X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 8 maja 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej: Szczerze mowiac nie zauwazylam roznicy miedzy badanie "prenatalnym" a badaniem w gabinecie. Przy kazdym badaniu dziecko dokladnie zostalo zmierzone, wszystkie organy dokladnie obejrzane, takze wody plodowe... Wiec nie wiem czym rozniloby sie badanie "prenatalne" od gabinetowego..? Wydaje mi sie, ze jak lekarz nie ma u siebie w gabinecie sprzetu, to wysyla do specjalnego gabinetu USG na badanie, ktore nazywa sie prenatalnym, ale jak ma u siebie sprzet to sprawdza wszystko u siebie, bez nazywania badania ..takie mam wrazenie

    0ylvqca.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 8 maja 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was miala krwiaka na poczatku ciazy albo plaski pecherzyk ciazowy? Ja sie wlasnie dowiedzialam o tym i dostalam luteine na potrzymanie. Nie wiem co myśleć.

    qq873e5erivgw16d.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 8 maja 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:07

  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 8 maja 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi powiedział ze przy pecherzyku z boku jest nie duży kriwak tylko tyle i dał mi wrazie co luteine na podtrzymanie. Ja tez nie mam żadnych plamien. Jeszcze dzis ide na kolejne usg zeby wiecej zobaczył co i jak. Mam nadzieje ze to sie wchlonie

    qq873e5erivgw16d.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 8 maja 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:07

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 8 maja 2013, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    W DE sa 3 badania prenatalne za darmo, wiec oczywiscie ide na trzecie - tak jakby nie da sie tego uniknac ;)
    Podczas trzeciego badania sprawdzaja u nas:
    ilosc wod plodowych,
    połozenie dziecka,
    ogladaja jeszcze raz łozysko (w moim przypadku jest to wazne, bo ostatnio wyszlo ze jest dosc nisko),
    sprawdzaja czy dziecko rozwija sie zgodnie z normami, czyli jeszcze raz wszystko mierza.

    Mysle, ze w PL jest podobnie, bo w sumie co wiecej mozna sprawdzic?

    DzejKej przybij piatkr ja sie dowiedziala na ostatnim badaniu jak bylam ze mam tak samo jak ty za nisko lozysko...
    w ksiazeczce jest podkreslone ze przy nastepnej wizycje kontrola..
    Jak bym krwawila mam jechac odrazu do szpitala o.O :\

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 8 maja 2013, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anirolak Dzięki Bardzo uspokoiłaś :)) ogólnie bardzo sie lenie i robie sobie drzemki w ciagu dnia.

    anilorak lubi tę wiadomość

    qq873e5erivgw16d.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 8 maja 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    DzejKej wrote:
    W DE sa 3 badania prenatalne za darmo, wiec oczywiscie ide na trzecie - tak jakby nie da sie tego uniknac ;)
    Podczas trzeciego badania sprawdzaja u nas:
    ilosc wod plodowych,
    połozenie dziecka,
    ogladaja jeszcze raz łozysko (w moim przypadku jest to wazne, bo ostatnio wyszlo ze jest dosc nisko),
    sprawdzaja czy dziecko rozwija sie zgodnie z normami, czyli jeszcze raz wszystko mierza.

    Mysle, ze w PL jest podobnie, bo w sumie co wiecej mozna sprawdzic?

    DzejKej przybij piatkr ja sie dowiedziala na ostatnim badaniu jak bylam ze mam tak samo jak ty za nisko lozysko...
    w ksiazeczce jest podkreslone ze przy nastepnej wizycje kontrola..
    Jak bym krwawila mam jechac odrazu do szpitala o.O :\

    mi na badaniu połówkowym lekarz powiedział, że też mam nisko łożysko i muszę się oszczędzać, bo może dojść do krwawienia. Dzięki Bogu od tego badania minęło 6 tygodni i nic się nie pojawiło ale mój lekarz ma to na uwadze. Zobaczymy co powie 16.05 na kolejnej wizycie.

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 8 maja 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka wrote:
    vivien wrote:
    DzejKej wrote:
    W DE sa 3 badania prenatalne za darmo, wiec oczywiscie ide na trzecie - tak jakby nie da sie tego uniknac ;)
    Podczas trzeciego badania sprawdzaja u nas:
    ilosc wod plodowych,
    połozenie dziecka,
    ogladaja jeszcze raz łozysko (w moim przypadku jest to wazne, bo ostatnio wyszlo ze jest dosc nisko),
    sprawdzaja czy dziecko rozwija sie zgodnie z normami, czyli jeszcze raz wszystko mierza.

    Mysle, ze w PL jest podobnie, bo w sumie co wiecej mozna sprawdzic?

    DzejKej przybij piatkr ja sie dowiedziala na ostatnim badaniu jak bylam ze mam tak samo jak ty za nisko lozysko...
    w ksiazeczce jest podkreslone ze przy nastepnej wizycje kontrola..
    Jak bym krwawila mam jechac odrazu do szpitala o.O :\

    mi na badaniu połówkowym lekarz powiedział, że też mam nisko łożysko i muszę się oszczędzać, bo może dojść do krwawienia. Dzięki Bogu od tego badania minęło 6 tygodni i nic się nie pojawiło ale mój lekarz ma to na uwadze. Zobaczymy co powie 16.05 na kolejnej wizycie.

    A mnie zdziwilo ze mimo tego ze mam nisko lozysko lekarz powiedzial mi ze moge bez zadnych zastrzezen jezdzic dalej na rowerze o.O
    Tylko mam patrzec na droge zeby zabardzo mna nie trzeslo

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 8 maja 2013, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:08

  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 8 maja 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie jestem po wizycie, od wczoraj poprawiło sie jest juz mniej tego krwiaka, zarodek jest i dobrze sie rozwija jak na swoj wiek. Za wa tygodnie ide na kolejna wizyte i mam juz zobaczyc serce :)

    anilorak, aila, she lubią tę wiadomość

    qq873e5erivgw16d.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 8 maja 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:08

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 9 maja 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaBania wrote:
    DzejKej: Szczerze mowiac nie zauwazylam roznicy miedzy badanie "prenatalnym" a badaniem w gabinecie. Przy kazdym badaniu dziecko dokladnie zostalo zmierzone, wszystkie organy dokladnie obejrzane, takze wody plodowe... Wiec nie wiem czym rozniloby sie badanie "prenatalne" od gabinetowego..? Wydaje mi sie, ze jak lekarz nie ma u siebie w gabinecie sprzetu, to wysyla do specjalnego gabinetu USG na badanie, ktore nazywa sie prenatalnym, ale jak ma u siebie sprzet to sprawdza wszystko u siebie, bez nazywania badania ..takie mam wrazenie

    No u nas sa 3 duze badania USG i tylko podczas nich jest mierzone dziecko. Na innych albo w ogole nie ma USG, albo tylko dopochwowe, zeby zobaczyc czy z szyjka wszystko ok. Wszystkie badania mialam robione u mojej lekarki.

    Vivien, mi niby tez nic specjalnie nie zabraniala tylko kazala patrzec czy krwawien nie ma i jak sa to do szpitala. Mimo to nie chodze juz szybko, nie dzwigam tyle co wczesniej i... nie uprawiam seksu :(
    Wole teraz sie mega oszczedzac, zeby sobie potem nie wygadywac, ze moze gdybym nic nie robila to bym miala lozysko wyzej.
    Trzymam kciuki, zeby u Ciebie tez sie podniosło.
    Ja jestem w 28 tygodniu, a lekarka mowi, ze mam sie nie stresowac, bo macica rosnie ciagle i automatycznie sie lozysko przesowa.
    Jedyny problem to ze niskie lozysko jest czasami przyczyna, ze dziecko sie nie obraca i wtedy tak czy siak cesarka.
    W ogole mi sie wydaje, ze malenka w koncu sie zaczela obracac, bo juz nie obija mi pecherza tylko wali tak po prawej stronie mocno (prawdopodobnie nozki), a po lewej stronie/kolo pepka slabo (chyba roczkami), wiec jestem pelan nadziei.
    Za 2 tygodnie dowiem sie jak sprawa wyglada.

    vivien lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie od wczoraj męczą straszne bóle kręgosłupa, od prawej strony, jakby od biodra tak promieniują do krzyża, okropne to jest, nie jestem w stanie siedzieć, a co dopiero chodzić..

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 maja 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam dziś na kontrolnym USG - no i efekt jest taki, że jutro przyjmują mnie na oddział patologii:( okazało się, że są poszerzone rogi tylne do 12,4mm i będziemy miały robiony rezonans magnetyczny już w tym tygodniu, żeby dokładnie obejrzeli sobie główkę mojej kruszynki... kurczę, boje się a było już tak dobrze,a tu masz babo placek . Czy takie poszerzenie oznacza już wodogłowie????? która z was ma podobne doświadczenia


  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 13 maja 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek ja nie mam pojęcia. Strasznie mi przykro, że znowu coś :( proponuje nie czytać tylko jutro pójść na te badania. Nie ma co się dodatkowo stresować! Trzymam kciuki z całych sił!

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 13 maja 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek zdaj sie na lekarzy bo napewno wiedza co robia.
    Trzymam kciuki za ciebie i za Natalke ;)Twoja corcia jest bardzo silna i zobaczysz wszytsko bedzie dobrze!!!!

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 maja 2013, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczynki za słowa otuchy:) zapomniałam się pochwalić ,że mała ma już 1466g i obróciła się główką w dół. To obracanie to chyba dziś w nocy musiała ćwiczyć, bo od 4 rano spać nie mogłam, tak się kęciła. Wiem,że nie mam wpływu na to co będzie dalej i jedyne co mogę zrobić, to wierzyć, że będzie lepiej:)


  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 13 maja 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek - trzymam kciuki za Natkę. Ściskam Cię mocno :*

    201306215365.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 13 maja 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek obie jesteście dzielne, trzymamy kciuki. Tak jak dziewczyny piszą nie czytaj bo będziesz się zamartwiać zaufaj lekarzom.

‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ