X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzimy w 2019 roku.
Odpowiedz

Rodzimy w 2019 roku.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja własnie jestem po wizycie u położnej... mocz,cisnienie wporządku . Słuchała serduszko i też wszystko poprawnie ;)
    Zapisała mnie na kolejne 2 wizyty już abym wiedziała na zas hehe.
    Pierwszą mam po usg które bede miała 5 lutego wiec 6 luty wizyta u położnej.

    Pepper, 19ewelaaa89 lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie jestem po ktg. Zapis ok. Teraz dalej muszę chodzić na ktg codziennie no ale wolę to niż szpital. Rozmawiałam z doktorem i jeśli dalej sytuacja będzie tak wyglądać to mam mieć 19 stycznia cc. Doktor twierdzi, że nie ma na co czekać aż zatrucie się rozwinie. Boję się to będzie 36 tydzień i 2 dni. Myślę, że córeczka jakoś da radę.

    Kattii, Pepper lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    A ja właśnie jestem po ktg. Zapis ok. Teraz dalej muszę chodzić na ktg codziennie no ale wolę to niż szpital. Rozmawiałam z doktorem i jeśli dalej sytuacja będzie tak wyglądać to mam mieć 19 stycznia cc. Doktor twierdzi, że nie ma na co czekać aż zatrucie się rozwinie. Boję się to będzie 36 tydzień i 2 dni. Myślę, że córeczka jakoś da radę.
    Kochana na spokojnie napewno wszystko bedzie dobrze a malutka bedzie silna i zdrowa!
    Jednak to 36 tydzień da rade !
    Dobrze że masz taką opieke i na bierząco wiesz co i jak się dzieje :)

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii opiekę mam super lekarz przyjmuje od poniedziałku do piątku także na prawdę zabezpieczenie mam. Boję się tylko tej cesarki, ciężko mi to sobie jakoś wyobrazić. Największy lęk mam o to, że lekarz nie chce mi już dać sterydów na płucka dla małej. Ostatnią dawkę miałam początkiem grudnia więc już sporo czasu minęło. Boję się, że córeczka będzie miała problemy z oddychaniem.

    Kattii lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoa0306 po pierwsze nie bój się. Wiesz ile dziewczyn chce mieć cc os tak. Po drugie sterydy na płuca nie podaje się już w 35 tc bo dzieci sobie juz wtedy radzą. Moja koleżanka rodziła tez cc wczoraj i tez ten tydzień. Dzidzia waży 3600 o wszystko ok. Wszystko będzie dobrze.

    Kattii, Ania0306 lubią tę wiadomość

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Kattii opiekę mam super lekarz przyjmuje od poniedziałku do piątku także na prawdę zabezpieczenie mam. Boję się tylko tej cesarki, ciężko mi to sobie jakoś wyobrazić. Największy lęk mam o to, że lekarz nie chce mi już dać sterydów na płucka dla małej. Ostatnią dawkę miałam początkiem grudnia więc już sporo czasu minęło. Boję się, że córeczka będzie miała problemy z oddychaniem.
    A mówiłaś o tych obawach lekarzowi ? Wiesz zawsze rozmowa pomaga i jesli masz możliwosc warto by było porozmawiac o tych obawach. Mimo wszystko mysle że wiedzą co robią i jesli nic na płucka juz nie dali to widocznie jest wytarczająco to co miałaś.
    Nie wiem jak to jest w pl ale chyba i tak w szpitalu bedziecie musieli pozostać bo to jednak bedzie wczesniak.
    Tutaj w uk niczym się nie przejmują wiec osobiscie zazdroszcze takiej opieki.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii a ja zazdroszczę w UK znieczulen do porodu i potem leków przeciwbólowych. Jestem pewna, że gdyby tak było w każdym polskim szpitalu cc byłyby stosowane w dużo mniejszej skali. ..

    Kattii lubi tę wiadomość

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper o to powiem Ci, że ładna waga. Moja córeczka ważyła kilka dni temu 2500g. Ale jakby nie było tydzień ten sam więc nie patrząc na wagę to dojrzałość dzieciaczków taka sama. Mojej mamy koleżanka urodziła dzidziusia z wagą 500g w 24 tygodniu to dopiero malusieński był.

    Kattii rozmawiałam z lekrzem to właśnie mi mówił, że w tym tygodniu się sterydów już nie podaje. Moja kuzynka rodziła też w 36 tygodniu. Synek ważył 2600g byli w szpitalu trochę dłużej bo mały miał żóltaczkę. Nie mam pojęcia ile się jest w szpitalu z takimi maluchami. W tym szpitalu 3 referencji co byłam to mówili, że do domu puszczają jak jest waga 2000g i oczywiście z dzidziusiem wszystko ok. Teraz będę mieć cc w szpitalu 2 referencji bo tam jest mój lekarz. Mówił, że tam przyjmują porodu od 32 tygodnia także 36 to już będzie bezpiecznie.

    Kattii lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper wrote:
    Kattii a ja zazdroszczę w UK znieczulen do porodu i potem leków przeciwbólowych. Jestem pewna, że gdyby tak było w każdym polskim szpitalu cc byłyby stosowane w dużo mniejszej skali. ..
    Ja gaz stosuje przy porodzie wiec nie wiem jak dzialają inne przeciwbólowe leki... a gaz mi nic nie pomaga zwyczajnie jestem nacpana tak że szkoda gadać a boli tak jak bolało hehe...
    Cieżko mi się wypowiedzieć jesli chodzi o inne metody przeciwbólowe... ale podejscie do ciaży u nich lezy cos o tym wiem w końcu chodziłam z martwą ciażą az do 13 tyg...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Pepper o to powiem Ci, że ładna waga. Moja córeczka ważyła kilka dni temu 2500g. Ale jakby nie było tydzień ten sam więc nie patrząc na wagę to dojrzałość dzieciaczków taka sama. Mojej mamy koleżanka urodziła dzidziusia z wagą 500g w 24 tygodniu to dopiero malusieński był.

    Kattii rozmawiałam z lekrzem to właśnie mi mówił, że w tym tygodniu się sterydów już nie podaje. Moja kuzynka rodziła też w 36 tygodniu. Synek ważył 2600g byli w szpitalu trochę dłużej bo mały miał żóltaczkę. Nie mam pojęcia ile się jest w szpitalu z takimi maluchami. W tym szpitalu 3 referencji co byłam to mówili, że do domu puszczają jak jest waga 2000g i oczywiście z dzidziusiem wszystko ok. Teraz będę mieć cc w szpitalu 2 referencji bo tam jest mój lekarz. Mówił, że tam przyjmują porodu od 32 tygodnia także 36 to już będzie bezpiecznie.
    No widzisz wiec się nie martw ;) Bedzie wszystko dobrze jestem tego pewna a nawet jakbys musiala zostać dłużej to lepiej dla twojego spokoju jak i dla malutkiej.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii potem po porodzie to jest mi wszystko jedno ile będę w szpitalu. Byleby tylko malutka szczęśliwie przyszła na świat i żeby tylko przeżyć psychicznie jakoś to cc bo znając mnie to przed zabiegiem to nerwy będę mieć straszne. :)

    Kattii lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Kattii potem po porodzie to jest mi wszystko jedno ile będę w szpitalu. Byleby tylko malutka szczęśliwie przyszła na świat i żeby tylko przeżyć psychicznie jakoś to cc bo znając mnie to przed zabiegiem to nerwy będę mieć straszne. :)
    hehe to napewno ale to raczej normalne ja przy sn jak zaczynaja brać mnie skurcze to jestem już przerażona haha :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 15:21

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatII fakt opiekę w ciąży mają gorszą ale możesz sobie wybrać znieczulenie i nie czujesz bólu przy porodzie.

    Ania0306 akurat waga duża w tym wypadku ale 2600 tez jest ok. Moja siostra rodziła teraz w sierpniu w 38tc to mały ważył 2800. Także tu spokojnie. Ty chyba miałaś rodzic 14 lutego?
    Powiem Ci , że ja też się boje cc...

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, termin mam na 14 lutego :) . Pepper niestety nie mamy wyjścia musimy jakoś ten lęk pokonać. W końcu tyle kobiet ma cesarki to i my damy radę. Stres na pewno będzie ale za to potem będzie już taka ulga, że po wszystkim. Chociaż wiadomo ból po cięciu będzie dokuczał.

    Pepper lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ;)
    Wróciłam po ciężkich dniach... dzieciaki chorowały eh
    Jutro mam usg połówkowe.
    Trzymajcie kciuki ;)

    Patrzę, że mamy pierwszą dzidzię na wątku :)
    Witam Cię Sewerynku :D

    Kattti ja też następną wizytę mam 6 lutego :)

    Ania0306, Szczesliwa ledwo zywa, Pepper, Kattii lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama wrote:
    Hejka ;)
    Wróciłam po ciężkich dniach... dzieciaki chorowały eh
    Jutro mam usg połówkowe.
    Trzymajcie kciuki ;)

    Patrzę, że mamy pierwszą dzidzię na wątku :)
    Witam Cię Sewerynku :D

    Kattti ja też następną wizytę mam 6 lutego :)
    I jak tam po połówkowym ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana drogie panie ;)
    Jak samopoczucia ? Maluszki dokazują ? :D Ja już mam takie kopniaki że brzuch mi sie ruszać zaczał hehe.
    Ogólnie wczoraj doszły nam meble i mój maż je skrecał cały dzień zajeło mu składanie 2 komod i odziwo mega zdziwienie bo są takie duże O.o iż mój plan poszedł w szlak na obecną chwilę z ustawieniem według planu :D No ale to nic jakos wykombinuje to bo jeszcze jedna komoda i szafa na wieszaki nam została do złożenia które będą składane dopiero w sobote jak mój bedzie miał wolne mimo wszystko jesteśmy mile zaskoczeni budową,solidnoscią i wyglądem ! Jednak zdjecia to nie to samo kiedy widzi sie na żywo :)
    Dzisiaj moja córka miała dziwną noc a z nia razem ja :/ obudziła się koło 24 i nie chciała spac O.o wiec wcisnełam ja do naszego wyrka długo nie chciała zasnąc ale nie odpusciłam i udawałam że spię aż zasneła i sama nawet nie wiem po jakim czasie a teraz jeszcze spi kiedy ja wstałam bo syn się obudził...czuje zmeczenie i niewyspanie. Dobrze że córka na 3h do przedszkola a syn do szkoły to chociaz tyle odpocznę.
    Do mojej mamy naszyjnij z wisiorkiem doszedł i jest mega zachwycona ;) Nie spodziewała sie czegokolwiek a tu taki psikus ;)
    Czy u was też tak strasznie mrozi ?

  • MiAn Debiutantka
    Postów: 8 14

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześ Kochane. Postanowilam do Was dolączy :) Termin mma na 25 lipiec 2019.
    Obecnie jestem 11/12 tydzień. Miałam badania prenatalne, bo mam 35+:)

    Ania0306, Pepper, Szczesliwa ledwo zywa, Mała 779, ago91 lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattii wrote:
    Witam z rana drogie panie ;)
    Jak samopoczucia ? Maluszki dokazują ? :D Ja już mam takie kopniaki że brzuch mi sie ruszać zaczał hehe.
    Ogólnie wczoraj doszły nam meble i mój maż je skrecał cały dzień zajeło mu składanie 2 komod i odziwo mega zdziwienie bo są takie duże O.o iż mój plan poszedł w szlak na obecną chwilę z ustawieniem według planu :D No ale to nic jakos wykombinuje to bo jeszcze jedna komoda i szafa na wieszaki nam została do złożenia które będą składane dopiero w sobote jak mój bedzie miał wolne mimo wszystko jesteśmy mile zaskoczeni budową,solidnoscią i wyglądem ! Jednak zdjecia to nie to samo kiedy widzi sie na żywo :)
    Dzisiaj moja córka miała dziwną noc a z nia razem ja :/ obudziła się koło 24 i nie chciała spac O.o wiec wcisnełam ja do naszego wyrka długo nie chciała zasnąc ale nie odpusciłam i udawałam że spię aż zasneła i sama nawet nie wiem po jakim czasie a teraz jeszcze spi kiedy ja wstałam bo syn się obudził...czuje zmeczenie i niewyspanie. Dobrze że córka na 3h do przedszkola a syn do szkoły to chociaz tyle odpocznę.
    Do mojej mamy naszyjnij z wisiorkiem doszedł i jest mega zachwycona ;) Nie spodziewała sie czegokolwiek a tu taki psikus ;)
    Czy u was też tak strasznie mrozi ?
    A u mnie samopoczucie dużo lepsze. Ciśnienie opanowane. Może jeśli się takie utrzyma to nie będą mnie jeszcze kroić, mam taką cichą nadzieję :) . Dziś popołudniu wybieram się do internisty bo już 5 tydzień kaszlę. Nie tyle mi nawet kaszel przeszkadza co straszny ból całej klatki piersiowej. Ja też dziś wyspana nie jestem śniły mi się jakieś koszmary aż się cała obudziłam zlana potem.
    U mnie też mroźno aż nie chce się na pole wychodzić. Ja to chodzę z nogi na nogę, żeby czasem się nie poślizgnąć :D.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 09:33

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś wogole nie mogę spać. Dokucza mi bol jak chodzę jak leżę i chciałabym juz mieć małą przy sobie.

    Dziewczyny czy polecicie jakiś kocyk dla dziecka?

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ