X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Przepływy między mną a dzieckiem acard
Odpowiedz

Przepływy między mną a dzieckiem acard

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Werax Znajoma
    Postów: 33 1

    Wysłany: 17 lutego 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bylam dzisiaj na badaniach prenetalnych lekarz powiedział że wszystko ok jednak powiedział żebym zażywać acard 150 na poprawę przepływów między mną a dzieckiem o co dokładnie chodzi czy ktoś tak miał ? Jak to się skończyło?


  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słabe przepływy grożą niedotlenieniem dziecka. Acard ma za zadanie je "poprawić". Do tego dużo spacerów, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, zdrowe odżywianie i woda i powinno się dobrze skończyć.
    Oczywiście kontrola u lekarza co jakiś czas.

    Mimo słabych przepływów mam zdrowego synka z 35+0 . Lekarze nie chcieli czekać dłużej, żeby nie przegapić momentu pogorszenia. Pid koniec miałam kontrole w szpitalu 2-3 razy w tygodniu

    Pesymistka lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • hindi3 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, błagam, napiszcie mi jakie są normy dla przepływów, bo nigdzie w necie nie mogę tego znaleźć. Jestem w 23tc. W poniedziałek miałam połówkowe badanie.Wyszło mi S/D 2,23 z prawej strony oraz S/D 3,30 z lewej strony i tutaj mam napisane "anormal", czyli nieprawidłowe. Kiedy zapytałam lekarza co to znaczy, usłyszałam, że nie powinnam się tym przejmować, bo dziecko rośnie prawidłowo i wszystkie narządy u dziecka funkcjonują poprawnie. Waga dziecka 578g w 23tc+5d.
    Mieszkam za granicą i tutaj lekarze niestety mają bardzo luźny, żeby nie powiedzieć olewczy stosunek do ciąży 😔 O krzywą cukrową musiałam sama poprosić, pomimo że jestem w grupie ryzyka. Biorę Acard 75 na noc od 16tc.Myslicie, że powinnam zwiększyć dawkę do 150? Bardzo się martwię o te przepływy, bo nie dość, że z lewej strony są nieprawidłowe, to prawa strona wygląda na górną granicę z tego co u Was czytam 😔 Napiszcie mi proszę jakie są normy i czy zwiększenie dawki Acardu to dobra rzecz?
    Dodam jeszcze, że NOTCH nie występuje po żadnej że stron. Ciśnienie mam dobre, wręcz niskie. Nie przekracza 120.

  • Pesymistka Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 24 marca, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Słabe przepływy grożą niedotlenieniem dziecka. Acard ma za zadanie je "poprawić". Do tego dużo spacerów, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, zdrowe odżywianie i woda i powinno się dobrze skończyć.
    Oczywiście kontrola u lekarza co jakiś czas.

    Mimo słabych przepływów mam zdrowego synka z 35+0 . Lekarze nie chcieli czekać dłużej, żeby nie przegapić momentu pogorszenia. Pid koniec miałam kontrole w szpitalu 2-3 razy w tygodniu


    Cześć, czy pamiętasz może na jakim poziomie miałaś przepływy, kiedy zostały zauważone i ewentualnie od kiedy miałaś wdrożone leki ?

    Ja w skończonym 12 tyg mialam w jednej tętnicy 2,29 a w drugiej 2,39. Biorę codziennie acard na noc

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ