X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rocznik 1981. Jesteście szczęściary?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście szczęściary?

Oceń ten wątek:
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 27 października 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Ktosiowa, z ładnym dzieckiem każdy ładny ;-)
    Też fakt! :D
    Ogólnie jestem zadowolona z MC Citi :D.
    Annie1981 wrote:

    Ktosiowa. Nie wiem jak było wcześniej, ale raczkowanie może zepsuć sen nawet na 3 miesiące. U nas tak było, teraz wraca do normy.
    Fajne argumenty uzywalas do przekonywania męża :D

    To jeszcze miesiąc!

    czarna84 lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 27 października 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem zadowolona, z jednym "ale" strasznie mi się dziecko zagrzało w nim :-( będę koniecznie musiała kupić jakąś wkładkę chłodzącą czy coś... Ale komfort dużo większy na pewno.

    zem3qps6in5tddof.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 27 października 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie właśnie nie grzeje

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 27 października 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O! :O U nas była tragedia dziś, całe plecy mokre :-( tę kurteczkę szybko zdjęłam i była w body krótkim i cienkiej bluzeczce a i tak się spociła bardzo...

    zem3qps6in5tddof.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 28 października 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to za kurteczkach była? Pokaz jeszcze raz zdjęcie. Bo ogólnie w kurtkach nie zalecają jazdy (ewentualnie tył do przoduubrana po zapięciu pasów. My jeździmy w polarowym dresie, pikowanej, jesiennej czapce, rękawiczkach i na to kocyk. Tak jest bezpiecznie i nie poci sie. Aha, pod bluza body z krótkim i długim rękawem (ale tak już w domu tez jesteśmy ubrani)

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 28 października 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta mój od początku sie poci w swoim foteliku i tak samo jest z wozkiem tzn spacerowka jest z takiego samego materialu jak pokrowiec na fotelik i musze kombinowac aby go mokrego nie wyjmowac po podrozy :/ wkladam albo pieluszke albo reczniczek latem pomagal. I tak caly czas, teraz chlodniej a on wiekszy lepsza termoregulacje ma niz wcześniej to juz sie tak nie poci ze mokry. A ja naprawde dzieci nie przegrzewam, tak samo ubieralam starszego jak teraz tego ubieram. W domu mamy 19 max 21 stopni a jeszcze lepiej jak 17 jest tylko wtedy podloga zimniejsza do pelzania. W domu ma body na dlugi rękaw, cienkie spodenki i skarpetki to wszystko a jak chlodniej to zakladam cienka kamizelke jak dlugo przebywa na podłodze bo wtedy mu cieplej w klatę ;) a w domu nie wszedzie jednakowa temperatura. Wczoraj juz zwiedzal sobie przedpokoj a tam od posadzki ciagnie i nie zdarzylam mu kamizelki założyć ale nic mu nie powinno być. Hartowac sie musi :P tak czy inaczej nie przegrzewam go i nawet podczas ostatniej dlugiej podróży w aucie mieliśmy 19 stopni a on mial na sobie to co pisalam body, cienkie wygodne spodenki i skarpetki. No i opaske na główce cienką oczywiście i jak mial przy buzi kocyk to wlosy mokre. Uwazam, ze zbyt gruby nie jest ze to nie tusza a lekarze mowia ze taka jego uroda, a po cichu pewnie twierdza ze go przegrzewam ale tak nie jest.
    Ktosiowa o tej kurtce to nie slyszalam ale u nas i tak ma tylko na przejscie do auta itd.... Ile to sie czlowiek dowiaduje i uczy sie jeszcze :)

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 28 października 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, kurtki ikombinezony odpadają, chociaż ja robię wyjątek i używam np kombinezonu niesliskiego, a raczej używałam tamtej zimy. Teraz tez miał taka kurtkemakby 2 bluzy zszyte, alewlasnieNiej wyrósł, wiec na razie polar musi wystarczy, i baaaaardzo mocno ściągam pasy.

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 28 października 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też kiedyś słyszałam o tych kurtkach, ale zapomniałam. Emilka jeździ w samochodzie w kurtce, bo to chyba bardzo niewygodne tak co chwilę zakładać i ściągać, jak mamy kilka rzeczy do załatwienia.
    W łupinie też nie można podawać dziecku nic do picia ani do jedzenia. A nie wiecie czy to dotyczy też fotelików dla starszaków?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 28 października 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, dotyczy to nawet dorosłych :-) w czasie jazdy nie powinno się nic jeść ani pić, mieć luźnego bagażu, telefonów, torebek itp. Chodzi o to, że w razie czego taka butelka z wodą może zabić, spożywając można się zakrztusić itd.

    Ktosiowa, to była cienka wiatrówka. O kurtkach wiem, zresztą w 8 gwiazdkach teraz profilaktycznie chyba nas pouczono. Termoregulację ma po ojcu... Jak ją karmię to bardzo często głowa i moja ręka mokre. Staram się ubierać sensownie, a jako, że ja zmarźluch jestem, to boję przegrzania, pilnuję się żeby nie przesadzić.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 28 października 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    W łupinie też nie można podawać dziecku nic do picia ani do jedzenia. A nie wiecie czy to dotyczy też fotelików dla starszaków?

    Nie slyszalam nic na ten temat jednak wyglada na to ze tu powinna obowiazywac ta sama zasada.

    O kurtkach i kombinezonach nie wiedzialam ale moj i tak goracy chlopak jest to musze go rozbierac ;)

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    O! :O U nas była tragedia dziś, całe plecy mokre :-( tę kurteczkę szybko zdjęłam i była w body krótkim i cienkiej bluzeczce a i tak się spociła bardzo...

    Hej Katta i jak nadal sie tak poci cora w tym fotelu? Byc moze to zalezy od kurtki z czego wykonana? Mój podszewki nie toleruje, jest zaraz mokry.

    Pogoda dziś paskudna ale spacerkujemy. Zastanawiam sie nad zakupem spiworka do wózka, żeby na mrozy wystarczył. Ma któraś z Was lub coś polecacie?

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greetta, właśnie wracamy do domu. Dziecko w cienkich bawełnianych spodniach i krótkim body. W samochodzie chłodno, zobaczymy jak będzie, dopiero godzina drogi za nami, przed nami trzy. Druga połowa zawsze tragiczna.

    Edit: dojechaliśmy bez tragedii! :-D Dziecko standardowa drzemka 40 minut, jak pisałam powyższe to była już obudzona. Resztę drogi aktywność, zaczęła marudzić pod sam koniec. Zabawki pomogły :-) po wyjęciu z fotelika plecki normalne czyli minimum ubrania się sprawdziło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:36

    ktosiowa, Annie1981, Greetta lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta. Cieszę się, że podróż tak fajnie Wam minęła :)

    Gretta. Znajoma poleca ten spiworek:

    https://allegro.pl/spiworek-do-wozka-sanek-gondola-spiwor-4w1-cieply-i6975734636.html?snapshot=MjAxOC0wOS0yN1QyMDo0NDoxOC41NzJaO2J1eWVyOzJiMjk2YjAzZjg1NjAzYjQxNGNkNThkYjJmNTkxMmQ2NzkxYjc0NDNjOTAxNTdhMDlmYzhlMWI5NWU4ZmVlYzk%3D

    Greetta, kattalinna lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta, ja ze śpiworkiem nie pomgę, bo mam w komplecie z wózkiem (husky).

    Kurczę dziewczyny, niedługo trzeba bedzie do pracy wracać ;(((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:00

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wracam do pracy, uważam że tak małe dziecko powinno mieć mamę w domu.

    Greetta lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, znajoma mówi że ma coś dla mnie spiworek tylko zapomniala wczesniej dac. Firma Alwi polarek w srodku z teflonem. Grunt ze bedzie :) to i kaski wiecej na prezenty zostanie ;)

    Annie zostajesz na wychowawczym?
    Ja również nigdzie się nie spiesze, wracać nie mam do czego. Zobaczymy jak małżonek z praca, maja go przeniesc na inny dzial i awansować tylko to już mu obiecuja od roku nie przenoszą bo ludzi za malo do pracy. Zatrudniaja sie, rezygnuja i tym sposobem nie moze zmienic dzialu. Po nowym roku jedna osoba ma odejsc na emeryture ze tego jego nowego działu o wtedy musza go przenieść bo pracownika na zmianie nie bedzie a na to nie moga sobie pozwolic. Zmieni dzial, ma byc wieksza kasa, zobaczymy czy bedzie tam ok jesli nie on na wychowawczy a ja do pracki. Zycie pokaze co bedzie :)
    Tak czy inaczej do wakacji jestem z maluszkiem :D

    Ktosiowa współczuję powrotu do pracy, a z kim malch zostanie? Macie kogoś czy żłobek?

    Katta, mala dzielna w podróży ;)

    kattalinna lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej mój Staszko dziś już 10 miesiączkow kończy :D :P a od wczoraj zasuwa na czterech he he :) śmiesznie to wyglada bo tempa szybko nabiera i nie wie co z tym zrobić, zszokowany co sie dzieje a wtedy ląduje na fejsie :D a pobudzony przy tym strasznie.
    Jeszcze 2msc i roczek i ja się pytam kiedy to zlecialo?! Zbyt szybko :/ zdecydowanie.

    Annie1981, kattalinna lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta. Najlepszego dla Stasia :) Gratuluję nowych umiejętności, teraz będzie już mega mobilny :)
    Ja nie idę na wychowawczy, bo w UK nie ma takiej możliwości. Gdyby była, to bym chętnie skorzystała, a tak to muszę kombinować ze zwolnieniami, żeby nie stracić pracy i załapać się na kolejny macierzyński.

    Greetta lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 7 listopada 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie dziękuję, tak teraz to się zaczyna ganianie za synkiem a było tak "spokojnie" ;) Małżonek mówi, że musi się wziąć za poprawę kondycji bo nie wyrobi za synkiem :D ale pokladamy nadzieje w starszym synu ze to on mlodszego dogoni jak staruszki nie dadza rady :D bo maly jest jak sprężyna ;)
    Rozumiem Cie z tymi zwolnieniami tez bym kombinowala. Ciężko takiego maluszka zostawic w domu ibpojsc do pracy, starszy mial 7msc jak wrocilam ale wtedy musialam. Teraz jest inna perspektywa i inne podejście wiec zostaje z malym w domu.
    Udalo Ci sie ograniczyc nocne kermienia, jak idzie?


    Annie1981 lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz będziecie pierwsze urodziny po kolei świętować :O my lada pół roku! Straszne to galopowanie czasu...

    Greetta, dobrze, że macie tego starszego ;-) u nas to chyba kota nauczę biegać za młoda ;-)

    Greetta lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ