X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak nam się marza kolektory słoneczne. Mamy ogromna ścianę od strony południowej,na której bysmy je powiesili, ale zanim zaczniemy o tym mysleć, to trzeba elewace zrobic, bo teraz to razem z tyniem by odpadły :D no i w pierwszej kolejności musimy zaadoptowac ten strych na pokoje dzieci, wydzielic tam jakieś miejsce na zbiorni kz woda czy coś nie znam sie potrzebnego do tych kolektorów, także za jakieś 10-20 lat może sie uda zaoszczędzic energie i pozuskiwac ja z kolektorów :) Kurcze, dom jednorodzinny to studnia bez dna. Jedno skończysz, drugie się wali. Zanim my dojdziemy do tych kolektorów to chyba remont od nowa zaczniemy, bo we salonie uz panele poprzecierane, listwa łacząca panele z kafelkami co jakiś czas wychodzi i mnie wkurza ;) Marzy mi sie wygrana ekstra pensji - pewnośc, ze będę miała te 5 tysi przez 20 lat byłaby dla mnie satysfakcjonująca :) :D

    kark, inessa, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorrki dziewczyny za błędy - tak mi sie pisze na telefonie. Wybaczcie

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowie mają solary, ach marzenie :)
    Fajnie by było tak sobie grzać, szkoda, że już dotacji na nie nie ma :(

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 1 lutego 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy solary już z 5 lat i polecam. Daliśmy ok 30% wartości wtedy :)
    Piec też mamy węglowy i w tym roku planujemy zmianę. Chyba na gaz.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 50m gaz od domu, więc obliczyli nam 15tys z założeniem pieca :/
    Za tą cenę to ja planuję z dotacją zmienić piec, okna, drzwi techniczne, ocieplić ściany, dach i założyć rekuperację XD

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ;-).


    No i mamy kolejny miesiąc :O , no i dobrze niech szybko to mija do Marca ;-). Samopoczucie bez zmian , chodzę jak zombie , Dominik wczoraj koło pępka się wypychał oj bolało ale piękny widok ❤️ . Jak ładnie słońce świeci u nas zapowiadają na tą Niedzielę aż 12 stopni :O :O Luty i tak ciepło , i dobrze mogłaby już przyjść jakaś wczesna wiosna :-P .

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 1 lutego 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, gaz tani nie jest. Ale wygodny. My okna mamy wymienione, budynek ocieplony więc została wymiana ogrzewania.

    NiecierpliwaOna lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas prawda jest taka, że tragedii nie ma, bo dom jest z 2003 roku, więc ściany fajne, okna nie najgorsze. Jakby się uprzeć to by wystarczyło te 3tys dać na wełnę na poddasze i by było super.
    Ale skoro jest takie super dofinansowanie to chcemy wykorzystać na maksa :)

    NiecierpliwaOna lubi tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 1 lutego 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy solary te elektryczne nie te do grzania wody . Pracowały u nas jak mieszkaliśmy w UK i naprawdę polecam mimo że tam klimat takim inwestycjom nie sprzyja bo mało słońca mamy 14 sztuk tak że sporo . Tyle że najpierw dom spłacaliśmy więc nie był zupełnie nasz żeby ingerować w dach ,a teraz zimą no i leżą w garażu ale jak tylko wiosna przyjdzie to wylądują na dachu bo mnie aż Zal patrzeć jak się marnują

    NiecierpliwaOna, magda sz lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 2 lutego 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy wczoraj u endokrynologa. Wg USG - tarczycy brak. Nie wiadomo jeszcze czy brak, bo tak i to uz się nie zmieni, czy brak, bo leki, które ja brałam na nadczynnośc w ciaży zablokowąły jej tarczyce i ona dopiero sie rozwinie. Wszystko zależy od wyników badań, które zrobilismy. Kolejna wizyta w piątek

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 2 lutego 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa to jeszcze nic nie jest przesadzone ,jeszcze może się wszystko unormować i za to mocno trzymam kciuki.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa czekamy na wieści i trzymamy kciuki :*
    Jak tam, już się oswoiłyście :)? I jak starszaki, pewnie już nie pamiętają jak to było bez bliźniaczek w domu :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dobrej niedzieli źycze <3
    Niecierpliwa czekamy do piatku i oby okazalo sie,ze jest wszystko w normie.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Byliśmy wczoraj u endokrynologa. Wg USG - tarczycy brak. Nie wiadomo jeszcze czy brak, bo tak i to uz się nie zmieni, czy brak, bo leki, które ja brałam na nadczynnośc w ciaży zablokowąły jej tarczyce i ona dopiero sie rozwinie. Wszystko zależy od wyników badań, które zrobilismy. Kolejna wizyta w piątek


    Trzymam mocno kciuki z całych sił aby wszystko było dobrze ;-) .


    Witam się po weekendzie :-).

    Wczoraj tak wiosenne było aż na taki krótki spacer poszliśmy ;-) . Ani poprawiły się noce i oby już tak zostało ;-) , Dominik strasznie się kręci czy to nic czy dzień często ma nawet czkawki :-) . Samopoczucie oki jeszcze tylko 4 dni i ferie zimowe , wszak odpocznę od chodzenia ale za to będę mieć całą czwórkę dzieci w domu ;-) . No i mam problem ale dany ksiądz zrobił mnie na szaro że tak powiem , rozmawiałam z nim jak z człowiekiem wczoraj poszłam do kościoła z dziećmi poszłam tam do zakrystii chciał ze mną się jeszcze spotkać , no dobra oki a ten mi mówi że nie może jednak być świadkiem dla Grzesia :O :O :-\ , no i co ja teraz mam zrobić powiedział że jak coś żebym się nie martwiła że któregoś z ministrantów wybierze :-\ , tak ciekawa jestem którego to musi być pewna osoba pełnoletnia i po bierzmowaniu i co ja teraz mam zrobić , na moją rodzinę nie mam co liczyć wszak jak coś ma synek kolegę ale on do liceum chodzi nie wie Grześ gdzie on mieszka itp itd , a tak to nie ma tu takich kolegów i co ja mam teraz wymyśleć nie wiem , pozostaje mi się chyba modlić o cud albo prosić Dominika aby do tego 16 Maja się urodził .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mąż nie może być? Moim świadkiem był mój starszy brat, miała być koleżanka z klasy, ale nie zdarzyła mieć bierzmowania przede mną (byłyśmy z innych parafii) :)
    Jedyny wymóg do bierzmowania to taki, żeby świadek był bierzmowany, a płeć, wiek czy stopień pokrewieństwa jest nieważny.
    Poza tym myślę, że Grześ też pewnie by wolał kogoś kogo zna niż przypadkowego ministranta...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    A mąż nie może być? Moim świadkiem był mój starszy brat, miała być koleżanka z klasy, ale nie zdarzyła mieć bierzmowania przede mną (byłyśmy z innych parafii) :)
    Jedyny wymóg do bierzmowania to taki, żeby świadek był bierzmowany, a płeć, wiek czy stopień pokrewieństwa jest nieważny.
    Poza tym myślę, że Grześ też pewnie by wolał kogoś kogo zna niż przypadkowego ministranta...


    Mój mąż nie ma bierzmowania , nawet jakby miał to kto by został z resztą dzieci . U nas jest tak niestety że dla chłopaka chłopak osoba dorosła tata , dziadek , wujek , chrzestny a dla dziewczyny mama itp .

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 4 lutego 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark ja już nie pamietam jak to było, jak nie było z nami Twixów :)

    Ale super zima ;) PIeknie, biało. Jak zima, to ma byc zima i już :) zreszta skoro nasze dzieciaki maja teraz ferie, to niech chociż troche skorzystają :)

    Co do Świadka, to moim była moja bratowa, a sama byłam kilka razy świadkiem u młodszych koleżanek. Nie wiem, może głupio myślę, ale to chyba nie ma większego znaczenia kto jest świadkiem, czy kolega, sąsiad, wujek itd

    A na kiedy masz termin porodu?

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Kark ja już nie pamietam jak to było, jak nie było z nami Twixów :)

    Ale super zima ;) PIeknie, biało. Jak zima, to ma byc zima i już :) zreszta skoro nasze dzieciaki maja teraz ferie, to niech chociż troche skorzystają :)

    Co do Świadka, to moim była moja bratowa, a sama byłam kilka razy świadkiem u młodszych koleżanek. Nie wiem, może głupio myślę, ale to chyba nie ma większego znaczenia kto jest świadkiem, czy kolega, sąsiad, wujek itd

    A na kiedy masz termin porodu?


    Dany Ksiądz też tak Mi tłumaczył żeby to była taka osoba która nadaje się na takiego świadka niestety nikogo takiego nie znam i nie mam , już wspomniałam kiedyś że mam sąsiadów ale oni są starzy i schorowani , jedna sąsiadka odpada mieszka w Gdańsku i przyjeżdża tu w Maju z resztą ona też ma problemy ze zdrowiem mam taką znajomą co u mnie była świadkiem nie chce drugi raz jej brać , chciałam jej się odwdzięczyć ale ona nic ode mnie nie chciała nawet czekoladek i nie wiem jak nie będę mieć wyboru to ja poproszę ale nie wiem czy się zgodzi .

    Termin porodu mam na 21 Maja według ostatniej miesiączki a według USG na 19 Maja ja żadne z dzieci nie urodziłam o terminie , synka na tydzień przed terminem córeczkę Marysię po terminie w 40 tc , Gabrysię tydzień przed terminem , a Anię urodziłam w 40 tc i 5 dniu w mojej rodzinie chłopcy szybciej się rodzą wiem że nie musi i u mnie np tak być , choć ja wolę szybciej urodzić aby tylko ciąża była donoszona i niech się dzieje .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1.5h poślizgu, masakra!
    Jest człowiek 16.4mm XD Wg usg termin na 16.09, 8tc+0 :O Serduszko bije 166 :)
    17c83ba15e32d171med.jpg

    inessa, pawojoszka, Szczęśliwa Mamusia, Lavendova, Rene, Feniks lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark Cudo!!!! :)
    Gratulacje :) rosnijcie zdrowo :)

    kark lubi tę wiadomość

‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ