie wiem od czego zależy pobyt w szpitalu.
    Blizna nie wychodzi jej z włosów łonowych,jak zakłada strój kąpielowy czy majtki to w ogóle nie widać.

    Moja mama miała 3 cesarki i za każdym razem dawała sobie radę,musiała a 40 lat temu nie było takich wypasionych sprzętów w szpitalach :P Więc mam cichą nadzieję,że po niej też będę mieć cc :P

    Co do brzucha to się nie martw. Niech zdrowo rośnie :)
    Ja jestem w 6 miesiącu i widzę z tygodnia na tydzień jak szybko rośnie. Dużo zależy też od tego co jem. Wiadomo wzdęcia,zaparcia też robią swoje i brzuch się od tego też powiększa. Wcześniej miałam tak,że wcinałam ciężkostrawne potrawy np uwielbiałam jeść kapustę kiszoną,a brzuch był większy,rozepchany niż teraz,więc nie ma reguły. Ważne,żeby maluszek był zdrowy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2015, 00:58

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 22 marca 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla dziecka lepiej jest jak urodzi sie naturalnie- oczywiscie bez komplikacji.
    Chyba ze jest wskazanie do cc.
    Ja mialam o 8 podlaczona oksytocyne, o 11.30 przesbili mi pecherz plodowy i puscili wody a o 15 juz urodzilam.

    atdcqtkf2affvuei.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:33

  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 22 marca 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikomu nie chce sie meczyc w bolu:)

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są różne opinie. Ja osobiście wole mieć zszyty brzuch niż krocze i szczerze bardzo przeraża mnie ta wizja... :/
    Tak czy siak po każdym porodzie trzeba się "wykaraskać" a na to potrzeba czasu :)
    Ale staram się o tym jeszcze nie myśleć,po co się stresować na zapas :)



    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 22 marca 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wolę mieć zszywany brzuch niż krocze, poza tym boję się tej przepukliny, bo całe życie miałam skłonność do cyst,przepuklin itp. Poza tym mam bardzo wąskie biodra, nie radzę sobie ze stresem i wiem, że kiepsko mogłoby to wyglądać, zwłaszcza jak bym dostała ataku paniki :/ powiem wam szczerze, że moja stara przyjaciółka cały czas mi powtarza, że zrobiła się strasznie luźna tam na dole a mąż jej powtarza w żartach, że mogłaby iść na zwężanie pochwy (jest 3 lata po porodzie). Wiem, że mój nigdy by tak nie powiedział, ale na co dzień przebywam w męskim towarzystwie i powiem wam, że wielu facetów ma takie podejście czego swoim kobietom nie powiedzą oczywiście. Tak czy siak zdrowie dziecka jest najważniejsze :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:33

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 marca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to może skorzystam :P hihi
    Wiecie co dziewczyny,wstyd się przyznać ale ja nawet jak siedzę u stomatologa to jestem cała spocona,nawet pod kolanami :P ze strachu :( Zwykła plomba a ja leże spanikowana,serce mi wali i pocą się dłonie :( Dlatego zdecydowałam CC

    Alee dobra,zmienię temat :)

    Jak tam dzisiaj u Was samopoczucie? Ja wstalam o 11:30 tak mi się dobrze spało :P Ale za to jakie miałam chore sny,masakra ;)
    Po obiadku wybiorę się na spacerek i jakoś zleci . A Wy jakie plany na ten słoneczny dzień ?:)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 marca 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, bo przepuklina to nic przyjemnego. Zdaję sobie sprawę, że CC to operacja, że później jest mocny ból itp ale jeszcze gorzej jak ci w środku powłoki brzuszne pękną pod wpływem parcia. Poza tym nie wiem czy mam słuszną obawę, ale kobiety cierpiące na zaparcia (a to moje schorzenie zarówno sprzed ciąży jak i z, niezależnie od diety) mają większą tendencję do wypadania macicy po porodzie. U mnie w otoczeniu jest bardzo dużo podobnych przypadków, jakoś nikt mi nie przedstawił jeszcze pozytywnie porodu SN. Może mam takie podejście, bo miałam w życiu kilka operacji i zabiegów chirurgicznych a nie boję się ich tak bardzo jak mogą bać się osoby, które w życiu żadnej operacji nie przeszły :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 marca 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika ja podobnie wstałam i również miałam dzikie sny :P planów na dzień dzisiejszy jeszcze nie mam :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 marca 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Założyłam właśnie stronkę na Facebooku "Ustąp pierwszeństwa kobiecie w ciąży" Proszę,klikajcie Lubię to,puśćcie dalej w świat! Niech będzie nas coraz więcej!

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:33

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ