X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy? ;)
Odpowiedz

Są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy? ;)

Oceń ten wątek:
  • kotpolarny Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 8 marca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wkrotce wybieram sie na pierwsza wizyte ciazowa. Zapisalam sie do Luxmedu (dr Michalowski) i nurtuje mnie pytanie czy on bedzie w stanie od razu stwierdzic ciaze, tzn czy ma w gabinecie USG. Jak to jest w tym luxmedzie? Zapisalam sie do placowki Mariott. Kilka razy bylam tam u ginekologa o mam wrazenie ze w gabinetach nie ma usg?

    f2w39n73o9lh5cg1.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 8 marca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z Warszawy (Grochów), termin na koniec kwietnia :) planuję rodzić w Praskim, macie jakieś doświadczenia?

    kotpolarny - chodzę do dr Sterny-Butrym w luxmedzie na al. Jana Pawła i nie ma usg w gabinecie. Dostaję skierowania, ale dostać się w rozsądnym terminie u nich graniczy z cudem (terminy 2 miesiące naprzód, chyba że coś się akurat zwolni - radzę obserwować portal pacjenta, jeżeli masz pakiet). W niektórych gabinetach sa usg, ale nie wiem czy lekarze robią standardowo na wizycie.

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 10 marca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotpolarny w luxmedzie jeśli zapisujesz się na normalną wizytę to nikt nie zrobi ci usg, jedyne co, to da skierowanie, ale to i tak chyba nie jest pewne, bo w pakiecie masz tylko 3 usg na całą ciążę. Musisz się zapisać na badanie usg

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • kotpolarny Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 10 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG, dzięki dziewczyny za info, ale to jak lekarze z luxmedu stwierdzają ciążę?

    f2w39n73o9lh5cg1.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez badanie normalne i wywiad chyba :P Jak pójdziesz, to dostaniesz skierowanie na badanie pod koniec pierwszego trym. Ja poszłam prywatnie i mam jednego lekarza w luxmedzie od wypisywania skierowań i drugiego prywatnie, który robi usg i później mam nadzieję pomoże mi urodzić w szpitalu. Polecam dr Dudel z Boramedu, jak i cały Boramed. Nie jest tanio, ale mają dobry sprzęt i dobrych lekarzy. Nie radziłabym ci się opierać całkowicie na lekarzach z luxmedu :)

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotpolarny, wiem, że to niełatwe ale odczekaj jeszcze z tydzień, to będzie lepiej widać bąbla :)

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    ja chodzę do lekarza prywatnie do Medicoveru a rodzić zamierzam na Madalińskiego :) mam nawet upatrzonego super lekarza z którym jestem "umówiona" żeby podczas porodu mówić, że jestem jego pacjentką :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • kotpolarny Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie, tak, zamierzam pójść do lekarza właśnie mniej więcej za tydzień chociaż nosi mnie już strasznie:)

    f2w39n73o9lh5cg1.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 10 marca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię tak samo jak kurka, do luxmedu po skierowania a prywatnie chodzę do lekarza, który pracuje w szpitalu gdzie chcę rodzić

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo tak najbezpieczniej. Nadal rządzi stara zasada, jeśli nie zapłacisz, to figę dostaniesz :P Kotpolarny, to twoja pierwsza ciąża? No właśnie, ja nie wytrzymałam i od razu po zrobieniu testu poleciałam do gina, kiedy jeszcze nic nie było widać. To był mega zły pomysł, bo babka mnie nastraszyła pustymi jajami i powiedziała, żeby się nie nastawiać. W 6/7 tyg powinno już bić serduszko :)
    Mada a ty już niedługo, prawda? :)

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • kotpolarny Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 11 marca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo do mnie przemawia taka koncepcja, żeby chodzić prywatnie do lekarza pracującego w szpitalu, martwi mnie tylko konieczność wyboru szpitala już teraz? Myślałam raczej, że zostawię to na etap kiedy już powiemy znajomym o ciąży i można będzie bez skrępowania zasięgnąć języka u koleżanek :)

    To moja pierwsza ciąża i szczerze mówiąc dotychczas nie miałam żadnych problemów ginekologicznych, w związku z czym moje kontakty z ginekologiem ograniczały się do corocznej wizyty w luxmedzie po skierowanie na usg i cytologię. Teraz nie mam swojego lekarza, no ale na forum sporo jest opinii to pewnie kogoś znajdę.

    Mój dylemat obecny (głupi chyba, ale to przez brak doświadczenia z lekarzami). Chciałabym za te kilka dni pójść do lekarza z USG, żeby usłyszeć serduszko. Czy w takim Boramedzie lub innej tego typu przychodni powinnam zapisać się na konsultację ginekologa (i zakładać że ma USG w gabinecie i zrobi takie badanie) czy na badanie USG?

    f2w39n73o9lh5cg1.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chcesz do Boramedu to wystarczy, że zapiszesz się na wizytę. Tam, w każdym gabinecie jest sprzęt :)

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurka, tp mam na 27 kwietnia, ale w sumie już za miesiąc ciąża będzie donoszona i mam nadzieję, że urodzę trochę przed tp. Ale mam przeczucie, że będę się bujać z brzuchem do maja ;)

    kotpolarny, ja do mojego lekarza chodzę mniej więcej od połowy ciąży. Wcześniej chodziłam do luxmedu i raz byłam na tym pierwszym usg prywatnie u innej ginki + usg genetyczne w przychodni na Agatowej. W luxie wszystkie wyniki i zalecenia mi wpisuje w kartę, więc cała historię miałam przy sobie.

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 12 marca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada zawsze możesz zmywać podłogę na klęczkach i uprawiać dużo seksu, hehe, podobno to pomaga, żeby wywołać poród :P Masz już imię?

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 12 marca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie czuję się tak, że średnio siebie widzę przy tych czynnościach, a co dopiero za miesiąc :P
    Tak, będzie Alicja :) a Ty już wiesz czy córka czy syn?

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 12 marca 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 trym daje popalić? Mi termin pada na połowę sierpnia, to nawet nie chcę myśleć jak będę się czuć w upały...
    No i szpital praski u ciebie tak, jak pamiętam?
    U mnie też wypadła córka. Nazwiemy ją Zuza :)

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 12 marca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nooo, ciężko mi już, więc oby ten miesiąc wytrzymać żeby ciąża była donoszona,a potem mogę iść rodzić :)
    Tak, Praski. A Ty się zdecydowałaś już na jakis?

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 12 marca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie już na urlopie, co?
    Tak, myślę coraz poważniej o Orłowskiego. Na tygodniu chcę się tam zapisać do szkoły rodzenia na kwiecień. Pójdziemy, zobaczymy jak jest i jak się spodoba, to zostaniemy. Biorę pod uwagę jeszcze Madalińskiego.

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 12 marca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, już od miesiąca na zwolnieniu. Trochę mi się nudzi w domu, ale nie dałabym rady wysiedzieć w pracy 8h + dojazdy.
    Też biorę pod uwagę Madalinskiego jako drugi wybór, słyszałam dużo dobrych opinii :)

    atdcqps62brd8znj.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1048 751

    Wysłany: 13 marca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam tu kiedyś ze planuje rodzic na Inflanckiej - jak zaplanowałam tak zrobiłam ;) dwa tygodnie temu urodziłam sn córkę. Miałam super poród, korzystałam z indywidualnej opieki położnej, przy 5cm rozwarcia dostałam znieczulenie :) moja córka wazyla 3800g i rodziła się z rączką przy buzi, wiec nie był to łatwy poród ale dzięki dobrej opiece wszystko sie udalo :) jeśli chodzi o poród na Inflanckiej - polecam bardzo :) Natomiast opieka po porodzie moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia... jak się jest w miare ogarnietym i przekonanym do swoich racji to ok, w innym przypadku można zwariować - każdy udziela innych rad. Przy pierwszym dziecku można dostać niezłego pomieszania :/

    mada87 lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 17 18 19 20 21
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ