X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Przeczucia dzieci :)
Odpowiedz

Przeczucia dzieci :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Może się Wam wydawać to dziwne albo głupie co napiszę, ale nie daje mi to spokoju. Chodzę na wolontariat do dzieci z Zespołem Downa, na początku zawsze dzieciaki przybiegają i przytulają się na powitanie, dzisiaj przytuliła się do mnie pewna dziewczynka i złapała mnie za brzuch i zadała mi pytanie: "Czemu masz tam dzidzie?" Nie zdziwiło by mnie to, ale jestem dopiero w 4 tyg. !! i normalne, że nic a nic nie widać po mnie abym była w ciąży. Szczęka mi odpadła nie wiedziałam co powiedzieć, nikt tam nie wie, że jestem w ciąży, więc na pewno nie usłyszała od nikogo. Jak myślicie to czysty zbieg okoliczności? Czy może dzieci jakoś to odczuwają?? Miał ktoś podobną sytuację? Dziwnie się z tym czuję i muszę sobie to jakoś wyjaśnić.
    Pozdrawiam :)

    Lanusia93, nutka, weronikabp, aga.just, Nalka, Yari, Bergo lubią tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieźle, u mnie ostatnio 2 dziewczynki półroczne - jedna od kuzynki, druga od koleżanki cały czas "głaskały" po brzuchu i się patrzyły na niego. Nie mogłam wyjść z podziwu, ale tłumaczyłam to tym, że brzuch odstaje - 26 tydzień - i to zwróciło ich uwagę, aczkolwiek biust też odstaje, jest nieco wyżej i tym się nie interesowały...więc może jest coś w tym co piszesz :)

    Lanusia93, nutka, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa historia, szkoda, że nie pociągnęłaś wątku, dlaczego myśli, że w brzuchu masz dzidzię. :-)

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci odczuwają. Już nie pamiętam w którym tygodniu, ale około 6-8, gdzie brzuszek był niewidoczny poszłam do koleżanki. Ma dwoje dzieci w wieku 5 i 3 lat. 3-letnia dziewczynka podeszła do mnie, popatrzyła na mój brzuch i powiedziała słodko: "Mama też mnie nosiła w brzuszku". 3-letnia dziewczynka!
    I pokazywała jaka malutka, mówiła, że wie że mam dzidziusia w środku. Byłam w szoku. Powiedziałam, że moja dzidzia też ma zaledwie kilka milimetrów i w ten sposób przyznałam się koleżance do ciąży, chociaż miałam plany wstrzymać się do 12 tygodnia ;)

    nutka, Aneczka0911, Yari lubią tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój 4 letni syn też powiedział, że "ktoś mu się urodzi" jak byłam w 5 tc i nikt o tym nie wiedział jeszcze, przychodził też i głaskał mnie po brzuchu (co mu się nigdy nie zdarzało) więc chyba jednak dzieciaki mają jakiś instynkt :)

    Lanusia93, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

  • KasiaKa Autorytet
    Postów: 337 829

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co,mnie też kilka dni temu mój syn z ZD zapytał dotykając mój brzuch czy mam tam dzidziusia? Na razie nic dzieciom nie mówiłam o ciąży żeby nie było rozczarowania jak ostatnio. Myślałam, że po prostu mu się przypomniało. Niesamowite!!

    monalisa, Lanusia93, weronikabp, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

    Filip 15lat, Igor 12lat, Córka 14tc Aniołek*
    BASIA 3 lata:)
    kefbyf4.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesamowite co czytam az mi sie lezka w oku zakrecila

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reverie wrote:
    Ciekawa historia, szkoda, że nie pociągnęłaś wątku, dlaczego myśli, że w brzuchu masz dzidzię. :-)
    tak mnie zatkało, że nie wiedziałam co odpowiedzieć :D a po za tym zadała pytanie i z powrotem zaczęła gdzieś tam biegać. Dobrze, że toś już miał taką sytuacje, od razu lepiej :D

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tylko mojego brata córcia 3 letnia powiedziała, że musimy wybrać jakieś imię dla dzidziusia( o którym jej mówiliśmy i ona wie teoretycznie o co chodzi), jak jej powiedziałam, że już mamy wybrane: Gabryś, to odpowiedziała: Ale musicie wybrać jakieś dziewczyńskie.:P Mam nadzieję, że Gabryś nie stanie się Gabrysią w niebieskich bodziakach z koparami;P

    monalisa, Aneczka0911, Yari lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja chrzesnica Tosia lat 4, od około 1,5 roczku mówiła ze widzi "blipy" i uśmiechala sie szeroko, pokazując ze są przy suficie, na początku myśleliśmy ze to jej wyobraźnia ale pewnego dnia moja bratowa ja przebierala a ona mowi: mamusiu blipy bawią sie z moim Braciszkiem" - bratową zamurowało totalnie, poryczala sie strasznie, tosia przecież nic nie wiedziała o tym ze jej mama przed nia poronila dzidziusia... I jak tu nie wierzyć.. Dzieci widzą duuuuzo wiećej bo są niewinne i czyste.

    FeliceGatto, monalisa, Aneczka0911, Lanusia93, Tusia84, Nalka, nutka, Yari, Bergo, Natka88, Reverie lubią tę wiadomość

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bratowa pracuje w szkole dla dzieci niepełnosprawnych i przypominam sobie jak mówiła ze jeszcze nic nie byłowidać,a dzieci ja oblegaly i glaskaly po brzuchu ,a o na byla taka spanikowana wtedy mowila "...a jak ja takie urodze? One mnie tak macaja po brzuchu. " Mama jej tez tam pracuje i mowila ze to zbieg okoliczności ze oni chca sie porostu przytulić ale dziwne ze wlasnie wtedy. Bratowa jest księgowa w tej szkole wiec mija dzieci tylko na korytarzu ewentualnie na stołówce. Moj dziadek zawsze mówił ze takie dzieci są wyjątkowe i maja dar.

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Moja chrzesnica Tosia lat 4, od około 1,5 roczku mówiła ze widzi "blipy" i uśmiechala sie szeroko, pokazując ze są przy suficie, na początku myśleliśmy ze to jej wyobraźnia ale pewnego dnia moja bratowa ja przebierala a ona mowi: mamusiu blipy bawią sie z moim Braciszkiem" - bratową zamurowało totalnie, poryczala sie strasznie, tosia przecież nic nie wiedziała o tym ze jej mama przed nia poronila dzidziusia... I jak tu nie wierzyć.. Dzieci widzą duuuuzo wiećej bo są niewinne i czyste.
    teraz to dopiero ciary przechodzą...

    weronikabp lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monalisa wrote:
    Moja bratowa pracuje w szkole dla dzieci niepełnosprawnych i przypominam sobie jak mówiła ze jeszcze nic nie byłowidać,a dzieci ja oblegaly i glaskaly po brzuchu ,a o na byla taka spanikowana wtedy mowila "...a jak ja takie urodze? One mnie tak macaja po brzuchu. " Mama jej tez tam pracuje i mowila ze to zbieg okoliczności ze oni chca sie porostu przytulić ale dziwne ze wlasnie wtedy. Bratowa jest księgowa w tej szkole wiec mija dzieci tylko na korytarzu ewentualnie na stołówce. Moj dziadek zawsze mówił ze takie dzieci są wyjątkowe i maja dar.
    Tak, ja też troche czasu spędzam z osobami niepenosprawnymi, zawsze się przytulają i w ogóle, więc to nie było dla mnie dziwne..ale to pytanie zadane przez dziewczykę...wryło mnie.
    A co do takich myśli, też się często zastanawiam, czy dziecko będzie zdrowe czy też nie...

    monalisa lubi tę wiadomość

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp, tu i ja się rozpłakałam...

    weronikabp lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój roczny syn też przytulał się do brzuszka i zasypia do tej pory czasem tak przytulony w brzunio, w 4tc już coś zaczął wyczuwać :) Często też podchodzi i mówi dzidzia do brzucha :)

    Aneczka0911, Bergo lubią tę wiadomość

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze to nie to samo ale u mnie to moja Torinka (sunia Akita Inu) to uwielbia kłaść pysk na moim brzuszku. Na początku jak sie pojawiły kopnikai to się dziwila i pyskiem szturchala brzusio, a teraz to już chyba się przyzwyczaiła i nie reaguje na kopniaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2014, 14:42

    Aneczka0911, nutka, Yari lubią tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci widzą i czują więcej niż nam się wydaje...;)

    Weronika- wzruszająca historia...

    Ja kiedyś słyszałam taką historię o małej dziewczynce, której urodził się braciszek.Bardzo często chciała żeby rodzice pozwolili jej zostać na chwilę samej z maluszkiem, ale rodzice się bali. Któregoś razu postanowili zaryzykować, pozwolili jej wejść do pokoiku, a sami zaglądali przez przymknięte drzwi. I dziewczynka podeszła do maluszka i powiedziała: powiedz dziadziusiowi, że go kocham...
    Rodzice nie rozumieli i dopytywali córeczki o co jej chodziło, a ona powiedziała, że jak była mała to też widziała dziadziusia, ale teraz już tego nie umie i tak to chyba umieją tylko dzidziusie...

    monalisa, Bergo, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Yari Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj 6 letni synek przychodzi i prosi o pokazanie zdjecia z usg (10 tydz i 5 dni) i mimo iz sadze, ze nie za duzo widzi co i gdzie to strasznie sie cieszy.. i tez na poczatku ciazy jak nie wiedzial to pytal sie czy juz w brzuszku mam dzidziusia. Wiec chyba jednak dzieci maja przeczucie..

    monalisa, Bergo, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ