X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 9 września 2019, 02:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Ja nie chce wazektomii, faceci moga stracic libido albo wpasc w depresje a moj to juz wrazliwiec depresyjny typ wiec odpada. Zreszta mozna sie rozstac, maz moze umrzec itd 🤣 A ja mam jeszcze pewnie z 10 lat plodnosci wiec chce siebie zabezpieczyc. Narazie mam jeszcze czas conajmniej do marca potem sie bede zastanawiac.

    A kobiety to nie ponosza podobnych konsekwencji czesto przez anty hormonalna chocby wlasnie?
    No ale jak tak na to patrzec to faktycznie sama siebie lepiej zabezpieczyc. Po dzisiejszym mega beznadziejnym dniu i klotni na sam koniec chyba jednak znowu rozwaze opcje mojej wlasnej sterylizacji.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 9 września 2019, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:37

    ❤💙❤💙
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 9 września 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:37

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej moje drogie 😊 😊.

    Ale u mnie w rodzinie się dzieje chrzestny mojego Grzesia jest w więzieniu 😱 😱 😱 😱 30 lat o tak sobie życie zmarnować 🙈🙉🙊 on od lat kłamał i oszukiwal że ma pracę że się zmieni a tu cały czas balował i ćpał 🙈🙊🙉, w końcu stało się tak że zaprosił wraz ze swoim takim kolegą, ich takiego wspólnego znajomego i pewnie się upiili lub naćpali i tego kolesia pobili młotkiem 😱😱😱 i trafił do więzienia ma tymczasowy areszt na 3 msc, mój ten brat cioteczny do wszystkiego się przyznał grozi mu do 12 lat nawet pozbawienia wolności. Moja siostra ta co jest w pierwszej ciąży jest już w 34 tc 😱 ❤ jeszcze trochę i powitają Dawidka ❤, no i chrzestna Dominika też jest w ciąży 😱😱 , to jej trzecia ciąża termin ma na 27 Kwietnia ❤, już w tą Niedzielę 15 Września będzie chrzest św Dominika 😱❤ będzie bez mszy świętej . Dominik sam prawie już siedzi 💪😱😱😱 jak biorę go za rączki to stopami tupie po podłodze 😱😱😱 kręci się już jak bączek 🙃 . Ania jest ostatnio bardzo taka do Dominika chodzi i go całuje 😍 i dzidzi dzidzi , Anię zostawiam u szwagierki bo to masakra z nią iść . Dominikowi zmieniam gondolę na spacerówkę bo już mi się w gondoli nie mieści 🙊 🙈 byłam też u mojego Pana gina wszystko tam z blizną oki , nie ma zrostów , macica ładna wszystko wróciło na swoje miejsce , zrobił mi cytologię i na kolejnej wizycie zakładam wkładkę domaciczną 😊 .

  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 9 września 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:37

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere-fere wrote:
    Szczęśliwa lepiej hamuj Dominika jeszcze chociaż 1.5 miesiąca, bo aobie krzywdę zrobi przez siedzenie. Nie ważne czy duży czy silny, dziecko 3.5 miesięczne napewno nie ma wykształconych stawów, kości i mięśni tak jak powinien.
    U mnie dzieci były mikro wielkościowo, ale dopiero jak biodra były ok i lekarka pozwoliła to je przestawałam stopować, bo też od 3mca próbowały siadać i się podnosić do siadania.

    Będę hamować wiem że to za wcześnie zazwyczaj go biorę tak na pół leżąco tak jest bardziej spokojny, oby tylko moja siostra się nie rozmyśliła się co do zostania tą chrzestną gdyż jak chciałam, aby została chrzestną Gabrysi to mi odmówiła bycia chrzestną gdyż właśnie była w ciąży i nie chciała ryzykować że coś dziecku może się stać , i boję się żeby na lodzie mnie nie zostawiła chrzest już w tą Niedzielę oby jej się nie odwidziało bo nie mam jak coś kogo wziąść a raczej wybrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2019, 12:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Wczoraj bylam na prenatalnych no i wyszly zle. Serce dziecka jest z prawej strony czyli albo wady genetyczne albo zespol wad serca i byc moze innych organow. Czekam na termin na biopsje kosmowki. Zalamana jestem.


    O boziu z całego serca tulę , co teraz lekarze mogą zrobić przecież serce musi być po lewej stronie , u mnie Ania i Dominik mają tą samą jakby wadę serca , a nikt z mojej rodziny ani z męża nie miał problemów z sercem , jedynie tata mojego taty zmarł na zawał a tak to zero wad ja nie mam też żadnych wad serca ani mój mąż , na szczęście Ania i Dominik mogą z tą wadą żyć i nie zagraża ona ani ich życiu czy zdrowiu jesteśmy cały czas pod opieką kardiolog 😊 .

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 11 września 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia współczuję,powiedzieli ci co z tym się robi i jakie mogą być objawy,jakie skutki takiego ułożenia serduszka?
    Mój najmłodszy brat miał inaczej ułożone serce ale nie stronami tylko poprzecznie czy coś takiego no i było za małe w stosunku do wieku skutkowało to u niego skokami ciśnienia. Z wiekiem wielkość serca się poprawiła teraz funkcjonuje normalnie .

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Biopsja bedzie za tydzien we wtorek, to o tyle dobre ze nie musze długo czekac. Maja tam tez zrobic dokladne usg i obejrzec to jeszcze raz. Podobno pappa wyszla ok, ale wiecie jak to jest, sa przypadki pieknego usg i pappy a jednak z wadami genetycznymi, a tu jest no spora wada serca. Wszystko zalezy od tego na ile to serce jest nieprawidlowe (przy zalozeniu ze to nie wady gen.) Podobno mozna z tym zyc ale tez czesto robi sie operacje na sercu, czesto sa wady pluc i innych organow. W ktorym tygodniu mozna to serce lepiej zbadac, przed polowkowymi sie da? Bo czekac do 20 tc nie chce, wole szybciej jak juz bym miala podjac taka decyzje :(


    Jesteś mega dzielna 💪💪 musicie jakoś wytrwać powiem Ci że takiej mojej znajomej ona mieszka zza granicą a tam wiadomo inaczej jest , wyszło że jej coreczka będzie miała bardzo poważną wadę serca , i nie wiadomo czy i jak długo będzie z tą wadą żyć 😔😔, poszli do takiej fachowej kliniki w Szwajcarii i okazało się że wszystko jest w porządku ❤❤, że będą mieć zdrową córeczkę płakała normalnie ze szczęścia i tego samego życzę Wam ❤.

    Natalia05 lubi tę wiadomość

  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 11 września 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Wczoraj bylam na prenatalnych no i wyszly zle. Serce dziecka jest z prawej strony czyli albo wady genetyczne albo zespol wad serca i byc moze innych organow. Czekam na termin na biopsje kosmowki. Zalamana jestem.

    Natalia inne narządy i przezierność wyszły prawidłowe? Nie wiem gdzie mieszkasz, do jakiego lekarza chodzisz. Ale sa specjaliści np w Łodzi,Krakowie,Warszawie którzy zajmują sie typowo kardiologią prenatalną.
    Współczuję stresu i niepewności :(

    Natalia05, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 12 września 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia nie stresuj się tak ,jeszcze nic tak naprawdę nie wiecie ,stres nie pomaga podejdź do tego zadaniowo najpierw diagnostyka ,potem plan działania ,może w waszym przypadku warto zrobić te genetyczne badania to się sanco nazywa chyba ,trochę kosztuje ale wykrywa wady wrodzone ,będziecie mieli trochę jaśniejsza sytuację

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka Ale u Ciebie te tc lecą już 25 ❤❤ na waszym suwaczku 😊.

    Natalia codziennie modlę się za Was ❤❤.

    Matko ale mnie siostry wkurzają jak Anię zostawiam u tej szwagierki to dlaczego nie zapytasz się tego brata ciotecznego twojego D , aby tym chrzestnym został już im mówiłam że pytałam się u się nie zgodził a te swoje 🙈🙊🙉😡 , albo i co kupujesz ten wózek rok po roku nie kupuje na razie mam u kogo zostawiać Anię a może dostawkę kup 😡😡😡 tylko że do takiego rodzaju wózka jest tylko jeden rodzaj dostawki za 300 zł 🙈🙈🙈 , a Ania mi tyle nie będzie stać parę razy ją wzięłam ze sobą i droga z nimi to koszmar , ona długo nie pójdzie przejdzie parę metrów i już nie chce iść, no jednak te prawie 2 km to jest spory dystans dla dziecka gdyby była o rok starsza to do przedszkola bym ją zapisała , a tak to odczekam jeszcze ten rok góra dwa i zapiszę obydwoje do przedszkola 😊 , Ania na następny 2020 rok będzie mieć 3 latka Dominik rok 🙂 , potem Ania będzie mieć 4 mały 2 a jak 5 to on 3 więc wolę odczekac te parę lat zapiszę ich obydwojga do przedszkola jeszcze mam czas do zastanowienia się 😊 .

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 12 września 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia jak znam życie to przeczytałaś już cały internet na ten temat też z ciekawości zetknęłam i podobno ta wada nie pociąga za sobą poważnych konsekwencji w życiu ,ludzie z ta cecha żyją normalnie , pozostałe narządy są ok ,budowa serca jest prawidłowa,problemy z rzęskami nie są oczywiste mogą się pojawić ale nie muszą. Wiem że hasło wada serca i możliwe inne wady wrodzone to może przerażać ,ale tak naprawdę teraz wiesz tylko tyle że twoje dziecko będzie specyficznie zbudowane ,samo położenie serca nie wymaga operacji ani żadnej poważnej ingerencji ,nie zagraża też życiu zaraz po urodzeniu jak inne wady . Hormony nie ułatwiają napewno spokojnego podejścia do sprawy ,poczekaj na wyniki i pamiętaj że nigdy nie jest tak źle zeby gorzej być nie mogło i trzeba się cieszyć że nie jest . Dziecko jest cudem a twoje jest w dodatku wyjątkowe,będzie dobrze zobaczysz.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Pawajoszka we wtorek mamy punkcje lozyska, to wykrywa wiecej wad genetetycznych. Ale przygotowuje sie jednak na najgorsze. Zaluje ze zaszlam w ciaze.


    Kochana nawet tak nie myśl , powiem Ci że moja taka ciocia jak zaszła w ciążę to każdy z lekarzy gin , u których była kazał jej usunąć ciążę 😱😱😱😱😱 bo jej dziecko będzie nieuleczalnie chore i że żaden z tych lekarzy nie podejmie się prowadzenia tej jej ciąży 😱😱😱😱😱 , i ona na przekór wszystkich donosiła i urodziła synka choć wiedziała że będzie bardzo chory nie poddała się walczyli o każdy dzień życia Wojtusia ❤❤, i Ty kochana się nie poddawaj 💪❤ mojej cioci synek urodził się z bardzo poważnym porażeniem mózgowym nie chodził , nie mówił , poruszał się na wózku inwalidzkim przyjął nawet Komunię Św i chociaż żył zaledwie 8 lat 😢😢😢😢😢 , to jego mama nigdy nie żałowała że go urodziła niektórzy mówili że to problem , że tylko ona się męczy , że Wojtuś był ciężarem , a ona temu wszystkiemu zaprzeczała i zamykał wredne gadanie , ta moja ciocia takim bezmyślnym ludzią mówiła że dała Wojtusiowi to co każda matka mogłaby dać życie ❤ i to było piękne życie ❤, moja ciocia ma troje dzieci zupełnie zdrowych a też bała się że może to się powtórzyć te ich pozostałe dzieci wiedzą że mieli brata ❤.

  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 13 września 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:37

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje drogie 😊.

    Ale piękny ten Wrzesień dziś już 13 już po jutrze chrzest św Dominika 😱, trochę mi smutno bo moja siostra a chrzestna Dominika powiedziała mi że raczej u nas nie będą długo siedzieć 😔😔😔😔 , że przyjadą wezmą ciuchy dla Madzi i wziu do kościoła , i do domu do dzieci myślałam że posiedzą chociaż obiad zjedzą 😔😔😔😔 . Moja Ania ma już 2,5 lat ale to leci 😱❤, dziś dowiedziałam się o kolejnej ciąży ❤ moja szwagierka jest w drugiej ciąży termin ma na Styczeń 2020, druga taka moja szwagierka oni w Warszawie mieszkają też jest w ciąży termin ma na Marzec ❤, no i moja siostra a chrzestna Dominika też jest w ciąży termin ma na 27 Kwietnia ❤. Mój tata to już będzie mieć 9 wnuków 😁 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2019, 11:48

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 17 września 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia z całych sił trzymam dzis za Was kciuki! Daj znać po badaniach !!

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Natalia z całych sił trzymam dzis za Was kciuki! Daj znać po badaniach !!

    I ja równie zaciskam mocno kciuki moja droga ✊✊✊✊✊✊✊.

    Hej hej moje drogie 😊.

    W tą Niedzielę odbył się chrzest św Dominika 😊 był bardzo spokojny po mszy świętej były chrzciny wraz z nami było jeszcze jedno małżeństwo chrzcili 3 letniego synka , ostatnio ich nawet widziałam a ten ich 3 letni synek ze smoczkiem w buzi 😱😱😱😱 . Dominik trochę tam zapłakał jak wodą go ksiądz polewał . Mój mąż to skandaliczne się zachowywał dla niego pójście do kościoła to jak męki pańskie 😡😡😡😡 , ale najważniejsze że już po chrzcie a I Komunię dziewczynek to sama zorganizuję
    i mam to gdzieś co mój mąż powie 😊 . Oj powiem Wam że jest ciężko tu moja szwagierka póki może zostaje z Anią czasami i z Grzesiem ją zostawiam , a to koło południa bo czasami lekcje wcześniej kończy , ciocia mojego męża raz zostaje raz nie więc na nią też jak coś nie mam co liczyć taka moja koleżanka jednak nie może bo synka odbiera po 12.30 😔 , a do szkoły z dwójką dzieci nie uśmiecha mi się w zimie iść , oj będzie ciężko nawet jakbym ich zostawiła na świetlicy to nie wiele by to zmieniło bo i tak muszę je odbierać , a Ania jak ją biorę ze sobą to jest koszmar nie usiedzi w jednym miejscu cały czas biega , a tam w szkole jest pełno schodów 🙈🙊🙉 , boję się że zleci po schodach do szatni bo jak się wchodzi do szkoły to zaraz są schody takie w dół i jest szatnia sklepik itp nie wiem co mam zrobić szkoda że bliżej moich sióstr nie mieszkam zawsze by znalazł ktoś się do pomocy a tak sama sobie radź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2019, 12:03

  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 17 września 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia kciuki mocno zaciśnięte ,trzymaj sie dzielnie i czekamy na jak najlepsze wieści !

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 17 września 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia kciuki za wizytę, napewno wszystko będzie w porządku,daj znać po wszystkim

    cf409fc7e7.png
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ