X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 6 maja 2013, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Ania:) Wiem, wiem, że nie powinnam czytać od razu najgorszych scenariuszy w necie ale taka już moja uroda...

    Zobaczymy co dzisiaj powie lekarz. Dam znać po wizycie.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 maja 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga koniecznie napisz co to jest bo nigdy nie spotkalam sie z takim czyms jak tobie sie zdarzylo

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 6 maja 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytanie w necie o moze byc straszna pulapka, z ktorej ciezko sie wyplatac. Ja sama katowalam sie historiami i przy kazdej wizycie kontrolnej mialam sto chorob "do wykluczenia". a to wodoglowie, a to rozszczep kregoslupa, a to karlowatosc...koszmar. W pewnym momencie przestalam bo niepotrzebnie sie nakrecalam. Co ma byc to bedzie, a jak bedzie jakis problem to lekarz i tak zauwazy..


    Agga: daj znac jak wrocisz co Ci powiedzial lekarz

    0ylvqca.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 6 maja 2013, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tej krwi z piersi lekarz powiedział, zeby takim jednorazowym incydentem się nie martwić. Piersi teraz zaczeły się na maksa przygotowywac do karmienia i różne rzeczy się z nimi dzieją. Jesli jednak to się powtórzy mam sie mu pokazać.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 maja 2013, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga dobrze wiedziec ze takie cos sie moze zdarzyc...szkoda ze akurat u ciebie..uspokoilas sie pewnie.a jak tam u twojej kruszynki?

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 7 maja 2013, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy się uspokoiłam to nie wiem, ciągle patrzę na tą brodawkę czy coś nie wycieka.
    A mała dalej uparta:) Znowu buźki mi nie chciała pokazać, nakryła nosek pępowiną a oczy przykryła ramieniem:) Ale fika w brzuchu niesamowicie.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 7 maja 2013, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa uparciuch z tej Twojej księżniczki :) Najgorsze jest to, że jak będziesz się tak przyglądać to ciągle będziesz się czegoś doszukiwać. Chociaż wiem, że to nie takie proste, żeby przestać.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 7 maja 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, a ja się zastanawiam czy moje piersi oprócz tego,że się powiększyły to mają zamiar wykarmić Natalkę?! czytam,że niektóre dziewczyny już od 20 tyg miały jakieś wycieki a u nas nic, zero aktywności... za to mała wczoraj dała do zrozumienia, że nie lubi słońca - usiadałam na krześle ubrana w cienką koszulkę i jak tylko słonko trafiło na brzuszek, to mała tak zaczęła kopać, jakby się broniła przed tym słońcem, przykryłam brzuszek bluzą to się uspokoiła....


  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 7 maja 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie ją słoneczko raziło:)

  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od 3 dni pobolewa mnie posladek, nad posladkiem po prawej stronie, mysliscie, ze to rwa kulszowa? mialam cos takiego w ok. 13 tygodniu tylko po lewej stronie, po czasie przeszlo. troche mi przykro, bo jutro wyjezdzamy na tydzien do bulgarii i mialam nadzieje, ze bede sie czula wspaniale jak dotychyczas :(

    lprkcwa1k6b8086c.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabela moim zdaniem rwa.
    Martek ja mam małe piersi i w żadnej ciąży mi nie urosły. Mleka nie miałam do porodu (ani żadnych wycieków), przynieśli mi synka i kazali karmić to się spojrzałam jak na kosmitów, że nie mam czym, ale położna mi nacisnęła i miałam ;p Karmiłam synka 9 miesięcy, tak więc bez nerwów :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek ja wlasnie ok20tyg mialam pierwszy wyciek z piersi i miewiem od czasu do czasu nie tylko jak pogniote na snie ale rowniez jak sie smaruje to widze delikatne albo wodniste kropelki albo pomaranczowe.nie jest tego duzo ale jest zauwazalne ale czytalam czy wczesniejsze wycieki maja wplyw na laktacje to wcale nie ma to ponoc zadnego znaczenia.po urodzeniu lozyska cos tam sie wydziela i czy tak czy tak pokarm powinien sie pojawic :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 7 maja 2013, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek ja też czytałam, że to, czy jest ta siara po 20 tygodniu ciąży, czy jej nie ma (w sensie czy wypływa z piesi czy nie) nie ma żadnego związku z karmieniem po porodzie, więc luzik:)

    Ja obserwuję delikatne malunieteczkie kropeczki zaschniętego tak jakby mleka, ale to naprawdę trzeba się dokładnie przyjrzeć.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 7 maja 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Martek ja też czytałam, że to, czy jest ta siara po 20 tygodniu ciąży, czy jej nie ma (w sensie czy wypływa z piesi czy nie) nie ma żadnego związku z karmieniem po porodzie, więc luzik:)

    Ja obserwuję delikatne malunieteczkie kropeczki zaschniętego tak jakby mleka, ale to naprawdę trzeba się dokładnie przyjrzeć.

    u mnie jest podobnie. Jakiś czas temu to zauważyłam ale nie bardzo wiedziałam co to może być. Nawet myślałam, że może to od balsamu którym smaruję piersi i sutki.
    Moje piersi też nie są porażająco duże i sutki też nie są bardzo wystające, ale mam nadzieję, że karmić będę mogła. No jeszcze trochę czasu mam :)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 7 maja 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co myślicie o wykonywaniu trzeciego badania prenatalnego? Pierwsze było ważne bo sprawdzanie przezierności itp.
    W drugim szczegółowe badanie serduszka i pozostałych narządów.
    A co w trzecim jest badane? warto je wykonać?
    Wykrywa jeszcze jakieś wady, które mozna było przeoczyć podczas wcześniejszych badań? Jakie jest wasze zdanie a może i doświadczenia??

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 8 maja 2013, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, szczerze to nie wiem ale to co znalazłam na stronie rodzić po ludzku W Polsce standard ultrasonograficznego badania położniczego opracowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne obejmuje trzy badania ultrasonograficzne - przesiewowe w ciąży wykonywane w: 11 - 14 tygodniu ciąży, 20 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie ), 30 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie).
    mi po badaniu połówkowym lekarz napisał, że kolejne badanie zalecane jest ok 30 tc.
    ja będę je robiła.

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 8 maja 2013, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już pierwsze odbyłam, teraz idę na drugie. zapytam gina czy będzie i trzecie;)

  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 8 maja 2013, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badan prenatalnych to mialam i nieinwazyjne i inwazyjne (bipsja kosmowki). Nieinwazyjne mialam nastepujace: w 14 tyg USG, w 16 USG +test PAPP-a, w 18 USG- i to byly badania w szpitalu. Od 18 tagodnia chodze do nowego, prywatnego lekarza (wczsniej chodzilam do panstwowej przychodni) i on robi mi USG u siebie przy kazdej wizycie...Mysle, ze przy kazdej okazji warto obejrzec dziecko i upewnic sie, ze wszystko jest w porzadku. Nawet jesli samo dziecko jest zdrowe, to przynajmniej mozna sprawdzic czy np nie owinela mu sie pepowina wokol szyi, albo czy lozysko pracuje prawidlowo, czy ilosc wod plodowych jest wystarczajaca..Ja uwazam, ze nalezy wykorzystac kazda okazje do badan.

    0ylvqca.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 8 maja 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tylko mi nie chodzi o zwykłe usg robione podczas każdej wizyty tylko o tzw. badania prenatalne:) Te, za które się płaci dodatkowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2013, 10:18

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 8 maja 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W DE sa 3 badania prenatalne za darmo, wiec oczywiscie ide na trzecie - tak jakby nie da sie tego uniknac ;)
    Podczas trzeciego badania sprawdzaja u nas:
    ilosc wod plodowych,
    połozenie dziecka,
    ogladaja jeszcze raz łozysko (w moim przypadku jest to wazne, bo ostatnio wyszlo ze jest dosc nisko),
    sprawdzaja czy dziecko rozwija sie zgodnie z normami, czyli jeszcze raz wszystko mierza.

    Mysle, ze w PL jest podobnie, bo w sumie co wiecej mozna sprawdzic?

‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ