X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    Kark zrobiłam dla zabawy test z tą sodą i nic się nie zapieniło :) czyli niby dziewczynka? He he
    Niby tak, ale mi się z Basią (najmłodszą) pieniło :D

    A masz jakieś zdjęcie z usg gdzie niby widać chłopca?

    Aha, niby się jeszce z kształtu głowy i tego wyrostka z wczesnych usg sprawdza.
    To mi z kształtu głowy dziewczyny sprawdziły syn-syn-córka.
    A z wyrostka kąty wychodziły córka-syn-syn XD

    Także pobawić się można w zgadywanie, ale to trochę jak wróżenie z fusów ;)

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa to macie tani węgiel, my płacimy 780zł za tonę, a mamy 20km od nas 3 kopalnie :O
    My się chcemy na gaz przestawić, ale nie mamy wogóle pociągniętego, a dotacje są u nas śmieszne - 3tys... A całość nas pewnie 20tys wyniesie, bo trzrba projekt, ekipę bud, geodete, itd :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Szczęśliwa to macie tani węgiel, my płacimy 780zł za tonę, a mamy 20km od nas 3 kopalnie :O
    My się chcemy na gaz przestawić, ale nie mamy wogóle pociągniętego, a dotacje są u nas śmieszne - 3tys... A całość nas pewnie 20tys wyniesie, bo trzrba projekt, ekipę bud, geodete, itd :/

    Mój mąż wszędzie szukał i myślałam że więcej pójdzie pieniędzy , my przyznam się mamy grzejniki C.O będziemy umieszczać w takim pomieszczeniu osobnym ale to jeszcze nie zrobione i nową kuchnię będziemy stawiać więc to też musi poczekać synkowi nawet pokoju jeszcze nie zaczęliśmy remontować , a dziewczynek pokój nadal jest zasyfiony gołe ściany mają wszak wspólny pokój z Anią ale chcemy też tam zrobić miejsce dla kolejnego dziecka więc mąż musi spiąć w końcu tyłek i wsiąść się za robotę ale i tak to musi poczekać nie wiem kiedy dokończymy to C.O a na najem kogoś to nas nie stać mój mąż sam woli wszystko zrobić .


    Co do sprawdzania różnych metod pod względem płci i tak pewnie dowiemy się z USG , albo jak urodzimy ja cały czas czuję że będzie synek i to z charakterem na USG nic niestety moje oko nie zauważyło czy coś tam dynda między nogami, za bardzo się kręci to nasze szczęście i ciężko to stwierdzić :-P .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 11:30

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z wróżeniem płci, to rzeczywiście 50/50 :)

    A węgiel taniutki macie za 600 zł :) My palimy eko-groszkiem. Mamy piec z podajnikiem, więc tona wychodzi nam ok 780 zł. W tamtym rok szła nam tona na miesiąc. W tym roku do tej pory przepalalismy tylko wieczorami na dodatkowym ruszcie, a w sobote juz M. uruchomił podajnik i grzejemy tyłki 24h/dobę

    Dzisiaj przyniosłąm Kubusiowi troszke sniegu, żeby sobie podotykał, a on pyta czy jeść :)

    Teraz to w ogóle koniec roku, grudzien - węgiel, MIkołaki, Boże Narodzenie, prezenty pod choinką, buty :) masakra :) Nam jeszcze w grudniu kończy się OC auta :) Życ nie umierać :) Wizyta u ginusi mnie kosztuje 200 zł, a nie mamy jeszcze butelek, smoczków, pieluch :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:36

    Szczęśliwa_Mama, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam żadnego zdjęcia niby siusiaka, bo szybko dzidzia zmieniła pozycję.
    Po pierwsze to wczesna ciąża, po drugie to mogła być powiększona łechtaczka albo nawet pępowina. Także się nie nastawiam :P może 11 grudnia na następnej wizycie ładnie się dzidzia pokaże ;)

    Szczęśliwa ja chodzę do gina na nfz ;)
    A Ty czemu prywatnie jak krucho z kasą?
    Prywatnie chodzić przez całą ciążę jak tak podliczyć, to wychodzi ładna sumka...

    Niecierpliwa my mamy tzw śmieciucha, palimy drewnem.
    Ale w przyszłości chcemy właśnie zmienić na eko-groszek z podajnikiem ;)
    No teraz trzeba było pokupywać dzieciakom kurtki, buty, czapki, bo wiadomo, że wyrosły :P
    Na Mikolajki to ja takie drobiazgi robię, ale na gwiazdkę to szaleję ;)
    Kasa idzie oj idzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nfz się nie dostaniesz do gina. Jak się z najmłodsza zapisywałam w czerwvu to mi termin na listopad kobieta powiedziała...
    Lepiej miałam z diabetologiem i endokrynologiem, bo na nfz czekałam 2-3tyg.
    Gorzej jak teraz jak mi wyszedł zły cukier i insulina to termin do diabetologa babka mi zaproponowała dziś na maj... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w daichmannie na buty dziecięce jest karta dużej rodziny :) Nawet na te z rabatem i tak obniżają dodatkowo 10 albo 20%, miesiąc temu kupowałam starszakom ;)

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też cięzko z ginekologiem na nfz. Jeden jest dostepny od reki, ale to Pan, który mojej koleżance w ciaży na podstawie badania na samolocie stwierdzuł, że ma bakterie w moczu i kazał brać ibuprom :/

    Musze skoczyc do Daichmana, dzięki

    A co do prezentów, to u nas na odwrót. Teraz Mikołaj przychodzi na bogato. Każdy dostaje po jednym prezencie, który był w liście. I tak Wojtek ma interaktywny globus clementoni, Kasia supermarket z wózkiem i kasa fiskalna, a dla Kubusia Mikołaj ukrył w piwnicy auto - jeżdzik z akcesoriami :)
    Później pod choinka idziemy na ilość :) Wtedy chcemy im kupić domek do malowania, jako atrakcja dla całej trójki, książeczki do czytania, do kolorowania, kredki, farby, gry i inne drobiazgi i oczywiście kazda rzecz zapakowana osobno, coby zrobic efekt wooow :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To patrzę, że mam szczęście ;) bo u mnie nie ma problemu dostać się do dobrego ginekologa na nfz.

    No u nas na bogato pod choinkę, bo od każdej ciotki dostają, od dziadków, od chrzestnych i oczywiście od nas, to jest fulll prezentów i dzieciaki wariują z radości he he
    Uwielbiam to :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my z mężem mamy dość prezentów. Mówimy już 3ci rok "złożymy się na prezent, to jest Mikołaj, on przychodzi raz", ale nie. Potem jest tryliard pierdół, wszystkie ciotki, kuzyni, dziadkowie, pradziadkowie... U każdego Mikołaj coś zostawił. I tak po 5tym Mikołaju dzieciaki zamiast się cieszyć to albo zero reakcji albo eee, to już dostałam/dostałem. Zawsze mówimy - załóżmy się na coś. Bo jak każdy i tak na Mikołaja na dziecko planuje 20-60zl, to jakbyśmy to dostali to możemy dla każdego wypas prezent kupić nawet za 300-400zl. Ale nie. A potem gora pierdół, część po 2 dniach do śmieci ląduje (szczególnie te od teściowej, ona ma fioła na punkcie chińskiego marketu :/)...

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego wolimy gwiazdkę/Wigilię. Wtedy prezenty są tylko od chrzestnych i dziadków. I każdy prezent jest w miarę porządny, tak min za 100zl, więc nie ma siaty wypakowanej po brzegi klamotami, tylko jest np drewniany domek dla lalek czy autko/jeździk.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark my to się nie składamy, ale konsultujemy prezenty.
    Właśnie żeby nie powtórzyć. Zawsze firmowe zabawki kupujemy, nie znoszę tych typowo chińskich za 5 zł. U nas tak samo po 10 min ląduje w koszu połamane. Warto dać 100-150 zł i zabawka jak nowa tyle lat, mimo że nie raz, nie dwa była poniewierana :P i 3 dzieciaczek będzie miał z niej pociechę przynajmniej ;)

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie z dziadkami składamy się na Mikołaja,a potem pod choinką,to już każdy kupuje coś id siebie,więc jest trylion paczek i prezentów. Ale ustaliliśmy,że żadnych zabawek. Bo za 30 zł to jednorazówki,więc za te pieniądze każdy kupuje coś "rodzinnego" grę,czy książeczkę,puzzle,czy akcesoria do malowania. Mąż ma zawsze urlop od ąwiąt aż do nowego roku,bo jego girma ma przestój w tym czasie,więc mamy czas dla siebie na rodzinne malowanie,granie,ogólnie rodzinny czas

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na urodziny tez zawsze prosimy, żeby im nie przynosic zabawek. Potem maja tych pierdół nie wiadomo ile, nie bawią się tym, bo za dużo. Ani tego gdzie trzymac, psują się szybko. Wolimy kase na konto. Dzieciaki maa swoje konta oszczędnościowe i dziadkowie i chrzestni maja ich numery, więc robia im przelewy, a prezenty, to zazwyczaj wystarczy tor i jakiś jeden większy prezent. Wojtus uz jest na tyle duży, ze zaprasza kolegów z przedszkola, oni daj amu prezenty i wystarczy, zreszta użsama impreza urodzinowa jest prezentem

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    Nie mam żadnego zdjęcia niby siusiaka, bo szybko dzidzia zmieniła pozycję.
    Po pierwsze to wczesna ciąża, po drugie to mogła być powiększona łechtaczka albo nawet pępowina. Także się nie nastawiam :P może 11 grudnia na następnej wizycie ładnie się dzidzia pokaże ;)

    Szczęśliwa ja chodzę do gina na nfz ;)
    A Ty czemu prywatnie jak krucho z kasą?
    Prywatnie chodzić przez całą ciążę jak tak podliczyć, to wychodzi ładna sumka...

    Niecierpliwa my mamy tzw śmieciucha, palimy drewnem.
    Ale w przyszłości chcemy właśnie zmienić na eko-groszek z podajnikiem ;)
    No teraz trzeba było pokupywać dzieciakom kurtki, buty, czapki, bo wiadomo, że wyrosły :P
    Na Mikolajki to ja takie drobiazgi robię, ale na gwiazdkę to szaleję ;)
    Kasa idzie oj idzie...


    Nie mam takiej możliwości aby chodzić na NFZ szpital nasz zamknęli więc gdzie ja bym poszłab, i do kogo jak jedynym ginem który przyjmował na NFZ był mój Pan gin były jeszcze dwie Panie ale one ciąż nie prowadzą mają po 65 lat mój Pan gin też na NFZ nie prowadzi ciąż tylko prywatnie , już do niego chodziłam w poprzedniej ciąży i mam do niego zaufanie gdzie bym drugiego takiego znalazła , mam taką znajomą gdzie wizyta u ginekologa plus dojazd wychodzi jej 400 zł .


    U mnie w rodzinie jest taki zwyczaj że moje siostry robią losowanie i np wylosują tatę to wszyscy składamy się na prezent dla taty mam dość liczba rodzinę więc nie opłaca się tak każdemu z osobna kupować prezentów .

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 21 listopada 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry ale sie rozpisalyscie oooooooo wczoraj bylam na wizycie na prentalnych wedlug ginekologa bedziemy miec trzecia dziewczynke ale to jeszcze do potwierdzenia na kolejnej wizycie :-)
    Widzialam ze byl temat prezentow starsza córcia choruje do dawna na domek drewniany dla lalek barbie i z mezem postanowilismy ze go dostanie od mikolaja <3 nazamawiałam jej dodatkowo jakis tam gadzetów typu kanapa szafa na buty itp bedzie szczesliwa mlodszej Małgosi nie mam bladego pojecia co kupic :-(

    Szczęśliwa Mamusia, Aga9090 lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa, u nas też duża rodzina - i ja i mąż mamy po 3 braci. Plus mamy jeszcze babcie i dziadków, do tego dochodzą kuzyni i kuzynki, z którymi mamy dobry kontakt...
    Dlatego paczek jest multum, to przecież ma być Mikołaj, który podobno wg bajek zostawia 1 paczkę dla dziecka pod poduszką/łóżkiem/kominkiem.

    Ogólnie teraz jak robiliśmy rocznicę TYLKO dla najbliższych to było 40 osób. A jakbyśmy chcili zaprosić osoby, z którymi utrzymujemy kontakt plus znajomych to wyszło nam 120 osób... Wesele by się zrobiło :/

    Szczęśliwa_Mama, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia, a może kuchnia i garnki ;)? My dla Basi też rocznik 2017 taki zestaw kupujemy, bo stary po najstarszej córce już jest w tragicznym stanie.
    A na Mikołaja play mobile 123, chociaż długo się zastanawialiśmy czy nie lego duplo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia zazdroszczę pozytywnie dziewczynki, bo marzyłam o drugiej córeczce... ale podobno drugi chłopaczek... ale też niepotwierdzone he he więc jest nadzieja ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 09:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia Gratuluję prawdopodobnie kolejnej córeczki ❤️.

    Ja Ani będę kupować taką piramidę wkłada się na nią kółka , od największego do najmniejszego i na początku jest np piłka lub kaczuszka ;-) .


    Dosyć że wczoraj Ania miała histerię to jeszcze Marysia mi w nocy wymiotowała :'( , nie zaprowadzałam dziś ich do przedszkola i szkoły . Synek ma dziś próbne egzaminy gimnazjalne bardzo to przeżywa na pewno sobie poradzi . Wczoraj moja siostra mi powiedziała normalnie taką historię jak z jakiegoś filmu ma taką jakby znajomą ona ma 25 lat nie znam jej więc ciężko określić co i jak tak w skrócie ta jej znajomą tam wiadomo miała chłopaka potem on nie mógł się od niej uwolnić gdyż groziła że się zabije :O , potem poznała swojego obecnego męża i z początku był cud miód , a potem wyszły kwiatki zaszła w ciążę urodziła córeczkę i zaczęła takie podobno cyrki robić że szkoda mówić nawet się cięła :O :O , i podobno się sama pobiła i zwaliła to na męża poszła do psychiatryka i nawet była w domu dla psychicznie chorych jej mąż z początku chciał to ratować ale w końcu zdecydował się na rozwód , niestety sytuacja jest dla niego kiepska gdyż sąd bierze bardziej stronę jego psychicznie chorej żony niż jego , już była pierwsza rozprawa druga dopiero będzie w Marcu taka młoda kobieta i żeby takie rzeczy robić najbardziej szkoda w tym wszystkim dziecka a ich córka na 3 latka .

‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ