X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się sprawdza ta dostawka ale mam 22 miesiące różnicy. Jakbym miała 2,5 roku to bym kupiła ewentualnie stojąca bo te siedzące bardzo drogie. Ale muszę Mikołaja i Maksa codziennie odbierać więc coś musiałam mieć :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/86394a6ef1fb.jpg
    Miki jest bardzo dumny i chętnie siada i co fajne są pasy więc sam nie zejdzie, np nie zaskoczy na ulicy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2019, 08:06

    Szczęśliwa Mamusia, kark zakamuflowany na maksa lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami moje drogie 🙂🙂.

    Oj Dominik ma różne te dni wczoraj to od godziny 14.00 do 19.00 nie spał i płakał marudził nie wiedziałam o co mu chodzi upału nie było zaledwie 22 stopnie, gorączki nie miał więc nie wiem czemu nie mógł zasnąć . Dziś już jest trochę lepiej ostatnio też mi wstawał o pierwszej w nocy , a ja chodziłam nie przytomna. Dziewczynki siedzą w domu bardzo mi pomagają , mąż oczywiście w pracy no musiał iść. Już wspomniałam mężowi że chce w Lipcu lub Sierpniu małego ochrzcić chrzestną mam tylko z chrzestnym jest problem , ja już nie mam kogo wybrać z rodziny każdy tyłek wystawia , a mąż mój nie chce żadnego z braci ciotecznych wybrać , a jak z nim rozmawiam to mi mówi żebym mu głowy nie są wracała i dała mu spokój . A a a moje drogie moja siostra ta co jest w pierwszej ciąży oczekuje jednak na synka ❤❤❤ , a jej Pan gin sugerował dziewczynkę to zamiast Zosi będzie Dawid jej mąż oczywiście wniebowzięty , ogromnie cieszy się że będzie syn , jak coś będę miała komu dać za małe rzeczy na Dominika ale się cieszę ❤❤.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2019, 11:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa to może jakiś znajomy? Nasi znajomi do 3ciego dziecka już nie mieli kogo wybrać i mój M jest u nich chrzestnym. A znamy się dopiero 1.5 roku ☺

    Kleopatra o takiej właśnie myślałam! Niby droższe, bo trzeba te 250-300zł za używaną i 350-400zł za nową dać, ale z drugiej strony mam w planie kupić jak najtaniej używke, pouzywac pół roku, a potem sprzedać w tej samej cenie 😄
    Mam tylko pytanie - nie przeszkadza Ci pod nogami? Bo mam wrażenie, że strasznie do tyłu wystaje i, że bedę musiała chodzić wygieta i pochylona cały czas 😒

    Dziewczyny, czy ktoś może szydełkuje? Macie jakieś fajne wzory na kocyk i sweterek niemowlęcy? W sklepie przeglądałam dziś 11 gazet i nic, a w necie są same opisowe, a ja lubię mieć kropki i kreski 😅

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wózek ma bardzo krótka rączkę więc trochę przeszkadza ale idę jakby z boku i spoko jest.
    Też mieliśmy problem z chrzestnymi, to jednak 4 dziecko. Ale udało się i mamy 20.07 :)

    Szczęśliwa Mamusia, kark zakamuflowany na maksa lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark No z tym też jest problem gdyż mój mąż to taki odludek i mało co ma " zajomych " . Ja za dobrze mojego męża znam on obcego nie weźmie na chrzestnego z pracy nie ma nikogo takiego , ma niby znajomych ale to z lat szkolnych spotka jakiegoś po iluś tam latach cześć cześć i tyle ja tu nie mam , aż takich bliskich znajomych z resztą ze znajomymi , kolegami czy przyjacielami to różnie jest wszystko kiedys może się zdarzyć tak jaki z rodziną.

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzczesliwaMamusia nie ma obowiazku miec dwojga chrzestnych, a tym bardziej po jednym z kazdej strony rodziny. Jedyny wymog to 1 chrzestny katolicki, ktory byl bierzmowany.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    SzczesliwaMamusia nie ma obowiazku miec dwojga chrzestnych, a tym bardziej po jednym z kazdej strony rodziny. Jedyny wymog to 1 chrzestny katolicki, ktory byl bierzmowany.

    Ja chce aby moje dziecko miało dwóch chrzestnych moja siostra nie miała chrzestnego i wypominała to moim rodzicą nie chce takiej sytuacji , a też nie mieli gdzie i kogo wybrać .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wolę mieć 2 chrzestnych, bo potem coś się jednemu stanie, to jest ten drugi zawsze.

    Szczęśliwa to powiedz wprost "Moje propozycje to A, B, C, jak Ci nie pasują to masz 2 tygodnie na wymyślanie kogoś innego, potem idę do księdza i sama wybiorę wybiorę."
    Ja tak zrobiłam przy najmłodszej po 2 dniach wybraliśmy obu 😉

    Ja też chcę szybko chrzcić, termin na 14/16.09, więc do końca października napewno 😊

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark zakamuflowany na maksa wrote:
    Też wolę mieć 2 chrzestnych, bo potem coś się jednemu stanie, to jest ten drugi zawsze.

    Szczęśliwa to powiedz wprost "Moje propozycje to A, B, C, jak Ci nie pasują to masz 2 tygodnie na wymyślanie kogoś innego, potem idę do księdza i sama wybiorę wybiorę."
    Ja tak zrobiłam przy najmłodszej po 2 dniach wybraliśmy obu 😉

    Ja też chcę szybko chrzcić, termin na 14/16.09, więc do końca października napewno 😊


    I to na mojego męża nie działa już nawet kiedyś mu powiedziałam że chrzestną małego będzie moja 2 siostra , chrzestnego też miałam wybranego a że coś mojej siostrze ciotecznej nie pasowało to co będę się prosić ja już nie mam kogo wybrać z mojej rodziny No niestety jeden kandydat ake jeszcze niewiadomo jak to z nimi będzie więc to odpada , a mój mąż całe te chrzciny uważa za zbędne przy córeczkach też robił wielkie ale.

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz to mam nadzieje, ze znajdziesz i bedzie wszystko super hiper. Napisalam tylko dlatego, ze jesli sytuacja juz na starcie jest trudna w tym zakresie, to zeby sobie dodatkowo nie komplikowac zycia.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ja bym jednak spróbowała z Grzesiem na tego chrzestnego. Jak ksiądz nie chce bo niepełnoletni to powiedz że nie masz innej opcji i najwyżej poczekasz aż Grzesiu będzie pelnoletni albo ochrzcisz w innej parafii i jasna i druga opcja nie będzie do przyjęcia dla wiejskiego proboszcza więc może pójdzie wam na rękę.

    Mi właśnie z takimi dostawami jest bardzo niewygodnie ja mówiłam o dostawce montowanej z boku.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8d6766e675b5.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2019, 20:43

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka, a masz takie z tyłu niby dostawki? Kurcze widziałam to co pokazujesz, tylko jak dla mnie na pół roku to drogo, dwa to nie mam pewności czy Basia będzie chciała wsiąść. Do takiego kibelkowego fotelika z kierownicą możliwe, że wejdzie i będzie się czuła super dorosła, a do takiej dostawki może krzyczeć, że nie jest dzidziusiem itp.

    Szczęśliwa to ustal kto Ci pasuje, poproś i tyle. Jak się mąż nie interesuje to ktoś to musi zrobić, bo inaczej dziecko nieochrzczone zostanie.
    Ja przy każdym chrzestnym jak wybierałam to uważałam, że to super wybór, że rewelacja, a teraz jestem zadowolona z ich podejścia do dzieci, zaangażowania, pamięci i zachowania zadowolona tylko z 1/6. I to akurat z tego, którego wybraliśmy, bo tak wypadało i do końca nie byliśmy pewni czy będzie wogólę chciał być chrzestnym. A teraz jest super, jezdzi pyta, jak tylko jest tam gdzie my to tylko Basia i Basia i jego córeczka i księżniczka, pyta o nowe umiejętności itp, a sam ma 2 synów i już 2 innyvh chrzesniaków.
    Dlatego tak jak mówię - nikogo nie skreślaj. Usiądz kiedyś wieczorem z piwkiem albo szmapanem (na laktacje 😄), zrób liste wszystkich, którzy Ci wpadną do głowy. Do każdego zapisz plusy i minusy. Najlepsze dwie osoby przedstawiasz mężowi, ale nie na zasadzie co myślisz, tylko ich wybieram, dzisiaj do nich dzwonię, a jak się zgodzą to idę w niedzielę po mszy do księdza i kropka.
    Jak jest innego zdania to ma się decydować, a nie zachowywać jak obrażony 3 latek.
    Z facetami niestety czasem tak trzeba.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka u mnie taka odpadła od razu,nie można z nią wjechać do sklepu itp. Moja też ma wady ale ogólnie to kwestia przyzwyczajenia, mieszkam na wsi nawet po wertepach dajemy radę :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ja miałam takie montowane z tyłu stojące i nie lubiłam ich bo ciągle musiałam wypięta chodzić ,obijalam palce albo kostki a taka boczna jest raczej wąziutka ,są też takie które można złożyć i przypiąć do wuzka i jest normalna spacerówka a jak dziecko się zmęczy to odpinasz ,rozkłada aż i dziecko jedzie,tylko tak jak mówię cholernie to drogie dlatego wolałam kupić podwójna spacerówkę ,ale to pół roku i skończyła na strychu i tak potrzebny był nowy wózek, no ale przecież się nie zmarnuje już za pół roku znów się przyda. I kiedyś widziałam taka z kierownicą jak waszą ale montowana z boku wózka ,jakaś kobieta miała ale nie mogę znaleźć takiej nigdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2019, 08:04

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też widzialam na olx z boku, że dziecko tak jakby za prawym kołem wózka jechało. Fajnie to wyglądało, było zdjęcie jak mama prowadziła wózek i po prostu szła z boku, więc wydawało się w miarę wygodnym rozwiązaniem... 😏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka Ja nie chce aby moje dziecko było chrzestnym Grześ też tego nie chce.

    Kark Niestety te osoby co akurat chciałabym aby były tym chrzestnym , nie chcą , mąż jednej mojej siostry nie chce
    , mąż kolejnej siostry też nie chce na kolanach mam błagać aby się zgodzili nic na siłę a chłopaka mojej najmłodszej siostry nie będę prosić bo go nie znam, jedyny b kandydat nie chce się zgodzić mam już od dawna wybrana osobę ale mój mąż nie chce się na to zgodzić na swojego brata ciotecznego miałam kiedyś kontakt z takim moim kuzynem , ale od dwóch lat nie odzywa się do mnie więc nie mam gdzie i kogo szukać jedynie mi zostaje ten brat cioteczny mojego męża ale to on musi go poprosić .

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jestem zyję, chociaż ledwo ledwo :D Twixiory mi daja w kośc :D

    Szczęśliwa mega gratulacje!!! Ładnego klocusia sprowadziłaś na ten świat :) Czemu nie chcesz Grzesia na chrzestnego? MOim zdaniem rodzeństwo to najlepsza opcja.

    A jeśli chodzi o kontakt między rodzeństwem ze wzgl na różnice wieku, to mi pasuje 2 lata między dziećmi. Są fajną zgrana drużyną, przynajmniej na razie :) wiadomo, że się piorą i kłócą i skarżą i w ogóle :D ale super się razem bawia. Koleżanka ma troje dzieci - co 7 lat każde i w zasadzie sama przyznaje, że ma 3 jedynaków. Już pomijam, że co 7 lat kupywać wózek, łóżeczko itd i znowu wracać do pieluch, ząbkowania i nieprzespanych nocy, to nie dla mnie :) wolę odbębnić to hurtowo, a za 7 lat móc się wysypiać, wyjśc gdzieś bez całego bagażu z pieluchami, mlekiem, podgrzewczem itd :)

    kark zakamuflowany na maksa, Szczęśliwa Mamusia, Rene lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    hej dziewczyny, jestem zyję, chociaż ledwo ledwo :D Twixiory mi daja w kośc :D

    Szczęśliwa mega gratulacje!!! Ładnego klocusia sprowadziłaś na ten świat :) Czemu nie chcesz Grzesia na chrzestnego? MOim zdaniem rodzeństwo to najlepsza opcja.


    A jeśli chodzi o kontakt między rodzeństwem ze wzgl na różnice wieku, to mi pasuje 2 lata między dziećmi. Są fajną zgrana drużyną, przynajmniej na razie :) wiadomo, że się piorą i kłócą i skarżą i w ogóle :D ale super się razem bawia. Koleżanka ma troje dzieci - co 7 lat każde i w zasadzie sama przyznaje, że ma 3 jedynaków. Już pomijam, że co 7 lat kupywać wózek, łóżeczko itd i znowu wracać do pieluch, ząbkowania i nieprzespanych nocy, to nie dla mnie :) wolę odbębnić to hurtowo, a za 7 lat móc się wysypiać, wyjśc gdzieś bez całego bagażu z pieluchami, mlekiem, podgrzewczem itd :)

    Dziękuję ❤😘

    Moja droga Grześ nie jest na to gotowy jest to duża odpowiedzialnosc , sam mój syn powiedział że nie chce że jakby to wyglądało , że to jego brat i nie czuje tego aby być tym chrzestnym . Z resztą on teraz na wiele innych spraw , nowa szkoła załatwianie formalności , szuka sobie pracy lub takiego zajęcia na wakacje on i tak ma zbyt dużo na głowie.

    Mam nadzieję że mój mąż jednak się zgodzi , i poprosi tego swojego brata ciotecznego w co wątpię .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 10:14

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa fajnie że jesteś ,myślałam nawet ostatnio ,gdzie cię wcielo jak tam dzieciaki? Zaraz wakacje ,znowu, to będzie się w naszych domach działo ,koniec spokoju do południa, ale nie mogę się doczekać bo już mam tej szkoły serdecznie dość

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka Ja to przedszkola nie cierpię zawsze coś przynieść , wymyślają różne rzeczy . Dobrze że od Września dziewczynki idą do pierwszej klasy , raz na jakiś czas zrzucić się na wycieczkę itp itd książki za darmo tam przynieść coś na plastykę. Jak Grześ chodził do szkoły to tak inaczej było nie wiele wymagali .

‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ