X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, a jak Kasia? Potwierdzili ten astygmatyzm? Ma na 1 czy obu oczach? Będzie musiała nosić okulary?

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark gratulacje przy tak szybkim tetnie zwiastuje dziewczynkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 20:06

    kark lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka, u nas wszyscy prócz synka nastawiają się na dziewczynkę ;)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark Ale cudeńko malutkie ❤️❤️❤️❤️.


    Choć chłodno to da się jakoś iść ;-) , byłam na zakupach itp itd aby jakiś wytrzymać te trzy dni jeszcze ;-) . Rozmawiałam z moją siostrą wczoraj i Mi poradziła że jeszcze mamy czas aby tego świadka wybrać , zasugerowała żebym może wzięła brata ciotecznego mojego męża ale to odpada on ma różnie do pracy aż na trzy zmiany a jak wypadnie że będzie miał na południe i ci wtedy jego żona też odpada gdyż jak coś nie mają z kim synka zostawić więc na razie nie myślę o tym zachciało im się Bierzmowania w Maju :-\. Witam się w kolejnym tc ❤️❤️ , a to już 26 :O :O leci ten czas za szybko . Ania znów zaczęła przygodę z płaczem po nocach :-\ kiedy jej to w końcu minie , dałam mm trochę się tylko napiła już nawet myślę aby z tym jej spaniem dziwnym iść do lekarza , pewnie pomyśli że jestem jakaś przewrażliwiona ale mnie to już wykańcza , jestem zmęczona na nic nie mam sił , raz tak jest że śpi ładnie przez 3 noce a potem jej coś odbije B-) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 11:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    U nas raz snieg raz odwilz zbzikowac mozna z ta pogoda.
    Dzis z corka idziemy na ostatnia wizyte do ortopedy - badanie bioderek. Jutro alergolog synka i tak czas leci.
    Aniu u Ciebie ciaza leci niesamowicie jakos tak szybko hihi
    A co do nocek to mam podobnie z corka kilka nocy ok a potem znow ciezko. Patrzac na synka On mial podobnie do ok 2 r.z. teraz spi o niebo lepiej oby tak zostalo. Mysle ze niektore dzieci tak chyba maja odreagowuja emocje z dnia bo jak nie ma objawow choroby to zostaje tylko to yyy

    A u moich dzieci tetno sie nie sprawdzilo co do plci bo u corki bylo na poczatku niskie a u synka wysokie.

    Pozdrawiam cieplo i spokojnego dnia życze <3

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa Moja droga jak dla mnie taka pogoda może być mieszkam w województwie Lubelskim , i na chodnikach zero lodu , zero śniegu tylko gdzie nie gdzie leży i niech już tak zostanie :-) , zaraz ferie zimowe zleci jak nie wiem jak dzieci wrócą do przedszkola i szkoły to będzie koniec Lutego :-) .

    Jak Gabrysia była mała to przesypiała mi całe noce , nie budziła się wcale nawet na mm normalnie anioł nie dziecko , nawet kolki nie miała :-) , a Ania jak widać ma w kratkę te noce , pozostaje Mi tylko mieć nadzieję że jej to po prostu z wiekiem minie .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas juz po feriach a dzis sypie snieg i jest lod na chodnikach.
    Ja lubie zime ale taka porzadna ze sniegiem i mrozem :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    U nas juz po feriach a dzis sypie snieg i jest lod na chodnikach.
    Ja lubie zime ale taka porzadna ze sniegiem i mrozem :)

    Ja zaś nie cierpię zimna lubię ciepło i słońce ;-) , upałów wręcz nie cierpię na początku Maja jest tak piękne ❤️❤️ , to mój ukochany miesiąc ❤️ , wszystko tak budzi się do życia i kwitną moje ukochane kwiatki konwalie ❤️❤️ , uwielbiam ich zapach .

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa Mamusia ja lubie porzadna zime ale i wiosne jak nie ma upalow jest zielono i kolorowo do tego cieplo i na dlugie spacery mozna wtedy chodzic bajka :)
    Mieszkam w posrodku puszczy w miasteczku otoczonym lasami i jeziorami wiec jest gdzie spacerowac :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa, to może pogadajcie z bratem ciotecznym na poważnie. Moja ciocia jak miała być świadkiem u mojej kuzynki a pracowała na zmiany to normlanie wzięła ten dzień wolny i tyle.
    U mnie to samo, jak M był świadkiem u młodszego brata to olał studia (plus powiedział wykładowcy jak jest i miał inny termin zaliczenia) na ten dzień i jechał.
    Jak brat cioteczny ma podobne podejście jakie jest u mnie w rodzinie to napewno stanie na wysokości zadania, w końcu to tylko jeden dzień :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Szczęśliwa, to może pogadajcie z bratem ciotecznym na poważnie. Moja ciocia jak miała być świadkiem u mojej kuzynki a pracowała na zmiany to normlanie wzięła ten dzień wolny i tyle.
    U mnie to samo, jak M był świadkiem u młodszego brata to olał studia (plus powiedział wykładowcy jak jest i miał inny termin zaliczenia) na ten dzień i jechał.
    Jak brat cioteczny ma podobne podejście jakie jest u mnie w rodzinie to napewno stanie na wysokości zadania, w końcu to tylko jeden dzień :)


    Ja tego brata ciotecznego mojego męża nie biorę pod uwagę gdyż nasze stosunki rodzinne mają wiele do powiedzenia , gdyż on odzywa się dopiero wtedy kiedy czegoś chce to po co mam go wybierać na świadka dla synka mojemu mężowi nawet o tym nie wspominam jak chciałam go np na chrzestnego wybrać to mój mąż już zły żebym z głowy to sobie wybiła nie wiem czemu i z jakich konkretnych powodów nie akceptuje swojej rodziny jak chrzestnych to tylko z mojej a tu i ze chrzestnymi jest nawet problem .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 13:37

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nas zadzwonili wczoraj, żeby dzisiaj podejść do lekarza. Ola ma dożywotnio leki. Od jutra zaczyna leczenie. Niestety to wrodzona niedoczynność tarczycy. U niej po prostu tarczyca się nie wykształciła. 18.02 kolejne badanie krwi i 25.02 wizyta kontrolna, czy dawka leku jest odpowiednio dobrana. Na EKG wyszło coś tam (nie znam się), ale to coś est normalnym zjawiskiem do 3 mies.życia. Jeśli będzie nadal po 3 mies., to wtedy będzie patologią, jakąś wada serca być może związana z tarczycą. Kiedy Ola będzie miała ok pół roku będzie można stwierdzić, czy brak tarczycy + leki które ja brałam na nadczynność w ciąży, wywarły już jakiś wpływ na jej organizm - czy będzie upośledzona fizycznie i/lub umysłowo. To, że rozpoczęliśmy szybkie leczenie daje szansę na to, że Ola będzie rozwijała się prawidłowo. Na razie jest zbyt mała, żeby stwierdzić, czy zaszły już jakieś zmiany w móżdżku.

    Kasia ma wizytę u okulisty dopiero 29.03. Najbliższy termin na NFZ

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 5 lutego 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa przykro mi że jednak musi brać leki całe życie. Dobrze że szybko
    zaczniecie leczenie tym co może być a nie musi nie martw się na zapas będzie dobrze w końcu dziewczyny mają chody jak nikt ,nic złego nie może ich spotkać.

    kark, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa Bardzo Mi przykro że wasza córeczka będzie musiała całe życie brać leki , ale dobrze że szybko ją zdiagnozowali przy takich maluszkach to jest bardzo ważne . Mam taką znajomą na FB jej synek miał zaledwie rok i miał operację czaszki , po porodzie dostał wylewu czwartego stopnia i normalnie funkcjonuje .


    A ja witam się chora :-\ matko taki kaszel mnie okropny wczoraj złapał że omal płuc nie wypluję :-\ , miałam dziś jechać do dentystki ale jak nam jechać jak ten kaszel mnie męczy :-\ płucze gardło , piję herbatę z cytryną , niech szybko mi to przejdzie gdzie ja się tak urządziłam mój mąż zdrowy jak koń przez cały rok , a ja już 4 raz w ciągu tego roku jestem przyziębiona .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa będzie dobrze! Szybko wykryliście to Ola będzie zdrowym normalnym bobasem, zobaczysz :)

    Szczęśliwa, a tak sobie myślę... Wiesz, u was Grzegorz ma już 14 lat, to prawie dorosły facet. Kogo on chce na świadka? Bo chyba tu jego opinia, a nie męża jest najważniejsza. Moj M jal miał bierzmowanie to wybrał wujka, którego nikt w rodzinie nie lubi, bo lubi popić i robić wtedy awantury. Ale M do niego zadzwonił, wujek się zgodził, a był wtedy jeszcze górnikiem i mieszkał 50km od M. Załatwił wtedy zmianę odpowiednią, przejechał 1h do kościoła i tyle. Rodzice M nie byli zachwyceni z wyboru, ale to już jest prawie dorosły facet. Za niedługo będzie mógł na legalu pracować, prowadzić czy pić ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Niecierpliwa będzie dobrze! Szybko wykryliście to Ola będzie zdrowym normalnym bobasem, zobaczysz :)

    Szczęśliwa, a tak sobie myślę... Wiesz, u was Grzegorz ma już 14 lat, to prawie dorosły facet. Kogo on chce na świadka? Bo chyba tu jego opinia, a nie męża jest najważniejsza. Moj M jal miał bierzmowanie to wybrał wujka, którego nikt w rodzinie nie lubi, bo lubi popić i robić wtedy awantury. Ale M do niego zadzwonił, wujek się zgodził, a był wtedy jeszcze górnikiem i mieszkał 50km od M. Załatwił wtedy zmianę odpowiednią, przejechał 1h do kościoła i tyle. Rodzice M nie byli zachwyceni z wyboru, ale to już jest prawie dorosły facet. Za niedługo będzie mógł na legalu pracować, prowadzić czy pić ;)

    Grześ chce mnie albo swoją matkę chrzestną ja odpadam nie wiadomo kiedy urodzę nawet jeśli jakoś dotrwam do bierzmowania synka a będzie to 16 Maja o 18 to nie wiadomo czy nagle mnie w kościele nie złapie to mój 5 poród nie jestem w stanie przewidzieć kiedy się zacznie . Rozmawiałam z jego chrzestną ale ona nie przyjedzie sama 2 dzieci to jest ponad 100 km żeby to chociaż na weekendzie było byśmy na pewno jakoś się dogadały a tak to co . Na razie tym się nie przejmuję jeszcze trochę czasu jest do Maja może zdarzy się jaki cud w co wątpię .

    Nie no pięknie :-\ dzwonili dziś do mnie z rejestracji od mojej Pani dentystki tam pyta się dana tam Pani czy mogę wcześniej przyjechać , powiedziałam że jestem chora i mam straszny kaszel więc wolę nie ryzykować , no i co taki najbliższy termin na NFZ jest na Maj :O :-\ , a ja zazwyczaj zapisywałam się na 18.00 czasami na 19.00 ale żadko starałam się to robić gdyż mój mąż ciężko znosi jazdę nocą , do dentystki mojej mam 30 km tu nigdzie w moim mieście nie przyjmuje kiedyś był taki gabinet stomatologiczny ale upadł i dana tam Pani właścicielka tego lokalu to sprzedała , jestem zależna od męża on pracuje od 7 do 17 i nie może sobie pozwolić tak bardzo że go ciągle nie ma w pracy gdyż nic za to nie dostanie , jak np tydzień go nie będzie , są wszak dwa takie dni wolne w Lutym tylko że o 10.30 i 12.30 muszę z mężem pogadać bo on jest tylko kierowcą , nic takiego się nie dzieje abym np prywatnie szła miałam zgłosić się na przegląd zębów a tu bank choroba :-\ .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie polecić jakieś fajne hotele Polska/Słowacja/Czechy/Węgry z krytym basenem i wiadomo pokojem dla naszej 5tki (może być nawet 3+, czyli łóżko małżeńskie plus sofa rozkładana) :)? Ktoś gdzieś był w ciekawym miejscu?
    Chciałam jechać w ostayni tydzień szkoły 14-20.06, żeby jeszcze nie było tłumów i, żeby Tosi nie kolidowało ze szkołą i ocenami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :-D :-) .

    Co tam u Was słychać ?.


    Nom problem dentystki się rozwiązał zapisałam się na 28 Lutego na 12.00 , najważniejsze że udało mi się jakoś wcisnąć . Wczoraj dosłownie " umierałam " głowa okropnie mnie bolała i miałam gorączkę :-\ wzięłam połowę paracetamolu wygrzałam się i dziś jest trochę lepiej , choć nadal kaszel mnie męczy . Ech ta moja Ania w nocy cały czas się budzi lub nie nie chce mm wczoraj dałam jej zwykłej przegotowanej wody wcześniej ej jakiś nie chciała pić wody , tylko trochę się napiła potem zasnęła i znów zaczęła mi płakać już nie wiem co z nią mam zrobić raz ładnie śpi potem takie cyrki mi odstawia niech jej to spanie w końcu się unormuje . Siostra mi doradziła abym w dzień się przespała , tak ciekawa jestem jak ja jestem nie zwyczajna do drzemek w ciągu dnia , z resztą jest Ania to jak mam niby się zdrzemnąć a to obiad , pranie posegregować itp itd same wiecie że w domu jest co robić .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 09:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.u nas byla piekna pogoda wiec spacer juz byl no i domowe prace a za chwile obiad. Niestety chmurzy sie i pewnie bedzie deszcz padal buu
    Wczoraj bylam z synkiem u alergolog nie byla tym razem zbyt rozmowna ale w czerwcu zrobi testy skorne synkowi.

    Kark niestety nie pomoge my z mezem zwykle korzystamy z prywatnych kwater taniej nam wychodzi.
    Szczesliwa Mamusia duzo sil zycze <3

    Basik testowalas?

    Pozdrawiam Was wszystkie cieplo <3

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, nie boisz się tych skórnych? Nam alergolog mówił, że dobrze dopiero tak po 5rż wychodzą... Dlatego z krwi u naszego 4 latka robiliśmy.

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ