BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Przepływy między mną a dzieckiem acard
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Werax
Znajoma
Postów: 33
1

Wysłany: 17 lutego 2021, 20:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej bylam dzisiaj na badaniach prenetalnych lekarz powiedział że wszystko ok jednak powiedział żebym zażywać acard 150 na poprawę przepływów między mną a dzieckiem o co dokładnie chodzi czy ktoś tak miał ? Jak to się skończyło?akilegna♥
Autorytet
Postów: 3122
1612

Wysłany: 22 lutego 2021, 09:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Słabe przepływy grożą niedotlenieniem dziecka. Acard ma za zadanie je "poprawić". Do tego dużo spacerów, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, zdrowe odżywianie i woda i powinno się dobrze skończyć.
Oczywiście kontrola u lekarza co jakiś czas.

Mimo słabych przepływów mam zdrowego synka z 35+0 . Lekarze nie chcieli czekać dłużej, żeby nie przegapić momentu pogorszenia. Pid koniec miałam kontrole w szpitalu 2-3 razy w tygodniu

1usai09kktksp1u6.png
74dianlikkw71sia.png
ICSI 09.2020 -> 7❄
Crio 10.2020 -> 🤰
3❄

hindi3
Nowa
Postów: 5
0

Wysłany: 11 kwietnia 2022, 22:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, błagam, napiszcie mi jakie są normy dla przepływów, bo nigdzie w necie nie mogę tego znaleźć. Jestem w 23tc. W poniedziałek miałam połówkowe badanie.Wyszło mi S/D 2,23 z prawej strony oraz S/D 3,30 z lewej strony i tutaj mam napisane "anormal", czyli nieprawidłowe. Kiedy zapytałam lekarza co to znaczy, usłyszałam, że nie powinnam się tym przejmować, bo dziecko rośnie prawidłowo i wszystkie narządy u dziecka funkcjonują poprawnie. Waga dziecka 578g w 23tc+5d.
Mieszkam za granicą i tutaj lekarze niestety mają bardzo luźny, żeby nie powiedzieć olewczy stosunek do ciąży 😔 O krzywą cukrową musiałam sama poprosić, pomimo że jestem w grupie ryzyka. Biorę Acard 75 na noc od 16tc.Myslicie, że powinnam zwiększyć dawkę do 150? Bardzo się martwię o te przepływy, bo nie dość, że z lewej strony są nieprawidłowe, to prawa strona wygląda na górną granicę z tego co u Was czytam 😔 Napiszcie mi proszę jakie są normy i czy zwiększenie dawki Acardu to dobra rzecz?
Dodam jeszcze, że NOTCH nie występuje po żadnej że stron. Ciśnienie mam dobre, wręcz niskie. Nie przekracza 120.Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)