X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi :D czy Wasze dzieciaki też przychodzą w nocy do Waszego łóżka :P i jeśli tak to jak Wy się mieścicie ja pytam :P

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ja zawsze dzieciakom robie torta z tego przepisu https://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/ciasta/571-teczowy-tort. Ja nie jestem pozeraczka tortów, ale ten smakuje całej mojej rodzinie. Nie zawsze bawię sie z kolorkami. CZasami robie np 2 kolory i przekłądam na zmianę, albo wcale :) Ale nawet tak, jak piszesz, sa dostępne gotowe krążki, mase też kupisz gotową, można tez przełozyc dźemem jkaims kwaskowatym, żeby zbilansować słodka masę, a do dekoracji też jest cała masa wszystkiego :) Od kwiatuszków i liostków, przec cykrowe figurki bajkowe (dla Kasi musiała byc Maszaz niedzwiedziem :) dla Kubusia kupiłam zwierzatka), aż po płatki, np Wojtkowi kupywałam z Psim patrolem - wybór przeogromny. Jeśli dzieciaki maja urodziny w domu, to lepiej samemu cos zrobić, taniej i pod konkretne dziecko, a dla dzieciaków to i tak ważne, zeby był tort ze świeczką, coą fajnego na nim, a czy smakuje, czy nie, to sprawa drugorzędna :) Jak robiliśmy Wojtkowi 5-te urodziny w sali zabaw, to wtedy zamawiałam torta u pewne pani-120 zł, ale nie był taki najmniejszy,był pyszny i co najwazniejsze - z minionkami :)

    bilibili moe dzieci nie chcą z nami spać :) Tzn Wojtuś jak się urodził, to często go braliśmy do nas i teraz rzeczywiście jakby mógł, to spałby z nami, ale wytłumaczyliśmy mu jkaoś że ma swoje łózko, teraz swój pokój itd i nie przychodzi. A Kasia i Kubuś od poczatku nie były przyzwyczaone do spania z nami, i to my im przeszkadzamy chyba :) Poleżą z nami np.jka sa chorzy, ale ka zaczyna ich łamać spanie, to uciekaja do swoich łóżeczek :) Czasami żałuję :) Poprzytulałabym się do takiego małego ciałka :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bilibili wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi :D czy Wasze dzieciaki też przychodzą w nocy do Waszego łóżka :P i jeśli tak to jak Wy się mieścicie ja pytam :P

    Ania śpi w łóżeczku turystycznym my mamy zbyt małe łóżko i Ania jakoś tam jeszcze , w razie czego by się zmieściła za to mój mąż poszkodowany bo śpi praktycznie na ścianie poszerzyć sypialni nie możemy zaraz za oknem mamy ogrodzenie i żywopłot .

    Niecierpliwa Dziękuję ;-).

    No hej hej :-) :-) .

    A u nas już 18 tc ❤️❤️ , nie no nie wierzę że to tak mi mija a zarazem wkroczyliśmy w 5 msc ❤️. Samopoczucie oki nic na szczęście nie powróciło i tak niech zostanie ;-) . Ania nie daje mi po nocach spać oby w końcu jej to minęło bo ja jestem ledwo żywa . Gabrysia w tą Niedzielę wraz ze swoją grupą z przedszkola na mieć występ ale to prawdopodobnie mslonich jest i też zależy to od pogody na dorwać przy wszystkich ze sceny ❤️❤️❤️ , na prawdę moja Gabrysia pięknie śpiewa ma duży talent nawet myślę czy może do szkoły muzycznej jej czasem nie zapisać :-) , aby ten głos ćwiczyła jestem z niej taka dumna ❤️❤️ .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 13:14

    pawojoszka, Basik83, inessa lubią tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bilibili u nas dzieci nie śpią z nami z zasady nie uczymy tego nasze łóżko jest nasze ,oni mają własne,ale Szymon lubi do nas przychodzić w nocy ale tak się kładzie żeby nas nie obudzić bo wie że jak obudzi któreś z nas to go wygonimy. Noc jest od spania ,potrzebujemy mieć kilka godzin chociaż spokoju żeby odpocząć bo w ciągu dnia mamy mnóstwo pracy i z kas musimy mieć siłę. Do przytulania jest dużo czasu w ciągu dnia. No i konsekwencja to klucz do wszystkiego jak się raz pozwoli to koniec

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czytam Was juz od dawna i jestem pelna dla kazdej z Was podziwu jak wychowujecie Wasze Pociechy i dajecie sobie rade!!!
    Mam dwojke ziemskich Cudow i 8 Aniołkow oraz przeszlam kilka ciaz biochemicznych. Mam problemy zdrowotne oraz juz troche lat i z mezem postanowilismy ze tak na luzie postaramy sie o trzeciego Malca. Na luzie bo zdajemy sobie sprawe, ze choruje i mam swoje lata a dwie ciaze byly dosc trudne i zakonczone CC.
    Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do Swojego grona?!
    Ps. Mam przepis na makowca zwijanego mojej cioci b.dobry ale ja sama go nie pieklam bo ja wole makowiec na kruchym ciescie jak jeszcze jest aktualne to chetnie podam.
    Dobrego dnia zycze.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie babeczki

    wittaj inesko :) Twoja Janeczka jest tylko 10 dni starsza od mojego Janka :)

    pewnie ze przyjmiemy



    u mnie dzieci oogolnie tez z nami nigdy nie spaly za to wyjątkiemjest Jasiek czasami jak wyje w nocy to go biore do siebie bo inaczej bysmy sie nie wyspali ale to jest dopiero 3-4 nad ranem i spimy tak do 6 reszte nocy przesypia w lozeczku

    pawojoszka ja za sprzatnie sie wzielam ale dalej zakupow nie ma prezentow itd





    kark nie opuszczaj nas nie ktore znas sie juz nie staraja i dalej tu jestesmy ...a mnoze sie uda w koncu


    chorowitkom zdrówka


    niecierpliwa no w opolu lepszay pewnie sprzęt i specjalisci ale jak masz okazje gdzie indziej rodzic to czemu nie jak sie uda

    szczesliwa piekny brzusio


    a tutaj moje Marsjanki :)pośrodku zielony medalik Madzia pod nia Zuza rozowy :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f812bac61c86.jpg

    i cycu przypomnial se ze fajnie sie spi przy mamie

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2faba4871a35.jpg

    mikoilajkowy Dżon :)


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/979eb12c3eb2.jpg

    inessa, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O hej Basik :) dziekuje za przyjecie mnie :)
    Cudne Dzieci masz :)
    Janeczka na cycu byla pol roku a tak na bebilonie pepti jest ma b.duzy AZS do tego malenka i troszke slabe rosnie chodzi o sam wzrost obserwujemy to z pediatra bo to moze byc przez hipotrofie lub po prostu genetyka. Za to juz samodzielnie chodzi :)
    A co do spania dzieci to u nas moje dzieci nie znosily łozeczek :( ponoc ja taka sama bylam. Starszy synek spi na swoim tapczaniku a corka obecnie z nami ale na ten czas mieszkamy w 2 malutkich pokoikach i brak miejsca. Za rok mam nadzieje ze duzo sie zmieni bo czekamy na kredyt wlasnie i juz bedziemy mieszkac w 4 pokojach to dzieci beda spaly osobno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 13:16

    Basik83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 Dziękuję moja droga ❤️ . masz cudne dzieci ❤️❤️.

    inessa Kochana czy my czasem nie byłyśmy na tym drugim forum na wątku Zaczynamy znowu starania ?.

    Witaj wśród nas im nas więcej tym weselej ;-).

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa Mamusia bylysmy razem :)i ciesze sie ze mozemy byc tutaj razem :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Szczesliwa Mamusia bylysmy razem :)i ciesze sie ze mozemy byc tutaj razem :)


    I ja również moja droga ❤️❤️❤️ .

    inessa lubi tę wiadomość

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasio stawia narazie nie pewne kroczki za to lobuz duzy bo ma gdzies 83 cm i wazy ponad 9 kg.ja cyckiem karmilam tylko 3 mce Jasiu od samewgo poczatku mial problem z chwytaniem ..a co do mleka dla niego mleko mogloby wogole nie istniec dwie porcji kaszki bezmlecznej na bebiku mu robie i to zje z wielka łaską trzeba czyms zajmowac zeby zjadl cokolwiek z tej kaszki ...mlekiem z butli pluje na odleglosc...


    uzupelniamy jogurtami twarożkami serem zółtym od niedawna za to jajka uwielbia

    inessa lubi tę wiadomość

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik Jancia gdy zaczelam wprowadzac inne jedzenie to tez mniej pije. Troche Jej wmuszam bo ona nie moze nabialu odrazu jest wysypana. A wzrost to ma 68 cm. I dopiero ostatnio ubranka zaczyna nosic 74 rozm.ale to te z tych mniejszych bo wiafomo co firma to inaczej wypada rozmiarowka. Z waga lepiej jest choc jak zaczela chodzic samodzielnie to poleciala w dol i ostatnio wazyla 8.500.

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka u nas z tym wyganianiem z łózka, to ja jestem większa zołza :) M.to by nachętnie cała trójke zgarnłą do wyrka, gdyby ciecili z nami spać. Tyle, ze jak Wojtuś jeszcze z nami spał, to oczywiście Pan i Władca rozwalony na pół łózka, Junior kolejne 25% wyra a ja bidna na brzeżku :D Jak się urodziła Kasia, to zaprzestaliśmy spania z Wojtkiem i ak isałam pozostałe dzieci już były uczone spania u sibie. Matka postawiła na swoim i broni niezależności łózka :D

    inessa Witaj :) Niełatwe przejścia za Wami :/ a ciacho bardzo chetnie przyjmę :)

    Basik Super dzieciaczki! Gratulace :) U nas cała trójka butelke odrzuciał jak miała 10 mies. A Wojtek to już w ogóle nie chciał nic, co było z nabiału, żadne serki, sery, twarozki. Jakoś z czasem udawało sie przemycać jogurty. Masakra z nim była. Do dzisiaj niby wszystko co białę, to be...

    Co do szpitala, to i tak za dużo do gadania mieć nie będa jeśli poade dopiero jak coś się zacznie. Wtedy zostanie mi tylko Nysa. Boje się Nysy. TZN podowno teraz juz się dużo pozmieniało, bo kiedyś nie słyneła z dobrych opini. Teraz dziewczyny zaczynaja sobie chwalic, tylko jakoś tak wewnetrznie nie moge sie przemóc :) Ale spoko ;) Damy rade :) Kto, jak nie my :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa witaj, ja podziwiam kobiety które straciły dziecko i potrafią dalej żyć ,nie wiem i nie chce wiedzieć co się w tedy przeżywa.

    Basik83 Jasiek już taki kawaler i panny takie duże masz ,super.

    U nas choroba jak wlazła tak wyjść nie chce tylko się chorujący zmieniają, mamy zaległe szczepienie z listopada a tu znowu antybiotyk i chyba do stycznia nie ma szans zaszczepić

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U nas dzis Janka konczy 11 miesiecy kiedy to zlecialo.
    Pawojoszka po stratach mimo ze mam dwojke cudnych dzieci zycie juz jest inne i codziennie te moje aniolki sa ze mna.
    Zdrowka zycze dla Wszystkich chorujacych <3

    Podaje przepis na makowca :
    1/2 kg maki luksusowej
    4 dg droźdzy
    1szkl.mleka
    4 żółtka
    10dg cukru
    10dgmasla lub margaryny
    1 cukier waniliowy
    Robimy zaczyn z czesci mleka z cukru i drozdzy oraz troszke maki. Gdy zaczyn wyrosnie dodajemy go do reszty skladnikow i wyrabiamy ciasto. Po wyrobieniu zostawiamy je do wyrosniecia w cieplym miejscu (wazne aby maka do ciasta drozdzowego byla przesiana lepiej ciasto rosnie).

    Nadzienie makowe:
    Tutaj podaje jak zrobic swoje nadxienie ale teraz mozna kupic w puszcze gotowy mak jak ktos woli :)
    1/2 kg maku ( mozna juz kupic zmielony nie trzeba w domu walczyc z mieleniem ) mozna dac 40dg maku
    2 paczki cukru waniliowego
    30dg cukru lub miodu
    2 olejki migdalowe
    4 białka
    Skorka pomaranczowa
    Rodzynki
    Mak sparzyc ok 30minut dodac cukier/miod,olejki migdalowe wymieszac to razem dodac wczesniej ubite bialka dodac tez cukier waniliowy.
    Rozwalkowac lekko wyrosniete ciasto i na nie wylozyc gotowe nadzienie po czym zwinac w rulon i zostawic do wyrosniecia. Na wierzchu ciasto posmarowac bialkien lub lekko mlekiem przed wlozeniem do piekarnika.
    Piec ok 50 minut w temp.180 stopni. Tutaj duzo zalezy od piekarnika ja zwykle ciasta drozdzowe zwlaszcza pieke troche krocej bo moj piekarnik jakos tak szybko piecze :P
    Smacznego :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka babeczki


    niecierpliwa w Opolu tez kiedys nie było super szczegolnie jak na patologi ciazy i porodowce byl sw.pamieci gnój oordnator wtedy było strasznie on o malo nie doprowadzil do nieszczescia z Madzia gdzie i tak po kilku latach sie okazalo ze byla nie dotleniona skutki odbijaja sie do dzis no i on załatwił Pańśtwa Bonków.tego naszego olimpijczyka

    ale szczerze jak go juz nie ma w szpitalu jest super moze i w Nysie jest teraz lepiej


    pawojoszka zdrowka dla Was

    Inessa sto lat z okazji miesiecznicy dla Janki a z tego co widze mimo ze niziutka to waga nie jest taka zla mopj Jasiek dlugi i przy wadze 9 lg wyglada jak szczypior :)


    dzieki za mile slowa :)

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka babeczki


    niecierpliwa w Opolu tez kiedys nie było super szczegolnie jak na patologi ciazy i porodowce byl sw.pamieci gnój oordnator wtedy było strasznie on o malo nie doprowadzil do nieszczescia z Madzia gdzie i tak po kilku latach sie okazalo ze byla nie dotleniona skutki odbijaja sie do dzis no i on załatwił Pańśtwa Bonków.tego naszego olimpijczyka

    ale szczerze jak go juz nie ma w szpitalu jest super moze i w Nysie jest teraz lepiej


    pawojoszka zdrowka dla Was

    Inessa sto lat z okazji miesiecznicy dla Janki a z tego co widze mimo ze niziutka to waga nie jest taka zla mopj Jasiek dlugi i przy wadze 9 lg wyglada jak szczypior :)


    dzieki za mile slowa :)

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa dzieki wielkie :)

    Pawojoszka przy takie pogodzie to nei ma co się dziwić. Mogła by cnormalna zima, zimno to zimno, a nie nei wiadomo co ubrać, jak. Masakra.
    Przesłąłaby smi link do tej eko-skóry? Może się skuszę, żeby powalczyć z dwoma fotelami. Wygodne i szkoda mi ich wyrzucić, ale ta eko-skóra na nich jest juz tak popekana, że az wstyd. Jak mi nie wyjdzie, to nie, trudno :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa Wszystkiego najlepszego dla Janeczki❤️❤️ .

    Mnie Ania to chyba wykończy niedługo kolejna nic z pobudką , niedługo jak zombie będę wyglądać oby jej te dziwne pobudki w końcu minęły bo już nam dość . Dziś jakby niby nic wstała już o 6 rano i gdzie tam wulkan pełen energii . Moja siostra poszła wreszcie po rozum do głowy i będzie gina zmieniać , ja jej radziłam aby lekarza zmieniła może nie zna się dobrze na rzeczy , z resztą co to za leczenie jak kazał jej tylko testy ciążowe robić i nic po za tym , za radą bliskuej koleżanki będzie jeździć do Piaseczna koło Warszawy dany tam lekarz ginekolog bardzo jej pomógł i dzięki jego pomocy zaszła w ciążę i synka urodziła to bardzo świetny ponoć specjalista moja siostra już od dłuższego czasu stara się o dziecko i nic ma 28 lat jej mąż 29 życzę im jak najlepiej aby w końcu doczekali się tego upragnionego szczęścia .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 12:06

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego dla Janeczki.

    Niecierpliwa ja poprostu weszłam na allegro i wybrałam co było w promocji więc nie wiem czy jeszcze będzie ale spróbuję znaleźć i ci wysłać . Tylko się nie nadziwigaj przy tych fotelach.

    Szczęśliwa super że siostra wreszcie zaczęła się leczyć bo to może być naprawdę drobnostka a takie długie starania są ciężkie psychicznie dla nich i też wpływają na związek. A ta jej gin to jakaś pomyłka żeby nic nie zrobić jak para ma problem ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:29

    cf409fc7e7.png
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ