X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 15 maja 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro sie okaze ,co lekarka powie i czy dalej kaze konrtynuowac no spe itp, poki co bylam z nia tylko w kontakcie telefonicznym.jestem tez ciekawa czy maly sie obrocil, czy wciaz miednicowo lezy ale z tego co czuje to wciaz tak samo ulozony -jutro zaczynam 30 tydz.do tej pory czulam sie jakbym w ciazy nie byla ,tak dobrze znosilam wszystko -no ale na kazdego przychodzi czas...trzymajcie sie i zycze dobrej formy.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, mamy wyniki rezoznasu- tak na marginesie to koszmarnie przeżyłam to badanie, ale o tym napisałam w pamiętniku. Wyniki z opisu: poszerzenie rogu ttylnego komory bocznej lewaej do maksymalnie 16mm, róg tylny komory bocznej lewej 11mm, niewielka hipolazja robaka móżdżku z poszerzeniem zbiornika wielkiego ( sugerują tu zespół Dandy- Walker variant) ciało modzelowate obecne o grubości 4mm.... czyli tak w 100% dobrze nie jest, ale radiolog, który robił ten opis podszedł do mnie po badaniu i powiedział,że wiele razy widział podobny obraz mózgu u dorosłych ludzi, którzy żyli normalnie a na rezoanans trafili z innych powodów... Kiedy mała się urodzi będzie miała powtórzone badanie i cały czas jestesmy pod obserwacją, teraz wizyty u gina i usg w szpitalu co dwa tygodnie nas czeka. Myślimy pozytywnie.

    aila, mauysia, Kropka, vivien, Kleopatra lubią tę wiadomość


  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak trzymaj, martuś:)

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek - i tak trzymaj :) trzeba myśleć pozytywnie

    201306215365.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 maja 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek trzymaj sie i odganiaj zle mysli.jestesmy z wami :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 21 maja 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek, cały czas trzymamy kciuki i też myslimy pozytywnie. Będzie dobrze :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 21 maja 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywne myślenie to podstawa, trzymaj się Martek :)

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie wróciłam z IP, od popołudnia moje maleństwo słabo się ruszało i troszkę byłam niespokojna więc mój M. mnie zawiózł.
    Okazało się, że wszystko jest w porządku, chyba mała miała gorszy dzień. Ale co ciekawe z badania usg wyszło, że jestem w 30tc+3dni a maleńka waży 1570g. Mój lekarz cały czas się posługuje wiekiem ciąży wyliczonym z ostatniej miesiączki tak samo pokazuje ovu. Skąd aż taka rozbieżność?! Czy któraś z Was też ma tak?!

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zapewnie nie pierwsze Twoje USG.. co pokazywały inne?

    Ja też miałam rozbieżność przy peirwszej ciąży (o tej nei wspomnę, bo z góry nie dało się na podstawie okresu wyliczyc). Miałam wtedy do 2 tyg poślizgu wlaśnie pomiędzy OM a USG i syn urodził się niby po terminie, ale ja myślę że urodził się w swoim wlaściwym terminie od zapłodnienia.
    Wynika z tego Adka, że dzidzia prawdopodobnei może być z poprzedniego cyklu niż liczysz- możliwe?
    Bo na przykład jak to się zdarza, mialaś jakieś krwawienia, bo moga u niektorych kobiet być jeszcze do 3-4 miesiecy od zajscia w ciaze, i zaznaczylas na ovu, ze okres itp itd... pomyśl :P

    Adka lubi tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee było tak, że w październiku test pokazał mi, że jestem w ciąży, zrobiłam bete i to się potwierdziło a kilka dni później zaczęłam krwawić i przyjęłam to jako okres zresztą beta to potwierdziła. Następną @ dostałam 6 listopada i wtedy potwierdziła się ciąża.

    Co do wcześniejszego usg w 12 tygodniu to różnica w dacie była tylko 2 dni. Jutro poszukam badań z połówkowego i wtedy jeszcze zobaczę.

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 22 maja 2013, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    F

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:08

    Adka lubi tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 22 maja 2013, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny. Anilorak mój lekarz też patrzy na termin z OM. Czyli nie ma czym się przejmować :) Najważniejsze, że z małą wszystko dobrze :)

    anilorak lubi tę wiadomość

  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 22 maja 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak: a moze sie po prostu zdazyc, ze maly jest wiekszy niz jego wiek ciazowy, tak jak u mnie. Nie wiem tylko, czy ta rozbieznosc jest od dawna, czy wystapila dopiero teraz? U mnie maly rozwijal sie powiedzmy "normalnie" do 24tc. W 24tc wiek ciazy z USG byl o tydzien do przodu w stosunku do OM, w 28tc maly jeszcze przyspieszyl i wiek z USG byl o dwa tygodnie do przodu (30tc), tydzien temu w 32tc maly byl wciaz o 2tyg wiekszy i wiek z USG wskazuje na 34tc. Takze jezeli mialas regularne cykle ~28 dniowe to data poczecia musi byc mniej wiecej pewna.. a rozbieznosc w wieku ciazy OM i z USG moze byc spowodowana tym, ze Twoj szkrab jest po prostu wiekszy...

    anilorak lubi tę wiadomość

    0ylvqca.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 22 maja 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka, u mnie czasami na usg tez są takie roziezności, zależy na jakim etapie " skoku" rozowjowego jest małe. Co do twoich wypraw na IP- to ja od wyjścia ze spzitala mam domowy, kieszonkowy aparat dopplerowski ( taki z jakimi latają po oddziale położne) i w chwili zwątpienia mogę sprawdzić jak tam bije serudszko małej... fajan rzecz, koleżanka, która niedawno urodziła pożyczyła mi:)


  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 22 maja 2013, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze są pierwsze USG, które najdokładniej sa w stanie określic wiek płodu. Im starsza ciąża, tym pomiar może byc nieprecyzyjny, gdyz dziecko rozwija się potem w nieco różnym tempie- na chwile może zwolnić o, a przyśpieszyć to, a potem to wyrównać. Na początku wszystko rozwija się w miarę tak samo u wszystkich, wiec pomiar dokładniejszy... więc i na to trzeba brać poprawkę. Ale swoją drogą... skoro miałaś test pozytywny w październiku i potem w listopadzie... z tego co mi się kojarzy po potencjalnym poronieniu nie łatwo zajść tak od razu w ciążę zaraz następnym razem. Sam anajlepiej wiesz kiedy mogły Ci wypadać owulacje i kiedy robiłaś testy + pomiary na ovu.

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 22 maja 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka tak jak mówią dziewczyny, po 16 tyg już się nie patrzy na wiek z usg bo jest nieprecyzyjny. Dzieci się rozwijają w swoim tempie :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 22 maja 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee wrote:
    Najważniejsze są pierwsze USG, które najdokładniej sa w stanie określic wiek płodu. Im starsza ciąża, tym pomiar może byc nieprecyzyjny, gdyz dziecko rozwija się potem w nieco różnym tempie- na chwile może zwolnić o, a przyśpieszyć to, a potem to wyrównać. Na początku wszystko rozwija się w miarę tak samo u wszystkich, wiec pomiar dokładniejszy... więc i na to trzeba brać poprawkę. Ale swoją drogą... skoro miałaś test pozytywny w październiku i potem w listopadzie... z tego co mi się kojarzy po potencjalnym poronieniu nie łatwo zajść tak od razu w ciążę zaraz następnym razem. Sam anajlepiej wiesz kiedy mogły Ci wypadać owulacje i kiedy robiłaś testy + pomiary na ovu.

    Suzy Lee widocznie można ;) przecież bardzo często dochodzi do samoistnych poronień i kobiety nawet nie są tego świadome. Jeśli bym nie sprawdzała tego to pewnie nawet bym nie wiedziała.
    Zresztą tak jak piszesz na tym etapie ciąży pomiary nie są najdokładniejsze.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 23 maja 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaja1991 wrote:
    pasia27 wrote:
    Kaja a moj facio wazy do ok 980 I uslyszalam ze klocek jak na ten tydzien !wow ale twoj to na prawde sobie wazy.a ty ile kilo przytylas ??bo ja mam dietke trzymac..

    mam teraz 1 kg na plusie od początku ciąży

    Co?! 1kg na plusie w 29tc? Co na to twoja lekarka, ze chudniesz (No, bo dziecko wazy wiecej niz Ci na wadze przytylo + wody plodowe). Zszokowalas mnie teraz, ze tak schudlas w ciazy...

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 23 maja 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek, ciągle trzymam za was kciuki, z całej sił:) Musi być dobrze!!

    Co do wieku maleństwa, to tak jak pisały dziewczyny wyżej wiarygodne (w miarę) jest badanie do ok. 11 tygodnia ciąży, potem każdy płód rozwija się w swoim tempie. Dlatego czasem głowa wskazuje np. na 33 tydzień, a brzuszek na 31 tydzień itp:) Nie ma co więc wierzyć w to, jaki tydzień ciąży pokaże aparat np. pod koniec ciąży.

    A co do wagi, to faktycznie 1 kg na plusie w 29 tc to dość zaskakujące, ale lekarz opowiadał mi o pacjentce, która podczas całej ciąży przytyła 3 kg, z czego sam maluch ważył 3 kg z hakiem, więc ona po prostu w ciąży schudła:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
‹‹ 186 187 188 189 190
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ